DIY

DIY veniec na plienku ako darček pre bábätko: S týmto návodom uspejete!

Darčeky z plienok sa v posledných rokoch stali skutočnou klasikou detských sprcháčov. Dort pre bábätko môžete vyrobiť klasickým spôsobom alebo môžete použiť alternatívny variant, napríklad loď, auto alebo teplovzdušný balón. Dnes by sme vám chceli ukázať, ako tvarovať plienky do vienka. DIY plienkový veniec je úžasne vhodný ako dekorácia na stenu alebo na dvere a môžete s ním originálne privítať mamičku a dieťa. Máme pre vás pár variácií, ako prsteň na plienku vyrobiť. Na veniec sú použité rôzne materiály a na plienky rôzne techniky viazania. Vyberte si kutilský projekt, ktorý sa vám najviac páči, a pustite sa do ručných prác!

To je to, čo potrebujete na DIY veniec z plienky

Vyrobte vence na plienky a pripevnite darčeky k prsteňom s plyšovými hračkami

Bez ohľadu na to, či ste pozvaní na bábätko alebo len chcete prekvapiť čerstvú mamičku darčekom pre dieťa – veniec z plienky je krásny a zároveň veľmi praktický nápad. Na to je potrebných iba niekoľko vecí.

Plienky

Toto je samozrejme najdôležitejšia časť prsteňa plienky. Po bábätku alebo uvítacom večierku sa mama môže plienky opäť odviazať a používať. Je preto dôležité zaistiť, aby boli dobrej kvality, a nezafarbovať plienky (najmä vnútro). Koľko plienok je presne potrebných, závisí od veľkosti venca a techniky viazania.

Akú veľkosť plienky kúpiť na plienkový veniec

Akú veľkosť kúpiť?

Pre plienkový veniec pre domácich majstrov nie je stanovená žiadna veľkosť plienky. Môžete používať malé aj veľké plienky, aj keď sa veľkosti 1 pravdepodobne vyhnete. Dieťa prvé týždne veľmi rýchlo rastie a je veľmi pravdepodobné, že rodičia si ich už kúpili dosť.

Vence z plienok sú také krásne, že ich nové mamičky jednoducho nechcú zničiť. Môžete použiť väčšie plienky, aby váš darček mohol zdobiť byt dlhšie. Plienky veľkosti 4 a 5 sa zvyčajne používajú po prvých narodeninách. Ak teda používate väčšie plienky, darček môže detskú izbu ozdobiť o niečo dlhšie, než sa začne používať.

Materiály na vence do plienky pre domácich miláčikov ako darček do detskej sprchy

Rámček na veniec

Za druhé, na výrobu ráfika plienky je potrebný vhodný rám alebo rám. Môžete napríklad použiť drôtený veniec alebo polystyrénový veniec. Ako alternatívu môžete urobiť aj domáce varianty, ako je veľký prsteň z lepenky alebo lepenky. Rám nemusí byť nevyhnutne dokonalý, pretože je úplne zakrytý plienkami a inými ozdobami.

Stuhy alebo horúce lepidlo

Na výrobu plienkového venca môžete plienky buď zaviazať stužkou, alebo ich zlepiť horúcou lepiacou pištoľou. V nižšie uvedených pokynoch sa môžete na obe možnosti bližšie pozrieť. Ak zviniete plienky, budete potrebovať malé gumičky.

Boho detská sprcha darčeky lapač snov a plienkový veniec

Dekorácia na DIY venček z plienky

Na ozdobu venca sa hodia stuhy, mašle, umelé kvety, retiazky na vlajky a v zásade všetko, čo je pre vás dôležité. Plienkový veniec sa stane ešte krajším, ak k nemu uviažete ďalšie drobné darčeky. Môžu to byť výrobky pre starostlivosť, cumlíky, podbradníky, hryzadlá, detské hrkálky a mnoho ďalších. Peňažné darčeky a poukážky je tiež možné originálne zabaliť a pripevniť k vencu. Vaša kreativita nepozná hraníc.

