Remeselné nápady

Ručné práce s deťmi na jeseň a na Halloween s akýmkoľvek materiálom

drotár s deťmi na jeseň líška-borovica-šiška-plsť-ľahké

Ako každé iné obdobie, aj jeseň nabáda k tvorbe a tvorbe. A pri výbere krásnych, vhodných farieb a materiálov nie je divu, že hneď máte chuť stráviť s deťmi príjemné popoludňajšie ručné práce. V tomto ročnom období sa navyše počasie zhoršuje a znamená to, že sa musíte v interiéri zamestnať. Jeseň ponúka rôzne príležitosti na ručné práce ako Halloween, lampiónový sprievod alebo Deň vďakyvzdania a výber prírodných materiálov, vďaka ktorým je každá ozdoba alebo iné jesenné ručné práce ešte krajšia a zaujímavejšia, je tiež obrovský. Ak by vám predsa len chýbala predstavivosť na vymýšľanie ručných nápadov na jeseň, použite náš návod na ručné práce s deťmi na jeseň a na Halloween a vytvorte si jedinečné dekorácie a veci, ktoré sú jednoducho zábavné.

Čo môžete robiť ručné práce s deťmi na jeseň?

drotár-deti-jeseň-kite-dekorácia-dezert-bodka-vzor

Varianty sú nekonečné! Okrem klasických figúrok a remeselných nápadov s gaštanmi, žalude a iným stromovým ovocím sú vhodné aj dekorácie z tekvice, jabĺčka alebo iného ovocia, tyčinky, papier, lepenka alebo drôt. Použite typické jesenné motívy, ako sú už uvedené, alebo draka, listy a ďalšie, aby ste strávili pekné popoludnie a robili krásne veci na jeseň. Tu je pár dobrých nápadov, z ktorých niektoré používajú aj prírodné materiály.

Ručné práce s deťmi na jeseň so šiškami

ručné práce s deťmi na jeseň sova-borovica-plsť-dospelí-ozdobiť

Napriek tomu, že sova môže na prvý pohľad vyzerať komplikovane, vôbec nie je. V závislosti od veku dieťaťa môžu byť prvky vyrezané z plsti samy alebo pripravené dospelým. Potom už stačí len googly oči a prípadne šnúrka, v prípade, že budete chcieť sovičky neskôr zavesiť, aby ste poskladali originálnu jesennú kyticu. Na to je najlepšie použiť vetvy, ktoré sú navrhnuté s príveskami a prečo nie s farebnými listami. Použiť sa dajú aj iné jesenné dekorácie. Ak niektoré vetvy obsahujú bobule, tým lepšie!

Remeselné spracovanie s 2-ročnými deťmi-20 nápadov s rôznym materiálom

Jesenné remeslá s deťmi – nápady, návody a šablóny

Ručné práce s batoľatami – 17 skvelých nápadov a návrhov pre najmenších

Vyrobte si moriaka ako jesennú dekoráciu s deťmi

ručné práce s deťmi na jeseň moriak-stuhy-chvost-jednoduchá-vtipná-dekorácia

Moriak by nemal chýbať, najmä na Deň vďakyvzdania. Tento si tiež môžete rýchlo vyrobiť z borovicovej šišky s deťmi na jeseň. Okrem toho budete potrebovať pár kúskov darčekovej stuhy v jesenných farbách a filcu. Stužky vytvarujte do slučky a potom ich prilepte do čapov. Takto vytvoríte nádherný a farebný chvost. Potom ešte potrebujete zobáčik, oči a hlavu z bambule a deti si už samy vyrobili roztomilú jesennú dekoráciu. Takto sa dá presúvať aj mnoho ďalších zvierat. Veľmi dobre sa na jeseň hodí napríklad ježko. Proste niečo vymysli.

Ručné práce s palicami a inými vecami z prírody

drotári-deti-jeseň-panáčik-paličky-vyrobte-listy-figúrky-sami

Tyčinky a listy sú na jeseň rovnako vhodné pre ručné práce s deťmi. Je možné z neho totiž vyrobiť rôzne samce. Tyčinky sa jednoducho vytvarujú do ľubovoľného obrázku na hárku papiera. Nemusí to byť panáčik. Vhodné sú aj ďalšie motívy. Niektoré prvky potom môžete pohladiť aj s listami. Vyžaduje sa tu predstavivosť a ako je známe, deti ich majú veľa. Zbierajte spoločne potrebné materiály na prechádzke a pripravte si ich tak, aby vás v daždivom dni poriadne zaneprázdnili. Rovnakým spôsobom môžu deti vykonávať aj ručné práce so žaluďmi a gaštanmi alebo iným prírodným materiálom.

