svadba

Oslávte rozprávkovú svadbu s týmito tipmi a nápadmi pre skutočné princezné

Oslávte rozprávkovú svadbu s Disney Belle Popoluškou, Snehulienkou a Šípkovou Ruženkou

Svadba by mala byť ako z rozprávky! O tom sníva každá nevesta. A ak to vezmete doslova a naplánujete svadobnú oslavu s mottom „rozprávky“, určite ste sa rozhodli originálne. Pretože čo je romantickejšie ako dekorácia, outfit a všetko okolo toho, čo pripomína krásne rozprávkové filmy z nášho detstva? A keďže existuje toľko rôznych možností skutočnej rozprávkovej svadby, dnes vám chceme nielen ukázať pár inšpiratívnych obrázkov z takýchto svadieb, ale tiež vám poskytnúť pár tipov a nápadov na túto tému. Našťastie vám to tiež uľahčí rozhodovanie a následné plánovanie svadby s heslom „rozprávka“ a Disney.

Rozprávková svadba s lesnými vílami ako témou

Vintage svadobné dekorácie sa hodia k rôznym rozprávkam

Rozprávková svadba nemusí nevyhnutne súvisieť s konkrétnou rozprávkou. Jednoducho si vyberte rozprávkové miesto v lese, na romantickej lúke alebo v parku a urobte dekor čo najprirodzenejším a najbizarnejším. Cieľom je vytvoriť atmosféru, ktorá pripomína rozprávkový svet. Ozdobené stoličky, brečtan, kvety v jemných farbách, vintage nábytok a doplnky, rozprávkové svetlá a sviečky sú len malým výberom vecí, ktoré sa hodia k rozprávkovej rozprávkovej téme. Nábytok by mal byť vyrobený z dreva alebo bieleho tepaného železa a ako každá iná rozprávková svadobná dekorácia by mal byť prírodný.

Rozprávková svadba s koňom a krištáľovým lustrom

Existuje tiež pravidlo týkajúce sa svadobných šiat. Pri oslave rozprávkovej svadby sa vyhnite veľmi elegantným a príliš jednoduchým šatám. Namiesto toho zvoľte čipku, svieže tylové sukne alebo farebné modely v jemných odtieňoch, ako je svetlo modrá, ružová, pastelovo žltá, zlatá alebo pastelovo červená. Vlasové doplnky v podobe kvetov alebo malej zlatej korunky, diadému alebo retiazky sú tiež skvelým nápadom, ako dosiahnuť rozprávkový nádych.

Oslávte rozprávkovú svadbu Disney

Rozprávková svadba s mottom Kráska a zviera

Oslava svadby od Disneyho je veľmi obľúbená. Nie zriedka je ako miesto vybraný Disneyland, ale nie každý a určite nie všetci hostia majú možnosť vydať sa na taký výlet. Namiesto toho môžete svadbu osláviť na inom mieste, ktoré si vyberiete. A vďaka veľkému výberu rozprávkových filmov Disney sa dá nájsť niečo pre každý vkus. Či už Snehulienka, Popoluška alebo Šípková Ruženka – voľba je na vás. Každá z týchto tém je samozrejme spojená s určitými farebnými kombináciami, doplnkami a oblečením. Zostavili sme pre vás niekoľko myšlienok z rozprávky, ktoré stručne opisujú všetko dôležité a plánovanie svadby v rozprávke Disney je oveľa jednoduchšie.

Spiaca kráska

Šípková Ruženka s ružami na fotenie na svadbe

Začnime obľúbenou témou a tou je Šípková Ruženka. Už názov to naznačuje a každý, kto je s rozprávkou oboznámený, presne vie, že hlavnými kvetmi by tu mali byť ruže. To princovi sťažuje dostať sa k svojej nádhernej princeznej a pobozkať ju bdelú. Ruže si môžete vybrať v červenej, ale aj v jemnej ružovej, broskyňovej alebo bielej farbe. To nevadí. Nielen hrad je perfektný ako miesto, ale aj zámocká záhrada alebo iná krásna záhrada, ktorá by nemala byť príliš divoká. Dobre funguje napríklad francúzska záhrada.

