Terénne úpravy

Najlepšie druhy rastlín pre vodnú záhradu a záhradné jazierko

druhy rastlín pre informácie o vodnej záhrade

Tu nájdete dôležité informácie o tom, ktoré Rastlinné druhy pre vodnú záhradu sú najvhodnejšie. Dodajte záhradnému jazierku prírodnú krásu!

1. Rastlinné druhy pre vodnú záhradu – lotos

Kvety podobné lotosovej pivonke v záhradnom jazierku

Jeden z najelegantnejších Rastlinné druhy pre vodnú záhradu má veľké exotické kvety ako pivonky a kvitne celé leto. Kvety prichádzajú v rôznych farbách a sú dokonalým doplnkom krásnych modrozelených listov.

2. Druhy rastlín pre vodnú záhradu – Louisiana Iris

Pobrežie vodného záhradného jazierka Louisiana Iris

Dúhovka Louisiana pochádza zo Severnej Ameriky. Bolo vyvinutých mnoho hybridov, ale jedným z najelegantnejších je červenokvetý druh Iris fulva alebo terakotová dúhovka.

3. Rastlina žltého džbánu – hybrid Sarracenia

trubica rastlina voda záhrada druhy rastlín

Táto rastlina je mäsožravá, čo znamená, že žerie hmyz. Užite si na jar rúrkovité listy a tiež fascinujúce červené, fialové, žlté alebo zelené kvety.

4. Indická kvetinová trubica

Výsadba trstiny v záhradnom jazierku

Kvetinová trstina je obľúbená, zastaraná rastlina, ktorá sa vo vodnej záhrade používa len zriedka. Dodajú vašej krajine osviežujúci, tropický pocit.

5. Sladká vlajka

vodné rastliny kalamus druhy rastlín

Pestujte tieto rastliny pre nápadné listy. Rôzne druhy ponúkajú svetlý krém a zelené pruhy, ktoré vynikajú medzi ostatnými rastlinami.

6. Dažďové ľalie

dažďová ľalia záhradné jazierko vodná záhradná rastlina

Ako krokus pre záhradné jazierka má dažďová ľalia v letných mesiacoch jemné kvety. Farby – ružová, fialová, žltá a biela.

7. Bulrush

Konštrukcia záhradného jazierka s orobincom

Rýchlo rastúca rastlina s hnedými guľovitými kvetmi a krásnymi zelenými listami.

8. prvosienka Sieboldova

Japonské záhradné jazierko ľalie

Perfektnou malou rastlinkou na breh záhradného jazierka je prvosienka Sieboldova. Sú to krásne trvalky, ktorým sa darí v kyslých pôdach.

9. Trvalý ibištek

Vytrvalá vodná záhrada ibišteka vhodná pre druhy rastlín

Veľké, odvážne kvety ibišteka môžete použiť na dramatickú show. Táto trvalka pochádza z vlhkých oblastí Severnej Ameriky a je rovnako dlhá a ľahko sa pestuje, ako je krásna..

10. Japonský meč ľalia

Bažinatá mečová ľalia purpurová vodná záhrada

Ďalším obľúbeným medzi nimi je japonská ľalia meča Rastlinné druhy pre vodnú záhradu. Veľké kvety ponúkajú očarujúcu paletu farebných kombinácií.

11. Taro

uši slona taro vysádzajú záhradné jazierko

Vytvorte tropický vzhľad pomocou taro (niekedy sa mu hovorí aj slonie uši). Pre väčšiu dramatickosť si vyberte jednu z krásnych odrôd purpurových listov.

12. Papyrus

Druhy rastlín papyrusu vhodné do vodných záhrad

Starovekí Egypťania používali túto rastlinu na výrobu papiera, ale je to tiež skvelá voľba pre záhradné jazierko. Vysoké stonky dodávajú záhrade vyslovene tropický vzhľad.

13. Lekno

druh rastliny voda záhradný rybník stavba ľalia

Vodná záhrada nie je úplná bez množstva krásnych lekien. Existujú tropické a odolné druhy, ako aj odrody, ktoré kvitnú vo dne aj v noci.