Dom a záhrada

Vyrobte si vlastné gule do záhrady – Ako vyzdobiť vonkajší priestor bowlingovými loptičkami!

gule na ozdobu záhrady nápad na maľovanie motýľov kvety

Správna záhradná dekorácia dodá vonkajšiemu priestoru individuálne kúzlo – jednoduché tvary je možné inscenovať obzvlášť efektívne. Možno aj preto sa dekoratívna guľa teší stále väčšej obľube-ako pútadlo na záhone vytvára akcenty, pri vchode do domu vytvára útulnú atmosféru spolu s črepníkovými rastlinami, vedľa záhradného jazierka sa rýchlo stáva štýlovým upúta. Na trhu je veľký výber vzorov, ale s trochou zručnosti si každý môže vyrobiť vlastnú záhradnú guľu. Napríklad starými bowlingovými loptičkami sa dá veľmi rýchlo okoreniť akýkoľvek vonkajší priestor. Predstavujeme vám vzrušujúce DIY projekty pre kreatívne a lacné záhradné dekorácie. nechajte sa inšpirovať!

Vyrobte si gule do záhrady sami a vyberte si správne umiestnenie novej dekorácie

gule na záhradný kamenný chodník vstup do kvetináča

Bez ohľadu na to, či je kúpený alebo vyrobený ručne – ten, kto sa rozhodne pre záhradné dekorácie, musí vziať do úvahy niekoľko vecí. Správna dekorácia by mala byť predovšetkým odolná voči poveternostným vplyvom, bez problémov na slnku a horúčave v lete a odolných proti mrazu, dažďu a snehu v zime. Bowlingová lopta je vyrobená z polyuretánu – mimoriadne odolného a stálofarebného materiálu. Na rozdiel od dreva a cementu plast nepotrebuje zimnú ochranu. Na druhej strane je dosť citlivý na priame slnečné svetlo – postupom času stráca pružnosť a krehne. Správne umiestnenie novej záhradnej dekorácie je preto v polotieni alebo v tieni.

gule do záhrady sklenené gule štrková cesta sukulentná skalka

Okrem toho je dekorácia pre vonkajší priestor často vystavená silnému vetru. Pretože hmotnosť rôznych bowlingových loptičiek sa pohybuje medzi 0,500 g a 7,2 kg, ozdoba by mala byť ukotvená v zemi alebo by sa malo uvažovať s vetrolamom. Lopta leží ideálne na vetrom chránenom záhone, medzi trvalkami a kríkmi alebo pod okrasným stromom. Pokiaľ je to žiaduce, môže to byť nastavené na scénu na kamennom podstavci.

gule záhradná včela lienka dekorácia drotár

Ak je zobrazený pred alebo na terase, pri vchode do domu alebo na záhradnej ceste, potom by mal byť osvetlený aj večer. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo zakopnutia. Do solárnych svetiel sa oplatí investovať – ​​na jednej strane šetria elektrickú energiu a na druhej strane ponúkajú flexibilnú alternatívu ku klasickým žiarovkám. Takýmto spôsobom je možné bowlingovú guľu každoročne znovu uviesť na trh bez ďalších nákladov.

Malé deti a domáce zvieratá sa môžu zraniť pri hre s bowlingovými loptičkami – najmä ak sú ozdobené rozbitým sklom. Nemali by ste preto mať prístup k záhradným dekoráciám.

Vyrobte si vlastné gule do záhrady a dajte ich na výslnie

gule na záhradné obrúsky technika remeselné nápady cement

Úspešná záhradná dekorácia by mala harmonicky zapadnúť do celkového obrazu. Vyššie uvedené dekoratívne kúsky vo vintage štýle okorenia napríklad záhradu vidieckeho domu. Bowlingové loptičky sú obzvlášť výrazné, ak sú vybavené štýlovými kresbami s prírodnými motívmi. Ozdobné gule môžu byť farebné a rozmanité akvarelom. Starú bowlingovú farbu najskôr opatrne obrúste brúsnym papierom, potom nalakujte na bielo (kúpte farby vhodné na vonkajšie použitie) a nechajte dva dni zaschnúť. Potom buď ozdobte farebnými nálepkami alebo namaľujte kvety a motýle akvarelom. Plastové predmety v žiadnom prípade nemožno ozdobiť servítkovou technikou – lepidlo na ich povrch príliš nepriľne. Hotové dekoratívne kúsky je možné efektívne umiestniť uprostred záhrady, medzi odľahlé trvalky, okrasné trávy a pôdny porast vedľa altánku..

