spálňa

Spálne vo vidieckom štýle: príklady vybavenia, nápady na dekoráciu a ďalšie

spálňa vo vidieckom štýle závesy-modrá-masívna-posteľ-stena

Ak sa chcete vo svojich štyroch stenách cítiť pohodlne a bezpečne a snažiť sa pôsobiť prirodzene a útulne, s nábytkom vo svojom byte dosiahnete požadovanú atmosféru. V dnešnom článku sme zostavili nápady pre spálne v štýle vidieckeho domu, ktoré vynikajú skvelým vzhľadom, teplom a útulnosťou a nenechávajú nič vytúžené. Či už veľké alebo malé, rustikálne alebo moderné, v nasledujúcej galérii obrázkov nájdete spálne vo vidieckom štýle, ktoré zodpovedajú vášmu individuálnemu štýlu bývania. Nechajte sa inšpirovať mnohostranným štýlom vidieckeho domu!

Zariaďte spálňu v štýle vidieckeho domu a vytvorte pocit bezpečia a idyly

drevo-rustikálny-vidiecky štýl-tmavé-obrázky

Ak si spálňu zariadite vo vidieckom štýle, navodíte uvoľnenú atmosféru a vnesiete do svojho domu kúsok prírody. Tento štýl bývania je blízky prírode, útulný a idylický. Vidiecky interiér vo vlastných štyroch stenách má mnoho podôb a presviedča mnohými štýlmi vidieckych domov, ktoré ponúkajú niečo pre každý vkus. Bez ohľadu na to, či vás láka francúzsky, anglický, americký, škandinávsky alebo toskánsky štýl, s týmto štýlom života si zaistíte pokojný spánok a vytvoríte útulné útočisko.

Vytvorte štýl vidieckeho domu pomocou dizajnu steny, nábytku a dekorácie

masív drevo-modrá-deko-vankúš-vidiecky štýl

Bez ohľadu na veľkosť miestnosti je ústredným bodom každej spálne vo vidieckom štýle bohatá posteľ. Postele z masívneho dreva alebo zdobené nádhernými rezbami prispievajú k obzvlášť domáckej atmosfére a vytvárajú hravé akcenty v miestnosti. Posteľ, ako aj ostatné kusy nábytku v štýle vidieckeho domu, sú skutočnými umeleckými dielami, ktoré tvoria tento jedinečný štýl. Spálňa vo vidieckom štýle môže svietiť vo svetlých aj tmavých farbách, ale nábytok nikdy nie je bez dreva. Tento materiál vyžaruje teplo a bezpečie.

rustikálna stena-dizajn-farba-steny

Spálňu vo vidieckom štýle charakterizuje posteľ s baldachýnom, francúzska posteľ a posteľ z dreva a zdobeného kovu. Ďalšími typickými prírodnými materiálmi, ktoré sa v tomto štýle objavujú, sú kameň a ratan. Tiež môžete vo svojom priestore na spanie používať kožu, štruktúrované textílie, ľan, bavlnu a kožušinu. Pokiaľ je pre vás štýl vidieckeho domu príliš ťažký, môžete vyskúšať kombinácie s modernými prvkami v štýle shabby chic alebo vintage. Štýl tak získa ľahkosť a nenápadnosť.

krémové zrkadlové žiarovky dekor spálňa

Ako ukazujú nasledujúce príklady vybavenia spální vo vidieckom štýle, postele s veľkým počtom vankúšov a mäkkých prikrývok na posteľ lákajú k odpočinku a ponúkajú príležitosť na pokojné raňajky vo Fett alebo na teplý, dlhý večer pri čítaní. Rustikálna alebo moderná spálňa v štýle vidieckeho domu zahŕňa okrem dreveného nábytku aj bytový textil s jemnými alebo hravými kvetinovými vzormi. Kvetinové motívy na obliečkach na vankúše alebo prikrývkach sú skvelým nápadom na dekoráciu a premenia vašu pohodlnú posteľ na slnečnú lúku kvetov..

neutrálne-modro-biely spálňový nábytok

Ak chcete vyzdobiť spálňu vo vidieckom štýle, môžete to ľahko urobiť pomocou jemných farebných alebo tradičných vzorov. Pruhy na textíliách alebo možno v malom merítku vyčarujú behom chvíľky nový priestorový efekt a zostanú verné zvolenému štýlu bývania. Pre výzdobu vidieckeho domu sú typické farebné kombinácie ako červená a biela alebo modrá a biela. Drevo a béžové tóny sú pre tento štýl bývania samozrejmosťou, ale môžete akcentovať farebné akcenty vo výraznej tmavomodrej, zelenej alebo jemnej ružovej. Všetko, čo sa vám páči, je samozrejme dovolené. Nepreháňajte to však s nepokojnými vzormi a príliš veľkým množstvom farieb, pretože tento priestor má v konečnom dôsledku poskytnúť relaxáciu a pokoj..

