architektúra

Štítová strecha interpretovaná v modernej architektúre – V -House

Štítová strecha-architektúra-interpretovaný-dom na kopci

Štítová strecha je pravdepodobne najbežnejším tvarom strechy v nemecky hovoriacich krajinách. Tento termín opisuje tvar strechy, v ktorej sa dve pravouhlé plochy strechy zbiehajú smerom k hrebeňu strechy. Keďže strešnú konštrukciu je možné stavať rôznymi spôsobmi, tento tvar strechy je možné interpretovať moderne a vyzerať tak úplne inak. V-Haus je dobrým príkladom toho, ako môžete použiť obvyklý tvar štítovej strechy a klasické stavebné materiály, ako sú omietky, drevo a sklo, na stavbu súčasného rodinného domu, ktorý sa perfektne hodí do prímestskej oblasti..

Koncept je moderný, sedlová strecha je klasická

Štítová strecha-architektúra-moderné-biele-drevo-nočné osvetlenie

V House sa nachádza v Üröm, Rókahegy, v kopcovitej oblasti, severovýchodne od Budapešti, Maďarsko. Architekti z Reload Építészstúdió mali navrhnúť dvojpodlažný rodinný dom, ktorého architektúra by adekvátne zodpovedala dnešnému spôsobu života na predmestí. Do úvahy by sa mala vziať aj stavebná plocha na svahu. Architekti reinterpretovali typický dizajn a dodali súčasný vkus. A tak bol dom zrealizovaný na konci roku 2015.

Štítová strecha a dve samostatné konštrukcie

Štítová strecha-architektúra-moderné-betónové-osvetlenie

Architektúra nadväzuje na holistický dizajn, v ktorom je v popredí fascinujúca atmosféra miesta a panoramatický výhľad, nie samotný tvar domu. Platí zásada „menej je viac“ a „jednoduché a skvelé“. Myšlienka dvoch prepojených štruktúr robí tradičný tvar budovy moderným. Koncept nie je príliš komplikovaný, ale hneď vidíte tvar typickej sedlovej strechy.

Štítová strešná architektúra biele štrkové podlahové svetlá

Pri pohľade zvonku dominujú steny, šikmá strecha a presklený povrch. Architektonické detaily však dodávajú konceptu nový nádych. Na južnej strane je budova otočená k mestu, takže z obývačky a spálne máte úchvatný výhľad na Gellérthegy (kopec na budínsko -dunajskej strane Budapešti), parlament, meandrujúci Dunaj a živé centrum Pešti.

Štítová strecha dom na svahu

Z technického hľadiska ide o energeticky úspornú a energeticky efektívnu budovu, ktorá bola vyvinutá na využitie obnoviteľných zdrojov energie. Izolácia stien a strechy spĺňa normy pre dom s nulovou energiou. Solárne články sú umiestnené na určitých miestach a poskytujú potrebnú energiu pre domácnosť. Na vykurovanie / chladenie a požiadavky na teplú vodu existuje systém tepelného čerpadla vzduch-voda, ktorý používa špeciálnu tarifu Geo.

Štítová strecha-architektúra-moderná-kopec-stráň-dom

Prebytočná energia generovaná solárnymi panelmi je odovzdaná spoločnosti ELMU (budapeštiansky dodávateľ elektriny). A ak dom potrebuje extra energiu, dodáva ju ELMU. Dom má aj systém inteligentnej domácnosti. Vďaka snímačom teploty, vlhkosti a vetra prevezme vykurovanie a chladenie samotná budova.

Prehliadka domu

vstupný priestor-vankúše-pod schody

závesné schodisko-oceľové lanko-zábradlie-led-svetlo

obývacia časť-otvorená-moderná-drevo-biela-tyrkysová

obývacia časť-otvorená-biela-drevo-kuchyňa-tvar L

moderná spálňa-šikmá strecha-tmavé drevo

Pohľad zvonku a nočné osvetlenie

Štítová strecha-architektúra-dva-svah

Rozloženie

Štítová strecha architektúra pôdorys stavebná plocha

prierez

Plán prierezu architektúry štítovej strechy

Architekti: Znova načítajte építészstúdió

Fotograf: Krisztián Bódis