Stredomorský nádych záhradnej krajiny – ozdobte ozdobné gule mozaikou

gule na záhradnú mozaiku, lepkavé nápady

Ak je vonku nádherná ukážka kvetov, výzdoba by mala byť čo najjednoduchšia. Gule so stredomorskými motívmi sú atraktívne – prinášajú exotický nádych do vašej vlastnej záhrady. Jednoducho ozdobné gule potrite sadrou, potom na ne štýlovo poukladajte mozaikové kúsky, zafixujte špeciálnym lepidlom a nechajte uschnúť. Sklenená mozaika je obzvlášť atraktívna, keď sa malé kúsky na slnku lesknú. Dokonca aj večer, keď je správne osvetlená, ozdobná guľa sa stane vrcholom vo vonkajšom priestore. Ak je to žiaduce, môže sa dokonca stať prvkom vodných prvkov v záhrade alebo na seba upozorniť na betónovom podstavci. Spolu s kvetináčmi vyrobenými z hliny, vavrínových kríkov a voňavých rastlín, ako je levanduľa, tvorí očarujúci súbor.

Moderné a štýlové – vyrobte si vlastné gule s kovovým vzhľadom

gule do záhradnej kovovej práčky ziergraeser

Ak si chcete vyrobiť gule do záhrady sami, môžete sa rozhodnúť aj pre moderné aranžmán s kovovými detailmi. Bowlingovú guľu najskôr prebrúste brúsnym papierom, potom naneste kontrastnú farbu a prilepte na ňu kovové detaily. Nakoniec natrite ochranným lakom a nechajte uschnúť. Hotová ozdobná guľa strihá jemnú postavu, najmä v minimalistických vonkajších priestoroch. Minimalistická záhrada je mimoriadne jednoduchá – skalka so sukulentmi a viacročnými okrasnými trávami vyzerá štýlovo a tvorí dokonalé zázemie pre nápaditú výzdobu..

Vyrobte si gule do záhrady sami – akcent v skalke

gule do záhradných štrkových záhonov okrasná tráva

Mimochodom, stále viac hobby záhradníkov sa rozhoduje pre skalku – interpretuje alpskú krajinu v malom formáte. Kamenné dosky a štrková podlaha poskytujú ideálne podmienky pre rýchly rast robustných a ľahko sa ošetrujúcich rastlín z horských oblastí. Mimochodom, skalku je možné ľahko vytvoriť aj v záhradke – je dobre štruktúrovaná a zasadená striedmo, takže môže zaberať málo miesta. Zvlášť, keď je vonkajší priestor uprataný, môže to pôsobiť trochu nudne.

gule záhradné sklenené črepiny štrková cesta okrasná tráva drobotvorný nápad

Bowlingová lopta pokrytá rozbitým sklom môže v skalke vytvoriť vzrušujúcu hru svetla a tieňa, lepšie rozoznať niektoré rastliny a zasadiť akcenty do kamenného lôžka. Na bowlingovú guľu jednoducho naneste špeciálne lepidlo na sklo a potom rozbité sklo opatrne prilepte páskou. Potom nechajte jeden deň zaschnúť a potom v prípade potreby opatrne obrúste ostré hrany a do spojov medzi jednotlivými kusmi skla naneste lepidlo. Dobré plánovanie a rýchla a presná práca sú kľúčové pre konečný výsledok. Ak sa vám nechce, môžete namiesto toho guľu nastriekať metalickou farbou.