Drotári s deťmi

ručné práce s deťmi na jeseň vyrobte si-svoje-mini-šarkany-papierové tyčinky

Čo je zábavnejšie pre deti, ale aj pre dospelých, ako lietať na drakovi? Inak nepríjemný vietor je tiež oveľa príjemnejší a užitočnejší. Drak je preto nádherný jesenný motív, ktorý je možné použiť aj na ručné práce na jeseň dekorácií. Ozdobte steny malým minirakom na jeseň alebo použite motívy ako jesennú ozdobu okien pomocou priehľadného papiera. Sú tiež vhodné na výrobu girlandov.

ručné práce s deťmi na jeseň zdobia kite girlandu

Mini draky získate rýchlo a jednoducho vystrihnutím typického tvaru draka z pestrofarebného a veselého remeselného papiera. Tú potom zaistíte krížom z drevených palíc alebo slamiek. Ak sa má drak používať na hranie, uviažte priadzu v mieste prekríženia tyčí. Ak namiesto toho chcete obrázky na stenu alebo okná na jeseň, niť je nadbytočná. Nakoniec vytvorte chvost. Vhodné sú rôzne materiály ako šnúrka alebo tkanina.

Ručné práce s deťmi na jeseň – Zábavné roboty vyrobené z tekvice

drotár-deti-jeseň-tekvica-robot-zlato-strieborné-skrutkovacie matice

Hravé motívy alebo figúrky sú skvelé nápady na ručné práce s deťmi na jeseň. Malí sa teda s týmto ručným projektom určite zabavia. Sú to zábavné roboty vyrobené z akejkoľvek tekvice. Na výrobu tváre a rúk potrebujete aj skrutky, matice, drôt a podobné položky z Papovej dielne. Hodia sa aj oči Googly.

ručné práce-deti-jeseň-návod-jednoduché-farebné-materiály

Napriek jednoduchosti projektu je potrebná pomoc dospelých. Mali by ste maľovať tekvice a malé predmety. Keďže roboty sú väčšinou vyrobené z kovu, na jesenné ovocie je najvhodnejšie striebro alebo zlato. Malé doplnky môžu byť zase krásne farebné. Hneď ako farby zaschnú, deti sa môžu pustiť do práce a prísť s akýmikoľvek tvárami. Neexistujú žiadne pravidlá.

Výroba lampášov s deťmi na jeseň

drotár-deti-jeseň-lampáš-lampáš-sprievod-fľaša-krepový papier

Lampiónová prehliadka je samozrejme dôležitým dňom pre najmenších. A ak si aj vaše deti vyrobili lampióny samy, užijú si s nimi ešte väčšiu zábavu a lampáš budú niesť s veľkou hrdosťou. Jednoduchým variantom je použiť prázdne plastové fľaše. Navrhnete ich buď farbami, ktoré nie sú príliš krycie, alebo krepovým papierom, aby cez neho mohlo presvitať svetlo. Potom z drôtu vytvarujte držadlo. V lampáši urobte dva otvory a zaviažte držadlo. Potom môžete uviazať tyč, aby k nej lampáš držal. Ak sa vám zdá, že sviečky nie sú dostatočne bezpečné na zapálenie, jednoducho použite elektrické „rybárske prúty“ so žiarovkami, ktoré sú v ponuke.

