DIY

DIY sušenie na jar vo vázach, sklenených zvončekoch alebo ako gule – pokyny a nápady

Áno, aranžmány z čerstvých kvetov sú naozaj pekné na pohľad a je to skvelý spôsob, ako ozdobiť svoj domov v každom ročnom období. Tieto však väčšinou netrvajú dlho a musia sa znova a znova opakovať. Perfektnou alternatívou je aranžmán zo sušených kvetov, pretože trvá večne a nie je o nič menej atraktívny – ideálny, ak chcete včas na jar ozdobiť dlhotrvajúcimi kvetmi. Na tento účel si môžete kúpiť sušené kvety alebo si môžete sušiť kvety sami. Ukážeme vám, ako môžete zo sušených kvetov urobiť krásne suché aranžmány na jar.

Pekný nápad na suché úpravy na jar v kovovej miske s konármi

K jeseni sa často viažu aj sušené kvetinové úpravy, ale aj vence. Aby sme tomu zabránili a aby suché aranžmány na jar skutočne ladili s jarou, sú dôležité nielen správne druhy kvetov. Pozor by ste si mali dať aj na výber farby. Aby ste dosiahli dobre naplnené usporiadanie, budete okrem kvetov používať aj iné druhy rastlín (napr. Trávy, pšenicu a ďalšie). Najlepšie je vybrať ich zafarbené vo farbách spojených s jarou alebo ich použiť trochu striedmejšie. Po troch jednoduchých návodoch na aranžovanie vzoriek nájdete niekoľko obrázkov so sušenými kvetmi ako aranžmán, ktoré by vám mali slúžiť ako inšpirácia.

Suché aranžmány na jar vo výrazných farbách

Vytvorte si vlastné suché aranžmán na jar v ružovej a žltej farbe

Náš prvý nápad zapôsobí predovšetkým výraznými farbami, ktoré sú typické aj pre jar so všetkými jej rozmanitými kvetmi. Ak teda chcete na jar obzvlášť farebné suché aranžmány, ktoré vám zaručene urobia dobrú náladu, rozhodnite sa pre tento nápad.

  • Sušené rastliny a kvety v jasných farbách (môžete si ich tiež farbiť sami sprejovými farbami)
  • Sadzač / kvetináč alebo akýkoľvek iný kontajner
  • Kvetinová pena

Nakrájajte kvetinovú penu tak, aby sa zmestila do vybranej nádoby, a potom ju do nej vložte. A potom môžete začať zapájať. Ako presne by ste mali jednotlivé časti usporiadať, závisí predovšetkým od toho, ako alebo kde sa majú suché úpravy na jar zobrazovať: Ak je to neskôr na stene, najvyššie prvky by mali byť úplne vzadu a usporiadanie by malo byť vpredu zmenšiť sa.

Návod na vázu s ružovými a žltými sušenými kvetmi na jar

Ak to však bude stredový bod (napríklad ako dekorácia stola v strede stola), potom usporiadajte rady rastlín a suchých kvetov do kruhu: V strede sú najvyššie, okolo a v kruhu vy potom rozdeľte ďalšie najvyššie a tak ďalej. Týmto spôsobom zaistíte, aby bolo na usporiadanie možné pozerať zo všetkých strán a aby žiadna z použitých častí rastlín nebola skrytá, ale mohla by si prísť na svoje..

V tomto prípade farebných suchých aranžmánov na jar najskôr vystrihnite vysoké prvky. Zapichnite ich do peny. Ak ste s rozložením spokojní, prejdite na ďalší riadok. Prvky môžete kedykoľvek odstrániť, vymeniť a / alebo nahradiť.