Lopty do záhrady – urobte ozdobu z betónu

gule záhradný brečtan drotár nápad záhradné schody

Tienisté lokality s brečtanom alebo altánkami s popínavými rastlinami v záhrade absolútne pútajú pozornosť. V tomto prípade je možné guľatú bowlingovú guľu premeniť na sofistikovanú záhradnú sochu s konkrétnym vzhľadom. V skutočnosti sa vyššie zobrazený dizajn ľahko replikuje. Správny ochranný odev – blúzka s dlhými rukávmi a rukavicami chráni pokožku pred podráždením, ochranné okuliare chránia oči pred postriekaním. Až potom sa môže začať pracovať. Do hotovej zmesi opatrne pridajte vodu a dobre premiešajte asi 5-6 minút. Keď má hotový betón konzistenciu cesta, môžete ho špachtľou naniesť na bowlingovú guľu, ktorá bola vopred dôkladne očistená a natretá základným náterom. Nechajte niekoľko hodín zaschnúť a potom, ak je to žiaduce, opatrne obrúste okraje a rohy brúsnym papierom. Mimochodom, betón nemôže odolávať teplotným výkyvom, a preto je materiál odolný voči zime len čiastočne – na jar sa môžu na povrchu vytvárať praskliny. Aby krásna záhradná dekorácia dlho vydržala, je možné ju od konca októbra skladovať v záhradnom domčeku.

gule záhradná výzdoba nápad betón sauele papradie okrasná tráva

Prírodný kameň a drevo tvoria v záhrade atraktívny súbor. Spolu s rastlinami papradí milujúcimi tieň sa aj tie najnápadnejšie malé výklenky stávajú dôležitým prvkom záhradného dizajnu. Záhradná výzdoba si príde na svoje na kamennom podstavci, fasáda domu ju chráni pred vetrom a dažďom. Dobré plánovanie je obzvlášť dôležité, keď je záhradná výzdoba usporiadaná v obmedzenej oblasti uprostred kvetinového záhonu. Pretože kvety na jar často vyblednú a potom záhradná figúrka zostane sama v posteli. Iná je situácia, keď do hry vstupujú papradie – niektoré vždyzelené druhy papradí od apríla do novembra fascinujú svojimi sochárskymi listami..

Dekorácia z medi na prednom dvore

gule záhradné mince nalepené na dekorácii urobte sami

Ak chcete vyrábať gule pre svoju záhradu sami, môžete dať svojej fantázii voľnú ruku. Pretože bowlingové lopty sa osvedčia ako všestranné. V predzáhradke, hneď vedľa krytej terasy, spôsobuje nasledujúci príklad senzáciu. Pretože je pokrytá bronzovými mincami – konečným výsledkom je dekoratívny prvok, ktorý rozreže jemnú postavu medzi letnými kvetmi. Farebné kvetinové záhony je ťažké ozdobiť. Príliš veľa farieb a tvarov sotva umožňuje akúkoľvek slobodu dizajnu. Hrdzavé dekorácie ponúkajú alternatívu k záhradným trpaslíkom, sochám a vtáčim domom. Jemne dodávajú konečnú úpravu a vždy zostávajú v pozadí. Pozornosť púta iba ich atraktívna farba a jemne iskrivý povrch.

Záhradné loptičky – mramorovanie bowlingovej gule

gule záhradná maľba dúhovka kvetina urobte to sami

Je ťažké uveriť, ale je to pravda – gule do záhrady môžu byť ozdobené rovnakou technikou, aká sa používa na mramorovanie veľkonočných vajíčok. Jednoducho naplňte starý, ale čistý kvetináč vlažnou vodou, potom vyberte farby a do vody pridajte 8-10 kvapiek každej farby. Potom nakreslite na hladinu vody paličkou rôzne vzory. Na konci bowlingovú loptičku opatrne ponorte do vody alebo otočte kefkou do vody a potom ňou opatrne postriekajte bowlingovú guľu.

Vyrobte si gule do záhrady sami – gule správne zafixujte

gule záhradná mozaika nálepka diy dekorácia nápad husia záhradná figúrka

Krásny dizajn si na betónovom podstavci skutočne príde na svoje. Mimochodom, bowlingové loptičky majú otvory, do ktorých je možné vložiť kolíky. Lopta sa tak dá pripevniť a nespadne v silnom vetre alebo búrke. Ak si na to trúfate a máte k dispozícii dostatok mozaikových dlaždíc, môžete ozdobiť aj podstavec. Vyššie zobrazený ručný projekt bol dokončený za jeden víkend – tu je potrebná predovšetkým trpezlivosť. Najprv stojí za to vyskúšať rôzne vzory, vypracovať náčrt projektu a potom rozdeliť záhradnú sochu do niekoľkých oblastí. Vďaka tomu bude vkladanie oveľa jednoduchšie – a zároveň nikdy nestratíte prehľad o veciach. Lepidlá zvyčajne priľnú veľmi rýchlo, takže všetky materiály a nástroje by mali byť v tesnej blízkosti. Pretože socha môže mať na konci okolo 10 kilogramov, mala by byť postavená na mieste.

