Dom a záhrada

Detský stan v záhrade: Tieto nádherné DIY projekty vytvárajú ten prázdninový pocit na dvore!

Detský stan v záhrade glamping dievčenský lampión s nápadom pre domácich majstrov

Celá rodina je v lete rada vonku. Vaša vlastná záhrada ponúka perfektnú príležitosť presunúť život von a relaxovať uprostred prírody. Deti tam môžu hravou formou objavovať svet. Aby ste sa nenudili, množstvo projektov pre domácich majstrov ponúka rozmanitosť – už sme vám poskytli niekoľko nápadov, ako navrhnúť vonkajší priestor vhodný pre deti. Hojdačka, šmýkačka a pieskovisko zaisťujú optimálnu zábavu z hry, ale deti tiež potrebujú miesto na ústup. Detský stan v záhrade je ako stvorený na úlohu – čítanie, spánok a hranie sa s priateľmi. Glampingový stan vyzerá obzvlášť atraktívne – ponúkame vám niekoľko nápadov, ako vytvoriť elegantný výklenok špeciálne pre tých najmenších. Nechajte sa inšpirovať návrhmi.

Navrhnite detský stan na záhrade podľa nového trendu glampingu

detský stan v záhrade stavia nápady na glamping veniec z pom pom

Pojem „glamping“ pozostáva z anglických slov „glamorous“ a „camping“. Ako naznačuje názov, glamping je luxusný variant kempovania. Kempingový stan vo veľkom formáte pojme všetko, čo by si vaše srdce mohlo priať – elegantné kreslá spolu s vintage stolom tvoria pohodlné sedenie, manželská posteľ s nočnými stolíkmi pozýva na odpočinok a romantické osvetlenie lampášmi navodzuje atmosféru večera. Útulné prikrývky z jemných tkanín a mäkkých kobercov dodávajú nábytku konečnú úpravu. Optimálne pohodlie na terase zaisťuje aj salónik. Je samozrejmé, že stany majú pripojenie na vodu a elektrickú energiu. Koncept kempingu reinterpretuje zážitok z kempovania – rodina si môže užívať dovolenku vonku bez toho, aby sa musela vzdať pohodlia svojho domova. Súčasne je uprostred prírody k dispozícii luxusný hotel, v ktorom si hostia môžu vychutnať pokojnú a tichú nádhernú krajinu a oddýchnuť si od ruchu veľkomesta a každodenného života. O to viac – glamping sa ukazuje ako alternatíva k bežným hotelom a motelom, ktorá je šetrná k životnému prostrediu – pretože stanovanie je pomerne nekomplikované a príroda je pritom chránená. Nadšenci kempovania tak môžu dokonca vyraziť na dovolenku do prírodných parkov.

Detský stan v záhrade na vytváranie nápadov pre čitateľský kútik

Glampingový koncept pochádza z USA – celebrity ako modelka Kate Moss a hviezdny kuchár Jamie Oliver už v roku 2000 relaxovali na glampingoch. V súčasnej dobe sa teší stále väčšej obľube po celom svete a je prístupný každému. Či už na safari v Afrike alebo uprostred nórskej prírody – každý si môže nájsť krásne destinácie na cestovanie podľa vlastných preferencií. Ďalšou rozhodujúcou výhodou, najmä pre veľké rodiny, je, že v areáli kempu je k dispozícii všetko, čo potrebujete – dokonca aj príbory, osušky atď. To znamená, že si výrazne znížite vlastnú batožinu. Začiatočníci si nemusia robiť starosti ani s postavením stanu.

