Dekorácie a oslavy

Z čoho majú muži obzvlášť radosť – 4 nápady na darček na prvý pohľad

Muži-darčeky-nápady-darčekové krabičky

25. máj bol Dňom otcov. Moment na zamyslenie nad vhodným darčekom pre mužov. Ale aj po tomto dôležitom dni stále existujú príležitosti darovať mužom v našich životoch – či už ide o narodeniny, výročie alebo len tak pre zábavu. Čo je tu však v ponuke? Rovnako ako v súčasnosti existuje veľké množstvo rôznych darčekov pre ženy, niektorí múdri ľudia prišli aj s nápadmi na darčeky pre mužov. A tu sa často kladie dôraz na vonku a dobrodružstvo. Príklad: So štvorkolkou sa môžete vydať do terénu na prehliadky so sprievodcom. A každý, kto chcel vždy cítiť pod kapotou niekoľko stoviek koní, nemusí byť nevyhnutne na cestách so superšportovým autom. Niekedy je jazda s tankom zábavnejšia.

Štvorkolky: Dobrodružstvo na štyroch kolesách

Pánske darčekové štvorkolky - dobrodružné štvorkolky

Terén na štyroch kolesách – kto by o tom ako muž nesníval. Štvorkolky sú rekreačným trendom, ktorý začal pred niekoľkými rokmi. Štvorkolky na prvý pohľad pripomínajú kombináciu motorky a auta. Vďaka špeciálnej konštrukcii a pneumatikám sú to ideálne terénne vozidlá.

Štvorkolka sa teraz zmenila z pracovného nástroja na voľnočasovú aktivitu. Profesionálne organizované zájazdy sú teraz ponúkané takmer všade – a sú ideálny darček pre mužov, ktorí vždy chceli byť ďaleko od cesty. Trvanie cesty sa líši v závislosti od ceny. Tip: Vrcholom sú skutočné túry, ktoré vedú nielen po vhodne pripravenom ihrisku, ale aj do okolia.

Tank Driver: Vedenie tankov bez zvuku kasárenského dvora

pánsky darčekový dobrodružný tank

V Nemecku bola v roku 2011 pozastavená branná povinnosť. To znamená, že od roku 2011 mladí dospelí už nemusia vstúpiť do ozbrojených síl ani absolvovať základný vojenský výcvik. Niektorí chápu ako reakciu na zeitgeistu a meniacu sa hrozivú situáciu, jedna vec zostáva mužom už roky – ich fascinácia ťažkou technikou. Obrnené transportéry a bojové tanky alebo protilietadlové delostrelecké vozidlá stále vyvolávajú úžas.

Vodiť bagre len tak vo voľnom čase už nie je problém. Ale nasadnúť do tanku a riadiť monštrum terénom? To, čo bolo pred pár rokmi skutočným výklenkom a na ktorom sa často smiali, sa stáva stále viac trendom. Aj keď nikto skutočne nechce vidieť tanky v akcii: Ktokoľvek, komu bolo umožnené riadiť niekoľko príšer s hmotnosťou niekoľkých ton a niekoľkými stovkami koní „pod kapotou“, je ohromený..

Jazda na tanku sa medzitým neponúka len na vozidlách z bývalého východného bloku. Do výzbroje poskytovateľov sa dostali aj vojenské vozidlá Bundeswehru alebo Wehrmachtu. Tie obsahujú:

– obrnený transportér Marder

– protilietadlový tank Gepard

– hlavný bojový tank M48

– stíhač tankov StuG III.

Tento veľmi špeciálny darček stojí od 150 do 400 eur. Platí tu heslo: čím drahšie potešenie, tým neobvyklejšia celá vec. Namiesto 60 minút tu cesty rýchlo trvajú 3 hodiny až 4 hodiny – a riadia sa rôzne vozidlá.

