Veľká noc a jar

Darčeky na Veľkú noc – 10 nápadov na skvelé veľkonočné darčeky, ktoré si vyrobíte sami

darčeky na Veľkú noc malé darčeky cukríkové balíčky veľkonočné zajačiky vyrábajú papier

Chcete prekvapiť svojich blízkych malým darčekom na Veľkú noc? Ak si myslíte, že klasické darčeky je možné nahradiť kreatívnymi alternatívami, ste na správnom mieste! V nasledujúcom texte sme vybrali skvelé nápady na darčeky na Veľkú noc, ktoré obdarovanému nielen vyčaria úsmev na tvári, ale zaručia aj vzrušujúce hodiny remesiel. Získajte inšpiráciu na malé darčeky na Veľkú noc a zabavte sa pri ručných prácach!

Vyrobte si vlastné papierové vrecúška a naplňte ich dobrotami

veľkonočné zajačiky nápady papierové menovky na obaly rozdávajú Veľkonočné sviatky

Našim prvým nápadom na darčeky na Veľkú noc sú pekné papierové vrecúška v tvare králika, ktoré sú vyrábané bez veľa času a materiálu. Pre roztomilých papierových zajačikov potrebujete remeselný papier, z ktorého pomocou šablóny vystrihnete dve králičie figúrky na vrecko. Ak vám zostali tapety, môžete ich tiež bez váhania použiť.

ručné materiály nožnice na darčeky na papierové nite

Dajte dvoch zajačikov zlou stranou na seba a okraje zošite šijacím strojom. Nechajte malú medzeru, vyplňte veľkonočné maškrty a otvor zašite. Z malých pomponov môžete urobiť chvosty a zavesiť visačky s menom príjemcu.

darčekové balenie ozdobí čokoládové vajíčka a dá ich na Veľkú noc

Ak nemáte čas na šitie, zajačiu tašku môžete samozrejme nalepiť. Ak by ste chceli svojim deťom alebo hosťom darovať čokoládové vajíčka a iné dobroty, môžete si kúpiť malé papierové vrecúška alebo ich poskladať a kreatívne ich tematicky ozdobiť. Samolepky s rôznymi veľkonočnými motívmi premenia jednoduché papierové vrecúško na pekný a láskyplný darček na Veľkú noc.

samolepka washi páska papierová taška čokoládové vajíčka malé veľkonočné darčeky

Namiesto toho, aby ste na to pripevnili menovku, môžete papierové vrecúška so sladkosťami navrhnúť rôznymi pečiatkami s veľkonočnou tematikou, aby zodpovedali príležitosti. Samostatne vyrobená pečiatka „Pre teba“ alebo „Veselú Veľkú noc“ zanecháva za sebou skvelé spomienky a premení darčeky na Veľkú noc na niečo veľmi osobné. S washi páskou s rôznymi motívmi na Veľkú noc je možné tiež predstierať veľkonočné darčeky.

Veľkonočné darčeky pre deti – domáca plastelína ako darček zadarmo

Nechajte mrkvu hrať cesto sami pre veľkonočné deti

Predovšetkým deti dostávajú na Veľkú noc darčeky. A deti sa radi hrajú s plastelínou. Čo si myslíte o tom, že im po veľkej a dlho očakávanej honbe za veľkonočnými vajíčkami vonku alebo doma dáte namiesto pokladov mrkvu vyrobenú z domácej modelovacej hmoty? Tu sa dozviete, ako si vyrobiť farebnú hlinu sami. Hotovú modelovaciu hmotu potom môžete tvarovať na mrkvu, zabaliť do priehľadnej fólie a ozdobiť malou darčekovou stužkou.

Vyrobte si kriedu sami ako darček pre deti

Veľkonočné darčeky si deti vyrábajú kriedy samy

Keďže slnko spoza mrakov čoraz častejšie vykúka, mladiství trávia stále viac času vonku. Pre dievčatá a chlapcov je obzvlášť vzrušujúce skrášľovať asfalt rôznymi farebnými pastelkami. Pouličné pastelky si môžete vyrobiť sami len z niekoľkých prísad. Ak máte doma pralinkové formy, môžete si vyrobiť roztomilé malé kriedy sami.

rozdajte na Veľkú noc vyrobte si vlastnú kriedovú silikónovú formu

Na to potrebujete:

  • prázdne nádoby od jogurtu
  • lyžica
  • 3 polievkové lyžice modelovej omietky
  • 1/2 šálky vody
  • Potravinárske farbivo

Najprv musíte zmiešať hladkú hmotu sadry a vody a pridať malé množstvo potravinárskeho farbiva. Potom môžete hotovú sadru do lievika naliať do poskytnutej formy. Tekutú kriedu nechajte dobre zaschnúť 12-36 hodín. Kriedy, pekne zabalené, určite prinesú vašim deťom radosť.

