zdravá výživa

Ovocné kalórie – najdôležitejšie informácie pre zdravú výživu na prvý pohľad!

Ktoré ovocie má najmenej kalórií kalonový melón 100 g

Ako deti sme sa naučili, že ovocie je zdravé. Je prírodný a plný cenných vitamínov, minerálov, vlákniny a antioxidantov. Z tohto dôvodu by mal byť neoddeliteľnou súčasťou zdravej a vyváženej stravy. Ale ktoré ovocie má najmenej kalórií a ktoré naopak najviac? Aké ovocie je najlepšie na chudnutie a má najmenšie množstvo fruktózy? To všetko a oveľa viac informácií o zdravotných účinkoch ovocia a tiež niekoľko podrobných tabuliek ovocných kalórií nájdete v našom článku!

Ovocné kalórie – toto je najlepšie ovocie na chudnutie

Čerešne Kalórie 100 gramov Ktoré ovocie má najviac kalórií

Podľa Nemeckej spoločnosti pre výživu by ste mali denne zjesť 5 porcií ovocia a zeleniny, rozdelených na 2 porcie ovocia a 3 porcie zeleniny. Podľa viacerých štúdií jedna porcia ovocia denne znižuje riziko srdcových chorôb o 7%. Ovocie je vo všeobecnosti považované za nízkokalorické a veľmi bohaté na vlákninu. Nie všetky druhy ovocia sú však rovnaké – niektoré odrody obsahujú oveľa menej kalórií ako ostatné. Ktoré ovocie má najmenej kalórií? V nasledujúcom texte sme zostavili podrobný zoznam najnižšie kalorických plodov, ktoré si môžete kedykoľvek vychutnať bez ľútosti.

Nízkokalorické ovocie Acerola čerešne, ktoré sú najlepším ovocím na chudnutie

 • Čerešne Acerola majú 20 kalórií na 100 gramov a pristáť na prvom mieste v našom zozname. Vyznačujú sa jemne kyslastou chuťou a sú plné cenných ingrediencií. Hrsť lahodných čerešní pokryje vaše denné potreby vitamínu C..
 • Jahody majú iba 32 kalórií na 100 gramov a sú ďalším veľmi nízkokalorickým ovocím. Sladké, červené plody sú tiež mimoriadne zdravé – počas diéty vám poskytnú železo, zinok, draslík a vápnik.
 • Pokojne to vezmite Melón melón, pretože toto chutné ovocie má 34 kalórií na 100 gramov a je veľmi bohatý na vitamín A..
 • Pokiaľ ide o ovocie s nízkym obsahom kalórií, melón je nevyhnutnosťou. Toto lahodné osvieženie pozostáva z viac ako 90% vody a má iba 38 kalórií na 100 gramov.
 • S jogurtom alebo tvarohom na raňajky alebo len ako chutné občerstvenie – Maliny chutia neuveriteľne dobre a sú veľmi bohaté na mnoho cenných antioxidantov.

Koľko kalórií má jablká kh chudobných ovocných odrôd kcal jablko

 • Aj keď Grapefruit nie sú obzvlášť obľúbené kvôli svojej horkej chuti, nepochybne patria medzi zdravé ovocie. Okrem toho sú len s 38 kalórií na 100 gramov veľmi dobré pre vašu postavu.
 • 100 gramov čučoriedok len to zdvihni 36 kalórií a obsahujú mnoho antioxidantov, ktoré chránia kardiovaskulárny systém.
 • Exotická papája je veľmi chutné, nízkokalorické ovocie a pretože len oni 36 kalórií na 100 gramov počas občerstvenia sa nemusíte starať o stravu. Keď je zrelý, má veľmi sladkú a šťavnatú chuť a pokiaľ nie je zrelý, chutí horko a kyslo. Papaya je tiež veľmi bohatá na papaín – enzým, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov a pomáha tráviť bielkoviny.
 • Broskyne obsahujú veľa vitamínov A a C, železa, draslíka a zinku a sú zahrnuté 41 kalórií na 100 gramov perfektná alternatíva zdravého občerstvenia v lete.
 • Marhule sú veľmi zdravé ovocie a ponúkajú len 47 kalórií na 100 gramov. Okrem toho sú veľmi bohaté na pro vitamín A, ktorý má pozitívny vplyv na váš zrak.

