Terasy

Dizajn terasy – najdôležitejšie prvky v záhrade

dizajn terasy pergola krb ratan záhradný nábytok gril

Dobrá záhrada a Dizajn terasy by mal spĺňať priania a potreby majiteľa domu. Autentický prírodný vzhľad je obzvlášť obľúbený a často je cieľom mnohých dizajnérov. Záhrada je útulným miestom odpočinku a relaxácie s mikroklímou, ktorá má obzvlášť dobrý vplyv na ľudské zdravie. Ako príklad uvádzame japonské záhradné umenie, ktoré je založené na teórii štyroch prvkov. Ak sa však nad tým vážne zamyslíte, prídete na to, že záhrada v skutočnosti kombinuje všetky štyri základné prvky – vzduch, zem, vodu a oheň. Krb symbolizuje prvok ohňa. Malé alebo väčšie jazierka, ktoré sú v poslednej dobe veľmi trendy, prinášajú do záhrady prvok vody. Navyše je to perfektné útočisko, kde môžete načerpať nové sily pre telo i dušu. To sú dôvody, prečo je dizajn vonkajšej plochy taký dôležitý.

Nápady na originálny a pohodlný dizajn terasy

terasa dizajn prostredie útulný baldachýn látková sedacia súprava krb

V tomto článku nájdete podrobné informácie o najdôležitejších prvkoch záhradníctva a záhradníctva Dizajn terasy – Nábytok ľahko udržiavateľný, záhradné doplnky, záhradné doplnky, trvalky a kríky a niekoľko jednoduchých nápadov, ako si môžete úplne zariadiť vonkajší priestor a nádherne ho vyzdobiť.

Tipy na vytváranie atraktívnych terás

terasa dizajn veranda svetlo modrá pohovka kreslo stolička

Opakujúce sa prvky z interiéru domu sú obzvlášť príťažlivé pre Dizajn terasy. Pri navrhovaní interiérových a exteriérových stien alebo nábytku by ste mohli postupovať podľa konkrétnej farebnej schémy alebo rozšíriť podlahu z obývačky von. Keď sú v teplých letných dňoch otvorené všetky dvere a okná, hranica medzi týmito dvoma miestnosťami akoby zmizla.

Hlavný vonkajší nábytok

dizajn terasy kovový nábytok červené čalúnenie kvetinové dlažby do bazéna

Najprv musíte premýšľať o možnostiach sedenia. K Dizajn terasy hodí sa na záhradný nábytok z dreva, hliníka, nehrdzavejúcej ocele alebo plastu – podľa vášho vkusu. Jedáleň patrí tiež na takmer každú terasu alebo verandu. Stoličky a jedálenské stoly sú navyše najdôležitejším kusom nábytku. K dispozícii je útulné patio s posedením. Hojdacia sieť sa môže stať ústredným bodom záhrady a môže poskytnúť ďalší netradičný relax. Minimalistické ležadlá dodávajú bazénu identitu.

Myslite na ochranu pred slnkom

dizajn terasy slnečná ochrana markíza ratan sivá moderná

Správna slnečná ochrana terasy je zásadná. Slnečníky, markízy, markízy, markízy a pergoly sú klasikou. Niektoré ponúkajú dodatočnú ochranu pred dažďom a vetrom, iné sú priestorovo efektívne a prenosné a je ich možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali potrebám ľudí. Väčšina z nich sa veľmi ľahko skladá. Záhradný altánok je obľúbenou zábavnou zónou. Ktokoľvek v záhrade a Dizajn terasy samozrejme môžete zasadiť tieňový strom alebo popínavé kvety.

Vytváranie maximálneho pohodlia prostredníctvom ďalších detailov – krbu

Terasa postavená v nápadoch na dizajn ohniska

Ľudia sa okolo krbu schádzajú už od praveku. Jeho príťažlivosť pre ľudí sa dá len ťažko opísať. Ako som už povedal, symbolizuje prírodný prvok oheň. V dnešnej dobe je krb alebo krb skôr ozdobou terasy než miestom na varenie alebo zahrievanie. Ak vložíte prvok ohňa do Dizajn terasy mohli ste postaviť krásne sviečky a svietniky alebo záhradné lampáše. Vytvárajú vrelú uvítaciu atmosféru.

Pripravte sa na chladnejšie dni – vykurovacie zariadenia alebo krb

Dizajn krbu na terase

Na chladnejšie dni by ste mali na kúrenie myslieť vopred. Dobrým doplnkom sú moderné vonkajšie vykurovacie systémy (plynové alebo elektrické sporáky) Dizajn terasy a sú dostatočné na polomer 20 metrov.

Vonkajšie osvetlenie dodá domu a záhrade v noci osobnosť

Nočné osvetlenie záhradná konštrukcia

Dekoratívne vonkajšie osvetlenie dodáva vonkajšiemu priestoru dramatický charakter. Akýkoľvek typ osvetlenia je skvelým doplnkom záhrady a domu Dizajn terasy. Osvetlenie dodáva nočnému prostrediu iskru a kúzlo, ale je dôležité aj pre bezpečnosť. Kto chce zakopnúť v tme.

Záhradný dizajn a dekorácie

Hliníkovo-sklenené zvonkohry navrhujú nápady na dizajn záhrady a terasy

Stále vám ponúkame niekoľko nápadov na zdobenie Dizajn terasy. Zvonkohra má terapeutické účinky. Keď zafúka chladivý vánok, vytvárajú zaujímavé melódie. Vodné hry upokojujú dušu. Či už je to veľký vodopád alebo malá fontána, príval vody upokojuje srdce a myseľ. Väčšie vodné prvky sú tiež hlasnejšie – ale je to dobré, pretože utlmujú hluk z dopravy. Rybníky sú tiež veľmi obľúbené.

Záhradná zeleň – na čo si ešte musíte dať pozor

Nápady na osvetlenie záhradnej sviečky Citronella

Ekologizácia je pre krásnych Dizajn terasy nevyhnutné. Krásne kvetináče, záhony a tienisté stromy sú plné hmyzu. Okrem toho musíte ísť na Umlčanie terasy myslite na moskytiéru alebo repelent proti hmyzu a pleťové vody. Príroda je však tiež najlepším zdrojom odpudzovača hmyzu. Existuje množstvo kvetov a byliniek, ktoré odstraňujú hmyz – bazalka, mäta pieporná a citrónová tráva. V obchodoch nájdete aj citronelové sviečky s rovnakými vlastnosťami. Vtáky sú prirodzenou hrozbou pre hmyz. Postavte teda viac kŕmidiel pre vtáky a užite si štebot vtákov.

Posledné kroky, ako vytvoriť úchvatné vonkajšie prostredie

Most s chodníkom pre záhradnú terasu

Na prvom mieste je Dizajn terasy a zariadenie. Potom príde to nevyhnutné pre dokonalú atmosféru. V teplých jesenných dňoch alebo slnečných letných dňoch sa najlepšie osviežite nápojom. Zaobstarajte si teda chladničku alebo termohrnček. Ak chcete romantickú náladu s jemnou hmlou, je ľahké ju vytvoriť. Pomocou rozprašovača môžete vytvoriť chladivý pocit a znížiť teplotu v bezprostrednom okolí.

Pekný výhľad a pohodlie

Návrh dreveného nábytku na slnečnú terasu

Keďže terasa je ďalšou miestnosťou pod holým nebom, často máte odtiaľto nádherný výhľad na susedné domy alebo na mestskú krajinu. Ak však máte zo záhrady krásny výhľad, musíte všetok nábytok a príslušenstvo umiestniť tak, aby nepredstavovali prekážku pre pozorovací uhol. Nakoniec je tu Dizajn terasy len otázka pohodlia. Doprajte si útočisko čo najpohodlnejšie. Od domu k terase položte romantickú kamennú cestu. V blízkosti terasy definujte priestor na grilovanie a nechajte deťom priestor, aby sa mohli hrať. Terasový nábytok by vyzeral oveľa útulnejšie, keby bol usporiadaný s farebnými vankúšmi alebo prikrývkami. Čím sú farby výraznejšie, tým je tichšia zóna príjemnejšia. Keď už máte naaranžovaný všetok nábytok, romantickej atmosfére zostáva len jedno – hudba. Príjemné tóny jazzovej hudby alebo moderných popových aranžmánov vás môžu priviesť do sveta snov.

Romantické osvetlenie na terase

Štýlový dizajnový krb, vonkajší krb

Hojdacia sieť do záhrady

Vankúš s nápadmi na záhradný nábytok pre hojdaciu sieť

Zaujímavý dizajn vnútorných fontán

Dizajnový prvok záhradnej zelenej fontány

Záhradná dekorácia s veľkými loptičkami

Nápady na plesy na záhradnú výzdobu nápady na tehlové múry

Zaujímavý dizajn steny terasy

Dózy na kvetináče so zelenou stenou

Zasaďte tienisté stromy

Lampa pre dizajn záhradnej konštrukcie

Slnečná terasa s kamennými podlahami a dreveným a kovovým nábytkom

Sedacia stolička-drevený kovový záhradný železný stôl

Terasa, bazén, dvor, dizajn, kríky, stromy

Perfektné nápady na dizajn terasy drevená pergola

Dvorček Ružovo červené kvety Modrá lavička

Nápady patio železná stolička stôl

Pergola záhradný záves zo železných závesov

100 nápadov na dizajn pre terasy, strešné terasy a balkóny