Ružová a fialová sa k Šípkovej Ruženke skvele hodia

Šaty by mali byť typicky princeznovské, so širokou tylovou sukňou z niekoľkých vrstiev. Tu sa odporúča jemná farba. Každý, kto si ešte pamätá film od Disneyho, vie, že film sa končí hádkou medzi dobrými vílami, ktoré si stále farbia šaty Šípkovej Ruženky vo svojej obľúbenej farbe. Modrá a ružová sú preto skvelými farbami pre svadobné šaty Disney, ale farebný model si môžete vybrať aj vy, ak ste obzvlášť odvážna. Vlasy je možné zopnúť, alebo nosiť s veľkými, jemnými kučerami, jemne rozopnuté alebo pootvorené.

Snehulienka Disney

Rozprávková svadba Snehulienka so zodpovedajúcim účesom, jablkovými a bielymi svadobnými šatami

Vytvorenie svadby Snehulienka Disney nie je ťažké. Červená farba je tu hlavnou farbou a dá sa vybrať a kombinovať v rôznych nuansách. Čierna a biela farba („koža biela ako sneh, pery červené ako kvety a vlasy čierne ako eben“) sú ideálnymi doplnkovými farbami. Keďže väčšina rozprávok sa odohráva v lese, je to tiež perfektné miesto pre tento typ rozprávkovej svadby. Ozdobte vetvami, ružami, červenými georgínami, chryzantémami alebo podobnými kvetmi. Červené jablko by samozrejme nemalo chýbať ako súčasť dekorácie, ktorá môže ozdobiť nielen stoly, ale aj svadobnú tortu Disney. Uistite sa, že ste nastavili aj zrkadlá. K šatám existujú rôzne možnosti: klasická biela s pekne červenými kvetinovými motívmi alebo namiesto nej kvetinové dekorácie do vlasov a červená svadobná kytica s bielymi šatami. Ak máte odvahu urobiť niečo neobvyklé, môžete si vybrať aj úplne červené svadobné šaty alebo červenú sukňu.

Popolušková rozprávková svadba

Rozprávková svadba Disney svadba Popoluška s romantickým kočiarom

Jemné odtiene modrej sú pre Popolušku najlepšie. To platí ako pre svadobné šaty a doplnky Disney, tak aj pre družičky, kvety a iné dekorácie. Skombinujte modrú farbu so striebornou alebo zlatou alebo, ešte lepšie, s ružovým zlatom. Typickým symbolom tejto rozprávky sú okrem iných aj sklenené topánky. Pretože ich pravdepodobne nenájdete, môžete si namiesto nich vybrať topánky v striebornej farbe alebo ešte lepšie s množstvom kamienkov a kamienkov. Poloha s atmosférou hradu je pre túto rozprávkovú svadbu najlepšia.

Kráska a zviera ako motto Disney

Nápady na dekoráciu stola s červenou ružou pod skleneným zvonom pre krásu a zviera

Hlavnými farbami sú tentokrát žltá a červená, kvôli Belleiným podpisovým žltým šatám a červenej ruži. Žltú je možné nádherne nahradiť zlatou, aby vytvorila ešte ušľachtilejšiu atmosféru. Ale môže byť zahrnutá aj kráľovská modrá, pretože princ nosí túto farbu. Preto sa krásne žlté spoločenské šaty so širokou sukňou najlepšie hodia aj ako svadobné šaty, ale sú možné aj variácie. Vo výzdobe nesmie chýbať červená ruža, ktorá je vystavená pod zvonovou nádobou. Pekný, jednoduchý vintage riad v podobe pohárov a džbánov je možné použiť aj na dekoráciu stola a vo forme váz. Krásna tanečná sála alebo palácová sála sa k tejto rozprávkovej svadbe najlepšie hodia.

