Remeselné nápady

Poháranie s vetvami a vetvičkami – 6 nápaditých nápadov na napodobenie

Niekedy strávite veľa času hľadaním vhodných materiálov pre ďalší ručný projekt. Ale tiež sa stane, že hneď niečo uvidíte a môže z toho vzniknúť niečo krásne. Pretože príroda je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie a tiež najväčším dodávateľom voľných remeselných materiálov. Pohrávať sa s konármi a vetvičkami nie je len veľa zábavy, je to tiež príjemný spôsob, ako vniesť do bytu prirodzenú atmosféru. Kusom dreva môžete krásne vyzdobiť stenu, stôl alebo nevzhľadný kútik v byte. Môžete ich urobiť nápaditými pomocou farby, látky, vlákna alebo papiera. Ako obohatíte 6 skvelých remeselných nápadov.

Remeselné práce s konármi a vetvičkami – materiály

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-vyrobte si-materiály

Konáre a vetvičky z lesa prinášajú do každej miestnosti filigránsky a živý nádych. Vkusným spôsobom narúšajú trochu triezvy vzhľad jasného a jednoduchého vybavenia. Zvlášť, keď dominujú rovné čiary, pravé uhly a neutrálne farby, váza s vetvičkami alebo niekoľkými voľne umiestnenými uzlami by bola efektnou a zároveň jednoduchou ozdobou.

Drotár v českom štýle s vetvami a vetvičkami

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-boho-urob si sám

Výber príslušnej vetvy je v zásade vecou vkusu a závisí predovšetkým od miesta, kde je zdobená. Na jarné dekorácie sa často používajú vŕbové vetvy alebo vetvy čerešňového a jablkového kvetu. Obzvlášť pôsobivé sú ozdobné listy palmy Buri. Ale nielen niektoré alebo exotické rastliny sú vhodné ako ozdobné vetvy. Naplavené drevo a popadané konáre nájdete v lese, parku alebo na dovolenke. Je však zákonne zakázané rabovať a poškodzovať les. So sebou si môžete vziať iba takzvané „laserové drevo“. Ide o menšie konáre a naplavené drevo, ktoré sú už na zemi. Predtým, ako sa pustíte do tvorby, mali by ste vetvičky vydrhnúť horúcou vodou. Keď sú vybrané vetvy suché, môžete pristúpiť k zdobeniu. Môžete ich dať späť do rúry, aby zabili akýkoľvek hmyz, ale nemusí.

Navrhnite si svoj vlastný drevený adventný veniec v neobvyklých prevedeniach

Vyrobte si zavesený vianočný stromček z konárov – 11 kreatívnych nápadov na navrhovanie a zdobenie

Pobočky vianočné dekorácie: 15 ekologických inšpirácií

drotár-konáre-vetvičky-farbenie-farbenie-nápady-návod

V závislosti od požadovaného účinku je možné pridať ďalšie prvky prírodného pôvodu, ako napríklad perie, drevené korálky, mušle, mušle, nite, koženú alebo jutovú šnúru atď. Podľa toho môžete použiť aj rôzne techniky na zdobenie – farbenie, zdobenie kúskami papiera alebo obaľovanie niťou.

Tinker jarné dekorácie na stôl s konármi a vetvičkami

Ručné práce s konármi a vetvičkami -názdoba stolu-urob si sám-jar

Pre túto atmosférickú jarnú výzdobu stola vyberte krásnu vázu a niekoľko úzkych vetiev. Všimnite si toho, že toto usporiadanie vetiev by malo zostať stabilné na stole aj neskôr. Najprv si teda vyskúšajte, či sa váza naozaj neprevrhne, potom môžete vybrané ratolesti kreatívne ozdobiť. Na tento účel odporúčame použiť akrylové farby. Čerstvé pastelové odtiene, ako napríklad pistáciovo zelená, ružová, svetlo modrá a slnečno žltá, sú obzvlášť vhodné na jar. Samozrejme môžete použiť aj iné tóny.

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-urob si sám-farbivo

Farbu naneste vhodným plochým štetcom. Malú plochu na spodnej časti prekryte krycou páskou, kde môžete konárik držať rukou a nechať neskôr zaschnúť. Najprv pracujte s jednou farbou a naneste ju na všetky miesta, kde chcete. Potom vezmite druhú. Akrylové farby zvyčajne veľmi dobre kryjú, ale ak chcete efekt transparentnosti, môžete ich zriediť vodou. Relatívne rýchlo schnú a potom sa stanú vodotesnými.

Jarné dekorácie s ratolesťami – 30 krásnych nápadov na napodobenie

Jarná dekorácia s vŕbou pussy – 30 skvelých nápadov

26 nápadov na veľkonočné dekorácie – vyrobte si malý veľkonočný vajíčko sami

Vyrobte si nástenné dekorácie s konármi a vetvičkami do spálne

Pohrávanie sa s konármi a vetvičkami -diy-wanddeko-srdce-ombre

Táto ozdoba srdca je obzvlášť vhodná do spálne. Tu sú drevené palice navrhnuté v ružovej farbe s veľmi aktuálnym efektom ombre. Môžete sa samozrejme rozhodnúť pre iný gradient. Najprv si vyberte pekné miesto v miestnosti, kde môžete neskôr zavesiť atraktívne, na stenu vyrobené dekorácie. Podľa toho usúdite, aké veľké by srdce v skutočnosti malo byť.

