Zdjęcie tatuaży

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie stały się niezwykle popularnym tematem, biorąc pod uwagę sytuację polityczną na świecie i wzrost wartości kulturowych wśród obywateli Rosji. Wiele osób zwraca większą uwagę na historię i przeszłość, niektórzy poszli dalej i nie tylko interesują się znaczeniem słowiańskich tatuaży, ale także aktywnie stosują takie rysunki na ciele..

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie dzisiaj

Jeśli nie rozważysz takiego tatuażu z punktu widzenia jego prywatnego znaczenia, które wprowadził do niego właściciel, to słowiański tatuaż będzie atrybutem religijnym, będzie świadczyć o usposobieniu danej osoby do życia duchowego i wartości religijnych. Niemniej jednak wielu, oprócz prawdziwego znaczenia symbolu słowiańskiego tatuażu, wkłada w to coś więcej – coś własnego …

Symbole runiczne w słowiańskim tatuażu

Te symbole obejmują obrazy zawierające następujące elementy:

Symbole (znaki) run

Staro-cerkiewno-słowiańskie gwiazdy

Swastyki, które miały szczególne znaczenie dla naszych przodków

Geometryczne kształty i wzory

Takie symbole są dziś nazywane runicznymi, ale wcześniej nazywano je „tamgas”. Ludzie Chantymansi nadal używają tych symboli w tatuażu, który ma na celu wskazanie przynależności do rodzaju..

Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie6 Słowiańskie tatuaże i ich znaczenie6 Dwa symbole w męskim słowiańskim tatuażu na piersi Słowiański tatuaż na ramieniu mężczyzny Słowiański tatuaż na ramieniu mężczyzny Słowiańskie runy w tatuażu na nadgarstku Słowiańskie runy w tatuażu na nadgarstku Tatuaż na plecach z wojownikiem i runą - styl słowiański Tatuaż na plecach z wojownikiem i runą – styl słowiański

Starożytny słowiański ornament w tatuażu

Gładkie linie i przeplatanie się słowiańskich wzorów w tatuażu symbolizują naturę, płodność i jedność ze światem. Takie wzory są bardziej akceptowalne dla żeńskich słowiańskich tatuaży. W takim tatuażu wzory harmonijnie przeplatają się z runami lub krzyżami..

Smok w słowiańskim tatuażu

Bez względu na to, jak nudny smok w azjatyckich tatuażach, jest symbolem słowiańskiego tatuażu. Smok był wszechobecny w kulturze antycznej i był ważny. Na rysunkach smok był często zaprzęgany do pługa, który mówił o nieodpartej sile i woli, która ostatecznie dąży do dobrych celów..

Uroki i amulety

Słowianie z przeszłości byli niezwykle realistyczni w stosunku do dzisiejszych bajecznych postaci, takich jak wampiry, ghule, syreny i inne. W celu ochrony przed nimi stosowano różne amulety i amulety, które można było nosić nie tylko w formie przedmiotu, ale także w formie wzoru na ciele (tatuażu), z którym człowiek nigdy się nie rozstawał.

Tatuaż słowiański – tatuaż religijny

Wraz z nadejściem chrześcijaństwa nowej religii trudno było odeprzeć stare wierzenia, które ludzie nie spieszyli się do porzucenia i często bali się tego zrobić. Tatuaże na ciele były oczywistym „wrogiem” postępu chrześcijaństwa i toczono z nimi aktywną walkę, co było początkiem stopniowego zanikania słowiańskich tatuaży, podobnie jak kultury.

Słowianie z przeszłości, ci, którzy nie chcieli zrezygnować i przyłączyć się do chrześcijaństwa, bardzo aktywnie wykorzystywali tatuaż jako narzędzie oporu wobec obcej wiary. Być może – dziś żyje w słowiańskim stylu tatuowania.

Możesz oglądać:

SŁOWIAŃSKIE SZKICE TATUAŻU

ZDJĘCIE TATUAŻ SŁOWIAŃSKA