Nízkokalorické ovocie – Takto vyzerá 100 kalórií v porcii ovocia!

kalorický stôl z červeného hrozna, ktorý ovocie s diétnymi čučoriedkami kcal

Melón 350 gramov
jahoda 300 gramov
Melón melón 270 gramov
broskyňa 250 gramov
černica 230 gramov
ananás 225 gramov
slivka 215 gramov
oranžová 195 gramov
malina 190 gramov
Apple 185 gramov
Čučoriedka 175 gramov
hruška 170 gramov
kivi 165 gramov
čerešňa 140 gramov
hrozno 140 gramov
banán 120 gramov

Ktoré ovocie má najmenej uhľohydrátov??

Čerešne kcal 100 gramov Sú bobule s nízkym obsahom sacharidov, ovocné kalórie, stolové jahody

Okrem ovocných kalórií majú pre zdravú a vyváženú stravu veľký význam aj ďalšie faktory. Sladká chuť ovocia pochádza z obsahu cukru a množstvo fruktózy nachádzajúce sa v niektorých druhoch ovocia je prekvapivo vysoké. Pri nízkosacharidovej diéte sa vyhnete všetkým potravinám bohatým na sacharidy. Ale ak jete správne ovocie v správnom množstve, môžete naďalej ťažiť z mnohých zdravotných výhod, ktoré nám niektoré druhy ovocia ponúkajú. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ktoré ovocie má najmenej sacharidov na 100 gramov.

 • 100 gramov vodného melónu Okrem vitamínov A a C obsahujú iba draslík a horčík 7,66 gramov čistých uhľohydrátov. 
 • Jahody mať iba 5,68 Gram čistých uhľohydrátov.
 • S Černice prijímať 4,31 gramu čistých uhľohydrátov.
 • Maliny sú s 5,44 gramov  tiež vynikajúca voľba pre ovocie s nízkym obsahom kh.
 • Aj keď sú veľmi sladké a šťavnaté, majte Broskyňa iba 8,04 čistých uhľohydrátov. V kombinácii s tvarohom sú perfektným nízkosacharidovým občerstvením na leto.
 • Mandarínky sú jednoducho neoddeliteľnou súčasťou zimy 8 gramov uhľohydrátov môžete si ich užiť bez ľútosti.
 • kivi je nielen nízkokalorické ovocie, ale aj veľmi dobrý zdroj vitamínu K. Okrem mnohých minerálov, ako je vápnik, draslík a zinok, obsahuje aj iba 8 gramov čistých uhľohydrátov.

A ktoré ovocie má vysoký obsah uhľohydrátov?

Nízkokalorické ovocie Tabuľka zdravého ovocia Ovocie s nízkym obsahom sacharidov

V skutočnosti existuje mnoho zdravých plodov, ktoré majú veľmi vysoký obsah uhľohydrátov a vôbec nie sú vhodné pre nízkosacharidovú diétu. Všetky druhy ovocia, ktoré majú v jednej porcii viac ako 20 gramov sacharidov, sú potom absolútne tabu.

 • Stredne veľký banán má plných 27 gramov uhľohydrátov a je preto nevhodný pre všetkých, ktorí jedia nízky príjem sacharidov.
 • Rovnako ako väčšina citrusových plodov, lahodné mango je bohužiaľ tiež plné sacharidov. Jeden Mango má asi 28 gramov uhľohydrátov, ale môže tiež pokryť 80% vašej dennej dávky vitamínu C a vitamínu A..
 • Aj keď ananás má veľmi nízky obsah kalórií (50 kalórií na 100 gramov), to neznamená, že má nízky obsah sacharidov. Lahodné ovocie skončí s 22 gramov uhľohydrátov na čísle 3 v našom zozname.
 • Prekvapivo má stredne veľké jablko 25 gramov uhľohydrátov.
 • Sušené ovocie majú nižší obsah vody ako čerstvé ovocie, a preto obsahujú veľmi veľké množstvo sacharidov. Hodnoty sa bežne pohybujú okolo 70 gramov uhľohydrátov na 100 gramov sušeného ovocia.

Ktoré ovocie má najmenej fruktózy??