Alenka v ríši divov

originálna svadobná torta na svadbu Alice

Rozprávková svadba na tému „Alica v krajine zázrakov“ môže byť poriadne bláznivá a neobvyklá. Je pravda, že to nie je vaša typická princezná svadba, ale je stále veľmi populárna. Na tejto Disney svadobnej výzdobe by nemali chýbať vintage šálky. Zdobené krásnymi kvetinovými motívmi a podobne, poukladané na seba, ako závesná dekorácia alebo čokoľvek iné, čo si myslíte, že je bláznivé – dá sa s nimi robiť všetko. Okrem toho by malo byť k dispozícii aj veľa hodín, ktoré by zdobili umiestnenie. Farby a motívy srdcovej kráľovnej môžete tiež použiť na svadobnú výzdobu. Všetko je vec vkusu.

Rozprávková svadba Alenky v ríši divov s hodinami a vintage jedlom

A s ohľadom na miesto svadby je samozrejme najvhodnejšia záhrada a tu najmä francúzska záhrada s perfektne strihanými a tvarovanými živými plotmi a kríkmi. Ak nemáte možnosť oslavovať svadbu v exteriéri, aspoň sa uistite, že je v sále dostatok zelene. Krátke rozprávkové svadobné šaty, ktoré idú tesne pod kolená, sú tu najlepšou voľbou. Na to sú veľmi vhodné modely v štýle 50. rokov.

Dekorácia stola na svadobný stôl so zelenými vetvami a ružami

Svadobný obrad v rozprávkovom zámku so stredovekou atmosférou

veľa ružovej na svadbu Šípkovej Ruženky s ružami a zlatými akcentmi

Les ako miesto pre rozprávkovú svadbu a mach ako ozdoba

Lesná svadba s červenými akcentmi pre Snehulienku ako tému

Umiestnite uvítací nápis na svadbu s nápisom Once Upon a Time

krásne svadobné šaty v ružovej a svetlo modrej pripomínajú princezné

jemná svadobná dekorácia z bieleho peria a farebných akcentov v bordových

jemné pastelové farby, ako je mätová zelená a zlatá, pre rozprávkový svadobný dizajn

modré svadobné šaty s množstvom tylu pre romantický princeznovský look

K oltáru vedie oblúk z prírodných materiálov s kvetmi a konármi

Svadobné šaty vo svetlo modrej farbe pripomínajú víly

farebné dúhové svadobné šaty a ombre vo fialovej a modrej farbe

Ozdobte rozprávkovú svadbu sviečkami a nádhernými kvetmi

Disney svadba so zámkom ako figúrka torty

Disney hrad a lístky s rozprávkovými motívmi

žlté svadobné šaty pre Belle z Krásky a zvieraťa

závesné dekorácie a kvety vyzerajú ako z rozprávky

Svadba s mottom rozprávky - visiace popínavé rastliny na podlahu na oltári

Svadby s vintage dáždnikmi pripomínajú Mary Poppins

Svadobné šaty z bieleho pštrosieho peria v kombinácii s orchideami do svadobnej kytice

Nápad na šaty Belle alebo Snehulienky

Nápad na svadobnú fotografiu s témou princezná a hrášok

Nápad na stoly s pufmi a taburetkami pre hostí rozprávkovej svadby

Nápady na romantické osvetlenie na svadbe v lese s témou rozprávok

Inšpirácia na svadobnú tortu s kvetinovou girlandou z ružových kvetov

Šaty a doplnky pre nevestu v elfskom vzhľade

Rozprávkové víly ako motto svadby s vencami z kvetov na torte

Rozprávková svadobná torta s palcom ako figúrkou torty a kvetinovou výzdobou

Rozprávková svadba Alice v ríši divov s vintage hodinami ako ozdobou

Oslávte rozprávkovú svadbu na zámku alebo zámku pre autentickú atmosféru

Rozprávková svadba so snovými svadobnými šatami v zaujímavých farbách

Plánovanie rozprávkovej svadby - tipy na dekoráciu

Mätová zeleň a kvety rôznych farieb na ozdobu stola

romantické vzory pre svadobné šaty princeznej v pastelových žltých a modrých akcentoch

romantická svadobná dekorácia s vintage stoličkami a prírodnou kyticou

Okrúhle stoly na svadobnej hostine s knihami ako ozdobou a kvetinovou výzdobou

Ozdobte svadobnú rozprávku Snehulienkou mnohými zrkadlami