Pečenie veľkonočných koláčikov s deťmi  

Veľkonočné darčeky z kuchyne na rozdávanie

Deti milujú pečenie sušienok so svojimi rodičmi. Zajačiky, mláďatá, veľkonočné vajíčka a jahňatá sa formujú v maslových a chutných veľkonočných sušienkach. Ak ste sa pustili do pečenia Veľkej noci, nenechajte si ujsť zábavu, ktorú môžete robiť s deťmi. Nechajte tých najmenších prevziať zdobenie veľkonočných koláčikov a vytvárať nádherné výtvory pre darčeky na Veľkú noc. Tieto veľkonočné dobroty strihajú jemnú postavu zabalenú v priehľadnom filme s farebnou stuhou.

Tlačte látkové obrúsky

Vyrobte si na Veľkú noc vlastné obrúsky s potlačou

Ak chcete vyrábať darčeky na Veľkú noc sami, môžete tiež ozdobiť rôzne užitočné predmety, aby zodpovedali príležitosti a darovali ich priateľom a príbuzným. Pekné utierky si teda môžete tematicky vytlačiť a poskytnúť im elegantnú stužku s okrajom pom pon na spodnom okraji látkového obrúska. Pekne vyžehlená a zložená obrúska s farebným okrajom veľkonočného vajíčka alebo zajačika je skvelým veľkonočným darčekom.

Navrhnite ozdobné nádoby ako darčeky na Veľkú noc

papierové pastelové farby ozdobia škatuľu a dajú ju na Veľkú noc

Ak hľadáte alternatívy k typickému veľkonočnému košíku, môžete z jednoduchých kovových vaničiek na čaj urobiť krásne dekoratívne nádoby, ktoré sa najskôr naplnia veľkými pochúťkami a neskôr sa dajú použiť na odkladanie rôznych drobností. Na malú darčekovú krabičku potrebujete len plechovky všetkých tvarov a veľkostí, hodvábny papier v sviežich jarných alebo pastelových farbách a pastu. Roztrhajte hodvábny papier a vytvorte skvelé abstraktné vzory. Plechovky natrieme pastou a navrch dáme útržky papiera. Vytvorte vzor podľa vlastného výberu a natrite papier ďalšou vrstvou pasty, aby ste ozdobu utesnili. Necháme dobre uschnúť a naplníme dobrotami pre malé i veľké deti.

Vyrobte si papierovú škatuľku v tvare králika ako darček na Veľkú noc

nápad na veľkonočné darčeky box veľkonočný zajačik

Ak radi vyrábate darčeky z kuchyne na Veľkú noc, tentokrát sa môžete venovať ich kreatívnej prezentácii. Na servírovanie chutných koláčov na Veľkú noc alebo ako jedinečný obal na akúkoľvek chutnú darček môžete rovnako roztomilého zajačika poskladať z papiera a prekvapiť ním svojich blízkych.

Šablóna v tvare králika zadarmo

Šablóna trojuholníkového zajačieho uška v papierovej škatuľke na veľkonočné darčeky zadarmo

Vytlačte si bezplatnú šablónu, vystrihnite ju a preneste ju na kartón vo farbe, ktorú si vyberiete. Zložte ich a prilepte škatuľu. Na krátkej strane trojuholníka urobte dve štrbiny a zastrčte uši. Z vaty môžete vytvoriť nadýchaný chvost a pripevniť ho na stuhu. Tento skvelý obal je spoľahlivým spôsobom, ako vyčariť úsmev na tvári vašej milovanej osoby.

Semená kvetov v mini kvetináčoch ako malý darček na Veľkú noc

na Veľkú noc rozdajte semienka kvetináča

nápady na veľkonočné darčeky mini semená kvetináča

Vytvarujte z drôtu figúrku veľkonočného zajačika

darujte na Veľkú noc vyrobte si vlastného drôteného veľkonočného zajačika