Dom a záhrada

Zeleninová záhrada na jeseň: ako ju na to najlepšie pripraviť

Zeleninová záhrada na jeseň mnoho druhov zeleniny chutné

S nástupom jesene bude čas na Zeleninová záhrada na jeseň pripraviť sa na nadchádzajúcu zimu. Nasledujúce tipy vám pomôžu a ukážu vám, ako môžete napriek chladu pokračovať v pestovaní požívatín.

Zeleninová záhrada na jeseň: ako ju pripraviť na chladné mesiace

Zeleninová záhrada na jeseň svieža farebná správna príprava starostlivosti

Paradajiek, papriky a kukurice je v lete habadej, ale to neznamená, že by ste mali na svoju zeleninovú záhradu, keď sa ochladí, zabudnúť. Máte tiež možnosť zbierať čerstvú zeleninu na jeseň za predpokladu, že je záhrada pripravená na novú sezónu. Pripravte sa na výdatnú koreňovú zeleninu a šaláty z vlastnej výroby Zeleninová záhrada na jeseň a.

Čo musíte urobiť, aby ste to pripravili

Predtým, ako začnete zbierať čerstvú zeleninu z vašej zeleninovej záhrady, musíte urobiť niekoľko ďalších dôležitých vecí. Celá vaša záhrada, vrátane zeleninovej, potrebuje väčšiu pozornosť, keď sa blíži jeseň. Niekoľko základných čistiacich a údržbárskych prác pomôže na jar vytvoriť zdravšiu záhradu.

Upratovanie: Skontrolujte záhony a odstráňte všetky odumreté alebo vyprahnuté rastliny, burinu a odpadky, ktoré sa vkradli do vašej záhrady. Na jeseň sa vyhnite strihaniu stromov a rastlín, pretože nové výhonky nemusia prežiť zimu. V zeleninovej záhrade by ste mali odstrániť všetky rastliny, ktoré neprinesú ďalšie ovocie, a dobre uvoľniť pôdu, aby bola pripravená na nové rastliny..

Zeleninová záhrada na jeseň – dôležité informácie pre jesenné mesiace

Zeleninová záhrada na jeseň je prípravou na chladné mesiace

Zeleninová záhrada na jeseň – Hnojenie: Jeseň je ideálnym časom na pridanie kompostu alebo hnojiva do vašej záhrady a na trávnik. To pomôže na jar pestovať nové bujné rastliny. Predtým než to urobíte, uistite sa, že vaše rastliny môžu využiť výhody jesenného hnojenia. Ruže by sa napríklad nemali hnojiť na jeseň, inak získajú nové výhonky príliš skoro. Cibuľové kvety a viacročné rastliny budú mať naopak z hnojenia na jeseň radosť. Teraz je najlepší čas pridať do vašej zeleninovej záhrady kompost alebo prírodné hnojivá. Pri kúpe hnojiva by ste mali dbať aj na to, pre ktoré rastliny je vhodný. Napríklad trávne hnojivo obsahuje príliš veľa dusíka pre zeleninovú záhradu.

Aký druh zeleninovej záhrady môžete zasadiť

Akonáhle je vaša záhrada vyčistená, môžete začať sadiť zeleninu, ktorá je vhodná na chladnejšie mesiace. Aj keď vám bude zelenina z leta pravdepodobne chýbať, zvyšný čas do ďalších teplých mesiacov môžete využiť na lahodnú jesennú úrodu. Mimochodom, teraz je čas zasadiť cibuľky jarných kvetov.

Zeleninová záhrada na jeseň – správna starostlivosť je dôležitá

Zeleninová záhrada na jeseň dôležité informácie záhradné chodníky čas

Šaláty: Pokiaľ ide o výsadbu zelenej zeleniny, máte na výber z mnohých odrôd. Šalát, rukola, kel, horčica, špenát a švajčiarsky mangold sú len niektoré zo zeleniny, ktorá môže na jeseň rásť. Dokonca uprednostňujú chladnejšie mesiace a chutia lepšie, ako keby boli zozbierané inokedy.

Koreňová zelenina: Mrkva, repa a reďkovka sú skvelým výberom. Tiež milujú chladné počasie a ľahko sa pestujú.

Cibulová zelenina: Kým cesnak a šalotku vysievame na jeseň, zberať ich budete môcť až na jar. Na jesennú úrodu pestujte namiesto nej alebo okrem nej jarnú cibuľku alebo pór.

Okrem už spomínanej zeleniny existuje množstvo ďalších, ktoré môžete bez problémov zjesť Zeleninová záhrada na jeseň môže si vybrať. Patrí sem okrem iného fenikel, brokolica, karfiol a kapusta.

box tradičného vzhľadu drevo zelené čerstvé chutné zdravé

Zeleninová záhrada jeseň projekt nápady nápady tipy začiatočníci

Zeleninová záhrada na jeseň riadna starostlivosť zimné mesiace  zelené krajinné záhony rastliny burina odstrániť nápady tipy

   záhony zeleninového koša nápady tipy na odstraňovanie buriny