Čerstvý ananás kcal 100 gramov, ktorý ovocie pre diétu s nízkym obsahom uhľovodíkov na chudnutie

Všetky čerstvé ovocie je bezpochyby zdravé a veľmi chutné. Ale aj keď má väčšina ovocia málo kalórií, obsah cukru je zvyčajne oveľa vyšší, ako si myslíte. Je vedecky dokázané, že fruktóza, ktorú obsahuje, nie je v žiadnom prípade zdravšia ako konvenčný stolový cukor. Zvlášť ak chcete trochu obmedziť spotrebu cukru, mali by ste byť veľmi opatrní pri výbere druhov ovocia, ktoré konzumujete. Nasledujú druhy ovocia s nízkym, stredným a vysokým obsahom cukru.

 • Citróny majú iba 2,5 gramu cukru a 30 kalórií na 100 gramov. Aj keď nie sú vhodné na občerstvenie, sú skvelé do rôznych šalátových dresingov a smoothies. Pokrývajú tiež polovicu vašej dennej potreby vitamínu C a kyselina, ktorú obsahujú, má antibakteriálny účinok a pomáha pri tráviacich problémoch.
 • Vodové melóny obsahujú 6 gramov cukru na 100 gramov ovocia a, ako už bolo spomenuté, majú vysoký obsah vitamínov C a A, vďaka čomu sú veľmi dobré pre vašu pokožku a vlasy.
 • Guava je málo známe citrusové ovocie, ktoré prekvapivo patrí medzi bobuľové ovocie. Je veľmi bohatý na vitamín C, železo, vápnik a draslík. A len s 6,7 gramov cukru je tiež priateľská k postave.
 • S 37 kalóriami a 7 gramami cukru počítať Opuncie najzdravšie a najmenej kalorické ovocie vôbec. Keďže ale nedozrievajú, mali by ste pri nákupe vždy použiť zrelé ovocie.

Obsah cukru v druhoch ovocia – podrobná tabuľka

Tabuľka ovocných kalórií zdravé ovocie na chudnutie

papaya 2,4 gramov
Černice 4,8 gramov
Maliny 4,9 gramov

Jahody 4,9 gramov
Melón 6 gramov
čučoriedky 6 gramov
Grapefruit 7 gramov
Čerešne 8 gramov
Nektárinky 8 gramov
Broskyne 8 gramov
oranžová 8,3 gramov
kivi 9 gramov
Marhule 9 gramov
hruška 10 gramov
ananás 10 gramov
slivka 10 gramov
mandarinka 10 gramov
Apple 10,5 gramov
Mučenka 11,2 gramov
Medový melón 12,5 gramov
mango 12,5 gramov
Liči 15 gramov
hrozno 16 gramov
granátové jablko 16,2 gramov
Banány 17,5 gramov

Kedy je najlepšie jesť ovocie??

Tabuľka ovocných kalórií Ovocie s najmenším množstvom fruktózy

Či už ráno, napoludnie alebo večer – ovocie je vo všeobecnosti zdravé kedykoľvek počas dňa. Aby sme však mohli ťažiť zo všetkých zdravotných výhod, ktoré ponúka, musíme dodržať niekoľko pravidiel.

 • Aby ovocie podporilo detoxikáciu vášho tela a zdravé živiny sa lepšie vstrebali, mali by ste Ovocie konzumujte vždy nalačno. Ak si po večeri doprajete lahodný ovocný šalát, vaša fruktóza sa uvoľní v žalúdku a začne kvasiť so zvyškom obsahu žalúdka. Celé to môže viesť k veľkým problémom v žalúdku a črevách.
 • Na citlivý žalúdok a pálenie záhy večer by ste sa mali vyhýbať všetkému kyslému ovociu, ako je jablko alebo ananás.
 • Najlepšie je vychutnať si ovocie iba do popoludnia – Ovocie sa niekedy večer nevie poriadne stráviť a zostáva v hrubom čreve, čo zase môže viesť k problémom so spánkom a nafúknutému žalúdku. Alebo ak máte na to niekedy chuť, uprednostnite ovocie s nízkym obsahom cukru a ak je to možné, urobte si potom krátku prechádzku.

Bobule z ovocia a kalórií a účinky na zdravie 

ktoré ovocie má najmenej uhľohydrátov kalorická tabuľka jahody čučoriedky kcal

Nezáleží na tom, či maliny, jahody, černice atď. – drobné ovocie je veľmi zdravé a bohaté na množstvo vitamínov a živín. Tiež podporujú imunitný systém a podľa najnovších štúdií znižujú riziko infarktu až o 60%. V nasledujúcom texte nájdete viac informácií o zdravotných účinkoch ovocia drobnej sily.

