Terénne úpravy

Vytvorenie štrkovej záhrady – 29 fascinujúcich dizajnových nápadov

Štrk-záhrada-nápady-záhradný chodník-pieskovcové dosky

Záhradné chodníky, podlahy na terasy, dokonca aj kvetinové záhony boli nedávno vyložené štrkom. Vďaka svojmu mnohonásobnému použitiu vo vonkajšej oblasti urobil prírodný materiál Furrore v záhradnom svete. Pretože je to nielen praktické, ale aj veľmi jednoduchá starostlivosť. Kto Vytvorte štrkovú záhradu máte na výber niekoľko možností – japonská záhrada s bonsajmi, pôdnym pokryvom a kameňmi, stredomorská záhrada s voňavými rastlinami a útulnými kvetmi a moderná záhrada s jasnými líniami a vždyzelenými kríkmi.

Vytvorte štrkovú záhradu – moderný minimalistický dizajn

Štrk-záhrada-kladenie-kameň-trvalky-nápady-japonský štýl

Moderná záhrada má jasné línie a striktný formálny dizajn – založený na minimalistickom základnom princípe „menej je viac“. Vonkajšia časť je rozdelená na rôzne zóny. Vodné prvky priťahujú do záhrady vtáky a motýle a zvyšujú pocit pohody. Moderné záhradné umenie z kameňa automaticky priťahuje pozornosť a zároveň dodáva svojim plynulým tvarom prirodzený nádych. Záhradná kôlňa v japonskom štýle ponúka útulné posedenie v tieni vysokých listnatých stromov. A štrk? Vytvára optické prepojenie medzi jednotlivými zónami.

Vytvorte štrkovú záhradu – záhradný chodník a útulné posedenie pri krbe

Štrková záhrada-vytvor záhradnú cestu-terasa-drevo

Každý majiteľ záhrady sníva o útulnom posedení uprostred odľahlej záhrady. A pri krbe už nič nestojí v ceste spoločenským večerom s priateľmi vonku. Okrasné trávy a nízke trvalky prinášajú stredomorský nádych – a štrková podlaha dodá konečnú úpravu a dodá vonkajšiemu priestoru prirodzený vzhľad..

Vytvorenie zenovej záhrady – rastliny, ktoré by sa tam dali vysadiť

Dizajnové triky pre čínsku alebo japonskú záhradu

Vytvorenie japonskej záhrady – dôležité prvky záhradného dizajnu

Záhradnú cestu vyložte štrkom a dlažbou

Gravel-garden-create-modern-art-wire-cacti

Štrková záhrada musí mať krásne navrhnuté štrkové cesty, ktoré spájajú rôzne oblasti a robia záhradu v poriadku. Môžete vytvárať štrk úplne alebo kombinovať okrúhle kamene s kamennými doskami. V tomto prípade sa štrk používa ako granulovaný výplňový materiál pre spoje stupňovitých dosiek. Výsledok – krásna záhradná cesta, ktorá dokonale zapadá do modernej krajiny.

Púštna záhrada s malou terasou so štrkovou podlahou

Štrková záhrada-vytvorte-terasa-podlaha-krb

Tí, ktorí milujú exotické záhrady, si môžu vo svojom vonkajšom areáli vytvoriť očarujúcu púštnu záhradu. Typické pre takýto záhradný dizajn sú postele so štrkom a kameňmi, ktoré zaisťujú dobrú drenáž a skladujú dostatok tepla. V týchto záhonoch sú zasadené zodpovedajúce exotické rastliny, ako sú odolné kaktusy a vždyzelené sukulenty. Okrem dizajnu postelí sa štrk používa aj ako podlahová krytina v púštnej záhrade. Kamienky sú perfektnou základňou pre nábytok na sedadle, pretože zaisťujú dobrú stabilitu.

Prístavná záhrada zdobená štrkom a riečnymi kameňmi

Štrk-záhrada-vytvárať-kamene-tráva-kvety

Ak chcete vytvoriť štrkovú záhradu, mali by ste stále premýšľať o tom, ktoré ďalšie materiály by s ňou ladili. Správna zmes materiálov je základom harmonického celkového vzhľadu vo vonkajšej oblasti. Štrk sa nádherne kombinuje s väčšími riečnymi kameňmi, drvinou a dlažbou z prírodného kameňa a dá sa použiť na vytvorenie dekoratívnych plôch v záhrade. Ak je kombinácia kameňov príliš chladná, potom je možné použiť kôrový mulč, ktorý dodá štrkovej záhrade prirodzený nádych..

Púštna záhrada s moderným minimalistickým dizajnom

Štrk-záhrada-vytvorte-mramor-deko-stena

V modernej záhrade môžete navrhnúť rôzne oblasti so štrkom. Na záhony a na sedenie a na terasy je možné použiť rôzne druhy štrku. Väčšie riečne kamienky napríklad môžete predstavovať vonku a môžete ich použiť na vytváranie postelí v púštnej záhrade alebo v útulných útočiskách..