detský stan v záhrade nápad na glamping urobte zo seba dievča vintage

Ďalší koncept bol vyvinutý v USA a je tiež veľmi populárny. Ak by ste si chceli užiť glampingovú atmosféru nielen v kempingu, môžete si prázdninový pocit priniesť aj do svojej vlastnej záhrady. Pri troche zručnosti tam môžete postaviť krásny stan, láskyplne ho vyzdobiť a vlastný ostrov mieru je pripravený. Tešiť sa môžu nielen dospelí – deti tiež potrebujú čas pre seba. Niet divu, že potomstvo vždy hľadá úkryty v záhrade. Klasický dom na strome už nie je v móde – nie každý má na vlastnom dvore veľké a silné stromy a nie každý si dokáže postaviť drevený dom. Detský stan v záhrade sa etabloval ako lacný a praktický variant. Je ľahko dostupný, dá sa znova a znova prestavať (dnes je stan hradom, zajtra týpím) a zmestí sa doň celá rodina.

Detský stan v záhrade – správne umiestnenie

detský stan v záhrade organizuje čajové večierky

Správne umiestnenie kempingu je v polotieni a je dobre chránené pred vetrom. Uistite sa, že detský stan nie je priamo pod stromom a je dobre chránený pred zvedavými očami. Očarujúce kempovanie by navyše malo byť ľahko dostupné – buď na trávniku, alebo na záhradnej ceste. Podľa toho, či chcete postaviť jeden alebo viac stanov, potrebujete najmenej 15-20 metrov štvorcových voľného miesta. Vytvorte si náčrt svojej vlastnej záhrady a označte všetky rastliny na nej – existujú nejaké jedovaté rastliny alebo rastliny, ktoré môžu spôsobovať alergie? Alebo možno máte vtáčie búdky – potom by ste mali postaviť hrací stan vo vzdialenosti najmenej 10 metrov od neho. Ak chováte včely vonku, vzdialenosť by mala byť najmenej 20 metrov a deti by sa tam mali vždy hrať pod dohľadom.

V ideálnom prípade by mal byť detský stan blízko domu – v USA sú spravidla postavené na boku domu alebo na dvore vedľa záhradnej chatky. Neďaleká budova ponúka ochranu pred vetrom.

Čistý pôvab – základné princípy glampingu vo vlastnej záhrade

Detský stan v záhrade Indiáni hrajú kutilské projekty

Pri glampingu je dôležitý každý detail – preto potrebujete jednotný koncept. Nechajte deti, aby sa vyjadrili, čo by chceli ako zariadenie v stane. V glampingovom stane možno spravidla vytvoriť útulný kútik na čítanie. Box na hračky v tomto prípade poskytne úložný priestor pre vaše obľúbené knihy. Štýlové hodiace sa vankúše s rôznymi vzormi a teplé prikrývky ponúkajú príležitosť relaxovať popoludní vonku. Sortiment nábytku dopĺňa malý odkladací stolík na šálky a kotúče. Požiadajte deti, aby sa rozhodli pre paletu farieb a dekorácie. V konečnom dôsledku by sa mali vo svojej ríši cítiť pohodlne.

Správne osvetlenie vytvára večer atmosféru a zaisťuje, aby deti nezakopli. Je dôležité prediskutovať s deťmi bezpečnostné opatrenia – v opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo požiaru, najmä v záhrade. Povolené sú iba LED žiarovky a rozprávkové svetlá; sviečky a krby sa neodporúčajú.

detský stan v záhrade zdobiť nápady čipky vintage kutilstvo

Oplatí sa preto po rozložení stanu stanoviť základné pravidlá – deti by napríklad mali byť zodpovedné za svoje veci a každý večer si dať do poriadku hračky. Tiež by ste mali raz týždenne vyprať textil, vyčistiť nábytok atď. Dohodnite sa s malými, ktorí majú prístup do svojho stanu – a držte sa ho. Ak každý od začiatku vie, kto je zodpovedný za to, čo a kedy a ako sa hrá v záhrade, potom nedôjde k žiadnym nedorozumeniam.

