architektúra

Exotický bambusový pavilón podporuje proces učenia a kultúrnu výmenu

Bambusový kameň v záhradnom dizajne

Udržateľný dizajn z ďalekej krajiny – Vietnamu sa nedávno stal exotickým Bambusový pavilón postavený. Pavilón je súčasťou nového kultúrneho centra v Ha Tinh.

Bambusový pavilón – tradičné stavebné techniky z Vietnamu

Stena z trávy a kameňa z bambusu

Tradícia hrá vo Vietname veľkú úlohu. Obyvateľstvo má blízky vzťah k prírode, čo je vidieť aj na miestnej architektúre. Architekti z H&P. boli inšpirované tradičnými stavebnými technikami v krajine a jedným Bambusový pavilón navrhnuté ako súčasť nového kultúrneho centra. Pavilón bol postavený z bambusu, kameňa a hliny. Otvorená konštrukcia pojme veľa ľudí. Centrum organizuje rôzne školenia – pavilón je preto ideálnym miestom na stretnutie študentov a učiteľov, výtvarníkov a remeselníkov. Pavilón sa nachádza vo vnútornom nádvorí centra a otvára sa do záhrady a na ulicu. Vďaka kreatívnemu dizajnu je možné prirodzené vetranie. Vnútri je dostatok svetla. Bambusové lavice dodávajú celkovému konceptu.

Bambusový pavilón a záhrada na nádvorí kultúrneho domu

Myšlienka dizajnu Trávnik Steinweg

Interaktívne vzdelávanie a výmenu skúseností podporuje kultúrne stredisko vo Vietname. S ohľadom na to sa architekti pokúsili vytvoriť niekoľko menších miest na sedenie, kde by sa ľudia mohli rozprávať v malých skupinách. Strecha z bambusu ponúka ochranu pred dažďom a nepriazňou počasia a malá zelená záhrada je relaxačná. Je to a Bambusový pavilón, ktorý vyzerá exoticky, ale zároveň je veľmi praktický. Použitie miestnych materiálov ušetrilo veľa peňazí. V posledných rokoch je najmä v rozvojových krajinách tendencia používať miestne stavebné materiály na zníženie nákladov na stavbu.

Pavilón s nábytkom z bambusu

tvar kamenná cesta strom trávnik

Kamenný múr a otvorená konštrukcia

Kultúrne centrum Kamenný múr Vietnam

Tradičná konštrukcia vo Vietname

Návrh stavby drevenej strechy

Dvor s trávou a stromami

Trávnik pôvodnej architektúry Vietnam

Drevené dvere otvárajú budovu do ulice

Záhradný altánok s kamennou stenou

Pavilón večer

Vietnamská bambusová kamenná strecha

Osvetlenie na fasáde

Architektúra Vietnamský záhradný pavilón

Malé pavilóny v strede mesta

Pozrite sa na vyššie uvedený dizajn osvetlenia

Plán – pohľad zhora

Kultúrne centrum modrotlače z kamennej strechy