spálňa

Prikrývky do spálne – aké teplé by malo byť?

Prikrývky-do-spálne-modré-moderné-saténové

Spánok je pre človeka nevyhnutný. Nielenže nám poskytne odpočinok a pomôže relaxovať. Rôzne lekárske štúdie ukazujú, že nedostatok spánku má vplyv na imunitný systém človeka. Pri pokusoch na zvieratách vedci preukázali pokles produkcie bielych krviniek. Súčasne to robila medicína v štúdii na začiatku roku 2000 uznal, že príliš málo spánku môže negatívne ovplyvniť hojenie rán.

Príčin zlého spánku je mnoho. Za spánkový deficit môžu choroby alebo iné systémové príčiny, ako napríklad hormonálna nerovnováha. Na druhej strane spánok človeka ovplyvňujú aj vonkajšie faktory. Náhly hluk od hudby hlasných susedov by bol možnosťou, ktorá by postihnutých doslova prebudila. Ale stres môže tiež spôsobiť, že spánok nie je taký príjemný.

Na druhej strane, výber nesprávneho matraca alebo periny je spravidla to posledné, čo vás napadne. Pokojný spánok sa uskutoční iba vtedy, ak sú splnené všetky rámcové podmienky. Problém: Obvykle si až neskoro uvedomíte, či matrac, vankúš alebo prikrývka plní svoj účel na 100 percent. Každý, kto sa ráno cíti unavený a unavený alebo kto je neustále uviaznutý v „mini jetlagu“ v kancelárii, by si mal posteľ – a tiež prikrývky – vyskúšať.

Prikrývky do spálne – aké typy prikrývok existujú??

Motívy pre stropy-do-spálne-zeleno-filigránové kruhy

Každá posteľ obsahuje:

– lamelový rošt

– matrac

– vankúše a

– perina.

Štyri body, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v tom, ako dobre strávite noc – a ako pokojný je nakoniec váš spánok. Zvlášť matrac a lamelový rošt sú prvkami, ktorým si teraz spotrebitelia viac všímajú. Koniec koncov, v posledných rokoch sa stále viac uznáva, že obe ovplyvňujú zdravý spánok.

Napriek tomu súčasné štúdie stále ukazujú značné deficity, pokiaľ ide o uvoľnený spánok. Podľa jedného im Federálny vestník zdravia 2013 publikovaná štúdia, viac ako pätina účastníkov štúdie nie je spokojná s vlastným spánkom. Jedným z dôvodov môže byť dosiahnutie nesprávneho stropu. Aké periny tam vôbec sú??

Moderný alpský vzhľad spálne: skvelé nápady chaty na chatu

Pliesť deku s hrubými okami bez ihiel – návod na kopírovanie

Nájdite perfektnú útulnú deku: materiál a ďalšie kritériá nákupu

Prikrývky do spálne je možné rozlíšiť na základe rôznych kritérií, a to:

Prikrývky-do-spálne-tmavo-purpurovej-posteľnej bielizne

– prešívanie

– výplňový materiál

– sezónne použitie

– alergénny potenciál atď..

Zvlášť ovplyvňujúce faktory prešívaný a výplňový materiál môžu mať značný vplyv na pohodlie periny. Príklad: Deka bez prešívania, ako bolo v dobe babičky štandardné, umožňuje skĺznutie výplne. Pohyb počas spánku posúva výplň, čo môže viesť k studeným nohám. Na druhej strane, páperové periny alebo kazetové paplóny sú teraz tak kompaktne prešité, že výplň nemôže skĺznuť. Hrejivé vlastnosti periny je možné ovplyvniť výškou tyče. Čím je lišta v kazetovom strope nižšia, tým je celá vec tenšia. v

Pokiaľ ide o výplň, okrem prírodných vlákien, ako sú:

– Bavlna

– dole alebo

– vlna (napr. ovčia vlna alebo alpaka)

používajú sa aj výplňové materiály zo syntetických vlákien. Bez ohľadu na výber materiálu by mal byť na jednej strane teplý a neležať na koži príliš ťažko, ale zároveň musí byť schopný aj absorbovať a prenášať vlhkosť. Kombinácia prešívania a výplne ovplyvňuje sezónne používanie deky. Okrem toho môže byť zimná deka vytvorená aj inými spôsobmi. S takzvanou dvojitou prikrývkou na chladné obdobie sú dve prikrývky umiestnené na seba a bočne spojené patentkami..

