architektúra

Bujné záhrady menia tento dom v Kolumbii na zelenú oázu

svieže záhrady zelené palmy moderný dom príroda rastliny

Tento veľmi špeciálny dom v Kolumbii sa vyznačuje netradičnou konštrukciou, v ktorej sú použité rôzne moderné formy. Moderná architektúra však nie je jediné, čo na dizajne domu imponuje. Bujné záhrady zaplnia vnútorné i vonkajšie priestory sviežosťou a premenia celú nehnuteľnosť na zelenú oázu. Všetky oblasti okolo domu sú zelené, takže z každej miestnosti získate nádherný výhľad na zeleň.

architektonický projekt dom rôznych úrovní záhrady

Projekt „Garden House“ sa nachádza v meste Medellin v Kolumbii a navrhli ho architekti Edgar Mazo a Sebastián Mejía zo štúdia Connatural architecture. Celková plocha domu spolu so záhradami je 550 metrov štvorcových. Patrí sem niekoľko sviežich záhrad, záhradné jazierka, bazén a samozrejme dom. Zeleňované oblasti sú vidieť z každej časti domu a umožňujú obyvateľom žiť životným štýlom, ktorý je blízko prírode.

záhradné drevené palubové jazierka rastliny lekná

V strede domu sa nachádza vnútorný dvor, ktorý stále funguje ako terasa. Väčšiu pohodu poskytuje vonkajší nábytok, ktorý je umiestnený na drevenej palube. Z tejto oblasti máte výhľad na vnútorné nádvorie aj na ostatné časti domu.

vodná záhrada bazén záhradné jazierko

Voda je život, preto vo vonkajšom areáli tohto skleníka nechýbajú vodné zóny. Bazén so sklenenou stenou skutočne púta pozornosť a niekoľko záhradných jazierok je nádherne zasadených tak, aby vyzerali skutočne prirodzene..

príroda vo vnútri mimo domu bazén betónový stĺp

Vnútorné fasády domu sú vybavené mnohými veľkými oknami, ktoré vnášajú prírodu aj do interiéru. V interiéri sa tak môžete cítiť aj ako vonku. Okná navyše prepúšťajú do domu veľa prirodzeného svetla, vďaka čomu sú miestnosti obzvlášť svetlé a priestranné.

široké okná výhľad záhradný altánok rastliny nábytok

Špeciálna architektúra rozdeľuje dom do rôznych oblastí, ktoré sú navzájom spojené širokými schodiskami. Výsledkom bolo množstvo medzier, ktoré slúžia ako priechody medzi obytnými priestormi. Interiér je minimalistický, s betónovými stenami, drevenými podlahami a krásnym výhľadom na krásne záhrady.

obývačka svetlé farby drevo hnedá sedačka okno výhľad do záhrady

dom netradičná konštrukcia rôzne úrovne schody okná

chodba mimo domu zaujímavá konštrukcia svetlá fasáda

pohľad dovnútra von štvorcové okno záhradný domček

spálňa betónové steny závesné na stenu tv

svieži záhradný dom prepojenie prírody moderné

výhľad na chodbu záhrada terasa nočné osvetlenie jemné

záhradné bazény architektúry rezaného domu

netradičný dizajn domu architektúra sekcia bazén

projekt architektúry má niekoľko úrovní

strom uprostred domácej prírody vnútri modelu vonkajšej architektúry

svieži záhrada ponúka viacero zelených miest

záhradný dizajn rastliny záhradného jazierka prirodzene bujnejú

záhrada výšková úroveň plán architektúra dizajnu

Projekt „Záhradný dom“ pochádza z ateliéru architektúry SPOJENÉ navrhnuté.