 • Koľko kalórií majú jahody, sme už spomenuli. S iba 34 kcal na 100 gramov majú veľmi nízky obsah kalórií a napriek tomu obsahujú oveľa viac vitamínu C ako citróny. Majú tiež veľmi vysoký obsah draslíka, vápnika, železa a kyseliny listovej a pomáhajú pri chudokrvnosti alebo rôznych črevných problémoch.
 • Maliny Kalórie 100 gramov je 33. Malé plody sú bohaté na mnoho vitamínov skupiny B, železo a fosfor, ktoré sú prospešné pre váš metabolizmus a krv. Obsahujú tiež antokyány – účinné látky, ktoré podľa najnovších výskumov predchádzajú vzniku rakoviny.
 • Čučoriedky, alebo tiež známe ako čučoriedky, stimulujú črevá a podporujú krvotvorbu. Tiež posilňujú oči a obsiahnuté triesloviny pomáhajú proti hnačke.

Čučoriedky kcal 100 gramov Kalorické bobule kh chudé ovocie

 • Černice majú 43 kalórií na 100 gramov a pretože majú vysoký obsah vápnika, draslíka a horčíka, sú veľmi dobré pre naše svaly a kosti. Sú tiež veľmi bohaté na vitamíny C, A a E a obsahujú veľa železa, draslíka, vápnika, karoténu, horčíka, ako aj ovocných kyselín a pektínu. Super ovocie má protizápalové účinky, podporuje krvotvorbu a pomáha pri horúčkach.
 • Ríbezle majú 36 kalórií na 100 gramov tiež veľmi nízkokalorické a zároveň zdravé ovocie. Pretože sú jadrá veľmi bohaté na kyseliny gama linolenové, sú veľmi dobré pre vašu pokožku a v niektorých prípadoch môžu pomôcť v boji proti neurodermatitíde. Obsahujú tiež dostatok vitamínu C, železa, draslíka a vápnika. Vďaka vysokému obsahu vlákniny prispievajú k zníženiu hladiny cholesterolu a pomáhajú pri tráviacich problémoch.
 • Brusnice je väčšinou dostupný v sušenej forme. Aby ste si však mohli vychutnať všetky zdravotné výhody, ktoré ponúkajú, mali by ste ich konzumovať najlepšie čerstvé. Čerstvé brusnice sú nielen veľmi zdravé, ale aj nízkokalorické – majú iba 45 kalórií na 100 gramov. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a sekundárnych rastlinných látok pôsobia protizápalovo a chránia vás pred mnohými chorobami.

Koľko kalórií majú banány a ako prospešné pre vaše zdravie??

kcal banán ovocie kalórie tabuľka fruktóza uvedené ovocie na chudnutie zdravé

Banány sú veľmi chutné a veľmi obľúbené občerstvenie na cestách pre každého, kto hľadá zdravú výživu. Kalórií v banáne je asi 110 a uhľohydrátov asi 30.

 • Exotické ovocie obsahuje mnoho základných živín ako horčík, draslík, vápnik a železo, ktoré sú veľmi dôležité pre regeneráciu tela po kondičnom tréningu. Z tohto dôvodu všetci športovci prisahajú na zdravotné účinky banánov.
 • Banány navyše ponúkajú mnoho výhod pre zdravie srdca a trávenie.
 • Mocné ovocie obsahuje aj tryptofán – proteín, ktorý telo premieňa na serotonín. To zase zvyšuje náladu a zaisťuje relaxáciu a má veľký význam v boji proti depresii.
 • Železo, ktoré banány obsahujú, stimuluje tvorbu hemoglobínu, ktorý by mohol pomôcť pri chudokrvnosti.

Ovocné kalórie – koľko kalórií majú jablká a majú zdravotné výhody?

Ovocné kalórie jablko na chudnutie zoznam zdravých kalórií z ovocia

„Jablko denne udrží lekára ďaleko“ – väčšina z vás pravdepodobne pozná staré príslovie. Stredné jablko s hmotnosťou približne 180 gramov má 95 kalórií a asi 25 gramov uhľohydrátov. Jablká sú z nejakého dôvodu najkonzumovanejším ovocím v Nemecku – obsahujú viac ako 30 dôležitých minerálov a stopových prvkov, vrátane veľkého množstva železa a draslíka. Pretože väčšina flavonoidov, polyfenolov, vlákniny a vitamínov je v šupke, jablká by ste mali jesť vždy nelúpané. Ale nie všetky jablká sú rovnaké – zloženie zložiek sa líši v závislosti od odrody. Aké sú najzdravšie odrody jabĺk a sú zahrnuté aj vaše? O chvíľu vám to povieme!

