Terasy

Prútené stoličky a drevené stoly prinášajú na strešnú terasu v Mexiku nádych exotiky

Prútené stoličky a drevené stoly, závesné stoličky, strešná terasa vytvárajú exotický bar

V husto osídlených oblastiach ponúkajú strešné terasy útočisko pred chaosom a hlukom veľkomesta. Vzhľadom na svoju veľkorysú rozlohu nie sú vhodné len na vytvorenie vlastného útočiska. Večierky alebo dokonca oficiálne akcie sa môžu konať aj pod holým nebom. Niet divu, že mnoho známych reštaurácií a barov je v súčasnej dobe na strešnej terase. Strešná terasa v Mexiku, popísaná nižšie, dáva návštevníkom možnosť vychutnať si výhľad na mesto a popíjať kokteil. Prútené stoličky a drevené stoly dodávajú nádych exotiky, fontány rozptyľujú ucho od hluku ulice a pergola vrhá na sedadlá chladivé tiene. Je to zelená oáza uprostred mesta, ktorá vás pozýva na leňošenie a relaxáciu.

Prútené stoličky a drevené stoly na strešnej terase ho premenia na exotické útočisko uprostred mesta

Strešná terasa prútené stoličky a drevené stoly pergola dlažba

Keď architekti z Vertebrallu prvýkrát videli strešnú terasu, zaujala ich veľkosť aj nádherný výhľad. Rozhodli sa, že z dostupného priestoru urobia malú zelenú oázu. Najprv bola terasa orámovaná vysokými sklenenými zábradliami. Potom bola položená podlahová doska a postavená dlhá pergola z miestneho dreva.

Strešná terasa prútený nábytok sedacia súprava sivá sivá pergola

Architekti zámerne nepoužili rozdeľovače miestností na rozdelenie terasy na niekoľko oblastí ako obvykle. Namiesto toho ich opticky rozdelili na niekoľko zón, ktoré plnia rôzne funkcie. Hostia si môžu v kľude pokecať pod pergolou a ležať na slnku v salónikových skupinách. K dispozícii je dokonca aj pódium s priľahlým tanečným parketom. Ideálne na letné večery, keď hrá živá hudba.

Prútené stoličky a drevené stoly strešná terasa pergola okrasné trávy

Do vyvýšených záhonov boli vysadené vždyzelené exotické okrasné trávy, trvalky a dokonca aj okrasné stromy. Prinášajú na zeleň veľa zelene, ponúkajú súkromie a ochranu pred vetrom a zároveň umožňujú jasný výhľad na panorámu mesta. Konečným výsledkom je príjemný „priestor“, kde sa stretáva príroda a architektúra.

Strieborné prútené stoličky a drevené stoly sivé denné postele trvalky

Exoticky vyzerajúci záhradný nábytok šíri luxusnú štedrosť a dotvára dizajn terasy. Prútené stoličky a drevené stoly spolu so závesnými stoličkami z pravého ratanu, hojdacími sieťami a dennými posteľami z dreva tvoria pohodlný salónik, kde si návštevníci môžu oddýchnuť.

Prútené stoličky a drevené stoly si s domácimi doplnkami skutočne prídu na svoje

Strešná terasa záhradný nábytok Pohovka okrúhleho stola v marockom štýle

Aby nábytok do obývačky nepôsobil nudne, architekti ho prečalúnili a ozdobili ozdobnými vankúšmi so strapcami. Vysoko kvalitný textil je na koži obzvlášť príjemný. Niekoľko konferenčných stolíkov s kovovými nohami a pevnou doskou z prírodného kameňa dopĺňa nábytok na strešnej terase. Aby sa aj večer hostia cítili príjemne, bolo nainštalovaných niekoľko závesných svetiel a stojacích žiaroviek. Po západe slnka navodia romantickú náladu.

Plynulý prechod medzi vnútornými a vonkajšími priestormi

Strešný bar tvar drez tehlové kamene štrk

Bar je plynule prepojený s priľahlou strešnou terasou veľkými posuvnými sklenenými dverami. Hranica medzi vnútornou a vonkajšou oblasťou tiež splýva vďaka zariadeniu. Vnútri bola reštaurácia zariadená rovnakými prútenými stoličkami a drevenými stolmi, ktoré tiež tvoria pohodlné vonkajšie sedenie.

Exotická strešná terasa v Mexiku je vynikajúcim príkladom úspešného dizajnu terasy. Prírodné materiály vytvárajú útulnú atmosféru a rastliny uvoľňujú zmysly. Vodné prvky dodávajú konečnú úpravu a vytvárajú skutočnú mestskú oázu.

Strešná terasa zasadená do vysokého vedra tehlovej steny

Vodné prvky v orientálnom prevedení strešnej terasy

A Vertebrálny projekt