Dom a záhrada

Tipy na grilovanie: Ako zachrániť grilovaciu sezónu aj bez skutočného leta

Tipy na grilovanie-vetva z dažďa-steaku-vychutnajte si-rozmarín

Je leto. Dokonca aj babie leto. Ale v skutočnosti sa mi to nezdá. Leto 2016 v Nemecku a ďalších častiach Európy je dosť chladné, miestami upršané a v skutočnosti vás nepozýva na výdatnú grilovaciu párty. Nemali by sme však nechať pokaziť náladu a predsa mať vonku grilovačku. Ak máte krytú verandu alebo altánok, nebojte sa chladného vánku a vychutnajte si šťavnaté steaky alebo chrumkavú kukuricu na klasu, aj keď je vonkajšia teplota nižšia ako 20 stupňov, nasledujúce riadky vám poskytnú niekoľko pekných tipov a trikov na grilovanie na prípravu grilu.

Tipy na grilovanie: Gril ako vznešený exponát uprostred

grilovacie tipy-grilovacia-sezona-fajciarska-kanvica gril-zahradna-kompaktna-mobilna

Pri grilovaní je najdôležitejší gril. Celá párty závisí od kvality grilu. Ak si chcete v dnešnej dobe kúpiť nový gril, nepriaznivé poveternostné podmienky sú dosť lacné, pretože veľa dodávateľov má v ponuke veľmi kvalitné grily za atraktívne ceny. V zlom počasí sa hromady steakov na grile hromadia nielen v mrazničkách v supermarkete, ale aj grily a príslušenstvo v sklade výrobcov. Zariadenia musia ísť k zákazníkom a s trochou šťastia môžete získať skutočnú zľavu. Veľmi trendoví sú aj takzvaní fajčiari a ďalšie skvelé doplnky, ako sú kamienky na pizzu alebo drevené chipsy s arómou.

Tipy na grilovanie: Ozdobte a zariaďte – v prípade potreby pod strechu

Tipy na grilovanie-markíza z plastového záhradného nábytku za nepriaznivého počasia

Už sme vám v predchádzajúcom príspevku vysvetlili, ako môžete svoju grilovaciu párty vyzdobiť skvelými nápadmi na dekoráciu. Mnohé z týchto myšlienok sú možné, aj keď vás zlé počasie núti pod improvizovanou strechou. Vo všeobecnosti by ste mali mať plán B v ruke vždy, keď je počasie nestabilné. Markíza alebo baldachýnová plachta sú lacné a v prípade potreby ich môžete v krátkom čase postaviť. Na pohodlné sedenie sú vhodné plastové stoličky s poťahom. Ak prší, odlepte kryt a nechajte dážď umyť stoličku. Drevený nábytok by mal byť naopak chránený pred vlhkosťou. Pri zlom počasí vždy majte na pamäti vietor. Ľahké dekoratívne predmety, obrúsky alebo papierové poháre radi poletujú, keď ich zasiahne náraz.

Tipy na grilovanie: nasypte mäso, ryby a zeleninu

Tipy na grilovanie -fish-morský vlk-citrón-bylinky

Skutoční milovníci mäsa marinujú svoje steaky sami. Intenzívne tapenády sú tento rok zúrivé. Tapenáda mäso nielen okorení, ale tiež vytvorí výdatnú kôrku. Na skvelú tapenádu ​​napríklad na steaky z plochého železa potrebujete veľa oleja, olivy, kapary, cesnak a voliteľne ančovičkový filet. Kto sa ešte neodvážil, Grilovanie rýb, tento rok by to mal určite vynahradiť, pretože počasie sa zdá byť pre ryby ideálne. Najlepšie je vybrať si ryby s pevným mäsom a vysokým obsahom tuku, ako je losos, pražma, pstruh, makrela alebo tuniak. Rybe často stačí krátka doba grilovania a spravidla ju stačí otočiť raz. Správny stupeň grilovania spoznáte podľa bieleho mäsa alebo podľa toho, že chvostovú plutvu je možné ľahko oddeliť.

Tipy na grilovanie: správne nápoje na chladné letné dni

Tipy na grilovanie zlé počasie-remeslo-pivo-drevené-stolové-fialky-deco

V lete zvyčajne premýšľate o tom, ktoré ovocné chladené nápoje sú najlepšie na uhasenie smädu a ochladenie hrdla. Tento rok potrebujeme niečo na zahriatie smerom k večeru. Varené víno z pivnice však nemusíme hneď dostať. Mnoho vín si môžete vychutnať pri izbovej teplote. Džúsové postreky a rôzne koktaily sa zaobídu bez ľadu a kto by nepoznal zahrievajúci účinok pálenky alebo likéru v družnom večeri. Ak sa nechcete zaobísť bez svojho studeného piva, sú to oni nové remeselné pivá odporúčané. V posledných rokoch vzniklo mnoho malých pivovarov, ktoré ručne varia širokú škálu pív a odvážia sa experimentovať so zaujímavými príchuťami. Sú považované za protiváhu pivovarským gigantom a sú obzvlášť obľúbené v trendových štvrtiach veľkých miest.