 • Keďže staršie odrody jabĺk sú v porovnaní s novými kultivarmi menej spracované, sú oveľa zdravšie. Patria sem napríklad: Boskoop, Cox Orange, Berlepsch, Goldparmäne, Ingrid Marie a Idared.
 • Stará mama Smith je jednou z najobľúbenejších odrôd jabĺk a je skutočným univerzálom. Zelené, kyslé jablká sú tak bohaté na vitamín C, že 100 gramov jabĺk má rovnaký účinok ako 400 mg čistého vitamínu C z lekárne. Okrem toho majú vysoký obsah horčíka a draslíka, ktoré prospievajú nervom.

Najnižšie kalorické ovocie Jablká kcal 100 gramov, čo je najlepšia odroda jabĺk

 • Elstar Jablká sa vyznačujú šťavnatou a sladkou chuťou. Obsahujú veľa antioxidantov a bioaktívnych enzýmov, ktoré chránia pred zápalmi kĺbov a podporujú tvorbu imunitných buniek.
 • Braueburn sú super šťavnaté a veľmi bohaté na kyselinu chlorogénovú – rastlinnú látku, ktorá úspešne zabíja baktérie spôsobujúce zubný kaz.
 • Jablká Boskoop obsahujú veľa pektínu a zaisťujú ľahšie vylučovanie cholesterolu a tukov. To z nich robí perfektnú odrodu jabĺk na chudnutie.

Oranžová – Účinky na zdravie a kalórie oranžová

Pomarančový kcal 100 g citrusových plodov v nízkokalorickej diétnej kalorickej tabuľke východných odrôd

Pomaranče pôvodne pochádzajú z Číny a už nám to hovorí ich druhé meno „Orange“, čo v preklade znamená „Jablko z Číny“. Ovocné, chutné a plné zdravých surovín – nie nadarmo sú najrozšírenejším citrusovým ovocím na svete. Stredne veľký pomaranč s hmotnosťou približne 200 gramov pozostáva z 87% vody, má iba 85 kalórií a 11,8 gramov uhľohydrátov.

 • Vitamín C si naše telo nevie vyrobiť samo, a preto ho musíme prijímať v potrave. S 2-3 pomarančmi môžete úplne pokryť svoju dennú potrebu tohto vitamínu.
 • Pomaranče sú bohaté na železo, fosfor, kyselinu listovú a mnoho vitamínov skupiny B, ktoré posilňujú imunitný systém a majú antioxidačný účinok.
 • Podceňovať by ste nemali ani obsah horčíka v chutných citrusových plodoch a minerál je obzvlášť dôležitý pre hustotu kostí..
 • Pretože pomaranče majú vysoký obsah draslíka, ich konzumácia môže znížiť vysoký krvný tlak.

Kalórie vo vodnom melóne a zdravotné výhody

Kalórie z ovocného melónu s nízkym obsahom cukru 100 gramov, ktoré prinášajú ovocie pri diéte

Vodové melóny sú veľmi obľúbenou pochúťkou najmä v horúcich letných dňoch. Lahodné ovocie nám však okrem dobrej chuti ponúka aj množstvo zdravotných výhod.

 • Vodný melón pozostáva z 92% vody, a preto je v lete dokonalým hasičom smädu. 32 – to je počet kalórií čerstvého melónu na 100 gramov, a preto je jedným z najlepších plodov na chudnutie.
 • Obsahujú veľké množstvo vitamínov C, A a B6, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku, vlasy a oči.
 • Trávenie je regulované vysokým obsahom vlákniny.
 • Okrem vitamínov a mnohých cenných živín lahodný melón boduje aj s vysokým obsahom karotenoidov a chráni pred mnohými chorobami, ako je astma, artritída a artérioskleróza..
 • Melón vďačí za svoju sýto červenú farbu lykopénu – oxidantu, ktorý znižuje riziko rakoviny a posilňuje imunitný systém vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam.

