architektúra

Rumah Miring: Podivný dom v Jakarte ako kritika okolia

svahovitý dom v Jakarte pohľad zvonku

Na šikmý dom uprostred symetricky usporiadaného mesta je vždy zaujímavý pohľad. Projekt Budi Pradono Architects je kontrastom k typicky európsky vyzerajúcim domom, ktoré môžete vidieť v obytnom komplexe južne od Jakarty v Indonézii. Vysoká budova s ​​názvom „Rumah Miring“ má byť „symbolom boja proti etablovaniu sa“ a vďaka svojmu šikmému uhlu a bohatému sklenenému povrchu pôsobí ako vizuálna kritika svojho okolia..

Podivný dom ako kritika okolia

moderný dom v Jakarte biely a sklo

Dom sa nachádza na pozemku s rozlohou 160 metrov štvorcových (8 x 20 m) v štvrti Pondok Indah. Napriek tomu, že je súčasťou uzavretej komunity, je táto budova na okraji riečky s miestnymi dedinskými osadami na druhom brehu rieky. Pondok Indah v južnej Jakarte je obytná štvrť / kondomínium, ktoré bolo skutočne úspešne postavené v 80. rokoch minulého storočia. Od tej doby je Pondok Indah až do tohto bodu priradený symbolický status. Vlastnenie domu v tejto oblasti bolo nevyhnutné pre niektorých z najúspešnejších poslancov Jakarty, ako aj pre niektoré celebrity z iných regiónov. Tieto symboly úspechu sa spravidla nachádzajú v architektonickom jazyku. Niektoré piliere sú napríklad podobné tým v Taliansku alebo vo Francúzsku a pôsobia umelo. Majiteľ domu teda chcel tieto symboly úspechu zničiť a postaviť podivný dom, ktorý kritizuje jeho prostredie.

šikmý dom v fasádnom oceľovom ráme v Jakarte

Protikladom sa javí aj farba fasády. Rumah Miring (Slanted House) susedí s domom indonézskeho hudobníka Ahmada Dhaniho. Dhaniho dom je natretý celou čiernou farbou, zatiaľ čo šikmý dom je celý biely.

Dom je „naklonený“ do prednej časti ulice

šikmý dom 3D model architektúry

Dizajn sa vyznačuje odhaleným, robustným oceľovým plášťom. Charakteristickým prvkom je citeľný sklon konštrukcie v uhle 70 ° dopredu k vozovke. Na oceľovú konštrukciu by sa teraz malo pozerať ako na symbol nestability, ako na dekonštrukciu existujúcej situácie v oblasti.

šikmá terasa domu s kuchyňou pri bazéne vo vysokom lesku

Dispozícia miestnosti tiež dodržiava novú schému. Prízemie určené na zábavu a pohostinnosť dopĺňa veľká vonkajšia terasa a priľahlý bazén. Na prvom a druhom poschodí sú súkromné ​​izby, ako je hlavná spálňa, šatník a hlavná kúpeľňa. Navyše najvyššia úroveň, ktorá ponúka široký výhľad na okolie, je vyhradená pre salónik a hosťovskú izbu.

Bazén s kuchyňou a ostrovček s barovými stoličkami

Kúpeľňa s rozlohou 16 metrov štvorcových je reakciou na súčasný trend mestského životného štýlu, kde v kúpeľni spravidla trávite viac času. Používatelia chcú, aby tu mohli tráviť tichšie hodiny počas používania smartfónov, čítania novín alebo používania sociálnych sietí.

Budova, ktorá je rozložená na tri poschodia, je prepojená visutým schodiskom z bieleho prútia. Dizajnéri tiež použili množstvo rastlín a stromov, aby priniesli do domu tropický nádych a zároveň vytvorili jemný prechod medzi interiérom a exteriérom.

Schodisko s podstavcom bielo lakovanými drevenými doskami bazén

Verte, že budova bude mať požadovaný efekt?

Môže byť architektúra vo svojom prostredí kritikou??

Môže byť architektúra v jeho susedstve protikladom?

Môže architektúra dekonštruovať fyzické zariadenie?

Potom spochybnite podstatu života?

veľká krytá terasa s kuchyňou, všetko je šikmé

kuchynská linka modernej architektúry so zaujímavým dizajnom pod uhlom

Tri poschodia spájajú kovové schody

moderný dom mezanínový trávnik, popínavé rastliny a zeleň

Popínavé rastliny vnášajú do domu prírodu

šikmý dom presklený čelný pohľad na strechy

šikmý dom s presklením od podlahy až k stropu na mesto

priestranná spálňa s preskleným predným vstupom na balkón posuvnými dverami

Kúpeľňa 16 m² vaňa vstavaný toaletný kameň

Stromy v architektúre integrujú balkóny s krásnym výhľadom

Poter v podlahe zasklenie od podlahy k stropu

šikmý dom architektúra 70 stupňový uhol

šikmý dom v Jakarte prierezový plán

moderný dom 3 -podlažný predný plán

Poloha rodinného domu v štvrti Pondok Indah

0 prízemný bazén s terasou

1. poschodie, spálňa, 16 m², kúpeľňa

2 -podlažný architektonický pôdorys miestnosti

Môžete nájsť ďalšie zaujímavé projekty od Budi Pradono Architects na ich oficiálnom webe!