Remeselné nápady

Ručné práce s plsťou na jeseň – 6 krásnych jesenných ručných prác ako nápady na dekoráciu pre domácich majstrov

Drotár s plsťou na jeseň nápady-kutilstvo-návod-dekorácia

Ak chcete pohrávať s materiálom, ktorý sa obzvlášť ľahko používa a je vhodný pre deti i začiatočníkov, potom je plsť tou správnou voľbou. Pretože spracovanie funguje jednak jednoducho s lepidlom, jednak so švom, ak to s ním chcete skúsiť. Okrem toho sa materiál veľmi ľahko rezá a tvaruje, čo výrazne zjednodušuje celý proces výroby bez toho, aby priniesol menej krásne výsledky. Ak máte teraz chuť robiť na jeseň rôzne veci s plsťou, zaobstarajte si plstené látky v rôznych farbách a začnite! Ozdobte svoj domov krásnym a lacným spôsobom bez toho, aby ste investovali veľa času a úsilia.

Vyrobte si na jeseň jesenný veniec z filcu

drotár s plsťou v jesennom girlande-jesenné lístie-vyrobte si-farebné-farby

Začnime jednoduchým nápadom, ktorý však prinesie hodnotu do každého interiéru. Je to jednoduchá girlanda, pre ktorú robíte listy. Jesenné lístie môžete vyrobiť v akejkoľvek jesennej farbe, aj keď tvar sa môže tiež líšiť. Vhodné sú javorové listy, dubové listy alebo komplikovanejšie listy gaštanu. Rozhodnite sa sami. Na každý tvar listu si najskôr pripravte šablónu z kartónu alebo papiera, pomocou ktorej tvary listov prenesiete na plsť (najlepšie je použiť tenkú ceruzku). Potom vystrihnite listy. Posledným krokom k tvorbe plsti na jeseň je poskytnúť každému listu dve praskliny, cez ktoré prevlečiete hrubú šnúru. Mala by byť preto hrubá, aby sa plachty pri zavesení nemohli skĺznuť.

Navrhnite bežce na stôl alebo obrusy

drotár s plsťou na jeseň bežec-obrus-stôl-dekorácia-nápady

Listy nie sú len krásnym základom pre girlandy. Môžete si z neho dokonca na jeseň vyrobiť bežec na stôl alebo okoreniť starý obrus. Máte na výber z rôznych variantov: Buď si vyrobíte behúň na stôl z niekoľkých veľkých listov papiera, ktoré zlepíte alebo zošijete. Ďalším variantom je vziať si hotovú tkaninu (na jeseň je skvelá napríklad ľanová tkanina) a ozdobiť ju vlastnoručne vyrobenými listami z plsti. Ako presne, sami sa rozhodnete.Na jeseň rýchlo a jednoducho vytvoríte krásnu dekoráciu na stôl s plsťou. Mimochodom, listové žily môžete navrhnúť rýchlo a jednoducho pomocou švu.

Jesenné ručné práce s plsťou a toaletnými rolkami

tinker-cítil-jeseň-líška-záchod-roll-deti-jednoduché-drotár-nápad

Praktický materiál môžete kombinovať aj s predmetmi každodennej potreby, akými sú napríklad použité toaletné rolky. To sa robilo aj pre tieto líšky, ktoré sú úžasné aj pre ručné práce s deťmi. Pokiaľ by ste spontánne nemali k dispozícii žiadne toaletné rolky, môžete ich vyrobiť aj z filcu. V opačnom prípade najskôr zafarbite toaletný papier na oranžovú. Zložte jeden z dvoch okrajov dovnútra, ako je znázornené, na dvoch protiľahlých stranách. Týmto spôsobom sa automaticky vytvoria špicaté líščie uši.

Na ručné práce s plsťou na jeseň potrebujete plstený materiál v oranžovej, čiernej a bielej farbe, z ktorého pre každú líšku vystrihnete nasledujúce prvky: Dva oválne kusy v bielej farbe a dve čierne bodky pre oči, oranžový chvost s malým trojuholníkom v bielej farbe pre každú špičku chvosta čierny bod pre nos a biely prvok v tvare presýpacích hodín pre brucho. Potom prilepte všetky tieto prvky na toaletný kotúč alebo plstenú rolku horúcim lepidlom. Chvost vyčnieva do strany.