Ovocné kalórie v rôznych odrodách melónu – nutričné ​​hodnoty melónu medovicového 

Melón kcal 100 gramov, ktoré ovocie má najviac kalórií

Medový melón je okrem vodného melónu aj veľmi chutným a osviežujúcim občerstvením na leto. Ak hľadáte chutné ovocie na chudnutie, potom vám medový melón dobre poradí. 100 gramov z toho má iba 55 kalórií a 12 gramov uhľohydrátov. Nielenže má nízky obsah kalórií, ale je aj mimoriadne zdravý a obsahuje veľké množstvo vitamínov C, B1 a B2. Najdôležitejším vitamínom je však provitamín A, ktorý sa v tele premieňa na vitamín A a má veľký význam pre oči a rast buniek. Medový melón je navyše veľmi bohatý na rôzne minerály ako železo, draslík, vápnik, sodík a horčík.

Melón kalonový melón

Ovocné kalórie, ktoré obsahujú ovocný koláč v odrodách melónu s nízkym obsahom uhľovodíkov, výživové hodnoty

Cantaloupe je najsladší druh melónu, ktorý existuje, a iba s 34 kalóriami na 100 gramov je tiež veľmi nízkokalorickým ovocím. Zaujímavosťou je, že čím je melón menší, tým viac živín a vitamínov obsahuje. Obsahuje veľké množstvo vitamínov C a B, ktoré posilňujú imunitný systém a zaisťujú zdravý rast vlasov. Len 100 gramov melónu cantaloupe pokryje viac, ako je odporúčaná denná potreba vitamínu A..

Nutričné ​​hodnoty a prínosy pre zdravie Galia Melons

Medovka melón kcal 100 g nízkokalorické ovocie nízkosacharidové ovocie stôl

Melón Galia je hybridom medového melónu a melónu a bol vyšľachtený v Izraeli. Je bohatý na vitamíny C a A, mnoho bioflavonoitov a obsahuje veľké množstvo pektínu. Lahodné ovocie navyše obsahuje mnoho minerálov, ako je železo, draslík, vápnik a sodík. Zabezpečujú zdravé srdce a sú dobré pre metabolické procesy vo svaloch.

Koľko kalórií má hrozno?

Červené hrozno kcal 500 g Ktoré ovocie má najmenej fruktózy Druhy ovocia s nízkym obsahom sacharidov

Napriek vysokému obsahu cukru má hrozno iba 67 kalórií na 100 gramov, takže ak dávate pozor iba na ovocné kalórie, sú perfektným zdravým občerstvením na cestách..

 • Tiež obsahujú veľa fenolov a flavonoidov – sú to rastlinné látky, ktoré v tele zachytávajú voľné radikály a tým výrazne znižujú riziko rakoviny a úspešne predchádzajú artérioskleróze.
 • Sú veľmi dôležitým zdrojom vitamínov C, A a K a poskytujú dôležité minerály ako meď, železo, draslík a horčík.
 • Denná konzumácia malého chutného ovocia stimuluje metabolizmus a reguluje acidobázickú rovnováhu.
 • Kalórie z červeného hrozna a zelené hrozno sa takmer nelíšia. Červené hrozno však obsahuje oveľa viac resveratrolu – veľmi silnej rastlinnej látky, ktorú mnohé štúdie preukázali ako prevenciu srdcových chorôb a boj proti zápalom a dokonca aj nádorom.

Kalorické stolové ovocie na 100 g

Pomarančový kcal 100 g, v ktorom ovocí je najmenej kalórií zo sacharidov

Jablkové kalórie 52
Ananásové kalórie 55
Marhuľové kalórie 43
Hruškové kalórie 55
Banánové kalórie 88
Čučoriedkové kalórie 35
Černicové kalórie 43
Brusnicové kalórie, čerstvé 46
Jahodové kalórie 32
Figové kalórie 107
Grapefruitové kalórie 50
Kalórie z granátového jablka 74
Medové melóny kalórií 54
Malinové kalórie 36
Kiwi kalórie 51
Čerešňové kalórie 50
Mandarínové kalórie 50
Mango kalórie 62
Kalórie z mučenky 97
Nektarinové kalórie 56
Kalórie papáje 32
Slivkové kalórie 47
Broskyňové kalórie 41
Rebarborové kalórie 21
Kalórie melónu 30
kalórie z červeného hrozna 71
kalórie zo zeleného hrozna 69
Citrónové kalórie 29

Kalórie zo zeleného hrozna sú najlepším ovocím na kalorický stôl na chudnutie