architektúra

Zelená architektúra od Yoka Sara z Indonézie

zelená architektúra - moderný dom

 

Dom Kayo Agar je pravdepodobne jedným z najkrajších a najžiadanejších príkladov moderná zelená architektúra. Navrhol ho indonézsky architekt Yoka Sara a nachádza sa v idylickej oblasti Canggu na Bali. Táto umelecká a slávna svätyňa bola postavená pomocou súhry prírodných zdrojov a moderných stavebných materiálov. Jasným zámerom bolo postaviť luxusný dom, ktorý sa vizuálne pohybuje v úplnom súlade so svojim okolím. Úspešné prepojenie domu a okolia bolo do značnej miery dosiahnuté použitím prvkov systému zelená architektúra dosiahnuté v kombinácii so systémom zakrivených ekologických tvarov.

Zelená architektúra od Yoka Sara – bambus a drevený obklad

zelená architektúra - dom Yoka sara

Vzťah tohto domu k zelená architektúra spočíva v kreatívnom a veľkorysom použití viditeľného a nepoužitého bambusu a dreva. Tieto nádherné prírodné materiály zjemňujú klinicky biele betónové formy konštrukcie. To zase pomáha budove pohodlne splynúť s jej prírodným a tradičným prostredím. Dizajn domu je postavený ako spojenie geometrických tvarov. Jadrom návrhu je lineárny systém, s ktorým sú osemhranné pavilóny nápadito prepojené. Každý z nich má vlastnú záhradu, rekreačné zariadenie a vonkajšiu kúpeľňu. Šťastní hostia sú pozvaní na radosť uvedenú vyššie zelená architektúra zdieľať na tomto nebeskom mieste.

Šumivý bazén v dome so zelenou architektúrou

zelená architektúra - moderný dom v bazéne

Skratky do súboru zelená architektúra predstavte nádherný rustikálny prvok tejto luxusnej kompozície. V centrálnom dvojpodlažnom pavilóne sú obývacia izba a jedáleň a na poschodí štúdio a strešná záhrada. Vzhľadom na vertikálne lineárne aspekty dizajnu sa zdá, že sa tieto bez problémov vznášajú nad zvyškom budov. Elegantné biele stĺpiky sa používajú na vyzdvihnutie častí domu nad šumivé bazény. Týmto spôsobom je vodný prvok zaradený do schémy zelená architektúra vložené.

Zelený dom Yoka Sary

moderná zelená architektúra - yoka sara

Tento dom bol postavený tak, aby ste si ho mohli poriadne užiť. To je táto zelená architektúra v tej najextravagantnejšej forme. Interiér je luxusne navrhnutý a zariadený tak, aby maximalizoval pohodlie obyvateľov. Cieľom Yoka Sary pre vonkajší dizajn bolo poskytnúť skutočný a oduševnený zážitok z okolitého raja. To sa dosiahlo použitím princípov zelenej architektúry.

od Jaz

Zelená architektúra od Yoka Sara z Indonézie

zelená architektúra - bambus v dome