Terasy

Navrhnite terasu – rôzne prvky ponúkajú široké možnosti

Navrhnite terasu stredomorsko-keramická-terasová-dlažba-modro-biela

Terasa ako osobná relaxačná oáza, chránená pred každodenným stresom alebo ako miesto na grilovanie s rodinou a priateľmi, má v dnešnej uponáhľanej dobe veľký význam. Mnoho majiteľov domov prikladá osobitný význam individuálnemu dizajnu podľa svojich osobných prianí. To je možné implementovať pomocou rôznych prvkov, ktoré tvoria vzhľad a atmosféru terasy. Tie obsahujú:

– podlahy

– trávnik

– rastliny

– Nábytok

– baldachýn

– dekorácia

– Ochrana pred slnkom

– Ochrana súkromia

– záhradný domček

– Kôlňa na náradie

– Herné vybavenie pre deti: hojdačka, brouzdaliště, bazén atď. Ak chcete navrhnúť svoju terasu a stále hľadáte nápady pre vonkajší priestor, ste na správnom mieste.

Prvky, ako sú rastliny, nábytok a dekorácie, je možné rýchlo a ľahko vymeniť. Podlahové krytiny, záhradné prístrešky a markízy sú naopak nákupy, na ktoré sa ráta určitá životnosť. Spoľahlivá funkčnosť a atraktívny vzhľad sú predpokladom. Pretože je terasa vystavená vetru a počasiu v každom ročnom období, predstavujú tieto kritériá predovšetkým výzvu. Nie je na škodu vopred si dôkladne preštudovať a zvážiť, aké materiály chcete na aké účely použiť..

Navrhovanie terasy – ústredný prvok: prekrytie terasy

Navrhnite kombináciu ochrany proti slnku na terase-zasúvateľné markízy-terasové krycie panely-wpc-doska

Pretože krytina terasy tvorí základnú plochu pre pobyt vonku, musí byť vybraná s veľkou starostlivosťou. Možné krytiny terasy sú:

– Drevo

– dlaždice

– WPC

– keramická dlažba

Drevo a dlaždice sú nadčasovou klasikou, ktorá je stále veľmi obľúbená. Vývoj sa však ani v tejto oblasti nepozastavuje: materiály sú presne koordinované a optimalizované na použitie vonku.

WPC palubovka

Dizajnová terasa -wpc-vodný rybník-pohľad z vtáčej perspektívy

Existujú materiály WPC, ktoré kombinujú krásny vzhľad dreva s praktickými vlastnosťami plastu. Je výhodné, že WPC je odolnejší voči vlhkosti ako výrobky z čistého dreva a v porovnaní s výrobkami z čistého plastu sa pri pôsobení tepla nerozpína.

Elegantným riešením je aj keramická dlažba na terasu. Keramické terasové prvky sú k dispozícii v rôznych formátoch a v rôznych prevedeniach. Varianty vzhľadu dreva sú veľmi obľúbené. Vonkajšia keramika sa ľahko čistí a je mrazuvzdorná, protišmyková a odolná.

Ako najnovší vývoj v tejto oblasti predstavujú dlažby Cerpiano prvý vonkajší keramický podlahový systém. Túto krytinu terasy je zatiaľ možné nájsť iba online tu.

Čo s týmito keramickými dlaždicami??

Dizajnová terasa, dlažba, drevený vzhľad, jedálenský stôl

Keramická dlažba je predurčená na vonkajšie použitie. Sú extrémne trvanlivé, absolútne mrazuvzdorné a odolné voči poveternostným vplyvom, rovnako ako odolné voči farbám a UV žiareniu. Dosky majú navyše vynikajúcu odolnosť proti šmyku, takže ani mokrým nohám nehrozí pošmyknutie pri chôdzi naboso. Vďaka odolnosti voči rozbitiu a poškriabaniu nemôžu padajúce predmety a detské hracie vozidlá spôsobiť žiadne škody vo forme škrabancov, prasklín atď. Keramická dlažba vďačí za svoju mimoriadnu odolnosť výrobnému postupu: 100% prírodný materiál je spaľovaný pri extrémne vysokých teplotách. Aj čo sa týka vzhľadu, vďaka nadčasovej elegancii už nič nestojí v ceste dlhodobému používaniu keramických dlažieb Cerpiano.

Navrhnite terasu v stredomorskom štýle

skupina-terasa-stredomorsko-modro-keramicka-dlazba-dlazba-ratan-sedacia skupina

Predstavujete si a Terasa v stredomorskom štýle Pripomína vám to vašu dovolenku na juhu? Potom zaručene nájdete správnu farbu s krbovou červenou dlažbou. Zaujíma vás viac moderná terasa, ktorá zaujme svojim elegantným štýlom? V tejto súvislosti sopka šedá verzia určite sekne jemnej postave. Farebná paleta navyše ponúka titánovo šedé panely, ktoré vytvárajú krásny, ľahký povrch, a gaštanovo hnedé panely, z ktorých vyžaruje útulné teplo. Rôzne povrchy, hladké a ryhované, tiež ovplyvňujú vzhľad terasy.

Položením panelov rovnakej veľkosti do krížovej väzby vytvoríte priamu štruktúru. Postupným ukladaním (polovičná väzba – tu je potrebné použitie polovičných panelov) môžete vytvoriť rozmanitejšiu štruktúru. Typ kladenia ponúka tiež príležitosť byť kreatívny.

Musia byť dodržané technické detaily, ako sú štandardné formáty [1 492 x 325 x 40 mm (0,48 m²), 742 x 325 x 40 mm (0,25 m²)], ako aj špecifikácie konštrukcie a kladenia.

Navrhnite terasu – kombinujte, rozširujte, zväčšujte, zmenšujte, …

terasa-dizajn-terasy-dosky-moznosti-uprava-bazen-travnik-plocha-zvysenie

Úspešne položenou podlahovou krytinou ste vytvorili základ pre VAŠU terasu. Teraz to môžete doplniť vhodnými dekoratívnymi prvkami, rastlinami a iným príslušenstvom. V závislosti od životnej situácie je možné túto oblasť postupne rozširovať: budúci rok budete možno potrebovať prístrešok na náradie, máte záujem o záhradný prístrešok na príjemné grilovanie alebo si jednoducho budete chcieť postaviť alebo postaviť bazén – VAŠA terasa vám ponúka možnosť buďte kreatívni a naplno vynakladajte kreatívnu činnosť.