Tatuaż

Sekrety motywowania ludzi do modyfikacji ciała

Od czasu do czasu w prasie wybuchają skandale związane z chęcią ludzi do modyfikacji swojego ciała. Faceci w drogich garniturach i zaczesanych grzywkach potępiają tych, którzy decydują się w ten sposób zmienić swój wygląd. Zmiana kształtu uszu, przecięcie języka na pół, a nawet proste przekłucie w pępku to barbarzyństwo..

Czasami takie afery prowadzą do tego, że władze kraju zamykają warsztaty, które potrafią wszczepić pod skórę głowy przedmioty przypominające rogi, zrobić uszy jak elf.

Co motywuje osoby decydujące się na takie procedury?

Sekrety motywowania ludzi do modyfikacji ciała - fot. 2

Subkultura specjalna

Niektórzy ludzie przechodzą procedury modyfikacji ciała dziesiątki razy i mają na ciele ponad sto tatuaży. Dla nich ciągła przemiana ich wyglądu jest sposobem na wyrażenie siebie. Podobnie jak metoda stosowana przez kobiety mody, które nie mogą oderwać się od błyszczących magazynów.

Najaktywniejszy blog modyfikatorów ciała, na którym mają dziesiątki tysięcy fanów. I wszyscy podzielają wartości autora, być może nie każdy może zdecydować się na takie eksperymenty..

Co mówią naukowcy

Naukowcy czasami określają nadużywanie tatuaży i innych zmian ciała jako dysmorfię ciała lub zaburzenie dysmorfii ciała. To zaburzenie psychiczne charakteryzuje się obsesją na punkcie określonych części ciała. Odrzucenie ich zmusza osobę do wykonywania niekończących się operacji plastycznych lub maskowania wyimaginowanych wad tatuażem..

Sekrety motywowania ludzi do modyfikacji ciała - zdjęcie 3

Ale jest znacznie więcej osób, które zamawiają modyfikacje ciała lub tatuaże niż osoby z zaburzeniami psychicznymi. Od dawna jest częścią kultury popularnej..

Naukowcy z Uniwersytetu w Getyndze w Niemczech odkryli, że osoby te mają 10 wspólnych psychologicznych przyczyn transformacji ciała. Wśród nich kilka opcji jest ciekawych..

  • Zmiana duchowa. Oświecenie, bunt, bunt przeciwko społeczeństwu.
  • Podwyższenie progów bólu, ponieważ zabiegi często wykonywane są bez znieczulenia.
  • Wyrażanie siebie (okazywanie miłości do sztuki, podkreślanie seksualności).

Wiele modyfikatorów ciała uważa, że ​​chodzenie z innowacją przyciąga wzrok. Ponadto okazują pogardę, nieufność, odrzucenie. Niektórzy lubią tego rodzaju prowokacje. A zmienione ciało pozwala nie używać do tego specjalnej biżuterii lub strojów. Każde wystąpienie publiczne staje się małą sensacją.

Sekrety motywowania ludzi do modyfikacji ciała - zdjęcie 4

Całkowite przeciwieństwo

Opinia naukowców, społeczeństwa i samych modyfikatorów jest zrozumiała. Jedni są oburzeni, inni szukają racjonalnych powodów, inni po prostu dobrze się bawią. A co mówią sami pracownicy salonów tatuażu??

Twierdzą, że przychodzi do nich znacznie więcej zwykłych, zwyczajnych, niepozornych obywateli, niż się wydaje. Mogą to być pobożne matki rodziny, starsi panowie lub mężczyźni, którzy siedzą w szarych, nijakich garniturach w biurach od dziewiątej do piątej..

Podobno potrzeba życia w ramach ścisłych nakazów wyczerpuje duszę człowieka. I pociąga go przynajmniej jakiś protest. Nawet jeśli nie widać tego pod porządnymi i solidnymi ubraniami.

Jak branża będzie się rozwijać

Skandale w prasie nie pomagają przekonywać ludzi. Coraz więcej osób chce spróbować zrobić sobie modne rogi czy miniskrzydełka pod łopatki. Ludzka fantazja nie zna granic.

Sekrety motywowania ludzi do modyfikacji ciała - zdjęcie 5

Szycie przedmiotów pod skórę, nacinanie uszu, języka, usuwanie pępków to mini-operacje typu chirurgicznego. Wymagają ostrożności i przestrzegania środków zalecanych przez instytucje medyczne..

Posłowie, którzy nie wiedzą, jak powstrzymać szał modyfikacji, zaczęli myśleć o innych kwestiach. Naciskają na firmy, które mają licencję na stosowanie znieczulenia do przeprowadzania niewielkich operacji w czystych pomieszczeniach, aby dokonać modyfikacji..

Świat modyfikatorów ciała przestaje być całkowicie podziemny, czarny, ponury. Wkracza w szarą strefę, z której otwiera się przed nim droga do ogólnie przyjętych nurtów kultury masowej..

Przygotowane przez: Ivorontsova (Irina Vorontsova)