Vyrobte si jesenné dekorácie sami – strašiak z nanukových paličiek

drotár-deti-jeseň-zmrzlinové tyčinky-strašiak-návod

Ak sa chcete na jeseň venovať ručným prácam s deťmi, môžete si ako motív zvoliť aj strašiaka a použiť ho na navrhovanie stien, dverí alebo iných priestorov. Je vhodný aj ako jesenná dekorácia na stôl z prírodných materiálov. Ďalším pekným a jednoduchým nápadom je tento, kde používate iba farby, paličky na nanuky a lepenku. Vystrihnite obdĺžnikový kus lepenky a naneste naň lepidlo. Potom zaistite stonky na mieste.

drotár-deti-jeseň-zástrčka-vonkajšia-dekorácia-stimulácia

Hornú časť stoniek a extra stopku natrieme hnedou farbou. Prídavnú rukoväť prilepte diagonálne na obdĺžnik. Teraz môžete maľovať na tvár. Alternatívne sa dá strašiak na jeseň tiež pohrávať s deťmi pomocou googly očí na tvár a halloweenskeho cukríka na nos. Samozrejme je možné použiť aj iné materiály ako žalude, listy a podobne.

Halloween nápady remesiel

drotár-deti-jeseň-pavúk-plyšový čistič drôtených rúrok-šiškové oči

Môžete si nielen vyrobiť masky alebo halloweensky kostým, ale aj mnoho ďalších vecí. Čo keby ste si vyrobili aj zaujímavú halloweensku dekoráciu. Pre deti to bude zaručene zábavné, pretože existuje veľa rôznych možností, ktoré si môžu tí najmenší sami vytvoriť. Tu je niekoľko zaujímavých nápadov na Halloween, ktoré môžete vyskúšať.

Jednoducho si pohrávajte s prírodnými materiálmi

ručné práce s deťmi v jesenných cukríkovo-kukurično-oranžovo-bielo-žltých-maliarsko-borovicových šiškách

Cukrová kukurica jednoducho patrí k Halloweenu. Ak teda chcete robiť ručné práce na Halloween a vyrobiť si dekoráciu, tento motív je úžasne vhodný. Ak by ste tiež chceli jesennú dekoráciu na stôl z prírodných materiálov, skombinujte tieto dve navzájom. Použite šišky, ktoré natriete príslušnými farbami. Na to môžete použiť nielen normálne farby, ale aj trblietky. Potrebujete bielu, oranžovú a žltú. Potom dajte dohromady pekný aranžmán na stôl a na jeseň ozdobte prírodnými materiálmi.

Na Halloween robte s deťmi ručné práce – tekvice z jedlej plastelíny

drotár-deti-jeseň-kutilstvo-plastelína-jedlé-poleva-tekvica-halloween

Tekvice sú nielen všeobecne vhodným motívom na jeseň, ale najmä na Halloween. Takže s tým nemôžete nič pokaziť. A ak sú deti ešte malé na vyrezávanie skutočných tekvíc, musíte prísť s nápadmi vyrobenými z iných materiálov. Čo keby ste nechali tých najmenších samostatne sa hrať s modelovačkou a robiť ručné práce? Nie je to však určené na to, aby to bolo obyčajné cesto, ale dokonca aby to bolo jedlé, takže ani toho si nemusíte robiť starosti. Jednoducho na to pripravte nasledujúci recept a môžete realizovať rôzne nápady ručných prác na Halloween. Možno by deti chceli okrem tekvíc vyrobiť aj ďalšie figúrky. Potom si tiež pripravte hlinu v rôznych farbách.

  • 1 šálka domácej polevy v akejkoľvek príchuti
  • 2 3/4 šálky práškového cukru
  • Oranžové potravinárske farbivo (alebo iné farby)
  • Drevená palica na stonku
  • zelená šnúra na imitáciu listov (alebo iného materiálu)
  • prípadne pomôcky z kuchyne na miešanie, tvarovanie a ručné práce

Práškový cukor zmiešame s polevou. Vykonajte to postupne a kontrolujte tmel v pravidelných intervaloch. Pokiaľ je stále lepkavé, musí sa pridať viac práškového cukru. Ak „cesto“ už nie je lepivé, pridá sa potravinárske farbivo. Potom znova skontrolujte lepivosť a v prípade potreby pridajte viac práškového cukru. Potom môžete s deťmi vyrobiť akúkoľvek halloweensku dekoráciu a dokonca ju rozdať.

