DIY

Vyrobte si látkové chrániče úst s výšivkou podľa týchto pokynov pre začiatočníkov

Vždy ste chceli vyšívať a zdobiť textil, ale neodvážili ste sa na to, pretože ste začiatočníčky a nechceli ste si zničiť oblečenie? Potom s ochrannými maskami, ktoré sme všetci museli nosiť niekoľko mesiacov, máte teraz perfektný základ pre cvičenie. Malé vzory nie je ťažké vyšívať, ale robia váš chránič zubov krajším a jedinečným. Ak teda hľadáte techniky vyšívania, ktoré sú jednoduché a teda vhodné aj pre začiatočníkov, ste na správnom mieste. Našli sme a spojili sme pár pekných nápadov, ako navrhnúť chránič zubov z látky.

Vyšívajte si vlastný chránič zubov vyrobený z látky

DIY nápady na masky na tvár vyrobené z látky - vytvorte si vlastnú výšivku

Samozrejme si môžete nechať vyšívať aj chránič zubov, ale domáce veci sú vždy oveľa krajšie a na svoju prácu môžete byť potom aj hrdí. Najmä pokiaľ ide o dnešnú tému, mali by ste to vyskúšať. Existujú super jednoduché motívy, ktoré môžete použiť na tkaninu iba niekoľkými stehmi, aby ste čo najlepšie vylepšili masku. Na vyšívanie látkového chrániča úst potrebujete iba niekoľko vecí:

  • Látková maska
  • Vyšívacia niť
  • Vyšívacia ihla
  • malá vyšívacia obruč
  • Ceruzka alebo umývateľné značkovacie pero (trik)

Výšivka pre začiatočníkov na tvárovú masku

Roztomilý chránič zubov z látky vyšívanej malými srdiečkami

Najprv si premyslite, čo by ste chceli vyšiť a kde by mal byť tento dizajn. Keďže pri vyšívaní prepichnete väčšie otvory v chrániči úst a tým sa zníži ochrana, je vhodné navrhnúť motívy na boky alebo okraje masky. Oblasť v tesnej blízkosti vašich úst a nosa by mala zostať nedotknutá.

Chránič zubov vyrobený z látky s minimalistickou výšivkou s čiernymi vetvičkami

Potom natiahnite masku do vyšívacieho rámčeka a nakreslite zvolený motív na látkový chránič zubov. Potom odstrihnite dlhší kus priadze. Prevlečte ho vyšívacou ihlou a na druhom konci zauzlite. Začnite vyšívať vždy odspodu. Uzol tak zostane skrytý. Prepichnite tkaninu kdekoľvek na vašom návrhu. Prevlečte niť, kým neucítite odpor cez uzol. Trochu ďaleko od tohto bodu prepichnutia znova prepichnite tkaninu a prevlečte niť.

Ozdobná tvárová maska ​​vyrobená z látky s akcentmi - Farebná dúha

Sami rozhodnete, aká veľká by mala byť táto vzdialenosť. Ak však má váš motív veľa kriviek, odporúčajú sa menšie vzdialenosti, aby ste získali skutočne okrúhle čiary. Ak sú vzdialenosti príliš veľké, motív bude pôsobiť hranatejšie. Pre tento jednoduchý steh už nemusíte robiť nič. Pokračujte týmto spôsobom, až kým neprepletiete celú nakreslenú čiaru priadzou. Na konci vzadu zauzlite. Odstrihnite niť a prvý motív je pripravený.

Naučte sa vyšívať – ​​tipy a triky

Vyšívané látkové chrániče zubov - jednoduchý návod pre začiatočníkov

Variant, ktorý sme uviedli vyššie, je najjednoduchší. Jednoducho vyšívate podľa nakreslených čiar. Pomocou niekoľkých ďalších nástrojov a trikov však môžete vytvoriť skutočne krásnu výšivku, ktorá vyzerá profesionálne. V nasledujúcom texte vám ukážeme niekoľko takýchto trikov, ktoré môžete použiť aj na svoj látkový chránič zubov.

Nápady na vyšívanie – vyšívajte kvetinu hrebeňom

Naučte sa vyšívať kvetinu na látkový chránič zubov

Ak ste premýšľali o vyšívaní kvetov, môžete ich použiť na látkový chránič zubov, ako je popísané vo vyššie uvedených pokynoch. Ďalšou možnosťou je táto z obrázku vyššie. Pri nej kvetina nie je upevnená na textíliách, ale leží voľne na tkanine. To vytvára určitý 3D efekt. Stačí obyčajný hrebeň a vyššie uvedené materiály a môžete vyraziť.