Dekorácia so sušenými kvetmi v zvončeku

Vytvorte si vlastné sušenie na jar v zvonovej nádobe

Sklenené zvončeky sú jednoducho vyrobené tak, aby zobrazovali rôzne dekorácie a aranžmány. Tiež sú chránené pred prachom pod sklom. Perfektné nie? Vezmite niekoľko sušených kvetov, tráv a rastlín a urobte nasledujúci nápad na suché úpravy na jar. Na dekoráciu sušených kvetov v zvončeku sa používa aj umelý mach.

  • Zvonček
  • Umelý mach
  • akékoľvek sušené kvety a rastliny
  • Kvetinová pena
  • Lepidlo
  • kartón

DIY návod na kvetinovú úpravu s umelým machom a sušenými kvetmi do zvončeka

Z kartónu vystrihnite kruh, ktorý sa zmestí na dno zvončeka. Potom rovnakým spôsobom narežte kvetinovú penu. Ten by mal byť o niečo menší ako kruh z lepenky. Prilepte kvetinovú penu na lepenku a na penu naneste lepidlo, aby ste ju potom pokryli umelým machom. Nakoniec nakrájajte sušené kvety a rastliny na požadovanú veľkosť a prilepte ich do peny v akomkoľvek usporiadaní. Uistite sa, že kusy nie sú príliš dlhé, aby sa zmestili pod zvonček.

Sušenie v tvare gule na jar na zavesenie

Bozkávacia lopta ako originálne aranžmán na jar

Takéto gule sú známe ako bozkávacie gule a často zdobia byty, najmä vo vianočnom období ako náhrada za imelo alebo veniec, ale sú veľmi obľúbené aj na svadby. Tento nápad však považujeme za perfektný aj vtedy, ak chcete urobiť na jar suché úpravy. Takéto zaujímavé usporiadanie jarného sušenia môžete urobiť buď z polystyrénovej gule, sférickej kvetinovej peny alebo kuracieho drôtu.

Zariadenia vo forme guličiek na zavesenie na jar

Polystyrén je o niečo tvrdší a vhodnejší pre pevnejšie konáre. Ak by ste naopak chceli použiť tenké stonky kvetov alebo iné chúlostivé časti rastlín, je lepšie použiť klasickú kvetinovú penu alebo tvarovať guľu z kuracieho drôtu, cez sieťku ktorej potom jednoducho prilepíte sušenú kvety.

Inšpiratívne nápady

Suché úpravy na jar - farebné trávy a kvety

Suché úpravy na jar v odtieňoch ružovej, bielej a žltej

Romantické farby pre suché úpravy na jar - ružová, ružová, fialová a žltá

Čerstvé ruže a sušené trávy s papierovými ozdobami

Sušené kvety a čerstvé skombinujte a ozdobte papierom

Sušené kvety a čerstvé ruže v teráriu

Sušené kvety a ruže v romantických farbách v teráriu

Aranžmán v jemných béžových a ružových akcentoch vo váze

Vložte trávy a sušené kvety do vázy a naaranžujte ich

Na jarné úpravy použite farebné kvety a rastliny

Malé suché úpravy na jar v jasných farbách

Bujné usporiadanie sušených rastlín do zvončeka

Vlastnoručná dekorácia skleneného zvona sušenými rastlinami

Myšlienka v jemných farbách na jar – biela, krémová a béžová

Suché úpravy na jar v jednoduchých farbách, ako je biela, krémová a béžová

Sušené kvety na jar skombinujte s čerstvými časťami rastliny

Čerstvé a sušené rastliny sa kombinujú na jarné aranžmán

Sušené ružové kvety pod zvonovou nádobou

Ozdobte sklenenými zvončekmi a sušenými kvetmi

Závesné usporiadanie sušených a farebných listov

Visiace suché aranžmány na jar v jemných farbách, bohato upravené

Suchá jarná kytica vo vintage hrnčeku

Vytvorte si vlastné aranžmán z farebných sušených kvetov vo vintage pohári

Navrhujte suché úpravy moderným spôsobom iba s niekoľkými prvkami

Urobte suché aranžmány moderné a jednoduché vo váze s kvetinovou penou