Dlažobné kamene a štrk dodávajú záhrade štruktúrovaný vzhľad a opticky oddeľujú jednotlivé zóny od seba

Štrková záhrada-vytvorte-dlažobné kocky-izbové stromy-okrasné trávy

Moderné záhrady sa spravidla vyznačujú rovnými čiarami a jasnými štruktúrami, a preto zohráva hlavnú úlohu správne rozdelenie rôznych záhradných oblastí. Ak vytvoríte štrkovú záhradu, je tento krok oveľa jednoduchší, pretože materiál umožňuje jasnú štruktúru vonkajšej oblasti. V kombinácii s dlažobnými kockami vhodných tvarov môžete jednotlivé zóny od seba zreteľne oddeliť a dať záhrade jasnú štruktúru.

Záhradná cesta s dláždenými kameňmi, štrkom, riečnymi kameňmi a zemným krytom

Štrk-záhrada-pokládka-dlažba-kamene-rieka-kamene-trávy

Pri vytváraní štrkovej záhrady je možné použiť kamienky rôznych veľkostí, ktoré spoločne vytvárajú hravé efekty. Výber rastlín tiež hrá dôležitú úlohu, pretože zlepšuje celkový obraz. Okrasné trávy a sukulenty sú klasickými druhmi rastlín pre takúto záhradu, ale na slnečné miesta môžete pridať krásne akcenty s vhodným pôdnym krytom a kvitnúcimi rastlinami.

Záhon so štrkom, okrasnými trávami a naplaveným drevom

Gravel-garden-create-desert-garden-stones-nápady

Ak chcete vytvoriť štrkovú záhradu a pekne ju vyzdobiť, na obrázkoch nájdete niekoľko skvelých nápadov na dekoráciu záhrady, ktoré sa k nej dokonale hodia. S prvkami z prírody je možné nastaviť krásne akcenty a navrhnúť záhradu milujúcu prírodu. Driftwood je napríklad vždy dobrý nápad a v prírode sa nachádza v mnohých originálnych podobách. Túto unikátnu dekoráciu môžete umiestniť priamo do štrkového lôžka a skombinovať s okrasnými trávami.

Záhradný dizajn v modernom minimalistickom štýle

Gravel-garden-create-desert-garden-nápady-drevo-plot-zasadené

Bez ohľadu na to, či je veľká alebo malá, každá záhrada môže byť krásne navrhnutá so štrkom. Postele s kamienkami v tejto záhrade sú vysadené sukulentmi a obklopujú útulné posedenie. Sukulenty sú v súlade so zvislou výsadbou na stenu a vytvárajú optický rám pre sedaciu časť. Úspešná zmes kameňa a dreva premieňa túto malú oblasť na nádhernú záhradu snov.

Navrhnite záhradu v klasickom štýle

Štrk-záhrada-vytvárať-vodné-hry-kamenné dosky-socha

V záhradách v klasickom štýle sa štrková záhrada bežne používa na zobrazenie rôznych záhradných prvkov. Záhradné figúrky z kameňa je možné najlepšie ukázať na štrkovom lôžku a nastaviť optické zvýraznenie v malých aj veľkých záhradách..

Japonská záhrada so štrkom, riečnymi kameňmi a machom

Štrk-záhrada-vytvorte-kameň-tráva-riečne kamene

Ak chcete vytvoriť japonskú štrkovú záhradu, potrebujete úspešnú kombináciu kameňov, štrku a zelene. Moss hrá dôležitú úlohu v japonských záhradách a môže byť použitý na vytvorenie krásnych postelí a zelene. Kombinujte so sivými skalami alebo riečnymi kameňmi a japonská štrková záhrada je pripravená.

Záhrada s rezanými živými plotmi

Štrková záhrada-vytvorte-trvalky-japonská záhrada

Štrk-záhrada-vytvorte-kamene-trvalky-kvety

Vytvorte si záhradu v stredomorskom štýle

Štrková záhrada vytvorí záhradnú fontánu Corten oceľový štrkový chodník

Štrková záhrada-vytvorte-trvalky-okrasné trávy-záhradný dizajn

Štrková záhrada-vytvorte-trvalky-sukulentná-oporná stena

Gravel-garden-create-low-trvalé-záhradné-jazierko

Gravel-garden-create-low-ground cover-evergreen

Vytvorte-štrkovú záhradu-dizajn-japonskú záhradu

Gravel-garden-create-garden-path-osvetlenie-nápady

Štrk-záhrada-nápady-kvety-rastliny-kríky

Štrk-záhrada-vytvárať-ohnisko-vodné prvky

štrkové záhrady-vytvárať-béžové-kríky-naplavené drevo-sochy

gravel-garden-create-beige-zen-ambience

štrková záhrada-vytvorte-súkromie-živý plot-drevená-záhradná-plot-trávnatá plocha

Štrk-záhrada-rozloženie-sukulenty-drevené-dosky-okrasná cibuľa

Vytvorte-štrk-záhrada-burina-kontrolné rastliny