Ručné práce pre dospelých – listnaté stromy vyrobte ako jesenné dekorácie s filcom

drotár-plsť-jeseň-jeseň-dekorácia-kutilstvo-jeseň-zdobenie-cievka

Tento stromček pre ručné práce s filcom na jeseň je tiež skutočne krásnou jesennou dekoráciou pre domácich majstrov. Okrem plsti vo viacerých jesenných farbách potrebujete aj tenký drôt, sulfátový baliaci papier, nožnice na drôt, nožnice a horúcu lepiacu pištoľ. Odrežte niekoľko kúskov drôtu rovnakej veľkosti a použite ich na výrobu kmeňa a konárov. Aby ste to urobili, zozbierajte kúsky dohromady ako kyticu a omotajte kus drôtu okolo oblasti kufra. Potom natrhajte predĺžené pásy papiera, ktorými obalíte kmeň a konáre stromu. Čím viac vrstiev vytvoríte, tým bude vetva alebo kmeň hrubšia. Jednotlivé pásy zafixujte horúcim lepidlom. Pomocou nožov na drôty teraz môžete rozrezať hotové vetvy na rôzne dĺžky.

drotár-plsť-jeseň-strom-kutilstvo-drôtené listy

Ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je urobiť listy plsťou na jeseň. Na to skombinujete asi tri farby, pričom listy by mali mať oválny tvar, ktorý sa zužuje do bodu na oboch stranách. Každý list pozdĺžne preložte a spodnú časť zlepte. Teraz môžete listy rozmiestniť na konáre. V závislosti od veľkosti stromu by malo stačiť 5 listov na vetvu. Môžete to však posúdiť sami v priebehu svojej práce. Hotový strom môžete zobraziť v takejto cievke. Ale môžete prísť aj s niečím iným. Podrobný obrázkový návod nájdete na konci článku.

Vyrobte si veniec na jeseň

drotár-plsť-jeseň-jeseň-veniec-stena-dekorácia-dvere-ozdobiť-listy-konáre

Na výrobu takého jesenného venca môžete použiť aj rovnaké listy. Na to stačí vystrihnúť väčšiu veľkosť. Použite skutočné alebo umelé vetvy, ktoré môžu byť úplne holé alebo ozdobené bobuľami, a vytvorte z nich veniec. Tento veniec nemusí nevyhnutne vyzerať ako na fotografii, ale musí byť aj navrhnutý individuálne. Použiť sa dá aj hotový, nahý jesenný veniec. Nakoniec už len rozložte pripravené listy tak, že ich opäť zafixujete horúcim lepidlom.

Remeselné nápady na jeseň so šitím

tinker-cítil-jeseň-dvere-veniec-urob si sám-jednoduchá-inšpirácia-orgován-oranžová-fialová

Už sme spomenuli, že šitie plsti je veľmi jednoduché, dokonca aj pre začiatočníkov. Ak sa vám teda páči tento nápad na jesennú dekoráciu DIY, môžete si dôverovať. Na ručné práce s plsťou na jeseň potrebujete vyšívací rám akéhokoľvek tvaru, ľanovú tkaninu, samozrejme plsť, farebné gombíky, ihlu a hrubú niť. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripevniť ľanovú tkaninu k rámu. Uistite sa, že je dobre natiahnutý. Na každú obruč vystrihnite jeden alebo dva listy plsti. Toto prišijete ihlou a niťou, ako sa vám páči. Šev by mal prebiehať zhruba rovnomerne. Otvory v ľanovej tkanine môžu slúžiť ako vodítko. Nakoniec rozdajte niekoľko farebných gombíkov a tiež ich ušite a vaša pekná dekorácia je pripravená. Nenájdete ani skvelý nápad na darček?

Pokyny pre plstený strom tu.