Terasy

Veľkú terasu si tak môžete urobiť útulnú a krásnu!

Každý, kto má veľký dvor, by ho mal tiež použiť a podľa toho navrhnúť. Vonkajšia obytná časť musí byť nielen opticky v súlade s domom a okolím, ale musí tiež vytvárať útulnú atmosféru. Dobré plánovanie a výber nábytku a rastlín majú pre to rozhodujúci význam. Krajinní architekti sa vo svojich návrhoch zameriavajú napríklad na životný štýl zákazníkov a potom vyhovujú ich potrebám najlepším, najflexibilnejším a najkrajším spôsobom. Aby sme vám pomohli, zostavili sme niekoľko tipov, ako veľkú terasu zútulniť.

Rozdeľte sa ako veľká terasa?

Veľká terasa rozdeľuje obývací priestor a jedálenský kút

Po prvé, veľká terasa by mala byť rozdelená na menšie plochy, napríklad na zábavu, varenie, stolovanie a relaxáciu. Jednotlivé zóny sú hybnou silou návrhu terasy a mali by byť prispôsobené rôznym záujmom a potrebám majiteľa domu. Tieto oblasti by nemali pôsobiť príliš oddelene, ale mali by byť individualizované prostredníctvom ich konkrétneho použitia. Vonkajšia kuchyňa, barový pult, televízor, krb, vírivka, bazén, altánok – určiť, ako to všetko zmestiť na veľkú terasu, ako zariadiť záhradný nábytok a ako tieto priestory vyzerajú ako celok, môže byť náročné..

Posedenie premietané s bambusovými rastlinami

veľká terasa s rastlinami tvorí bambus medzi bazénom a posedením

Veľkú terasu je možné priestorovo štruktúrovať aj pomocou vysadených plôch. Vysoké rastliny v kvetináčoch sú ideálne ako obrazovky na ochranu súkromia. Vyvýšené postele, na druhej strane, ponúkajú dobrú príležitosť na vytvorenie pohodlného posedenia.

Rôzne varianty, jednotný vzhľad

Zútulnite veľkú terasu a dosiahnite jednotný vzhľad

Funkcia, tvar a veľkosť každej oblasti určujú výber nábytku. Závesné stoličky, ležadlá a ležadlá sú ideálne pre pokojný čas a relaxáciu. Stolný tenis ponúka zábavu pre celú rodinu. Je dôležité vedieť, koľko priestoru je potrebné pre každú zónu, aby bolo možné zariadenie prispôsobiť týmto konkrétnym požiadavkám. Napríklad počet miest na sedenie priamo súvisí s počtom metrov štvorcových pridelených pre jedálenský kút. Vo všetkých prípadoch je dôležité nechať chodníky otvorené a nábytok umiestniť tak, aby sa človek mohol hladko pohybovať cez jednu oblasť do druhej..

Vonkajší koberec zútulní každý dizajn

veľká terasa krásne navrhuje rôzne zóny

Výber záhradného nábytku hrá dôležitú úlohu pri zdobení terasy. Bez ohľadu na to, ako usporiadate nábytok na veľkej terase, dizajn by mal vyzerať jednotne. To sa dá dosiahnuť použitím doplnkových nábytkových materiálov a tkanín. Ak pri výbere záhradného nábytku vezmete do úvahy svoj interiérový dizajn, môžete tiež zaistiť kontinuitu medzi týmito dvoma obytnými priestormi. Trvanlivosť, pohodlie a štýl sú jednými z najdôležitejších kritérií, ktoré treba brať do úvahy pri výbere záhradného nábytku a dekorácií. K najlepším materiálom do exteriéru patrí polyratan, teak, hliník a nehrdzavejúca oceľ.

Útulný vonkajší salónik

veľká terasa ponúka pohodlnú pohovku a jedálenský stôl pre niekoľko osôb

Kryté terasy sú obľúbeným miestom na relax. Aj keď je tu požadovaný dostatok pohodlného sedenia, nechcete, aby bol priestor preplnený nábytkom. Pohovka a dve kreslá, medzi nimi konferenčný stolík – toto usporiadanie funguje kdekoľvek. Aby sa zmestilo viac ľudí, rohová sedačka v kombinácii s kreslami a bočnými stolíkmi vytvára príjemnú krajinu na sedenie. Veľkú terasu je možné tiež zútulniť vytvorením niekoľkých samostatných miest na sedenie, z ktorých každá môže byť ešte zvýraznená kobercom. Môžete relaxovať v závesnom kresle alebo si prečítať knihu. Kamenný krb, televízia, zvukový systém a jemné osvetlenie môžu váš vonkajší priestor zmeniť na celoročnú oázu pokoja.

