Veľká noc a jar

Farebné veľkonočné vajíčka: 10 skvelých nápadov na napodobenie

farebné veľkonočné vajíčka zdobiace nápady na nápisy v pastelových farbách

Bez farebných veľkonočných vajíčok je Veľká noc jednoducho nemysliteľná. Kuracie vajcia sú tradične zafarbené monotónne. V minulosti boli všetky zafarbené na červeno a rozdané na Veľkonočný pondelok. Dnes sa používajú iné „klasické“ farby ako žltá, zelená, modrá a zlatá. Ak sa vám to páči trochu kreatívnejšie a najmä ak sa toho zúčastňujú aj deti, môžete pridať aj pekný motív. Veľkonočné vajíčka je možné zafarbiť nápadito a takmer akýmikoľvek prostriedkami, akými sú rôzne farby, nálepky, pečiatky a ďalšie pomôcky, ktoré máte v domácnosti. Aj keď nemáte veľa času a musíte ísť naozaj rýchlo, existujú skvelé a veľmi jednoduché nápady na napodobenie. Vôľa je, ale chýba inšpirácia? Vybrali sme 10 najoriginálnejších DIY projektov na farebné veľkonočné vajíčka.

Farebné veľkonočné vajíčka: písmená namiesto vzorov

farebné veľkonočné vajíčka zdobia písmena abecedy

V súčasnej dobe je menej často viac a redukovaný vzhľad je o to elegantnejší. Podľa tohto hesla je možné aj veľkonočné vajíčka ozdobiť súčasným spôsobom. Ak tento rok maľujete farebné veľkonočné vajíčka, namiesto vzorov sa môžete rozhodnúť pre písmená alebo dokonca celé slová alebo správy. Jednotlivé písmena na vaječnej škrupine je možné nanášať napríklad nálepkami, ktoré sa nalepia pred zafarbením vajíčka a potom sa odstránia. Alternatívne je podobný efekt možné dosiahnuť čiernym plsteným perom alebo akrylovou farbou. Vyžaduje sa pekný rukopis.

Jednoduché veľkonočné vajíčka so zlatým leskom

farebné veľkonočné vajíčka zdobia zlaté zlaté trblietky

Skvelé a efektné veľkonočné vajíčka je možné navrhnúť za chvíľu, dokonca aj bez použitia jasných farieb. Na tento veľkonočný DIY projekt odporúčame použiť biele kuracie vajcia. Takto si dekoratívne prvky prídu na svoje. Malé plastové figúrky sú nádherným prízvukom prilepené priamo na škrupinu vajec, ktorá bola predtým zafarbená zlatom. Môžete tiež použiť iné metalické farby, ako je strieborná, ružová atď. Malé figúrky sa dajú tiež váľať v trblietkach.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia zlaté plastové figúrky zlaté trblietky

Ozdobte farebné veľkonočné vajíčka v pastelových farbách zlatom

farebné veľkonočné vajíčka zdobia pastelové farby zlatých listov

Kovová optika a metalické farby sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Môžu byť tiež úžasne integrované do veľkonočných dekorácií. Napríklad, ako v predchádzajúcom projekte DIY, kde nastavujete malé trblietavé akcenty alebo môžete tiež navrhnúť veľkonočné vajíčka hlavne v zlatej farbe. Bez jasných farieb by ste sa nemali úplne zaobísť.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia zlaté listy návody na použitie

Teraz sú veľkonočné vajíčka zafarbené ako obvykle. Keď je povrch vajíčka úplne suchý, môžete pristúpiť k zláteniu. Na to potrebujete zlatý list alebo medený list alebo strieborný list atď. A špeciálnu lepiacu zmes. V remeselnej predajni dostanete všetko užitočné. Aby sa pozlátenie podarilo, povrch by mal byť zbavený tuku a prachu. Potom sa nanesie tenká vrstva lepidla. Asi po 20-30 minútach bude suchý, ale stále lepkavý. Potom vezmete kúsok zlatého listu, položíte ho na škrupinu a uhladíte.

Zdobenie farebných veľkonočných vajíčok: pastelové farby a decoupage

farebné veľkonočné vajíčka zdobia decoupage rastliny mtive

Pastelové farby sú horúcim trendom, ktorý úplne dobyl módny a dizajnérsky priemysel vo všeobecnosti. Jemné nuansy sú obzvlášť obľúbené na jar, pretože zaisťujú sviežosť a zároveň pôsobia mimoriadne prirodzene. Pastelové tóny je možné použiť aj na veľkonočné dekorácie a pri maľovaní kraslíc. Efekt je možné dosiahnuť buď konvenčnými farbami na vajíčka, jednoduchým ponorením vajíčok do farby na kratší čas alebo použitím iných farbív, ako sú akrylové farby.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia pastelové farby motívy decoupage

Farebné vajíčka môžu byť krásne ozdobené technikou decoupage alebo servítkou obzvlášť originálnym a tiež veľmi jednoduchým spôsobom. Môžete vystrihnúť akékoľvek motívy alebo vzory a pomocou vhodného lepidla ich prilepiť na vajíčka.

