Terasy

Perfektná záhradná párty napriek Corone – naše tipy a nápady

Záhrada ako nové centrum spoločenského života? Tento rok to môže byť pravda viac ako kedykoľvek predtým. Dôvodom je, že stretnutie s inými ľuďmi je kvôli Corone, najmä vonku, klasifikované ako menej rizikové. Ale iba tí, ktorí si vytvoria správne podmienky na vlastnom majetku, môžu z tohto nariadenia skutočne ťažiť. V tomto článku sa bližšie pozrieme na najdôležitejšie rady, ktoré je možné pri záhradnej párty uplatniť v praxi.

Správne osvetlenie pre záhradné párty

Osvetlenie pre záhradnú párty, ktorá siaha až do bieleho večera, je dôležité

Spoločné grilovanie, ktoré ide do skorých večerných hodín? Nedostatočné osvetlenie zvyčajne príliš rýchlo ukončí tieto plány. Najmä z tohto dôvodu stojí za to zamerať sa na správne osvetlenie vonkajšej plochy. Dobré výsledky je možné dosiahnuť s jednoduchými zdrojmi a malým kapitálom. Pretože štýlovo osvetlená záhrada sa vyznačuje predovšetkým tým, že žiarovky sú používané diskrétne.

Solárne rozprávkové svetlá sú ako stvorené na záhradnú párty

Napájacie káble uložené pod zemou ponúkajú možnosť zaistenia trvalej inštalácie žiaroviek a svietidiel. Toto však nie je zďaleka jediná možnosť, ktorú je možné v tejto súvislosti prijať. Moderné solárne svetlá si v praxi taktiež ukrojili o dobrú postavu. Majú tú výhodu, že sa dajú úplne voľne pohybovať z existujúcej elektrickej siete. Na druhej strane musia kupujúci ako nevýhodu akceptovať o niečo nižšiu svietivosť.

Flexibilné vďaka streche

Zastrešenie terasy môže vašich hostí ochrániť pred prílišným slnkom a dažďom

Aby prvá dažďová sprcha nezničila slávnosti, terasa potrebuje správnu strešnú krytinu. Mnoho výrobcov ponúka možnosť ich neskoršej inštalácie. Na bezpečné pripevnenie vrchlíka k domu zvyčajne stačia malé práce.

Ak by obyčajné zastrešenie terasy nestačilo, sú k dispozícii ďalšie možnosti. V posledných rokoch sa napríklad klasický záhradný dom teší novej obľube. Stelesňuje formu nezávislosti, ktorá zaisťuje rozsiahle využitie vašej vlastnej záhrady. Je to možné napríklad s využitím domácej kancelárie, ak má práca prebiehať oddelene od miestností súkromného života. Iní radšej využijú záhradnú chatku ako saunu a vytvoria si v nej miesto na oddych.

Moderný záhradný domček je možné využiť aj ako vonkajšiu kuchyňu alebo domácu kanceláriu

Náklady na obstaranie je možné v praxi tiež ovplyvniť. Na jednej strane je to spôsobené tým, že montáž môžete vykonať sami. Každý, kto má určitú úroveň technických znalostí, je schopný vykonať montáž sám. Týmto spôsobom sa náklady na nákup znížia výlučne na materiál. Ľahko nájdete vhodné ponuky pre všetky rôzne typy moderných záhradných prístreškov. Jeden obrovský výber záhradnej chatky ponúka napríklad túto stránku.

Gril alebo vonkajšia kuchyňa?

Pre tých, ktorí radi grilujú, sa oplatí kúpiť si vysokokvalitný model

Správne osvetlenie, útulná strecha a niekoľko dekoratívnych rastlín na terasu. Čo ešte chýba, je skutočné miesto prípravy na požadované jedlá. V tejto súvislosti je gril samozrejme veľmi klasický. Ak máte tendenciu uprednostňovať tento druh varenia v lete, stojí za to si kúpiť vysokokvalitný model. Ďalšie funkcie, ako napríklad presné meranie teploty, umožňujú implementáciu mnohých ďalších vzrušujúcich receptov, o ktorých sa doteraz možno neuvažovalo..

moderná terasa s vonkajšou kuchyňou ako ideálne miesto na večierok s priateľmi

Ak chcete ísť ešte o krok ďalej, odporúčame a Pohľad na vonkajšiu kuchyňu. To, čo je v južných krajinách Európy dlho tradíciou, si teraz našlo cestu aj do mnohých nemeckých domov. Takýmto spôsobom je možné napríklad spoločne variť vonku. Na druhej strane špina a pachy, ktorým sa pri príprave ako takej nedá úplne vyhnúť, zostávajú mimo skutočného obytného priestoru. Každý, kto je ochotný znášať náklady v strednom štvorcifernom rozsahu, z toho bude mať v každom prípade prospech.

V tomto článku nájdete ďalšie užitočné rady, ako zorganizovať domácu párty v dobách Corony (vzhľadom na ochranné opatrenia).