Boho chic: detský stan v záhrade

detský stan v záhrade čipka detský stan látkové kvety

Vintage čipka, látkové kvety a mnoho dekoratívnych vankúšov tvorí štýlový súbor v detskom stane v štýle boho. Upravený stan tipi ponúka tieň pre malú princeznú-obzvlášť deti vo veku od 1 do 3 rokov potrebujú prestávku každé 1-2 hodiny. Malý teda môže ležať a relaxovať, zatiaľ čo rodičia sedia pri záhradnom stole a rozprávajú sa. Ak sa záhradná párty koná v lete, detský stôl je možné umiestniť hneď vedľa hracieho stanu – deti sa tak môžu hrať v stane hneď po večeri.

Detský stan v záhrade reinterpretuje trend mix-and-match

Postavte si svoj vlastný stan v záhrade a vyskúšajte nápady na glamping

Trend mix-and-match spôsobil nielen senzáciu vo svete módy-elegantné interiéry sú v tomto štýle predstavené znova a znova. Príklad glampingového stanu uvedený vyššie je tiež farebný a príjemný. Projekt DIY je možné ľahko kopírovať. Ratanové stoličky spolu s nízkym konferenčným stolíkom, kobercami a ozdobnými vankúšmi tvoria očarujúcu skupinu sedadiel s orientálnym vzhľadom. Šťastnému popoludniu s priateľmi teda nič nestojí v ceste!

Letné kino vo vašej vlastnej záhrade

Detský stan v záhrade záhradná párty s glampingovými filmami

Pretože sa v koncepte glampingu kladie dôraz na pohodlie, pri navrhovaní kempingu vonku môžete dať svojej kreativite voľnú ruku. V lete napríklad pekné počasie ponúka možnosť vychutnať si svoje obľúbené filmy vonku. Letné kino na vašom vlastnom dvore môže byť skutočne navrhnuté bez veľkého úsilia. Potom môžete pozvať priateľov a zorganizovať záhradnú párty. Správna ozdoba by samozrejme nemala chýbať. Pokiaľ ide o nábytok, optimálne pohodlie pri sedení ponúkajú ležadlá, sedacie vaky a prehozy.

Čistý luxus s koženým nábytkom v detskom stane v záhrade

Detský stan v záhrade kútik na čítanie luxusný glamping

Na rozdiel od malých detí mladí ľudia oceňujú jednoduchý puristický štýl zariaďovania. Detský stan je moderný s koženou posteľou, ozdobnými vankúšmi z umelej kožušiny a ratanovým košom ako nočným stolíkom. Rozprávkové svetlá darujú mäkké svetlo a vytvárajú útulnú atmosféru. Sedací vak s potlačou kmeňa stromu dotvára dizajn.

Zorganizujte záhradnú párty

Postavte si detskú stanovú záhradu, ktorá bude glampingom

Dieťa by si nemalo užívať len glampingový stan samo – malí by si mali užiť oveľa väčšiu zábavu, keď sa tam hrajú s priateľmi. Môžete preto pre malú princeznú zorganizovať záhradnú párty. Dievčatám je dovolené maľovať si tváre, nosiť tutu sukne a piť čaj s plyšovými hračkami. Lahodné sušienky, koláče alebo jednoducho domáce lízanky a zmrzlina oslovia deti i rodičov. Detský stan tiež tvorí perfektné zázemie pre fotografovanie k narodeninám.

Teepee stan v škandinávskom štýle

stanová záhrada pre deti škandinávske nápady kútik na čítanie deco

Tipi je špecifická forma stanu, ktorú používali Indiáni v Severnej Amerike. Stan má pomerne komplikovanú konštrukciu – najskôr sa spojí niekoľko stĺpov do kužeľa a potom sa cez kužeľ natiahne tkanina. V dnešnej dobe mnoho výrobcov ponúka stany teepee pre deti, ktoré napodobňujú stavbu. Tipi je obzvlášť obľúbené v škandinávskych krajinách, minimálne ako stan na čítanie v detskej izbe. V každom prípade sa v USA často používa aj vonku. Ich priestorovo úsporný dizajn je obzvlášť výhodný v záhrade. Okolo stanu tak zostane dostatok priestoru na dekorácie, hračky a dokonca aj malý príručný stolík. Kempingový stan inšpiruje puristickým vzhľadom – typickým pre škandinávske krajiny. Farebná schéma je tiež vedome jednoduchá – žiarivá žltá a veselá zelená okorení monochromatický súbor.