Maľovanie bowlingovej gule nápadito – nápady na záhradné dekorácie

gule záhradná bowlingová guľa farba spiderman

Tí, ktorí radi experimentujú, si môžu vyrobiť spidermanské gule do záhrady sami. Starú guľovú farbu najskôr opatrne obrúste, potom bowlingovú guľu nalakujte na červeno a nechajte uschnúť. Potom natrite pavučinu a masku špeciálnym vodotesným fixom a nechajte uschnúť. Nový chránič vonkajšieho priestoru je pripravený.

urobte si loptičky záhradou húsenice maľujte bowlingové gule

Húsenicu je možné zostaviť z niekoľkých bowlingových loptičiek – všetky loptičky najskôr namaľujte v zelenej tráve a nechajte uschnúť. Ružovo-oranžovo-fialové kruhy potom namaľujte rôznymi farbami. Na konci nakreslite tvár a urobte antény z drôtu – hotovo. Nápaditý dizajn môže slúžiť aj ako okraj kvetu – najmä pozdĺž záhradnej brány alebo záhradného chodníka sa húsenica osvedčuje ako praktický doplnok dizajnu..

guľa záhradná lienka nápad dekorácie

Vedľa črepníkových rastlín je možné postaviť lienku vyrobenú zo starej bowlingovej gule a zvyšných mozaík. Záhradná dekorácia vo výrazných farbách môže tiež priťahovať hmyz ako včely, takže je užitočným doplnkom záhrady. Relatívne nízka hmotnosť tiež umožňuje flexibilitu dizajnu – krásny dizajn môže podľa potreby ľahko zmeniť umiestnenie. Hobby záhradník môže experimentovať a nájsť najlepšie možné miesto.

gule záhradná farba nápad diy kvetinový záhon

Ďalšia záhradná socha sa puristicky a elegantne predstavuje vedľa kvitnúcich kríkov – ak v záhrade jednoducho nie je priestor pre vodné prvky, potom je možné vzhľad jednoducho simulovať – ​​tmavomodrá guľa na betónovom podstavci vyzerá ako okrasná fontána.

gule záhradný zemný kryt betónové sklo

Zvlášť vo veľkej záhrade je možné usporiadať niekoľko dekoratívnych loptičiek – tu je možné kombinovať dva alebo tri prevedenia tak, aby vznikli atraktívne kontrasty. Kamienok, kamienková optika, kovové detaily alebo rôzne kresby môžu dať súboru charakter. Každý ozdobný kus je prakticky jedinečný a dodáva vonkajšej časti individuálny nádych. Správna poloha – najlepšie v polotieni a chránená pred vetrom – zaručuje, že láskyplne vyrobené záhradné dekorácie dlho vydržia. Večer ich lepšie ukážu aj štýlové záhradné žiarovky. Kvitnúce kvety, zelené trvalky a kríky tvoria dokonalé zázemie pre váš pôsobivý vzhľad. Jednotný koncept záhrady zaručuje, že harmonicky zapadne do celkového obrazu. Viac príkladov úspešných remeselných nápadov nájdete vo fotogalérii nižšie. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte jeden z našich návrhov na dekoráciu do exteriéru!

Lepidlo na gule záhradné sklenené kamienky

gule záhradné kvetináče metalická farba jesenné deko

Vyrobte si dekoráciu záhradného záhonu z guličiek sami

loptičky záhradná modrá farba betónová bowlingová guľa

gule pre záhradné črepníkové rastliny nápad urobte sami

vyrobte si gule záhradná modrá dekorácia sami

gule záhradný včelí dizajn nápad dekorácia