posteľ-anglická-spálňa-lanehouse-style

Polopriehľadné závesy na dĺžku podlahy okolo okien v priestore na spanie prinášajú do miestnosti dodatočné zabezpečenie. Aby ste mali zaručený pokojný spánok, môžete si vybrať aj ťažké záclony, pretože tieto lepšie zatemnia miestnosť. Zlaďte farbu závesov s farbou steny v spálni. Záclonové tyče vyrobené z mosadze, ktorých konce sú mierne ozdobené, dokonale zapadajú do štýlu vidieckeho domu.

textil-postel s baldachýnom-ružovo-modrá

Pokiaľ ide o výzdobu v spálni v štýle vidieckeho domu, môžete pomocou príjemných vonných sviečok vytvoriť príjemnú a pokojnú atmosféru a vniesť do miestnosti farebné škvrny. Rozety s rôznymi ozdobami a vzormi na stene tiež vyzerajú skvele. Ďalšou myšlienkou dekorácie, ktorá ovplyvňuje atmosféru celej miestnosti, by bolo umiestniť obrázky na steny. Obrázky zobrazujúce krajinu, ruže alebo hortenzie zapadajú do typickej spálne vidieckeho domu.

kožušina-štýl-moderné-závesy

Tradičným motívom sú tiež staré vily a hrady, ako aj domáce zvieratá a hospodárske zvieratá. Anjeli a portréty predkov vytvárajú jednomyseľný pohľad. Fotografie sépiovej farby vo vintage rámoch na obrázky tiež dobre vyzerajú na stene spálne. Župný štýl nie je v žiadnom prípade staromódny. Určite môžete zariadeniu vidieckeho domu dať veľmi individuálny nádych a implementovať mnoho nových a prečo nie abstraktných nápadov na dekoráciu.

ružovo-zeleno-modré-záclony-spálňa vo vidieckom štýle

Ak chcete svojej spálni dodať typický vidiecky vzhľad, nemali by ste zanedbať správny dizajn steny. Steny obložené drevom sú veľmi charakteristické pre všestranný štýl vidieckeho domu. Ak chcete vyčarovať ľahký a nenápadný štýl vidieckeho domu, neomietnuté steny môžu mať veľký priestorový efekt. Najmä keď by mali byť v popredí skvelé a jedinečné kusy nábytku, holé steny sú pre nich ideálnym plátnom. Navyše to vytvára vzrušujúci kontrast, ktorý nezostane bez povšimnutia.

tapeta francúzske záclony do spálne

Tapety sú skvelým spôsobom, ako klamlivo realisticky napodobniť rôzne materiály, ako je drevo alebo tehla. Tapety s jemnými kvetinovými motívmi a jemnými postrekmi farieb dodávajú spálni vo vidieckom štýle romantický ošumělý a elegantný nádych. Farba steny hrá v spálni v štýle vidieckeho domu dôležitú úlohu. Spací priestor by mal pôsobiť príjemne a pokojne, a preto sú vždy uprednostňované príjemné, elegantné a jemné farby.

zeleno-bielo-béžovo-jednoduchý-vidiecky štýl

Farby stien vo vidieckom štýle sú väčšinou biele alebo namaľované inou svetlou farbou. Prírodné tóny, pastelové tóny, béžová alebo svetlo žltá sa tiež hodia k útulnému štýlu vidieckeho domu. Decentné zlaté akcenty na stenách tiež pôsobia elegantne a pôsobia elegantne. Čo si myslíte o spálni vo vidieckom štýle v bielej farbe? Vďaka tejto neutrálnej farbe steny bude miestnosť pôsobiť bezstarostne a jednoducho nadčasovo moderne.

spálňa vo vidieckom štýle-modrá-koberec-posteľ

Biela farba na stenu vyžaruje eleganciu, čistotu, poriadok a sviežosť. Biela spálňa šikovne kombinuje rustikálne s moderným, vďaka čomu má akúkoľvek farbu pri zariaďovaní a navrhovaní v modernom štýle vidieckeho domu. Steny natreté na bielo vám ponúkajú veľkú voľnosť pri nastavovaní a zdobení.

drevené trámy-vidiecky štýl-závesné svetlá-modré-šikmé

Svieža biela farba steny pôsobí v štýle vidieckeho domu ako ideálny základ pre bytové doplnky a kusy nábytku, ktoré chcete vkusne postaviť na výslnie. Úplne biela spálňa vidieckeho domu fascinuje veľmi zvláštnym šarmom. Biela je tiež dokonalou farbou pre nábytok do vašej spálne. Masívna drevená posteľ v bielej farbe si príde na svoje vo veľkých aj malých spálňach. So žiarivým bielym nábytkom bude váš mestský byt žiariť sviežim vidieckym kúzlom.