Tatuaż

Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego

Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – wszystko, co musisz wiedzieć

Makijaż permanentny wykonuje się najczęściej na usta, powieki i brwi. Popularne są również sztuczne muchy i piegi. W przypadku wykonania makijażu permanentnego na dowolnym obszarze twarzy (usta, brwi lub powieki) zabieg trwa około 2-3 h. Nałożenie makijażu tatuażu na wszystkie wymienione obszary twarzy zajmuje średnio 5-6 godziny..

Przygotowanie

Nie oczekuj, że możesz po prostu wpaść do salonu w drodze po chleb, gdy nagle opadnie na ciebie pożądanie. zrób sobie makijaż permanentny. Wymaga to poważnych wstępnych przygotowań..

Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 4

Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 4

Tatuaż na delikatnej skórze twarzy to poważny stres dla organizmu. Aby poradzić sobie z tym szokiem, trzeba pomóc układowi odpornościowemu, więc przez jakiś czas zażywaj leki immunostymulujące, takie jak witamina C lub immunologiczne. 2 dni przed zabiegiem przeprowadzić kurację lekiem przeciwwirusowym „acyklowir” (1 tabletka 4 razy dziennie), który służy jako doskonałe zapobieganie opryszczce.

Nie pij alkoholu na 2-3 dni przed pójściem do salonu, a także nie zażywaj leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna. Unikaj kawy w dniu zabiegu. Faktem jest, że alkohol, kawa i aspiryna zaburzają krzepliwość krwi. Oczywiście nie umrzesz z powodu utraty krwi podczas zabiegu, ale zatamowanie krwawienia będzie niezwykle trudne..

Podczas wstępnej rozmowy mistrz powinien opisać Państwu procedurę wykonywania makijażu permanentnego, ostrzec o przeciwwskazaniach, omówić szczegóły przyszłego makijażu oraz doradzić w zakresie przygotowania do operacji i okresu pooperacyjnego. Przygotowanie musi koniecznie zakończyć się podpisaniem umowy.

Znieczulenie

Eksperci nie zalecają wykonywania znieczulenia, jeśli wykonujesz wstrzyknięcie zwykłego tatuażu, ponieważ „zamrożona” skóra staje się mniej elastyczna, a to negatywnie wpływa na efekt końcowy.

Mimo to ból po zastrzykach w ramię, nogę, plecy, a nawet brzuch można znieść, ale twarz jest zbyt delikatna i wrażliwa, aby poddać się tak ciężkiej próbie, dlatego makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym..

Jednak przed znieczuleniem proponowany kontur rysuje się na twarzy cienkim pędzelkiem, aby po działaniu znieczulenia nie okazał się on rozmyty..

W niektórych salonach lidokaina jest wstrzykiwana jako środek znieczulający, podczas gdy inne preferują krem ​​znieczulający. Niestety, krem ​​nie utrzymuje się zbyt długo, więc możliwe jest, że jego efekt wyparuje w trakcie operacji, a to może nie mieć najlepszego wpływu na wynik. Jeśli działanie środka przeciwbólowego jest niewystarczające, nasila się już podczas operacji..

Proces aplikacji

Procedura nakładania makijażu permanentnego jest prosta – mistrz za pomocą specjalnego aparatu elektrycznego wstrzykuje pod skórę barwnik. Najpierw obrysowują kontur, a następnie malują na całej powierzchni. Podczas operacji mistrz okresowo wyciera leczony obszar tamponem zanurzonym w roztworze zielonego mydła. Po zakończonym zabiegu miejsce nałożenia makijażu tatuażu jest dezynfekowane środkiem antyseptycznym..

Rzadko jest możliwe uzyskanie jednolitego barwienia za pierwszym razem, ale nie jest to wina mistrza. Nasze ciało nie jest pustym naczyniem, do którego można łatwo wlać dowolny płyn. Farba musi „przebić się” przez komórki skóry, wchodzić w interakcje z tłuszczami i odpierać ataki fagocytów. Dlatego miesiąc po zabiegu rysunek jest retuszowany, czyli zwiększana jest jasność koloru i wypełniane są niepomalowane obszary. Czasami konieczne jest przeprowadzenie 2-3 lub nawet więcej takich sesji, aż możliwe będzie uzyskanie równomiernego rozprowadzenia pigmentu..

Retuszu nie należy jednak mylić z korektą. Jeżeli retusz jest jednym z naturalnych etapów wykonywania makijażu permanentnego, to korekta jest korektą jego błędów przez mistrza i powinna być wykonana bezpłatnie..

Okres pooperacyjny

Nieudane wykonanie makijażu permanentnego nie zawsze jest wynikiem błędu mistrza. Może to być wina samego klienta. Tak więc, aby makijaż tatuażu cieszył Cię przez długi czas, musi być odpowiednio zagojony..

Jeśli w dzieciństwie złamałeś kolana, to musisz pamiętać, jak długo goją się otarcia. Makijaż permanentny, choć może się wydawać zabawny, przypomina te dziecięce traumy. Niemal natychmiast po operacji w miejscach wstrzyknięcia barwnika pojawia się cienka skórka. W żadnym wypadku nie należy go odrywać ani czesać, w przeciwnym razie część barwnika odpadnie wraz z bólem. Mija samoistnie w dniach 3-5, po czym pojawia się przezroczysty łuskowaty film, który nazywa się skorupą wtórną. Znika po około 2 tygodniach. Oprócz skorupy, pierwszego dnia po operacji pojawi się lekki obrzęk, który jednak zwykle ustępuje wieczorem następnego dnia..

Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 4Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 4Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 3Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 3Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 2Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 2Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 1Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego – przykłady na zdjęciu 1Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 5Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 5Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 4Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 4Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 3Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 3Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 2Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 2Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 1Główne etapy wykonywania makijażu permanentnego 1

W okresie gojenia opryszczka może wyskoczyć na usta, dlatego po operacji zaleca się przyjmowanie acyklowiru przez kilka dni.

W okresie gojenia nie zaleca się mycia twarzy wodą z mydłem. Lepiej jest używać mleka kosmetycznego, po czym traktujesz twarz tonikiem lub tamponem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Również do całkowitego wygojenia zrezygnuj z używania kosmetyków dekoracyjnych..

Używaj tylko tych środków leczniczych, które doradza ci twój mistrz, i powinieneś nakładać kremy lub maści zalecane przez specjalistę nie rękami, ale wacikami, w przeciwnym razie możesz zainfekować ranę.

Warstwa kremu lub maści nie powinna być bardzo gruba, ponieważ pod nią skóra „zamoczy się”. Jeśli nałożysz za dużo kremu, nadmiar delikatnie zetrzyj czystą chusteczką.

Nigdy nie próbuj przyspieszać procesu gojenia za pomocą nadtlenku wodoru, maści z antybiotykiem lub preparatów na bazie alkoholu! Leki te nie tylko zmienią kolor makijażu, ale także spalą zranioną skórę. Nie nadaje się do gojenia i różnych żeli.

Unikaj długotrwałej ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w przeciwnym razie farba stanie się matowa, a twarz bardzo opuchnięta..

Jeśli w tych dniach odczuwasz dyskomfort, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem..