Tatuaż

Jak przygotować się do tatuażu

*Materiał jest opinią autora i nie jest przewodnikiem po działaniu. Skonsultuj się z profesjonalistą lub lekarzem przed każdym odpowiedzialnym wydarzeniem..

Z tego materiału możesz dowiedzieć się, jak przygotować się do tatuażu, możesz dowiedzieć się ciekawych i ważnych informacji dla tych, którzy zamierzają zrobić swój pierwszy tatuaż, możesz zobaczyć zdjęcie.

Jak przygotować się do tatuażu - informacje o cechach i zdjęciach

Jak przygotować się do tatuażu – informacje o cechach i zdjęciach

Jak przygotować się do tatuażu – fakty i informacje

Sam proces tatuowania jest bolesny, dlatego trzeba się do niego wcześniej przygotować. Musisz upewnić się, że rozumiesz procedurę i poprawność wybranego tatuażu..

Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2001 - tatuaż-

Przykładowe zdjęcie tatuażu 31.05.2020 №2016 - tatuaż- Przykładowe zdjęcie tatuażu 31.05.2020 №2015 - tatuaż- Przykładowe zdjęcie tatuażu 31.05.2020 №2014 - tatuaż-

Aspekty fizyczne

 • Pij dużo płynów. Przed pójściem na zabieg należy wypić wystarczającą ilość płynu. Dla każdej osoby ta ilość jest indywidualna, eksperci zalecają osobie dorosłej wypijanie co najmniej 8 szklanek dziennie, ale w przypadku niektórych osób potrzebujesz więcej płynu.
 • Tatuaż na skórze nasyconej wilgocią. Wtedy atrament dobrze się wchłonie.
 • Nie rozrzedzaj krwi. Na dzień przed zabiegiem należy ograniczyć przyjmowanie leków i produktów wpływających na właściwości krwi, nie zaleca się również napojów alkoholowych. Nie należy pić aspiryny, ten lek może powodować krwawienie z nakłuć.
 • Ubierz się wygodnie. Jeśli rozmiar obrazu jest duży, będziesz musiał pozostać w kabinie przez długi czas i będziesz musiał odczuwać długotrwały dyskomfort. Luźna odzież nie zakłóci procesu rysowania na skórze. Jeśli tatuaż musi być nałożony na zamkniętą część ubrania, tym bardziej odzież powinna być wygodna..
 • Duże spożycie pokarmu. Aby uniknąć zawrotów głowy, jedz, spadek poziomu glukozy we krwi zwiększa prawdopodobieństwo omdlenia z powodu bólu. Jeśli sesja będzie długa, możesz wziąć batonik lub coś innego na przekąskę.

Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2002 - tatuaż-

Przykładowe zdjęcie tatuażu 31.05.2020 №2013 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2012 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2011 - tatuaż-

Przygotowanie skóry do sesji

Przygotowanie nie trwa długo.

 • Jeśli masz suchą skórę, możesz nałożyć krem ​​nawilżający, a w okolicy tatuażu nie powinno być oparzeń słonecznych ani innych uszkodzeń..
 • Za każdym razem przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć produkt do ochrony skóry.
 • Okolice tatuażu powinny być pozbawione włosów, zaleca się golenie włosów tylko przed zabiegiem, aby uniknąć podrażnień.

Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2003 - tatuaż-

Przykładowe zdjęcie tatuażu 31.05.2020 №2010 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2009 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2008 - tatuaż-

Idealny tatuaż

 • Musisz dokładnie przemyśleć rysunek, ponieważ będzie on zauważalny dla innych i będzie widoczny codziennie, więc szkic należy wybrać wcześniej.
 • Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wymiary. Pierwszy tatuaż powinien być mały.
 • Dobór szkicu powinien być ostrożny, aby rysunek nie przestał się podobać za kilka lat, ponieważ bardzo trudno będzie wyświetlać obraz, boleśnie i przez długi czas.

Rozważ szkic z mistrzem

Możesz znaleźć dobrego mistrza, według opinii znajomych i recenzji w Internecie, możesz również zobaczyć portfolio. Większość mistrzów najpierw rysuje szkic, konieczne jest wskazanie wad i poproszenie ich o ich naprawienie..

Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2004 - tatuaż-

Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2007 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2006 - tatuaż- Zdjęcie przykładu tatuażu 31.05.2020 №2005 - tatuaż-

Wybór miejsca

Tatuaż może znajdować się w dowolnym miejscu na ciele, ale w niektórych obszarach proces ten jest bardzo bolesny. Miękki punkt z dala od kości i delikatnej skóry jest uważany za najbardziej neutralny. Na stopie występuje silna bolesność, więc lepiej zrobić to na łydkach.

Rozważ ból. Przed sesją trzeba mieć pojęcie o bólu. Zasadniczo ból ma tępy charakter, ale jeśli uderzy w to samo miejsce, może pojawić się ostry ból. W przypadku silnego bólu na skórę nakłada się środki znieczulające, aby uczucie zniknęło, ale wpływa to na jasność wzoru i czas gojenia.

Opieka nad zastosowanym rysunkiem

Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i wodę. Wyjazd do salonu należy zaplanować z wyprzedzeniem, aby na czas zrewidować swoje plany. Tatuator podaje ogólne wytyczne dotyczące pielęgnacji rysunku. Opowiada też, jak często zmieniać opatrunek, jak oczyszczać skórę i kiedy skóra żyje. Jeśli masz jakieś pytania, możesz zadzwonić do mistrza i wyjaśnić informacje.

Tekst artykułu na stronę przygotował: IRISKAAL (Kristina Alekseevna)