Znížiť

Skákacie švihadlo – spotreba kalórií a odporúčania na tréning

skákanie cez švihadlo schudnúť zdravá zábava modrá modrá dámy

Radi športujete? Sleduješ svoju váhu? – Určite! Dnes ste u nás na správnom mieste. Pretože dnešný článok je o tom Švihadlo a jeho prínosy pre naše celkové zdravie. Postupujte podľa našich tipov a odporúčaní, nebudete ľutovať! Pravidelné cvičenie a presnejšie to Švihadlo posilnite kardiovaskulárny systém a spaľujte kalórie v našom tele pozoruhodnou rýchlosťou. Podľa štúdie v časopise PLoS ONE, 10 minút skákania cez švihadlo denne spáli toľko kalórií, koľko spotrebujete na 30 minút behu.

Tenký so švihadlom

skákacie lano klasické drevo zvláda spotrebu kalórií štíhlo

Skákanie cez švihadlo je vynikajúce kardio cvičenie na chudnutie a koordináciu. Napríklad pri 30 -minútovom skákaní cez švihadlo ľudia s hmotnosťou okolo 70 kg stratia v priemere 600 kcal, zatiaľ čo tí s hmotnosťou okolo 100 kg určite spotrebujú viac ako 800 kcal..

Švihadlo s počítadlom

počítač na skákanie cez švihadlo červená biela posilňovacie zariadenie

Tento tréning má mnoho výhod pre vaše celkové zdravie – predovšetkým pre kardiovaskulárny systém a kontrolu krvného tlaku, potom sa zvýši vaša vytrvalostná sila, zlepší sa koordinácia. Viac energie vo svojom tele pocítite, ak budete cvičiť skákanie cez švihadlo zhruba 150 minút týždenne, pravidelne, výsledky si všimnete až po 2-3 týždňoch pravidelných tréningov. Stačí vytrvalo trénovať a to sa vám vyplatí!

Úspešný výcvik na švihadle

skákanie cez švihadlo kardio nápad fitness cvičenie každodenný život

Ak je pre vás 30 minút tréningu skákania cez švihadlo denne priveľa, potom je možné trvanie vašej fyzickej aktivity skrátiť na úkor intenzity. Môžete cvičiť 15 minút denne, aby ste dosiahli rovnaký účinok ako 30 -minútový tréning, ak dokážete dosiahnuť určitý intervalový interval medzi cvičeniami. Odborníci odporúčajú dodržať nasledujúci cyklus: 1 minúta pomalého skákania, po ktorej nasleduje 20 sekúnd zrýchleného a 10 sekúnd maximálneho rýchleho skákania cez lano. Tento cyklus sa opakuje 10-krát a vždy nasleduje 2-3 minútová prestávka.

Skákanie cez švihadlo u mužov

skákanie cez švihadlo muži ženy fitness zdravý šport

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť intenzitu tréningu, je zakomponovanie náročných prvkov – namiesto raz medzi švihmi lana môžete skočiť možno dvakrát. Ak je to pre niektorých začiatočníkov príliš komplikované, existujú aj ďalšie techniky – pri každom skoku sú kolená zdvihnuté čo najvyššie a najbližšie k hrudníku. A nezabúdajte, pred každým švihadlom je absolútne nevyhnutné rozcvičiť sa aspoň 4-5 minút, až potom môžete začať niekoľko minút pomaly skákať.

Zahrejte sa pred skákaním cez švihadlo

skákanie cez švihadlo chudnutie cvičenia na konzumáciu kalórií

Pri skákaní cez švihadlo treba brať do úvahy aj vplyv povrchu, na ktorom sa športový tréning vykonáva. Nemalo by byť príliš mäkké, pretože to môže spomaliť rýchlosť pri skákaní cez švihadlo a tiež spôsobiť, že sa lano bude nekontrolovane pohybovať. Gumová podlaha v telocvičniach a halách, na koberci alebo na mäkkom povrchu – žiadna z nich nie je vhodná na skákanie cez švihadlo. Asfalt a betón sú naopak príliš tvrdé – mechanické namáhanie nôh alebo zranenie pri náhodnom páde vedie k vážnym problémom s kĺbmi.

Budovanie svalov pomocou lana

skákanie cez švihadlo spotreba kalórií tréning kalórie šport štíhla žena

Na skákanie cez švihadlo sú najvhodnejšie drevené podlahy, chodníky a bežecké dráhy na štadióne. Ponúkajú vám optimálnu stabilitu pri skákaní cez švihadlo. A dúfame, že sa vám bude páčiť!

Skákanie cez švihadlo je zábava

skákanie cez švihadlo tréning spotreby kalórií ženy muži tréning

S lanom k ​​dokonalej plážovej postave

skákanie cez švihadlo tréning spotreby kalórií udržiavanie kondície

Poradíme vám so správnym lanom

schudnúť vytrvalostný tréning spaľovať kalórie

Po skákaní cez švihadlo sa cítite fit a zdravší

stratiť tréning kalórií vytrvalosti