Vonku kuchyňa a jedálenský kút

Zútulnite si veľkú terasu, vonkajšiu kuchyňu a priestor na posedenie

Vonkajšia kuchyňa je obľúbeným doplnkom každej záhrady. Ak máte dostatok miesta, veľký ostrov s dostatkom barových stoličiek je ideálny na raňajky pod holým nebom. Pri plánovaní vašej vonkajšej kuchyne sa uistite, že je k dispozícii dostatok úložného priestoru. Chladničky na jedlo a víno, výrobník ľadu a plný bar sú tiež užitočnými nápadmi, najmä ak si chcete chatovať. Doplňte priestor na varenie o plynový gril a inovatívne spotrebiče vrátane elektrickej rúry na pizzu.

Vonkajší jedálenský kút s veľkým jedálenským stolom a bambusovým baldachýnom

Pri pravidelnom varení a jedení vonku je jedálenský stôl nevyhnutnosťou. Jedáleň by mala byť v blízkosti kuchyne. Do záhrady sa najlepšie hodí teakový jedálenský stôl. Toto tvrdé drevo je prirodzene robustné, vodoodpudivé a tiež krásne na pohľad. Použitie odpružených stoličiek tiež povzbudzuje hostí, aby po jedle dlhšie sedeli pri stole. Pavilón alebo pergola poskytujú ochranu pred slnkom a dažďom. Rozprávkové svetlá nad terasou vytvárajú krásne prostredie, ktoré si užijú deti i dospelí. Môžete tiež zavesiť lampáše alebo dokonca luster pre luxusný pocit.

Krb zaisťuje večer väčšiu pohodu

okrúhla miska na oheň z pohovky z cortenovej ocele a polyratanu

Vonkajšie krby, ohniská a ohniská robia z veľkej terasy útulnejší. Alternatívne si môžete postaviť krb z prírodného kameňa. Usporiadanie sedenia by malo napodobňovať tvar jamy. Okrúhle pohovky sú perfektné pre okrúhle ohniská alebo môžete stoličky rozmiestniť rovnomerne po okolí. Ak je ohnisko hranaté, dajte do každého rohu miesto stoličku. Obdĺžnikové krby zútulnia umiestnenie 2 alebo 3 -miestnej pohovky na každú dlhšiu stranu a jednej alebo dvoch stoličiek na kratších stranách..

Terasa v kmeňovom elegantnom vzhľade 

okrúhla závesná stolička drevený nábytok a ozdobné ohniská

Na veľkej terase by samozrejme nemala chýbať vírivka

urobte veľkú terasu krásnou a modernou

Teakový nábytok a sivé podsedáky spolu dobre vychádzajú

veľká terasa s teakovým nábytkom a sivými vankúšmi

Závesné kreslá vás pozývajú na zdržanie

Zútulnite veľkú terasu. Umelý trávnik používaný ako podlaha rozprávkových svetiel natiahnutý na závesné stoličky a jedálenský kút

Nábytok a dekorácie v taupe a ružovej farbe

Zútulnite veľkú terasu. Lavica so zvýšenou posteľou a závesnou stoličkou

Rastliny zaisťujú väčšiu pohodu

Závesná stolička s rámom ideálna na veľkú terasu

Tehlová lavica ponúka priestor pre niekoľko ľudí

Terasa v stredomorskom štýle, tehlová rohová sedačka s množstvom vankúšov a veľký jedálenský stôl s markízou

Z terasy sa stáva rozšírený vonkajší obývací priestor

Ratanový záhradný nábytok a vintage dekorácie

Šikovne kombinujte rôzne materiály

Štýl Mallorca kombinuje rustikálny a stredomorský štýl

Závesné žiarovky nad jedálenský stôl na spoločenské večery

Teakový jedálenský stôl a prútené stoličky

Ochrana súkromia pomocou rastlín a dreveného plotu

zútulnite veľkú terasu dreveným nábytkom a rastlinami

Rozprávkové svetlá navodia väčšiu náladu

veľká terasa s mnohými rôznymi zónami - na jedenie, varenie, relaxáciu, zábavu

Ohnisko a vodný prvok v jednom

čierna terasová krytina vyrobená z hliníka pre moderné terasy

Futbalový stôl a televízia v záhrade

veľká krytá terasa s kuchyňou, bazénom a ihriskom

veľký dvor v talianskom štýle

veľký dvor s posedením, bazénom a plynovým grilom s barom