Na jeseň urobte s deťmi obrázky zo strukovín

drotár-deti-jeseň-strukoviny-obrázky-halloween-netopier

Strukoviny sa dodávajú v najrozmanitejších farbách a vďaka tomu sú ideálne pre pekné obrázky. Tu sú obzvlášť nápomocné šablóny. Farbiace obrázky je možné navrhnúť so strukovinami namiesto farieb. Môžete samozrejme použiť aj svoje vlastné obrázky. Skombinujte šošovicu, fazuľu, hrášok alebo korenie a vytvorte obzvlášť sympatické motívy na hárku papiera alebo na kúsku látky. Nakoniec zarámujte obrázky svojich detí, aby boli steny jesenné a rustikálne.

Halloween drotár s loo rolkami

Tinker-deti-jesenné-tekvicové-toaletné rolky-inšpirácie

Túto vtipnú tekvicu na Halloween si môžete vyrobiť len zo 4 toaletných roliek. Ak by ste si chceli vyrobiť túto halloweensku dekoráciu sami, tri z roliek nakrájajte na cca 2 cm široké pásy a potom pomaľujte na oranžovo. Štvrtý valček opäť natrieme zelenou farbou. Mal by slúžiť ako stonka. Keď sú farby suché, krúžky voľne navlečte na šnúrku a vytvorte prsteň. Budete potrebovať asi tretinu alebo polovicu zelenej rolky. Zo zvyšku vystrihnite prúžky. A tým je dekorácia hotová. Na jeseň tak môžete s deťmi vyrobiť aj iné vhodné ovocie.

Vyrobte si halloweensku girlandu – návod

tinker-deti-jeseň-halloween-veniec-vlajka-reťaz-frankenstein-mačka-tekvica

Ak ste sa rozhodli robiť ručné práce s deťmi na jeseň a na Halloween, takáto veniec alebo retiazka na vlajku tiež nie je zlý nápad, pretože je rýchla a jednoduchá na výrobu. Vyrobených je niekoľko trojuholníkov, ktoré predstavujú akýkoľvek halloweensky motív. Vhodný je halloweensky duch, pavúky, Frankenstein, tekvice, čierne mačky, ale aj sovy či vtipný halloweensky upír. Môžete tiež urobiť čarodejnicu. Potom sú trojuholníky dierované dierovačkou a cez otvory prevlečú priadzu. Vítame tiež prilepenie trojuholníkov priamo na šnúrku. Potom ho môžete použiť na ozdobenie akejkoľvek oblasti. Zvlášť vhodný je krbová rímsa, ale oveľa slávnostnejšie s ním pôsobia aj okná alebo steny.

Halloweenske lampiónové ručné práce s deťmi na jeseň

drotár-deti-jeseň-papierový mache-lampáš-lampáš-tekvica-balón

Pre túto lampu musíte najskôr vyrobiť halloweensku tekvicu z papiera. To získate rýchlo a jednoducho pomocou krepového papiera, balónika a lepidla. Oranžový krepový papier natrhajte na malé kúsky. Potom balónik nafúknite na ľubovoľnú veľkosť a ponorte do lepidla alebo natrite lepidlom. Teraz rozložte kúsky papiera na polovicu balónika. Tie by sa mali sem -tam prekrývať, aby neboli žiadne diery. Potom nechajte lepidlo dobre zaschnúť, balónik prepichnite, vyberte ho a čiernym fixom alebo obrubou naň nakreslite tvár. Je také ľahké vyrobiť lampión alebo lampu na Halloween.

Tinker pavučiny ako ozdoba okna na Halloween

ručné práce-deti-jeseň-pavučina-zmrzlinové tyčinky-vlna-pavúky-dizajn-dom-záhrada

Ak sú projekty nielen zaujímavé, ale aj ľahké, deti si užijú veľa zábavy pri popoludňajších ručných prácach. Tieto roztomilé pavučiny sú úžasne vhodné na ručné práce s deťmi na jeseň a na Halloween. Opäť budete potrebovať tyčinky od nanuku, rovnako ako bielu vlnu a pavúky z hračiek. Tri tyčinky od nanuku sú zlepené ako hviezda. Potom sa vlnená niť prevlečie okolo stoniek, aby sa vytvoril čistý vzhľad. Sem tam môžete naniesť aj kvapku lepidla, aby niť držala na svojom mieste, aby nekĺzala. Nestrihajte koniec vlnenej nite príliš krátko! Malo by byť schopné trochu visieť. Prilepte pavúka a ozdobte dom.