architektúra

Dom s mramorovou doskou a parketami z rybej kosti kombinuje rôzne štýly

Mramorová pracovná doska do kuchyne v bielo-šedej farbe s kuchynským ostrovčekom

Tento atraktívny rodinný dom sa nachádza v meste Carlton v Austrálii a bol navrhnutý spoločnosťou Biasol. Patrí k malej rodine, ktorá si užíva život v centre mesta a má záľubu v histórii, architektúre a rôznych štýloch interiérového dizajnu. Pozoruhodný je predĺžený tvar domu, pre ktorý bolo potrebné nájsť vhodné rozloženie miestností a zariadenie. Podľa nás architekti túto úlohu vyriešili veľmi dobre. Všetky izby sú príjemne svetlé a dostatočne priestranné, aby zaručili pohodlný rodinný život. A aby bola zaistená dostatočná príroda napriek umiestneniu v meste, vnútorné nádvorie bolo vybavené dostatkom rastlín. Ďalšou vlastnosťou je mix rôznych štýlov, ktoré by sme vám chceli nižšie predstaviť. Určite treba spomenúť obľúbenú mramorovú pracovnú dosku, ktorá bola použitá ako v kuchyni, tak v kúpeľni.

Rôzne štýly zariaďovania, mramorová pracovná doska a parkety z rybej kosti

Mramorová pracovná doska do minimalistickej kuchyne s bielymi prednými časťami

Ak sa pozriete na nádhernú fasádu domu, všimnete si dva rôzne štýly: Na jednej strane zaujme terasou s charakterom v talianskom štýle, ktorá je okrem iného zložená z elegantného zábradlia z tepaného železa . To je doplnené nádhernými ozdobami, ktoré sú typické pre viktoriánsky štýl a vytvárajú nádych romantiky. Keď vojdete do domu, prekvapí vás kúzlo klasického parížskeho bytu. Tento nadčasový štýl sa vyznačuje svetlými miestnosťami, elegantnými detailmi, akými sú mramorová pracovná doska a parkety z rybej kosti, a dostatočným priestorom, v ktorom sa môže stretnúť celá rodina a priatelia a spoločne tráviť čas. Okrem toho je k dispozícii špeciálne vyrobený nábytok, ktorý by mal zodpovedať želaniam obyvateľov a vlastnostiam domu.

Pracovná doska do kuchyne v mramorovom vzhľade

Parkety z rybej kosti a moderný kuchynský ostrovček z bieleho mramoru

Aby sa do miestností dostalo dostatočné množstvo svetla, bol vyvinutý koncept dvoch poschodí. Tie sú navzájom prepojené už spomínaným vnútorným nádvorím. A je to práve tento vnútorný dvor, ktorý nahrádza chýbajúce okná a umožňuje dostatok svetla preniknúť do miestností. Svetlo odráža aj biely drevený obklad stien. Na prvom poschodí je obývacia izba s jedálňou a kuchyňou, ktorá zaujme svojim moderným vzhľadom. Mramorová pracovná doska do kuchyne v bielom prevedení vyzerá elegantne a dokonale sa prispôsobuje tomuto modernému vzhľadu. Pracovná doska z prírodného kameňa v bielej farbe je kombinovaná nielen s bielymi kuchynskými povrchmi, ale aj s rôznymi čiernymi prvkami, medzi ktoré patrí jedálenský stôl, barové stoličky a rámy okien. Na prvom poschodí je tiež WC a kúpeľňa.