Prikrývky do spálne – aký materiál je pre koho vhodný?

Stropy-do-spálne-moderný-dizajn-farebné

Ako už bolo spomenuté, v moderných perinách sa ako výplne používajú veľmi odlišné materiály. Páperie, teda spodné perie s krátkym kýlom, patrí medzi klasické výplne. Avšak vzhľadom na skutočnosť, že časť páperia sa získava trhaním za živa, páperie v niektorých prípadoch stratilo povesť. Mimochodom, obzvlášť kvalitné páperie pochádza z bielizne. Ich páperie sa zbiera z hniezd, ktoré kačice vyložili páperím na chov.

Tiež sa používajú vlnené vlákna z oviec (napr. Merino). Spotrebitelia sa okrem toho môžu rozhodnúť ako plniaci materiál kašmírové alebo ťavie vlasy. A samozrejme bavlna si našla cestu aj do našich perín. Paralelne so spomínanými prírodnými vláknami priemysel vyvinul syntetické vlákna, ktoré je možné použiť aj ako výplne. Aký materiál je najlepšie zvoliť? Tu sú dôležité dve základné kritériá: tepelné vlastnosti a schopnosť absorbovať vlhkosť.

– Príklady dobrých tepelných vlastností sú:

– vlnené vlákna

– kašmír a ťava alebo

– dole.

Bavlna alebo hodváb sú naopak ako tepelné izolátory menej vhodné. Na druhej strane, tieto dva materiály – okrem páperia, kašmíru a ťavého páperia – môžu bodovať aj čo sa týka vlhkosti. V prípade syntetických vlákien určuje vlastnosti príslušný variant vlákna.

Dôležité: Zvlášť prírodné vlákna môžu byť náročné na čistenie a pranie v práčke tolerujú len obmedzene. Tento aspekt musia brať do úvahy predovšetkým alergici.

Rôzne periny na leto aj na zimu?

Prikrývky-do-spálne-klasický-vzor-béžovo-biele

Pomerne veľa domácností používa rovnakú prikrývku v lete aj v zime. Je zrejmé, že to spôsobuje problémy. Každý, kto trávi zimu s letnou dekou, mrazí. A v letnom období zimná prikrývka jednoducho vedie k nadmernému poteniu, ktoré zase narúša spánok. Prikrývka by preto mala byť prispôsobená sezónnym podmienkam.

To sa dá dosiahnuť buď úplnou zmenou stropu. Letné a zimné deky sa líšia v:

– prešívanie a

– výplňový materiál

od seba navzájom. Na druhej strane dnes obchod ponúka kombinované výrobky – vo forme duo prikrývok. Platí tu heslo: Vyrobte 2 z 1. V lete je možné deku, ktorá sa zapína na gombíky, jednoducho odstrániť, čím sa zabráni hromadeniu tepla a nadmernému poteniu..

Zdravý spánok so správnou prikrývkou

Tipy na výber prikrývok do spálne

So správnym matracom sa vám bude lepšie spať. Nezáleží však len na povrchu, na ktorý posteľ položíte. Napriek tomu, že je to dôležité, v mnohých prípadoch je prikrývka považovaná za skôr sekundárnu. Vďaka materiálu, ktorý je optimálne prispôsobený na spánok a správnej hrúbke, výrazne prispieva k príjemnému nočnému spánku. Keď si teda najbližšie kúpite posteľ, nemali by ste hodiny tráviť hľadaním dokonalého lamelového roštu a matraca. Perina si tiež zaslúži väčšiu pozornosť – aby sladké sny čakali aj v budúcnosti!