Skladací detský stan v záhrade

nápady pre detskú stanovú záhradu Chlapci kempovanie urobte sami

Skladací detský stan je super praktický variant pre každého, kto musí záhradu flexibilne navrhnúť. Stan je postavený zo 4 drevených lamiel s rozmermi 2,2 cm x 4,8 cm x 110 cm, guľatého dreva s dĺžkou 1,10 m a priemerom 2 cm, látky 100 x 200 cm, gumy 8 kusov, každá po 15 cm. Jednoducho vyvŕtajte otvor s priemerom 2 cm do štyroch lamiel 15 cm od konca lamely a zaoblite všetky hrany. Navrch prišite látku a potom prišite gumičky na konci a v strede. Zaistite tkaninu k drevenej konštrukcii gumičkami. Tip – namiesto látky a gumičiek si môžete kúpiť obtiahnuté obliečky s gumičkami.

Detský záhradný stan organizuje hľadanie pokladu

Kempingový stan sa etabloval na celom svete ako synonymum luxusu. S trochou zručnosti a kreativity sa dá koncept implementovať aj vo vašej vlastnej záhrade. Ak sa pre to rozhodnete, mali by ste dodržať niekoľko základných pravidiel – v prvom rade by mala byť domáca atmosféra vytvorená pomocou jemných tkanín, vintage nábytku a kobercov z umelej kožušiny. Pohodlie je teda na prvom mieste. Potom by malo byť zvolené správne osvetlenie – napríklad LED rozprávkové svetlá. Na konci je láskyplne ozdobený lampiónmi, látkovými girlandami a kvetmi.

Správne umiestnenie detského stanu v záhrade je v polotieni, je dobre chránené pred vetrom a má priamy prístup na záhradnú cestu a dom. Minimálna vzdialenosť k susedom by nemala byť menšia ako 4 metre. V blízkosti ihriska by nemali rásť žiadne jedovaté rastliny. Väčšie detské stany môžu zaberať až 20 metrov štvorcových, zatiaľ čo menším stanom, ako sú tipi, stačí 5-8 metrov štvorcových.

Detský stan sa etabloval ako všestranný talent vo vonkajšom areáli – na jednej strane sa stáva miestom útočiska, kde si deti môžu oddýchnuť, na strane druhej slúži ako kútik na čítanie. Skracuje tiež jemnú postavu ako pozadie pre fotografovanie na detskú narodeninovú oslavu alebo na záhradnú párty. Do záhrady – teraz sa celá rodina môže tešiť na luxusný a štýlový dizajn. Nechajte sa inšpirovať príkladmi kutilov v nižšie uvedenej fotogalérii a nájdite nápad, ktorý môžete implementovať aj na vlastnom dvore.

detská stanová záhradná safari taška na lov pokladov

detská stanová záhrada detský kútik deti si vyrobia samy

Glamping pre detskú stanovú záhradu organizuje kútik na čítanie

Detská záhradná detská záhradná plocha vytvára nápady

detská stanová záhrada hojdací koník projekty kutilového kútika

projekty detskej stanovej záhrady robia nápady sami

Detská stanová záhrada glampingová narodeninová párty

Detské nápady na dizajn záhradného stanu princezny hrad

detský stanový záhradný kútik na čítanie postavte si vlastnú záhradu

detská stanová záhrada nápady na glampingový nábytok v lete

nápady pre stanové záhrady pre detské stanové záhrady

nápady na glampingy pre detské stanové strešné terasy