Dom a záhrada

Umelecký záhradný dizajn, ktorý poteší prekvapeniami

Eklektický záhradný dizajn - skvelé nápady

Mike Osterling a Ron Alessandrini pracovali na svojej washingtonskej záhrade vo Woodinville 10 rokov. Teraz kde umelecký záhradný dizajn keď je konečne hotová, začne na seba pútať pozornosť ľudí. A majitelia nemohli byť viac hrdí a spokojní so svojim konceptom dizajnu. Záhrada i dom sú odrazom ich charakteru, samých seba. Kedysi to bola oko v očiach okolia, kúsok zeme, ktorý sa mal zbúrať a ktorý teraz pripomína park a na každoročnú záhradnú párty sa zúčastnilo 300 hostí. Keď Mike Osterling a Ron Alessandrini, ktorí nemajú skúsenosti s úpravou krajiny, začali so záhradníctvom, nechali všetko, čo o záhradníctve vedeli, bokom a zamerali sa na vytvorenie krajiny, ktorá by prekvapila aj potešila.

Nápady na záhradný dizajn, ktoré formujú individualitu

Plocha na sedenie-kreslo, záhradná socha z otvorenej ohnivzdornej kocky

Samotný dom získal v roku 1965 cenu za architektúru. Časom však chátral. Teraz, keď bol kompletne zrekonštruovaný, obsahuje viac ako 275 umeleckých diel od miestnych umelcov po Picassa. “Každá stena je pokrytá, priateľ dokonca žartuje, že v prístrešku pre auto máme dokonca umenie,” smeje sa Osterling. Na nedávnej záhradnej párty sa Mike Osterling a Ron Alessandrini zúčastnili svojej zbierky vonku v záhrade a vystavili ju na stojane.

A hoci sú obrázky teraz bezpečne uložené doma, záhrada slúži ako umelecká galéria. Sochy, umelecké zariadenia špeciálne navrhnuté pre ne a pôsobivé starožitnosti zdobia mnohé časti záhrady. Okrem toho Osterling a Alessandrini používali na umelecký záhradný dizajn techniku, ktorú nazývajú architektonické záhradníctvo. “Experimentovali sme s niekoľkými hrncami, ktoré sme pridali na záhradné záhony, aby sme zvýšili výšku, štruktúru a farbu,” vysvetľujú. Ľuďom sa to tak páčilo, že v súčasnosti je medzi rastlinami rozložených viac ako 100 kontajnerov. Niektoré z nich sú vysadené, niektoré sú prázdne, iné sú ozdobené bambusovými palicami. Na každom rohu sa dá nájsť niečo nové a kreatívne, čo by malo návštevníkov prekvapiť.

Rôzne umelecké zariadenia na umelecký dizajn záhrady

Záhradná vegetácia-bujná vegetácia kvitnúce kvety záhradná cesta s kamienkami

Umelecké zariadenie, pre ktoré manželia najali miestneho umelca, je pre nich obzvlášť príjemné umelecký záhradný dizajn von. Skladá sa z troch červených oceľových kociek, ktoré stoja na stĺpoch, pričom najvyššia kocka je vysoká viac ako 6 metrov. “Krátko po postavení kociek sme boli vonku v záhrade a počuli sme neobvyklý zvuk, ktorý znel ako kung.” Ukázalo sa, že to bola oceľ, ktorá sa kvôli zmenám počasia rozpínala a sťahovala, “vysvetľuje Alessandrini. Keď sa to umelec dozvedel, ponúkol vyvŕtať diery do kociek, aby pôsobil proti tomuto efektu. Mike Osterling a Ron Alessandrini však odmietli. Páčil sa im tento nepredvídateľný zvuk a účinok, ktorý mal na návštevníkov záhrady.

Pokojná atmosféra v záhrade

Sedací nábytok, záhradné drevo, poťahy na čalúnenie, nápady na ochranu súkromia

the umelecký záhradný dizajn so svojou rozmanitou zmesou rôznych štýlov má tiež ázijský vplyv. “Veľa cestujeme do Ázie kvôli mojej práci a priniesli sme si sochy a ručne vyrábané hlinené nádoby,” hovorí Alessandrini. Celková atmosféra v záhrade je pokojná a vyrovnaná, čo je typické pre záhrady na východe. Pri návrhu záhrady boli použité aj prvky z Feng Shui. „Neexistujú žiadne priame čiary, je to o putovaní záhradou a jej objavovaní.“

Vytvorenie záhrady so zmyslom pre estetiku a dizajn

Záhradné výsadby-nápady na vertikálnu ekologizáciu krajinnej architektúry

Pre Osterling a Alessandrini je jej umelecký záhradný dizajn výsledok lásky. “Je nemožné, aby sme odišli bez návratu s hromadou nových rastlín, novým počinom alebo kvetináčom,” hovorí Osterling. Takmer jeden akrový pozemok nemá žiadny zavlažovací systém a ručné zavlažovanie môže niekedy trvať štyri hodiny. Ale Alessandrini to má takto rád. „Takto budeme mať vždy jasno o stave kvetov a rastlín a povedie to k silnému osobnému spojeniu so záhradou.“

Záhradný dizajn s ázijským vplyvom

Ázijské postavy záhradné výtvarné nápady

Najväčším prekvapením pre Mike Osterlinga a Rona Alessandriniho bolo, ako veľmi boli ostatní ich umelecký záhradný dizajn páčilo. “Za posledný rok sa ľudia začali viac zaujímať o našu záhradu, dokonca sme dostali žiadosť od osoby v Severnej Karolíne, aby si našu záhradu prezrela,” hovoria. Sú dni, keď sa dostanete domov, nájdete priateľa, ako číta knihu vo vašej záhrade alebo správu so žiadosťou o prehliadku. “Keď sme začali navrhovať záhradu, mysleli sme na útulný priestor, nič príliš formálne, a zdá sa, že sme to dosiahli.” Budúci rok chcú Mike Osterling a Ron Alessandrini, aby ich každoročná záhradná párty bola zbierkou pre miestnych organizácií, ktoré podporujú, robia.

Spolu zrekonštruovali túto nehnuteľnosť spôsobom, ktorému sami neverili, keď sa pred 10 rokmi presťahovali. A s tak vášnivými záhradkármi ich určite čaká ešte veľa prekvapení umelecký záhradný dizajn dať.

Umelecký dizajn záhrady – akcenty hrnca

Záhradné nápady-umelecký dizajn-výsadba kvetináčov