Pokyny na šitie látkového chrániča úst - kvet s hrebeňom

Nakreslite stonky a listy a vyšite ich na látkový chránič zubov, ako je popísané vo vyššie uvedených pokynoch. Teraz vezmite hrebeň a držte ho v určitej vzdialenosti od vrcholu stonky hrotmi hore. Látku prepichnite zospodu vo výške stonky. Veďte uvoľnenú niť medzi dvoma hrotmi a potom znova späť, ponechajte medzeru medzi dvoma hrotmi a nechajte niť prechádzať ďalším. Vpichnite ihlu späť cez látku, blízko miesta, kde ste začali.

Pokračujte takto, zakaždým zaberajte priľahlý priestor, kým nie ste spokojní so šírkou kvetu. Potom môžete na chrbte uviazať uzol a nožnicami odstrihnúť nite z hrebeňa. Rozčesajte kvet ešte trochu a máte hotovo!

Vyšívanie listov – techniky

List vyšívacích nití na zdobenie textílií

Ak chcete na látkový chránič úst vyšívať celý kvet a nielen kvety, budete samozrejme potrebovať aj listy. K kvetom uvedeným vyššie je ľahké sa dostať podľa nasledujúceho sprievodcu:

Jednoducho vyšívajte listy na ozdobenie tkanín alebo na skrytie dier

Hárok pozostáva z niekoľkých stehov, ktoré jednoducho opakujete, kým nie je dokončený celý hárok. Potom, čo ste ho načrtli, prepichnite stred látky ihlou zospodu, vytiahnite niť až k uzlu a potom ju prepichnite cez špičku listu. Vzadu vzadu vpichnite ihlu cez najširší, ľavý bod na liste. Niť prevlečte pod niť na špičke a potom zhora na opačnú stranu, t.j. na pravú stranu najširšieho bodu listu.

Vyrobte si výšivku na pleťovú masku sami - naučte sa vyšívať listy pre kvety

Zozadu opäť prepichnite ľavú stranu a opakujte všetky kroky, kým sa nedostanete dnu. Mimochodom, v pokynoch bola skrytá diera s listom.

Pekná výšivka – návod na kvetinu so špendlíkmi

Vyšívaný látkový chránič zubov - kvet s voľnými lístkami pre 3D efekt

Nasleduje ďalší variant, pomocou ktorého si môžete na chránič ušiť alebo vyšiť kvet. Namiesto hrebeňa sú v tomto prípade vašou pomocou špendlíky a pri vyšívaní textílií poskytujú dočasnú oporu. Funguje to takto:

Jednoduchý nápad na vyšívané lístky so špendlíkom

Vložte špendlík na požadované miesto na látkovom chrániči úst. Mierne dole a odsadené vľavo, vpichnite ihlu cez tkaninu zospodu, potiahnite niť okolo špendlíka a znova ju prelepte tkaninou, ale tentoraz posunutou doprava a približne v rovnakej vzdialenosti ako ľavý steh. Potom v strede medzi dvoma stehmi tesne pod špendlíkom niť opäť prepichnite cez látku, omotajte okolo špendlíka a začnite „zapletať“.

Výšivka pre začiatočníkov - vyrobte si vlastnú krásnu kvetinu pomocou vyšívacích nití

Najprv prevlečte niť pod prvú napnutú niť, potom cez strednú niť a nakoniec pod druhú vonkajšiu niť. Kroky opakujte v opačnom smere, tentoraz iba cez prvé vlákno, potom pod stredné vlákno a znova cez posledné vlákno. Pokračujte v tom, kým sa nedostanete dnu. Striedajte každý riadok: najskôr zdola, potom zhora. Nakoniec ihlu opäť prelepte látkou, na rubovej strane zauzlite niť a odstrihnite. Prvý okvetný lístok pekného kvetu je teraz pripravený. Hneď ako vyšijete celý kvet na látkový chránič zubov, môžete špendlíky odstrániť a okvetné lístky trochu nadvihnúť alebo ohnúť. Ako im dať zaujímavý 3D vzhľad.