Ochutnávka whisky – objavenie vášne

ochutnávka whisky pre pánske darčeky

Voda života – fajnšmekri teraz budú najneskôr vedieť, o čo ide. Hovoríme o whisky (alebo whisky v závislosti od pravopisu). Whisky sa spomína až v 15. storočí. Ale whisky bola pravdepodobne vytvorená oveľa skôr. Dnes je okrem iného v:

– Škótsko

– Írsko / Severné Írsko

– SPOJENÉ ŠTÁTY

vyrobené. Títo tradiční výrobcovia whisky však v posledných rokoch čelia konkurencii. Aj v Nemecku sa niektoré pálenice špecializovali na ducha. Ako chutí vysokokvalitná whisky? Každý, kto sa už touto otázkou zaoberal, narazí na ochutnávky whisky. Posledné menované nie sú len dokonalým spôsobom, ako sa ponoriť do sveta whisky – s pomocou odborníkov. Ochutnávky tiež ponúkajú možnosť naučiť sa jeden alebo dva triky. Príkladwiese stále zastáva názor, že whisky sa vždy pije z pohára (pohára s hrubým dnom) a na ľade. Skutočným znalcom tento druh pitia whisky určite steká po chrbte viac ako studená sprcha.

oldies & Goldies: Out and about with vintage cars

muži-dávať-zážitky-šoférovať-oldtimery

Auto je mužovo obľúbené dieťa – toto krédo nie je náhoda. A preto sa autám často venuje špeciálna starostlivosť. Láska niektorých automobilových fanúšikov ide tak ďaleko, že sa autám detstva a mládeže venuje veľká pozornosť. Reč je samozrejme o klasických autách – teda o vozidlách, ktoré majú najmenej 30 rokov.

Niektoré klasiky sú obzvlášť obľúbené u fanúšikov automobilov – napríklad a

– Ford Mustang (modelový rok 1964 až modelový rok 1973)

– Alfa Romeo Spider

– Corvette Stingray atď.

Problém: hodnota klasického auta sa môže (v porovnaní s uvádzacou cenou) rýchlo zvýšiť o niekoľko stoviek percent. Najdrahšie klasické autá stoja – ako vidno z mediálnych správ v novinách “svet“Dá sa to prečítať – rýchlo desať miliónov eur a viac.”.

Mužom môže „vychádzanie“ s veteránmi rýchlo vyjsť draho. Alternatívou sú výlety so starými ľuďmi – ako napríklad Ford Mustang -, ktoré sú teraz v ponuke aj ako darčekové poukážky.

Záver: muži sa na týchto daroch bavia

muži-nápady na darčeky-otcovia-deň-narodeniny-radosť

Pokiaľ ide o darčeky pre priateľa, manžela, otca, dedka, strýka alebo brata, často ide o drobnosti. Prečo jednoducho nepomyslieť na niečo väčšie – a nespojiť napríklad svoje narodeniny a Vianoce – a darujte svojmu partnerovi skutočne špeciálny darček. Kto by mohol tvrdiť, že bol na ceste s klasikou, ako je Ford Mustang alebo starodávny bojový tank – M48. Dobrodružné darčeky majú často väčšiu hodnotu ako ostatné darčeky, ktoré potom zmiznú v skrini alebo sa po krátkom čase znova roztriedia. Nápadov je určite dosť. Úlohou je vybrať si to pravé na rozdávanie. Koniec koncov, každý je iný a má zodpovedajúce preferencie a túžby. Ak však svojho partnera dostatočne poznáte, sotva budete mať nejaké väčšie problémy.

Zdroje obrázkov:

Obrázok 1: © Soledadsnp (licencia CC0) / pixabay.com

Obrázok 2: © rihaij (licencia CC0) / pixabay.com

Obrázok 3: © metaliza01 (licencia CC0) / pixabay.com

Obrázok 4: © TaniaVdB (licencia CC0) / pixabay.com

Obrázok 5: © PixelLightMedia (licencia CC0) / pixabay.com

Obrázok 6: © Disarm (licencia CC0) / pixabay.com