Architektúra, domy snov

Renovácia domu – starý obchod sa prerába

Dizajn betónového schodiska s LED osvetlením

Predstavujeme vám vzrušujúci projekt pre Rekonštrukcia domu, kde sa šikovne kombinuje stará architektúra a nové koncepty interiéru. Dom je súčasťou projektu Shophouse Series, kde sedem architektov prerába osem spojených domov na tej istej ulici.

Renovácia domu – stará konštrukcia dostáva nový vzhľad

Moderný domový dizajn z tehlovej steny

Singapurské architektonické štúdio farma prišiel s týmto dizajnom v spolupráci s KD Architects – a kompletne prestaval starý obchod. the Rekonštrukcia domu sa nazýva Pool Shophouse / obchod s bazénom /. Extravagantná kombinácia medzi existujúcou stavbou domu a interiérom púta pozornosť. V existujúcej budove bol namiesto plánovania prístavby domu „zabudovaný“ nový interiér. Celý interiér bol úplne prepracovaný-steny roztrhané, navrhnutá nosná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele, položená drevená podlaha a napoly otvorené úrovne. Takto bol navrhnutý jednotný interiér a bolo vytvorené tematické a vizuálne prepojenie všetkých poschodí.

Rekonštrukcia domu – krytý bazén

Rekonštrukcia domu-zaujímavý-strop-dizajn

Zaujímavý bazén so zaujímavými mozaikovými dlaždicami podčiarkuje priestrannosť a dlhý tvar domu a zároveň ponúka priestor na relaxáciu a odpočinok. Staré múry z prírodného kameňa sú v kontraste s novými sivobetónovými štruktúrami. Ten úspešný Rekonštrukcia domu  ťaží zo zaujímavých návrhových návrhov architektov. Zaujímavým rozhodnutím, ktoré maximalizuje svetlo v miestnosti, je dizajn stropu – vďaka strešnému svetlu a veľkorysému zaskleniu stropu prichádza do miestnosti množstvo slnečného svetla..

Rekonštrukcia domu – moderný koncept

projekt obnovy starého domu

Fasáda po Rekonštrukcia domu celé druhé poschodie je tiež zasklené a pred slnkom chránené iba bielymi žalúziami. Výsledkom je zaujímavá súhra svetla a tieňa. Okrem toho bola zriadená strešná terasa, aby ste si mohli vonku užívať krásne počasie.

Na rozdiel od minimalistického moderného interiéru je fasáda domu zachovaná jednoduchá a tradičná. Dom dokonale splynie so svojim okolím a len ťažko si dokážete predstaviť, že za touto historickou architektúrou je moderný interiér.

Bazén v dome

Dom pri bazéne s moderným interiérom

Architektonický projekt nápad na obnovu domu

Architektonický projekt nápad na obnovu domu

Elegantná biela fasáda

elegantná biela fasáda

Rekonštrukcia domu – plán

Rekonštrukčný dom podľa plánu