Vyšívanie ruží je jednoduché

Vyšívajte ruže v skupinách a jednotlivo ozdobte masky na tvár

Zdá sa, že ruže majú zložité kvety, ale v skutočnosti sa dajú veľmi ľahko zošiť. Východiskovým motívom je druh hviezdy, ktorú môžete vyšiť z ľubovoľného počtu nití (nepárne číslo). Aby ste to urobili, pichnite zvnútra do stredu a nie naopak. Dĺžka týchto nití bude tiež určovať veľkosť vašej ruže. Malé skupiny napríklad troch ruží rôznych veľkostí a rôznych farieb vyzerajú obzvlášť pekne.

Vyšívajte jednoduché ruže s návodom pre začiatočníkov

Túto počiatočnú hviezdu bodáte zvonku dovnútra, pretože potom musíte pokračovať od stredu. Odtiaľ navíjate niť do kruhu, striedavo ju vediete najskôr cez niť, potom dnom, potom opäť zhora a podobne. Pokračujte v tom, kým sa nedostanete úplne von. Pôvodné pomocné vlákna by už nemali byť na konci viditeľné. Potom prepichnite niť cez tkaninu, aby ste vzadu uviazali uzol. Odrežte prebytočnú niť.

Motívy výšivky – jednoduché srdiečko

Srdce vyšívané na tvárovej maske z látky v červenej farbe

Srdce vyzerá krásne, aj keď je vyšívaný iba obrys, ale môžete ho vyplniť aj rôznymi vzormi. Či už sú len diagonálne čiary alebo mriežkový vzor jedno, vzor robí srdce ešte krajším.

Nakreslite srdce a vyšite vzor mriežky červenou niťou

Jediné, čo musíte urobiť, je najskôr spojiť horný a dolný obrys so zvislými čiarami. Začnite zľava a postupne sa prepracujte doprava. Keď sa dostanete na druhý koniec, znova prepichnite tkaninu zospodu a rovnakým spôsobom spojte pravú a ľavú vonkajšiu líniu s tým rozdielom, že niť necháte vždy prechádzať striedavo pod a potom cez zvislé nite.

Čerešne sú vyšívané ako motívy pre okraj látkového chrániča úst

Čerešne ako drobná ozdoba na tkaninách a maskách

Okraje ochrannej masky môžu byť nádherne ozdobené takými čerešňami, ktoré sú vyrobené len niekoľkými stehmi. Najprv prepichnite zozadu a potom znova cez látku v malej vzdialenosti. Niť v strede výslednej čiary opäť prepichnite maskou a veďte ju späť nižšie. Opakujte to druhýkrát na druhej strane.

Nápad na okraj ochrannej masky s roztomilými čerešňami

Potom pomocou červenej nite prepichnite tkaninu na dolnom konci, niekoľkokrát omotajte niť okolo ihly a znova ju prepichnite cez tkaninu masky. Opakujte pre druhú čerešňu a vytvorte toľko párov čerešní, koľko chcete.

Ozdobte masku na tvár vyrobenú z látky púpavou

Kreatívna púpava z bielej a zelenej vyšívacie nite

Nemyslíte si, že aj táto púpava je roztomilá? Uzly môžete získať rovnakým spôsobom ako čerešne z vyššie uvedených pokynov. Látku prepichnite zospodu, niekoľkokrát previňte niť okolo ihly a potom ju znova prepichnite cez látku. Ak chcete získať rovnomerne okrúhly tvar, môžete predtým nakresliť kruh, ktorý môžete použiť ako vodítko pri distribúcii uzlov. Veľkosť uzlov (t. J. Semienok púpavy) závisí od toho, ako často obtočíte niť okolo ihly. Najlepšie je navrhnúť niekoľko veľkostí.

Vyšívajte si púpavy z uzlov do chrániča úst vyrobeného z látky

Keď ste uzly rozložili, prepichnite stredový bod zospodu a zvýraznite ho niekoľkými stehmi (4 rady nití by mali stačiť, v závislosti od veľkosti kvetu). Potom spojte tento bod uzlom. Vezmite ihlu späť na chrbát, znova prepichnite stredový bod a spojte ju s ďalším uzlom. Pokračujte v tom, kým nie sú všetky uzly spojené so stredom. Ak chcete, môžete nad kvetinu pridať niekoľko ďalších uzlov, ktoré budú vyzerať ako semená lietajúce vzduchom. Potom už chýba len stonka a list alebo dva.