Pokladanie parkiet z rybej kosti

moderná obývacia izba s jedálenským kútom a kuchyňou s mramorovou pracovnou doskou

Na druhom poschodí sú dve spálne a väčšia kúpeľňa, všetky sú prepojené dlhou a elegantnou chodbou. Tu by sa mala spomenúť aj podlaha, ktorá nielen zdobí chodbu, ale je tu obzvlášť účinná. Je to úchvatná parketa z rybej kosti. Parket z rybej kosti bol zvolený sivou farbou a vytvára tak potrebnú zmenu od bielych stien. Spálňa je zaliata svetlom a zaujme elegantným čelom pokrytým zamatom v modrošedej farbe. Spomenúť treba aj zodpovedajúce nočné stolíky v zelenej farbe z mramoru, ktoré napriek svojej špeciálnej farbe pripomínajú mramorovú pracovnú dosku v kuchyni.

Mramorová doska v kúpeľni

Šikmá strecha v kúpeľni a otvorený sprchovací kút s vaňou

Prírodný kameň v rovnakej farbe ako pracovná doska z prírodného kameňa v kuchyni nájdete aj v kúpeľni. Biely mramor tam bol použitý na obloženie stien, ako podlahová krytina a ako márny vrch. Ďalšiu kúpeľňu zdobí mramorová pracovná doska v zelenej farbe.

Okná orientované do vnútorného dvora a kuchynský ostrov v bielej farbe s hnedými akcentmi

Táto farba je v súčasnosti veľmi trendová a nielenže vyzerá elegantne, ale aj extravagantne a poskytuje farbu aj v inak jednoduchom interiéri. Táto zelená mramorová pracovná doska je kombinovaná so známym sivým a bielym prírodným kameňom z kuchyne a kúpeľne. Na podlahu bol opäť zvolený nádherný vzor rybej kosti.

Teplé a jemné farby

oválny jedálenský stôl vo vysokom lesku vedľa kuchyne z prírodného kameňa s mramorovou pracovnou doskou

Materiály aj farby interiéru domu sú celkovo teplé a diskrétne. Tmavšie farby, ako je hnedá, čierna alebo tmavozelená mramorová pracovná doska, zdobia menšie plochy alebo vytvárajú akcenty. To všetko má za cieľ nahradiť nedostatok svetla v dôsledku dlhého tvaru domu a skutočnosti, že ide o radový dom. To vytvára priestranný a predovšetkým príjemný vzhľad, ktorý ešte vylepšuje elegantná mramorová kuchyňa a kúpeľne z prírodného kameňa, moderný nábytok a očarujúce štýly interiérového dizajnu. Tento dom s rôznymi doskami z prírodného kameňa je dokonalým príkladom toho, že rôzne štýly je možné navzájom ľahko kombinovať.

jednoduché a moderné zariadenie a dekorácia je nadčasové a elegantné

svetlá obývacia izba s modrou pohovkou a bielou stenou

Stojacie zrkadlo s čiernym kovovým rámom v spálni a schodiskom zo sivého dreva

jednoduché schodisko s veľkými oknami a čiernymi kovovými akcentmi

moderné parkety z rybej kosti v sivej farbe na chodbe a bielych stenách

Zamatové čelo postele v spálni v modrošedých a zelených mramorových nočných stolíkoch

nadčasové zariadenie spální vo francúzskom štýle s elegantnými nočnými lampami

Vzor rybej kosti pre mramorové dlaždice vo veľkej zrkadlovej skrini v kúpeľni

pracovná doska zo zeleného mramoru ako akcent v kúpeľni z prírodného kameňa

Mramorová pracovná doska v zelenej farbe do kúpeľne s minimalistickými skrinkami

malá záhrada s terasou a modernou fasádou v betónovom vzhľade

Dom z talianskeho francúzskeho a viktoriánskeho štýlu

Pôdorys prvého poschodia Casa Atrio od Biasol

druhé poschodie so spálňou a veľkou kúpeľňou

Radový dom so svetlým vnútorným dvorom a množstvom rastlín

Pohľad spredu na dom s kovaným zábradlím a viktoriánskymi akcentmi

Západná strana s veľkými prednými oknami pre svetlé miestnosti

Stavebný projekt mestského domu v Austrálii v centre mesta

Dizajn od Biasol.