architektúra

Plávajúce dizajnové objekty na prekvapenie

Golfové ihrisko-plávanie-v-mori

Niekedy nás architekti svojimi neobvyklými nápadmi skutočne prekvapia. A to sa stáva nielen pri neobvyklých architektonických formách, ale aj pri neobvyklých miestach pre vašu tvorbu. Myslíme si, že by ste súhlasili s tým, že otvorené more je veľmi zvláštne miesto pre bazén alebo rampu pre korčule. Tieto objekty však nie sú k dispozícii iba tam, v našej dnešnej galérii obrázkov nájdete niekoľko neobvyklých plávajúce dizajnové objekty dajte dohromady a chcete im ich ukázať. Pozrite sa, naozaj to stojí za to!

Floating Design Objects – Skate Ramp, USA

Lesná krajina plávajúca korčuliarska rampa

V roku 2013 spoločnosť Visit California vyzvala pro skateboardistu Boba Burnquista, aby vyskúšal niečo úplne nové- plávajúce dizajnové objekty Testovať. Po práci na takmer každom povrchu, ktorý si možno predstaviť, sa Burnquist rozhodol, že chce postaviť plávajúcu korčuliarsku rampu. Uvedomili si to a o niekoľko týždňov neskôr bola plávajúca rampa na korčule Boba Burnquista pripravená a spustená na jazero Tahoe.

Plávajúci les, Austrália

mesto-za-plávajúcim-lesom-na-lodi

Plávajúce dizajnové objekty uvidíte ich aj v Homebush Bay v austrálskom Sydney. Je to domov starej lodenice, ktorá je v prevádzke od polovice 20. storočia. Táto 1 140 ton vážiaca loď bola postavená ako parník v roku 1911, neskôr slúžila ako dopravná loď počas 2. svetovej vojny. V roku 1972 bol presunutý do Homebush Bay a rozobraný. Ale osud by rozhodol inak. Táto storočná dopravná loď sa postupom času zmenila na plávajúci les, čím sa stala špeciálnym domovom pre stromy a iné druhy vegetácie, ktoré tu rástli posledných niekoľko desaťročí..

Berlín-plávajúci bazén v Nemecku

Plávajúci bazén, Nemecko

Berliner Badeschiff Arena je plávajúci bazén a ponúka perfektné miesto, kde môžete stráviť horúce letné dni uprostred nemeckej metropoly. 105 metrov dlhý bazén pláva na ostrove Spréva a ponúka mnohým ľuďom skvelú príležitosť na relaxáciu, opaľovanie, plávanie a zábavu.

Plávajúce golfové ihrisko v Idahu

Plávajúce golfové ihrisko, USA

Rezort Coeur d’Alene sa nachádza v meste Coeur d’Alene, Idaho, USA. Veľkou atrakciou pre toto miesto je 18-jamkové golfové ihrisko. Zvláštnosťou však je jeho zvláštna 14. jamka, ktorá pláva na umelom ostrove na lodi, ktorá sa na jazere neustále pohybuje. Celý proces je počítačový a nikdy nenájdete ostrov na rovnakom mieste dlhšie ako jeden deň.

plávajúce kino v Thajsku

Plávajúce kino súostrovia, Thajsko

Súostrovie plávajúce kino navrhol a realizoval architekt Ole Scheeren narodený v Nemecku a Pekingu so sídlom v mori..

Plávajúce kino-súostrovie-v-Thajsku

Skate-rampa-a-chlapec-v-jazere

plávajúca skate rampa oceán

Pripojte-skate-rampu-k-stromom-s-lanami

Loď na mori s lesom

Večerné svetlo-mestské svetlá-loď-s-lesom

Plávajúce golfové ihrisko House-by-the-Lake

Floating-Pool-Germany-man-and-child

obdĺžnikový bazén-plávajúci v Berlíne