„Tetovanie“ bielych veľkonočných vajíčok 

farebné veľkonočné vajíčka zdobia tetovanie vo vode rozpustné nálepky

Táto farebná dekorácia veľkonočných vajíčok vyzerá mimoriadne originálne a kreatívne. Používajú sa vo vode rozpustné nálepky alebo ešte stále nazývané vodné tetovanie. Na to je tiež najlepšie použiť biele kuracie vajcia a pred zdobením ich dôkladne očistite. Potom vezmete nálepku, vložíte ju nakrátko do vlažnej vody a potom ju prichytíte priamo na škrupinu. Vlhkou špongiou navlhčite zadnú stranu nálepky, kým sa nosná fólia neodlepí od motívu a nebudete hotoví.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia nálepky tetovania

Ozdobte veľkonočné vajíčka washi páskou

farebné veľkonočné vajíčka zdobia washi pásky

Ak musíte ísť naozaj rýchlo, môžete na veľkonočné vajíčka jednoducho dať nálepky. Nie je to však nijako zvlášť kreatívne a ani veľmi originálne. Komerčne dostupné a rozhodne nudné samolepky je možné nahradiť farebnou washi páskou. K dispozícii je tiež obrovský výber farebných ozdobných pások a určite existuje ten správny motív pre každý vkus.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia washi pásky DIY

Pestrofarebné washi pásky je možné použiť na zobrazenie krásnych geometrických motívov na vaječnej škrupine. Tiež je vhodné použiť tu biele vajíčka, aby ste lepšie zvýraznili výzdobu.

Farebné veľkonočné vajíčka s pútavými vzormi

farebné veľkonočné vajíčka zdobia dúhové farby jasný tresk

Ak majú niektorí zníženú optiku, iní majú heslo: čím viac, tým lepšie. Tento DIY projekt pre farebné vajíčka je pre tých, ktorí majú radi dúhové farby a farebné výtlačky. Okrem varených vajec, ak je to možné biele, potrebujete ocot, penu na holenie a akrylové farby v akejkoľvek nuanse, ktoré je možné navzájom dobre kombinovať. Fixky je možné použiť aj na iné dekorácie, ako sú vzory a potlače.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia efekty dúhových farieb

Teraz do väčšej nádoby dáte asi pohár peny na holenie a potom posypete akrylovými farbami. Potom opatrne premiešajte farebnú zmes peny na holenie, aby sa farby navzájom dobre premiešali, ale nemala by vzniknúť jednotná farebná hmota. Teraz biele uvarené vajíčka veľmi dobre stočte do peny a nechajte ich chvíľu bokom. Po 15-20 minútach môžete penu ľahko zotrieť kuchynským papierom. Koniec koncov by mali byť vytvorené krásne farebné prechody.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia dúhové farby trvalé značkovacie pruhy

Nakoniec hravé motívy a vzory môžu byť na vajíčka ručne namaľované čiernym fixom.

Maľovanie farebných veľkonočných vajíčok: posyp cukru

farebné veľkonočné vajíčka zdobia cukor posype farba farba farba

Každý, kto vie používať farby a štetce, určite zvládne ľahko navrhnúť veľkonočné vajíčka originálnym a kreatívnym spôsobom. Tu uvádzame dve skvelé inšpirácie na farebné veľkonočné vajíčka, ktoré si každý, kto má talent na kreslenie, môže rýchlo uvedomiť.

farebné veľkonočné vajíčka zdobia cukor posype farba

Biele vajíčka sú inšpirované posýpkou zo sladkého cukru a môžu byť namaľované farebne a atmosféricky pomocou malých pruhov s jemným štetcom a trochou farby..

Farebné veľkonočné vajíčka ako skutočné umelecké diela: jarné kvety

farebné veľkonočné vajíčka zdobia jarné maľby kvetov

Konečná inšpirácia v tomto príspevku funguje obzvlášť dobre pre vášnivých umelcov, ktorí milujú maľovanie. Aby ste si mohli veľkonočné umenie užiť dlho, odporúča sa zdobiť vyfúkané biele vajíčka. Tie je možné krásne ozdobiť akrylovými farbami v pastelových odtieňoch a premeniť na jedinečnú jarnú dekoráciu.