Tatuaż

Jak zrobić tatuaż: kilka interesujących i przydatnych informacji na początek

Czy zdecydowałeś się zrobić sobie tatuaż i chcesz dowiedzieć się, co i jak? W tym artykule przyjrzymy się, jak uzyskać tatuaż. Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, jest poznanie samego procesu – jak tatuaż będzie wykonywany, jak długo się goi i jak o niego dbać, co jest ważne.

Jak zrobić tatuaż - ciekawe i przydatne informacje - zdjęcie tatuażu

Jak zrobić tatuaż – trochę przydatny

Pierwszym krokiem jest gotowanie ta część ciała do rysowania. Skóra musi być sucha, odtłuszczona, czysta, bezwłosa.

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 2

Jak uzyskać kolorowy tatuaż?? Rysunek nakłada się na skórę za pomocą specjalnych ołówków, przez specjalną kalkę lub natychmiast. Czasami pewni siebie rzemieślnicy, którzy mają już pełną rękę, natychmiast nakładają rysunek. Aplikuje się go maszynkami do tatuażu. Niektórzy rzemieślnicy używają spiczastych szpatułek zamoczonych w farbie. Użyta farba przechodzi testy alergiczne. Najjaśniejsze i najtrwalsze farby w kolorze czerwonym, żółtym, brązowym, czarnym. Ważnym punktem w tym przypadku jest cieniowanie. Wykonywany jest okrężnie lub krótkimi pociągnięciami, które nakładane są w kilku warstwach. Przetrzyj każdą warstwę serwetką lub bandażem.

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 3

A oto jeden z rażących błędów – używanie waty do wycierania warstw, nie możesz tego zrobić! Pij też alkohol dzień przed i po tatuowaniu, a także środki przeciwbólowe i leki. Ważną rolę w tej pracy odgrywa sterylność. Stosowane są tylko jednorazowe igły, instrumenty muszą być sterylizowane. Najpierw za pomocą roztworu dezynfekującego, następnie są myte, suszone, a następnie poddawane obróbce cieplnej na sucho. Kapitan musi nosić jednorazowe rękawiczki..

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 4

Pod koniec pracy uszkodzony obszar skóry pokrywa się specjalną folią. To nie trwa długo, tylko 3-5 godzin. Następnie usuwa się go czystymi rękami i myje mydłem, usuwając resztki wazeliny i posoki. Następnie nałóż cienką warstwę maści do gojenia ran lub antybakteryjnej.

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 5

Kategorycznie nie można w tym przypadku używać substancji zawierających alkohol, takie jak perfumy, woda kolońska! Na początku nie zaleca się noszenia obcisłych ubrań, lepiej ograniczyć się do luźnych rzeczy wykonanych z naturalnych materiałów! Inną zasadą jest ochrona rysunku przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie można pływać z szamponami i kąpać się w gorącej wodzie – tylko szybki prysznic, nie zaleca się również pływania na otwartej wodzie. Surowo zabrania się drapania tatuażu lub wywierania na niego jakiegokolwiek wpływu. Do codziennej pielęgnacji możesz użyć specjalnego kremu.

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 7

A teraz koniecznie przeczytaj materiał, który pomoże ci „nie rozgniewać mistrza i nie wpaść mu w oko”..

Tekst jest opinią autora, nie twierdzi, że jest ostateczną prawdą.

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 13 Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 10 Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 9

Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 8 Jak zrobić tatuaż - zdjęcie - 24012021 14 Zdjęcie tatuażu portret Maca Millera 20.01.2021 №0084 - Tatuaż Mac Miller -

Przygotowany materiał: ANASTASIA277 (Bondarewa Anastazja Aleksiejewna)