DIY

Ako namaľovať oblaky na stenu? Ukazujeme 3 jednoduché metódy!

Maľovanie oblakov na nebesky modrú stenu je skvelý nápad pre kreatívny dizajn steny v spálni. Mraky vás pozývajú snívať a dodávajú miestnosti upokojujúcu atmosféru. Ukážeme vám 3 jednoduché techniky, ktorými môžete maľovať oblaky na steny! Na to, aby ste si nebo priniesli nebo pod strechu, nemusíte byť zručný umelec.

Maľovanie oblakov na stenu šablónou

Vytvorte si v detskej izbe múr sami

Nástenný dizajn so šablónami je obľúbený spôsob zdobenia stien v detskej a detskej izbe. Môžete si buď kúpiť hotovú súpravu cloudových šablón, alebo si vytvoriť vlastné šablóny z potiahnutej lepenky. Na tento účel môžete na tlač použiť nižšie uvedenú šablónu. Plastová fólia (napr. Vrchná fólia) alebo silnejšia fotokartón sú tiež ideálne ako materiál šablóny odolný voči vlhkosti.

Šablóna pre mraky zadarmo pre šablónu

Vytlačenú cloudovú šablónu vystrihnite a pomocou ceruzky preneste na kartón. Kartón položte na reznú dosku a pomocou vykrajovača opatrne vystrihnite tvar šablóny z kartónu. Medzi predmetom a okrajmi ponechajte dostatok priestoru.

Môžete použiť jednu šablónu alebo vytvoriť 3-5 rôznych tvarov mrakov. Ak chcete na stene vytvoriť rovnomerný vzor mrakov, možno budete musieť vytvoriť niekoľko identických kópií šablóny.

Nástenka do škôlky v oblakoch

Teraz sa musíte rozhodnúť, ako chcete oblaky na stene rozložiť. Stena vyzerá najkrajšie, keď sú mraky odsadené ako šachovnicový vzor. Pomocou vodováhy a maliarskej pásky vyrobte na stenu mriežku. Tým sa zabezpečí, že všetky šablóny budú vždy v rovnakej horizontálnej alebo vertikálnej rovine.

Maliarsky vzor oblakov na stene so šablónou

Hotové šablóny vložte do požadovaných políčok. Najlepším spôsobom, ako pripevniť šablóny na stenu, je použiť sprejové lepidlo a maskovaciu pásku. Je dôležité upevniť šablónu čo najpevnejšie k stene, aby za ňou farba netekla.

Teraz je vnútro šablóny namaľované bielou farbou. Na všetky oblaky budete pravdepodobne potrebovať celkom 1 až 2 litre bielej latexovej farby. Naplňte čistú vaničku na farbu latexovou farbou do polovice. Potom vezmite malý penový valček a namočte ho do farby. Pomaly a opatrne rolujte po šablóne bez použitia prílišnej sily. Maliarsky valček musí byť takmer suchý. Je to veľmi dôležité, pretože ak je farby príliš veľa, môže stiecť po stene.

Maľujte oblaky na stenu kartónovou šablónou

Opatrne odstráňte šablónu a pokračujte vo vzorovaní. Prvú vrstvu nechajte 4 hodiny schnúť a potom naneste druhú.

Potom, čo nanesiete druhú vrstvu a stena sa vyrovná, odstráňte maliarsku pásku a dajte konečnú úpravu oblastiam, ktoré je potrebné dokončiť. úplné!

Prineste vzor na stenu technikou šablóny

Šablónovanie oblakov matnou kefou na stenu

Ďalším spôsobom, ako dostať vzor na stenu, je použiť bodkovací štetec s krátkymi, mäkkými štetinami namiesto maliarskeho valčeka. Na papierový tanier naneste trochu farby a namočte do neho štetec. Začnite tampónovať šablónu vo vnútornej oblasti a potom pokračujte v oblasti okraja. Kefku držte vždy kolmo na stenu.

Po dokončení maľovania môžete šablónu odstrániť. Dávajte pozor, aby ste farbu nerozmazali. Tento postup zopakujte pre všetky ostatné oblaky.

Nechajte latexovú farbu zaschnúť najmenej 12 hodín, než sa dotknete stien alebo vrátite nábytok na miesto.

cloudová stena vyrobená pre detskú izbu

Mimochodom, oblaky nevyzerajú len krásne na svetlo modrej stene. Ako pozadie si môžete vybrať aj iné farby steny, ako je šedá, mätovo zelená alebo žltá. Vyzerajú nadčasovo krásne a sú perfektné pre rodovo neutrálnu detskú izbu.

Maľovanie mrakov na stenu rukou štetcom

Štetcom namaľujte realistické mraky na stenu

Ak chcete nadýchané, realistické oblaky, môžete chytiť plochý štetec a namaľovať ich rukou. Na rozdiel od šablónových oblakov, kde sú perfektné okraje veľmi dôležité, tieto oblaky pôsobia abstraktne a napriek tomu vyjadrujú realitu. Tu je v popredí vaša predstavivosť!

Pohľad na oblaky z lietadla

Ak chcete maľovať realistické mraky, musíte sa zoznámiť s rôznymi tvarmi mrakov. Prezrite si obrázky rôznych typov oblakov online a nechajte sa inšpirovať množstvom tvarov mrakov. Existujú oblaky peria, hromady, dažďové mraky, búrky, vlnené mraky atď. Je tiež dôležité rozhodnúť sa, aký účinok by mala mať vaša oblačná stena. Z akého uhla sa pozeráte na oblaky? Stojíte na vysokom vrchole hory a pozeráte sa dole do údolia alebo sledujete lietadlá mraky? Čím lepšie budete mať predstavu o skutočných oblakoch, tým lepšie ich budete môcť reprezentovať na stene. Tu je dôležité sústrediť sa na súhru priehľadného a nepriehľadného a hojnosti a prázdnoty.