Vyrobte si plienkový veniec s písmenkami

rodovo neutrálny plienkový veniec s písmenkom

Náš prvý nápad je vhodný pre chlapcov aj dievčatá. Farby môžete samozrejme ľubovoľne meniť, aby zodpovedali vkusu rodičov alebo pohlaviu dieťaťa. Na tento DIY projekt budete potrebovať:

 • 30-40 plienok, veľkosť 3
 • Elastické pásy
 • Stuhy alebo darčekové stuhy v rovnakých farbách, široké 25 mm a 6 mm
 • Horúca lepiaca pištoľ a lepiace tyčinky
 • Gombíky v zodpovedajúcich farbách a veľkostiach
 • Drôtený veniec s priemerom 25 cm alebo 30 cm
 • Dekoračný list vyrobený z lepenky alebo kartónu
 • Akákoľvek farba vlny
 • obojstranná lepiaca páska

Návod: Zrolujte plienky a zafixujte gumičkou

DIY plienkový veniec návod Zrolujte a zaviažte plienky

Najprv si pripravte plienky. Začnite od otvoreného konca, zrolujte plienku a zaistite ju gumičkou.

Odstrihnite kúsok zo širšej darčekovej stuhy, omotajte ním plienočku a vzadu ho prilepte horúcim lepidlom. Pásku prilepte iba k sebe, a nie k plienke, ktorú chcete použiť. Zopakujte to s užšou darčekovou stužkou a nakoniec vpredu prilepte farebný gombík.

Vyššie uvedené kroky opakujte s približne 30 plienkami.

Na drôtený veniec prilepte vyhrnuté plienky

Na drôtený veniec prilepte navinuté plienky

Na zaistenie plienok k vencu dajte na zadnú stranu zvinutej plienky horúce lepidlo. Dbajte na to, aby ste lepili iba pásku a nie samotnú plienku. Potom navinutú plienku prilepte na veniec tak, aby bola dobre vycentrovaná. Pokračujte ostatnými plienkami, pracujte okolo venca a plienky zabaľte čo najtesnejšie. Plienky nalepte páskou, aby zostali na svojom mieste. Opatrne poukladajte rolky plienky okolo venca, aby neboli medzery a vytvoril sa pekný kruh.

Ozdobte list z lepenky vlnou

List zabaľte z kartónu do žltej vlny

Ak chcete vyrobiť písmeno, jednoducho zabaľte písmeno do vlny tak, aby bolo úplne zakryté. Konce priadze zaistite horúcim lepidlom. Keď je list úplne zabalený, ozdobte ho niekoľkými gombíkmi. Nakoniec prilepte písmeno na okraj plienky obojstrannou páskou. úplné!

* Tip: Zostávajúce plienky môžu byť ponechané na iný ručný projekt alebo ich môžu dať rodičom po detskej sprche.

DIY veniec na plienky bez lepidla

Návod na výrobu jednoduchého plienkového venca vlastnoručne s písmenkom

Ak nechcete valčeky na plienky lepiť, môžete ich namiesto toho uviazať na drôtený veniec darčekovou stuhou. Zaberie to trochu viac času, ale nakoniec aj lem plienky vyzerá rovnako krásne.

Ozdobte písmeno farbou a pripevnite ho k vencu

Namaľujte kartónový list a postriekajte ho trblietkami

DIY veniec na plienky – 2. variant

Vence na plienky DIY v žltej a modrej farbe s kačičkou do kúpeľa

Namiesto prevíjania plienok ich môžete jednoducho omotať okolo venca. Pomocou pokynov vám presne ukážeme, ako to funguje. S týmto variantom na výrobu plienkového venca sa lepšie hodia menšie plienky. Všetky potrebné materiály pre tento projekt sú:

 • cca 20 plienok, veľkosť 1 alebo 2
 • polystyrénový veniec s priemerom 30 cm alebo 40 cm
 • tenká a široká stuha v akejkoľvek farbe
 • malé detské veci, napríklad cumlíky, ošetrujúci olej, ošetrujúci krém (najlepšie v cestovnej veľkosti)
 • gumená kačica

Návod: Zaviažte plienky a drobné darčeky stužkou

DIY veniec z plienky podľa inštrukcií drotárskeho venca

Na rozdiel od prvého variantu na DIY veniec na plienky, v tomto prípade plienky nie sú zrolované, ale zviazané. Ak to chcete urobiť, zapnite plienku a zabaľte ju okolo venca, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Potom konce plienky zviažte k sebe tenkou darčekovou stužkou. Opakujte to so zvyškom plienok, kým nebude zakrytý celý tvar venca, pričom sa plienky trochu prekrývajú.

Potom širšou stuhou uviažte výrobky pre starostlivosť o dieťa a cumlíky k ráfiku plienky. Nakoniec kačicu do kúpeľa umiestnite do stredu a zaistite ju darčekovou stuhou alebo obojstrannou lepiacou páskou.

