spálňa

Návod na matrac: dobrý spánok začína správnym matracom

Kvalita matraca je kontrolovaná

Či už pružinové jadro, matrac zo studenej peny, latex, pena alebo vodné lôžko: výber je rozmanitý. Čím viac modelov však existuje, tým vyššie je riziko, že sa zmenia na nesprávne Kúpte si matrace bude. Pred kúpou by ste sa preto mali náležite a rozsiahle informovať. V mnohých prípadoch už nie je možné matrace vrátiť, takže všetko by malo sedieť hneď pri prvom nákupe.

Voľba je veľmi osobná a závisí od individuálneho typu

matrac-výber-osobné-preferencie-chrbtica

V prvom rade je možné vopred povedať, že výber správneho matraca je vysoko osobnou záležitosťou, ktorú za vás nikto nemôže urobiť. Rovnako ako je každé telo tvarované inak, rovnako sú potrebné aj budúce matrace. To platí rovnako pre detské matrace, ako aj pre matrace pre dospelých. Absolútne nie sú matrace, ktoré spôsobujú nasledujúce problémy:

– bolesť v spánku

– Žiadne podporné vlastnosti

– Príliš tvrdý alebo príliš mäkký

– Saggy

Matrac, ktorý vám najviac vyhovuje, rozoznáte najľahšie tak, že dlhodobo nespôsobuje bolesť počas spánku a že v noci podopiera telo na miestach, kde to potrebuje. Ale aj keď bolesť nie je vnímaná konkrétne, matrac môže za to, že ráno neuvoľníte, ale vstanete unavení. Keďže sa ľudia počas spánku pohybujú, čo si väčšinou ani nevšimnú, môže to mať za následok skutočný problém. Odborníci tiež odporúčajú, aby matrac nebol v žiadnom prípade príliš mäkký, ale naopak príliš tvrdý, pretože príliš mäkký exemplár má tendenciu v noci zafixovať telo a úplne obmedziť pohyb..

Matrace s pružinovým jadrom a studenou penou regulujú pocit tepla

Oslobodenie od bolesti v spánku

Takzvané matrace s pružinovým jadrom alebo vreckové pružinové jadrá, ktoré majú vo vnútri matraca všité malé pružiny, sú už pomerne dlho v móde. Tento typ matraca je, čisto z hľadiska svojho dizajnu, obzvlášť vhodný pre ľudí, ktorí sa v noci skôr potia, než mrznú, pretože tieto vzorky môžu byť zvyčajne vlhké. dobre sa rozptýliť. Je to kvôli vysokému podielu vzduchu, ktorý je vo vnútri. Ale aj keď kópia, na ktorú mierite, hovorí nádherne „vreckové pružinové jadro“, existujú aj značné rozdiely v kvalite:

– Vysoko kvalitné pružinové matrace majú viac pružín

– Kvalita samotných pružín sa tiež líši

Matrace zo studenej peny sú výrazne lacnejšie ako vnútorné pružiny. Tieto sú zďaleka najlacnejšie a teraz predbehli kedysi obľúbené latexové matrace. Jeden sa dá charakterizovať Matrac zo studenej peny na základe nasledujúcich vlastností:

– Je priedušný a reguluje teplo

– Má vysokú elasticitu

– Trvanlivosť je v mnohých prípadoch vynikajúca

Matrace zo studenej peny sú zvyčajne o niečo menej priedušné ako matrace z pružín, ale sú oveľa priedušnejšie ako viskózové alebo latexové matrace, a sú preto veľmi vhodné pre väčšinu ľudí..

matrac-postel-spánok-pohodlie-relaxácia

Latexové matrace a matrace Viscoma sú považované za veľmi mäkké

Na rozdiel od práve diskutovaných matracov zo studenej peny sa latexové matrace líšia tým, že sú výrazne mäkšie. Pokiaľ ide o pružnosť latexového matraca, dá sa zvyčajne s trochou námahy určiť, že je veľmi navrhnuté selektívne je. Špičky zaťaženia sú teda absorbované v užšej oblasti a nie sú tak široko distribuované. Jednou z nevýhod latexových matracov je ich pomerne vysoká hmotnosť, ktorá však prichádza do úvahy iba počas prepravy. Akonáhle sú na mieste, spoľahlivo si svoju prácu urobia aj vysokokvalitné modely. Ďalším variantom matraca je model Visco. Napríklad každý, kto má skoliózu a je zvyknutý na bolesti chrbta a podobné problémy, sa môže svojej bolesti zbaviť týmto typom:

1. Viscomattressy sa môžu obzvlášť dobre prispôsobiť telu

2. Deformujú sa v rôznych stupňoch v závislosti od teploty

3. Pozornosť by sa mala venovať trvale teplým teplotám v priestore na spanie

Každý, kto má záujem o Viscomattressy, musí mať vždy na pamäti, že materiál môže naplno využívať svoju viskoelasticitu iba v závislosti od klímy v miestnosti. Ak je v spálni zima, pružnosť viskomatstrany je menej dobrá ako pri izbovej teplote. Toto je faktor, ktorý by ste mali vziať do úvahy aj pri skúšaní matraca, ktorý je taký dôležitý.

Vodné postele a postele s pružinovými matracmi dodávajú zvláštny pocit ležania

Štruktúra jadra matraca

Ak hľadáte veľmi zvláštny pocit ležania, s najväčšou pravdepodobnosťou budete spokojní s vodnými posteľami alebo posteľami s pružinovými matracmi. Nasledujúca tabuľka pôvodne poskytuje informácie o najzákladnejších rozdieloch:

TypComfortSpiace podnebieStálosť Náklady
Vodné lôžko  Cielené nastaviteľné Nastaviteľné Asi 10 rokov Vysoká
Boxová pružinová posteľ  V závislosti od materiálov Dobrá regulácia   6-12 rokov Vysoká

Vodné lôžko má rozhodujúcu výhodu oproti lôžku s pružinovým matracom, ktorým prechádza vpustené množstvo náplne vodu je možné veľmi špecificky nastaviť s ohľadom na požiadavky osobného pohodlia. Vďaka svojim vlastnostiam má vodné lôžko veľmi dobrú úľavu od tlakových bodov, a preto môže optimálne podporovať krvný obeh. Pri boxovej pružinovej posteli naopak pohodlie pri ležaní závisí od toho, aké materiály sú použité. Krabicová pružinová posteľ sa skladá z dvoch častí:

1. Topper, matrac na vrchu

2. Matrac s vreckovým pružinovým jadrom v dolnom boxe

Klímu spánku vo vodnom lôžku je možné veľmi špecificky regulovať teplotou vody, ale spoľahlivo funguje aj obeh v boxovom pružinovom lôžku. Pokiaľ ide o trvanlivosť a náklady, náprotivky sa navzájom veľmi nelíšia, pretože obidva dosahujú veľmi dlhú životnosť. V prípade lôžka s pružinovou skrinkou je spodná časť boxu zodpovedajúcim spôsobom chránená krytom, a preto je veľmi odolná.

Zdroje obrázkov:

1. Dima Sidelnikov – 350725535 / Shutterstock.com

2. claudioscot / pixabay.com

3. Antonio Guillem – 316139723 / Shutterstock.com

4. ErikaWittlieb / pixabay.com

5. Studio Tesic – 570744322 / Shutterstock.com