Spravidla platí, že oblaky, ktoré sú na oblohe vyššie, sú objemnejšie, zatiaľ čo nízke mraky môžu vyzerať celkom priehľadne.

Namaľujte si oblačnú stenu sami. Potrebujete to

A teraz sa konečne dostávame k tutoriálu, ako plochým štetcom namaľovať oblaky na stenu. Budete potrebovať nasledujúce materiály:

– Modrá latexová farba a maliarsky valček

– Plochý štetec

– Biela akrylová farba

Najprv namaľte stenu požadovaným odtieňom modrej. Naneste niekoľko vrstiev, až kým nebudú rovnomerné. Nechajte farbu dobre zaschnúť.

Štetec na bielu farbu

Teraz naneste časť bielej akrylovej farby na kovové viečko plechovky s farbou alebo ako paletu použite papierový tanier. V tejto príručke sa používa plochá, stredne veľká kefa, ale na dosiahnutie dobrých výsledkov je možné použiť aj okrúhlu kefu. Namočte suchý štetec do farby a naneste ho na paletu ľahkými poklepávacími pohybmi, aby v štetci zostalo len malé množstvo farby..

Maľujte oblaky od ruky štetcom

Začnite skicovať celkový tvar svojich oblakov na stene. Pre inšpiráciu pre svoju cloudovú stenu si môžete vybrať cloudovú krajinu z internetu a skopírovať ju. Po celej stene môžete svoje oblaky rozložiť inak. Dávajte pozor na to, ako je váš nábytok v miestnosti umiestnený. Keď maľujete oblaky na stenu za posteľou, označte si výšku čela postele maliarskou páskou a označenia použite ako vodítko..

Kefu držte zvisle a štetinami len ťukajte do steny. S každým ťahom zaobchádzajte, ako keby ste na stenu maľovali jednu bodku. Tieto rýchle pohyby vytvárajú gradientový efekt. Na miesta, ktoré chcete mať belšie, musíte štetcom niekoľkokrát poklepať. Nechajte tiež „vzduch“ medzi mrakmi, aby bola modrá obloha stále sem -tam viditeľná. To tiež vytvára pocit hĺbky.

Nerobte si starosti s tým, či sú oblaky dostatočne presné alebo okrúhle. V prírode sa neustále vyvíjajú, menia alebo rozpúšťajú. Na začiatok teda stačí priniesť základný obrys na stenu, aby ste získali prehľad o celkovej kompozícii.

Maľujte oblaky na stenu plochým štetcom

Teraz môžete dať oblakom väčšiu štruktúru. Štetcom jemne opakovane vklepávajte kontúry, aby ste zjemnili čiary a trochu vypracovali tvar oblakov. To dáva vašim oblakom ich nezameniteľný, estetický vzhľad.

Pomocou rýchlych, hladkých pohybov dodáte interiéru mrakov textúru. Potom držte štetec ako ceruzku a jemnými krúživými ťahmi začnite maľovať pekný efekt hmly. Pohybujte štetcom veľmi rýchlo, aby ste sa vyhli zjavným ťahom štetcom po stene.

Maľujte oblaky na stenu plochým štetcom a akrylovou farbou

Prevetrajte dná svojich oblakov, aby ste získali nadýchaný vzhľad. Ak chcete, aby oblaky vyzerali realistickejšie, vezmite čistý štetec a jemne ním prechádzajte dopredu a dozadu po spodnej časti oblaku. Vďaka tomu je mrak transparentnejší a vyzerá to, že stúpa k oblohe. Je to skvelý spôsob, ako vymaľovať hyperrealistické mraky.

Keď skončíte s mrakmi, urobte krok späť a skontrolujte svoju prácu a zistite, či už nie sú potrebné ďalšie podrobnosti.

Utrite mraky na stenu špongiou

Nakvapkajte oblaky na stenu podľa pokynov špongie

A tu je najľahší a možno aj najlepší spôsob, ako namaľovať na stenu skutočne nadýchané a úplne realistické mraky. Ukázal to špecialista na dekorácie Luz Blanchet v rannej televíznej šou „Hoy“ v mexickej televízii. Boli tu namaľované kupovité mraky, ktoré majú na vrchu žiarivo biele hlavy karfiolu a často sú sprevádzané nízkymi, roztrhanými mrakmi. V hornej časti by ste teda mali bielu farbu nasýtiť a v spodnej časti striedmejšie.

Ako maľovať mraky na stenu

Pri tejto metóde sa biela akrylová farba najlepšie natrie okrúhlou žltou maliarskou špongiou. Ako paletu opäť použite papierový tanier alebo viečko plechovky od farby. Zľahka špongiu natrite farbou a na stenu vytvorte niekoľko zaoblených tvarov, aby sa vytvorili kupoly oblaku. Pokračujte nadol, aby farba vyzerala transparentnejšie. Ak chcete zo špongie odstrániť prebytočnú farbu, naneste ju na papierový obrúsok, aby bola relatívne suchá. Úplne dole by oblaky mali slabnúť ešte viac, ako keby sa rozpúšťali. Ak si nie ste istí, či uspejete s efektom svetlých tieňov, odporúčame vám urobiť pár krokov dozadu a pozrieť sa na umelecké dielo z diaľky.

Maľujte oblaky na stenu pomocou špongie