Tinker plienkový veniec s domácim základom

DIY plienkový veniec vo fialovej farbe s drobnými darčekmi

V tomto remeselnom projekte na DIY plienkový prsteň sú plienky opäť zrolované. Ako základ venca slúži kartónový prsteň, ktorý si ľahko vyrobíte sami. Ako to bude, prezradíme už čoskoro. Najprv zoznam s potrebnými materiálmi:

 • 20 plienok, veľkosť 5
 • Horúca lepiaca pištoľ s lepiacimi tyčinkami
 • 2 kusy lepenky, najmenej 40 cm x 40 cm
 • Akrylová farba (alebo baliaci papier) v akejkoľvek farbe
 • svetlá stuha, 4 cm široká, asi 5 dlhá
 • tmavá stuha, široká 1 cm, dlhá asi 10 m
 • 50 m tylová stuha, 15 cm široká
 • Plyšové hračky, detská kozmetika atď. Ako ozdoba

Inštrukcie: Vytvarujte rolky z plienky a ozdobte stužkou

Pokyny Zrolujte plienky a zaviažte stužkou

Plienky zrolujte ako v prvom návode a gumičky zakryte širokou darčekovou stuhou. Na tento veniec na plienky pre domácich majstrov je potrebných asi 20 roliek.

Vyrobte a ozdobte rám pre veniec

Vytvorte si vlastný tvar venca z lepenky

Teraz z krabice vystrihnite dva krúžky rovnakej veľkosti (ak ste plienky kúpili v krabičke, môžete použiť toto). Za týmto účelom najskôr nakreslite na lepenku veľký kruh s priemerom 35 cm a potom druhý v strede s priemerom 25 cm. Vystrihnite prsteň. Aby bola základňa stabilnejšia, vystrihnite druhý krúžok rovnakých rozmerov a oba krúžky zlepte pomocou horúceho lepidla.

Ak chcete rám ozdobiť, môžete ho buď natrieť vhodnou akrylovou farbou, alebo ho prikryť baliacim papierom.

Na rám prilepte plienky a vytvorte veniec

Fialový veniec na plienky Pokyny pre domácich majstrov Prilepte plienky do kartónovej škatule

Ozdobte vence na plienky DIY tylom a uviažte na neho veniec drobné darčeky stužkou

Ozdobte plienkový veniec darčekmi z tylu a kravaty

Vyrobte si veniec na plienky do lapača snov sami ako darček

Veniec z plienky Tinker ako lapač snov pekný nápad do detskej sprchy

DIY plienkový veniec vo forme lapača snov ponúka úžasný nápad na dekoráciu pre detskú sprchu v štýle boho. Princíp drobných drobností je takmer rovnaký ako pri bežnom venčeku na plienky, ale skôr, ako plienky pripevníte k rámu, mali by ste najskôr uviazať sieťku na lapač snov. Na tento projekt budete potrebovať:

 • veľký kartónový prsteň alebo vyšívací rámček
 • Vlnená alebo háčkovaná niť v požadovanej farbe
 • Vyšívacia ihla
 • 20-30 plienok, veľkosť 1 alebo 2
 • Elastické pásy
 • Stuhy v rôznych farbách
 • horúce lepidlo
 • Látkové kvety ako ozdoba (tu je pár nápadov, ako si ich vyrobiť)

Návod: Spletieme sieťku, zrolujeme plienky a pripevníme k vencu

Veniec na plienku do lapača snov Pokyny pre domácich majstrov

Najprv musíte splietnuť sieť pre lapač snov. Považuje sa to za súčasť lapača snov, ktorý má údajne odraziť zlé sny. V tomto príspevku nájdete podrobné pokyny. Potom plienky zrolujte, ako je uvedené vyššie, ozdobte a prilepte na veniec.

Potom prevráťte veniec lapače snov a ozdobte chrbát stuhami, šnúrkami atď. Toto je časť lapača snov, ktorá umožňuje dobrým snom prechádzať.

Ozdobte prednú stranu

Vyrobte si plienkový veniec ako lapač snov pre dievčatká

Keď je detský veniec na plienky na lapač snov pripravený, môžete prednú stranu ozdobiť aj prianím, napríklad domácimi kvetmi z látky. Lapač snov môžete nechať visieť ako nástennú dekoráciu alebo dekoráciu dverí v detskej izbe a prekvapiť ním čerstvo upečenú mamičku, keď ho dostanete doma po pôrode.

Veniec na zachytávanie snov vyrobený z plienok ako darček k narodeniu