Tatuaż

Wybór wzoru dla tatuażysty i tatuażysty

Tatuaż, które zrobisz, stanie się częścią Twojego ciała, jednym ze składników Twojego wizerunku i Twojej osobowości, dlatego wybór obrazu to odpowiedzialne zadanie. Najłatwiej jest słuchać instynktu stadnego, podążać za modą i robić sobie tatuaż „jak wszyscy”, ale trendy w modzie ciągle się zmieniają. Co zatem zrobić z tatuażem, który stracił na aktualności??

Wybór obrazu powinien zacząć się od introspekcji.. Zajrzyj w głąb siebie, ponieważ tatuaż, aby stać się organiczną częścią Twojego ciała, musi odzwierciedlać Twoją osobowość..

Wybór wzoru dla tatuażysty i tatuatora - wszystko, co musisz wiedzieć Wybór wzoru dla tatuażysty i tatuażysty - przydatne informacje

Pamiętaj, że tatuaż jest swego rodzaju ilustracją głównej cechy Twojej osobowości, Twojego wyróżnienia..

Nie mogłeś wymyślić odpowiedniego rysunku? Przeglądaj Internet, przeglądaj albumy – jest szeroki wybór zdjęć na każdy gust. Być może te prace posłużą jako podstawa, wprowadzając pewne zmiany, do których dostaniesz wymarzony tatuaż. Możliwe też, że rysunki innych osób zainspirują Cię do stworzenia własnego, niepowtarzalnego szkicu.!

Możesz poprosić o pomoc tatuatora i opracować z nim szkic. Mistrz ucieleśni twoje pomysły, jeśli sam jesteś pozbawiony talentu artysty, ale masz jasne wyobrażenie o tym, jaki powinien być twój tatuaż..

Oczywiście ekskluzywny tatuaż będzie kosztował więcej niż typowy tatuaż. Ale będziesz pewien, że jesteś jedynym właścicielem takiego obrazu na całej planecie..

Pamiętaj o złotych zasadach. Po pierwsze, tatuaż powinien odzwierciedlać istotne cechy Twojej osobowości, czyli pasować do Ciebie bez względu na wiek, wizerunek, zawód. Po drugie, nie należy mieszać stylów, na przykład zarówno motywy japońskie, jak i celtyckie są dobre same w sobie, ale razem tworzą coś niezręcznego, śmiesznego.

Wreszcie zdecydowałeś się na wzór. Co dalej? Komu zaufasz, że wprowadzi na Twoją skórę arcydzieło sztuki? Oczywiście możesz zwrócić się do sąsiada samouka, który za pomocą domowej maszyny i niskiej jakości atramentu przygotuje dla ciebie obrazek na piosenkę. To prawda, że ​​taki tatuaż nie będzie bardzo równy, nie do końca wyraźny i szybko się rozmyje..

Niemniej jednak i tutaj można się przynajmniej cieszyć, że udało im się nie zarazić ani wirusem HIV, ani zapaleniem wątroby, bo sąsiad „dzwonecznika” nie przywiązuje szczególnej wagi do przestrzegania norm sanitarnych. To prawda, że ​​przy nieudanym tatuażu będziesz musiał biec do salonu tatuażu, gdzie zostanie zablokowany..

Pamiętaj tylko, że takie usługi korekcyjne są droższe niż wykonanie zwykłego tatuażu. Co możesz zrobić: skąpiec płaci dwa razy. Dlatego nie stwarzaj sobie dodatkowych problemów. Tatuaże muszą być wykonywane przez profesjonalnych mistrzów w wyspecjalizowanych salonach..

Istnieje również niebezpieczeństwo napotkania tzw. drapaków. Są to oszuści udający artystów tatuażu. Nie mają umiejętności pracy na profesjonalnym sprzęcie, używają niskiej jakości barwników, są niepoważni wobec norm sanitarnych i pracują za niewielkie pieniądze, a nawet za alkohol czy narkotyki. Niedoświadczony klient, kierujący się własnymi wyobrażeniami o tatuatorach i stereotypami, może dać się nabrać na przynętę drapacza. Wynik jest zawsze smutny.

Jak wybrać salon tatuażu i mistrza?? Oczywiście najbezpieczniej jest udać się do zaufanej osoby, z której usług korzystali już Twoi znajomi. Jeśli radzimy skontaktować się z konkretnym kreatorem, zapytaj o to wcześniej.

Kiedy przyjdziesz do studia, rozejrzyj się. Nie daj się zastraszyć specyficznym wystrojem wnętrz. Najważniejsze, żeby studio było czyste, a instrumenty jednorazowe. Nie wahaj się poprosić brygadzisty o pokazanie swojego miejsca pracy, a także uprawnienia do pracy..

Ściany salonów tatuażu często zdobią plakaty. Nie oceniaj po nich mistrza, najprawdopodobniej te zdjęcia zostały kupione po prostu dla świty i nie są dziełem twojego tatuażysty. Najważniejsze, aby zajrzeć do albumu ze zdjęciami prac wybranego przez Ciebie artysty. Jeśli zaczną Ci tłumaczyć, że taki album istnieje, ale z jakiegoś powodu nie mogą Ci go teraz pokazać, bez wahania uciekaj z takiego studia. Każdy profesjonalny tatuator musi mieć portfolio!

Studiując obrazy prac mistrza, zwracaj uwagę na wyrazistość konturów, jasność i czystość koloru, styl tatuażu, ogólne wrażenie, jakie tworzy rysunek..

Czy jesteś przekonany o kwalifikacjach mistrza? Teraz posłuchaj swoich uczuć. Tatuaż to bolesny proces, który wymaga odwagi i samokontroli. Osoba, z którą zamierzasz zrobić sobie tatuaż na całe życie, powinna być dla Ciebie życzliwa i godna zaufania. Pamiętaj tylko: tatuator nie jest twoim psychoanalitykiem. Nie należy „obciążać” mistrza swoimi osobistymi problemami, długo i żmudnie rozmawiać o swoich mentalnych gorączkach, wątpliwościach, powodach, które skłoniły Cię do przyjścia do salonu tatuażu. Nie jesteś jego jedynym klientem – nie czekaj w kolejce.!

Jeśli tatuator pasuje do Ciebie zarówno jako profesjonalista, jak i jako osoba, przejdź do omówienia projektu przyszłego tatuażu. Budowanie harmonijnego roboczego sojuszu z mistrzem to połowa sukcesu. Artysta nie powinien narzucać ci swojej wizji tatuażu, ale nie powinieneś uparcie ignorować porady profesjonalisty. Posłuchaj zaleceń mistrza, ale ostatnie słowo powinno zawsze pozostać przy tobie..

Nie bój się zadawać pytań (oczywiście do rzeczy). Omów z mistrzem wszystkie szczegóły przyszłego tatuażu: rozmiar, kolor, styl. Przepracuj każdy z nich. Jeśli tatuaż jest obszerny, zapytaj, ile to zajmie. Z góry negocjuj cenę. Targowanie się nie jest tego warte: profesjonalista nie bierze liczb z sufitu, wie, ile kosztuje ta czy inna praca.

Jeśli tatuaż zawiera jakikolwiek tekst, sprawdź jego umiejętność pisania, w przeciwnym razie ryzykujesz, że zmienisz się w chodzący notatnik ucznia.