Dekorácie a oslavy

Najlepších 10 novoročných tradícií a povier

šťastný nový rok párty tradícií

Typických a nie tak typických je mnoho Novoročné tradície a povery, o ktorých ste možno už počuli – ale sú aj také, ktoré vás určite prekvapia. Predstavujeme vám 10 najlepších tradícií pre nový rok.

Najlepších 10 novoročných tradícií a povier – ohňostroj

Silvester 2013 Ohňostroj

Začíname v top 10 novoročné tradície a povera s ohňostrojom – zvyk pôvodne určený na strašenie zlých duchov – v dnešnej dobe je slávnostným symbolom Silvestra, ktorý prináša ľuďom radosť.

Č. 9 – Novoročné tradície – novoročné predsavzatie

Novoročné predsavzatie

Deviate miesto pre novoročné tradície ide do uznesenia na nový rok. Skúste si stanoviť realistické ciele a naplánujte si, ako si môžete splniť sen. Žiadny sľub nie je zadarmo – ukazuje, že ste odhodlaní a odmeňuje vašu tvrdú prácu. Rodičia môžu zložiť sľub spoločne s deťmi. Najdôležitejšie je, že toto uznesenie si želá každý a vzniká ako konsenzus. Kde je vôľa, tam je cesta – členovia rodiny sa budú navzájom stimulovať, aby dodržali sľub.

Č. 8 Novoročné tradície- splácanie peňažných dlhov

Novoročné tradície-vracanie peňazí

Kedysi sa verilo, že do konca každého starého roka by ste mali splatiť svoj dlh. V dnešnom uponáhľanom živote to nie je vždy možné – ale môžete si aspoň vyjasniť hádky s rodinou a priateľmi, aby ste si mohli spolu pokojne oddýchnuť.

Novoročné tradície číslo 7 – bozk o polnoci

Bozk na polnoc Silvestrovský zvyk

Aký lepší spôsob, ako sa rozlúčiť so starým rokom, ako pobozkať svoju obľúbenú osobu? V USA je bozkávanie o polnoci takmer povinné – dokonca aj na veľkých oslavách je to skvelý spôsob, ako vytvoriť romantickú náladu..

Novoročné tradície číslo 6 – spev piesní

Novoročné obľúbené piesne

Toto skvelé novoročné tradície sú perfektné pre všetky hudobné a umelecké duše – v minulosti škótske rodiny začali s tradíciou spievania básne Auld Lang Syne každý nový rok. V súčasnej dobe tento zvyk zanikol, v každom prípade je dobré spievať pieseň s rodinou a hosťami – takto si vytvoríte náladu na začiatku večera..

Č. 5 – Novoročné tradície a povery

Novoročné tradície

V USA je stará a podivná povera, že prvý, kto vojde do vášho domu po polnoci, je znakom nasledujúceho roka – ak je ten človek hľadaný a milovaný, budúci rok prinesie len dobro a naopak – ak ten človek je nežiaduce, budúci rok nebude prebiehať veľmi dobre. V dnešnej dobe môžete párty jednoducho stráviť so svojimi obľúbenými ľuďmi – rok bude určite podobný.

Č. 4 a č. 3 – novoročné tradície a povery – leňošenie

Leňošenie po novoročnej párty

Priamo s tým súvisia dve povery – prvá je, že v prvý deň Nového roka by nemal opustiť dom žiadny predmet – vrátane odpadkov. Ďalšia povera znie ešte lepšie – v prvý deň nového roka žiadna práca. Čistý relax – žiadne prádlo, žiadne riady, žiadne odpadky. Obvykle každý deň spí a leňoší.

Č. 2 – novoročné tradície a povery – jedz, jedz, jedz

slávnostné jedlo novoročná párty

 S tým úzko súvisí druhé miesto – jedzte koľko chcete – čím viac budete jesť, tým viac peňazí budete mať v nasledujúcom roku. Chudnutie môže začať od 2. januára.

Č. 1 – č. 4 a č. 3 – obklopte sa rodinou a priateľmi

Nový rok o polnoci

Naše obľúbené povery a novoročné tradície je v tesnom spojení s rodinou a priateľmi – hovorí sa, že ak ste na začiatku roka obklopení láskou, celý nasledujúci rok bude láskyplný.

Od Abigail