Tinkerujte srdce z konárov: ozdoba srdca z naplaveného dreva

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-steny-diy-srdce-šablóna

Keď ste si určili požadovanú veľkosť srdca, budete potrebovať niekoľko konárov a väčšiu vetvu, na ktorú neskôr zavesíte hotové srdce. Teraz vytvorte šablónu na lepenke, položte na ňu vetvy a označte, kde je potrebné každú z nich vystrihnúť. Nakrájajte ich na veľkosť ručnou pílou alebo, ak je to možné, rezacími kliešťami.

drotár-konáre-vetvičky-návod-srdce-farba-aplikovať

Pobočky pekne poukladajte vedľa seba tak, aby zakrývali oblasť srdca. Vezmite vybrané farby a niektoré z nich dajte na tanier alebo maliarsku paletu. Odporúčame na to použiť najmenej 3-4 odtiene rovnakej farby, aby sa vytvoril skutočný efekt ombre. Aby ste si uľahčili prácu, najskôr si označte, kde by ste mali ktorú farbu použiť. Vypracujte sa zdola a natrite asi 2/3 konárov. Hornú oblasť nechajte v prírodnej farbe dreva.

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-steny-návod-kravata-srdce-

Konáre nechajte dobre uschnúť, t. J. Najmenej 6-12 hodín. Kto chce, môže ich vyfarbiť aj z druhej strany. Nie je to však úplne nevyhnutné. Teraz musíte vetvy priviazať k veľkej vetve tak, aby si zachovali pôvodnú polohu, inak na konci nebude srdce. Na to použite rybársku šnúru. Najprv pripravte toľko kusov rybárskej šnúry, koľko je vetiev. Priviažte ich k veľkej vetve a začnite zväzovať malé vetvičky jednu po druhej.

Ručné práce s konármi a vetvičkami -herz-wanddeko-boho

Pri viazaní jednotlivých vetiev by ste mali dbať na to, aby každá z nich zostala v správnej polohe. V opačnom prípade sa krásny tvar srdca stratí a požadovaný efekt sa nedosiahne. Nakoniec môžete vlastnoručne vyrobenú dekoráciu na stenu zavesiť na vybrané miesto na stenu.

Drotár s konármi a vetvičkami v metalických farbách

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-vyrobte si-zlatý list

Ak chcete mať doma viac prírody, robíte správne rozhodnutie s touto elegantnou dekoráciou konárov s medenými efektmi. Táto myšlienka zdobenia nie je vôbec komplikovaná, ak máte správne materiály vopred. Na to potrebujete medený list, zlatý list alebo strieborný list, podľa toho, ktorá metalická farba by sa lepšie hodila k štýlu bývania. Patrí sem aj špeciálne lepidlo známe ako zlacenie mlieka alebo zmes.

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-kutilstvo-zlatý list-meď

Konáre by ste mali vopred veľmi dobre vyčistiť. Povrch musí byť zbavený prachu a mastnoty, aby lepidlo dobre priľnulo a efekt bol úspešný. Teraz naneste tenkú vrstvu a až po 20 minútach alebo keď lepidlo už nie je tekuté, ale mierne lepivé, môžete použiť medený list. Medzitým ho nakrájajte na malé kúsky, pretože vám uľahčí prácu. Oblátkový tenký medený list opatrne položte na pozlátený povrch a trochu zatlačte, aby dobre priľnul. Touto technikou navrhujete iba jednotlivé oblasti konárov, pričom zvyšok zostáva prirodzený. Nakoniec vetvičky pekne poukladajte do sklenenej vázy.

Romantická dekorácia s jarkami

Ručné práce s konármi a vetvičkami-čerešňové kvety-urob si sám-urob si sám

Japonci na jar oslavujú festival Hinami Cherry Blossom. Radi zdobia svoje byty rozkvitnutými vetvami čerešňového kvetu. Určite budú krásne vyzerať ako ozdoba stola v každom ročnom období. Inšpirovali sme sa touto romantickou oslavou v Japonsku a obohatili sme vás jednoduchým sprievodcom. Na tento ručný projekt potrebujete okrem starostlivo pozbieraných konárov a vetvičiek aj krepový papier v svetloružovom alebo bielom prevedení a horúce lepidlo..

drotár-konáre-vetvičky-dekorácia-čerešňové kvety -vyrobte si sami

Najprv vystrihnite niekoľko malých štvorcov. Každý z nich niekoľkokrát preložte do stredu, kým vám nevznikne trojuholník. Teraz nožnicami odstrihnite malé vlny na jednej strane trojuholníka. Rozbaľte ho – mali by ste vidieť kvet. Takto vytvarujte všetky narezané štvorce a potom pomocou horúceho lepidla hotové kvety na konárikoch zafixujte v prirodzenom vzhľade. Ako model môžete použiť vetvu skutočného čerešňového kvetu, aby sa dosiahol prirodzený efekt.

Dokonca aj jednoducho usporiadané vetvy a vetvičky prinášajú filigránsky a pohyblivý prvok do každej miestnosti. Usporiadanie vetiev zaisťuje rozmanitosť, najmä v minimalistických a moderných miestnostiach, kde dominujú rovné tvary a štruktúry. Môžete sa hrať s kontrastom svetla a tmy, geometrickým a prirodzeným a dosiahnuť veľký efekt niekoľkými prostriedkami. Váza s vetvami nenaruší rovnováhu v modernom prostredí. Väčšinu času je jasnosť ešte silnejšia v kontraste.

Tinkerujte detský stan s konármi a vetvičkami iným spôsobom

drotár-konáre-vetvičky-detský-stan-vyrobte si-priadzu

Tento projekt pre domácich majstrov s vetvami a vetvičkami je pre tých najmenších niečím veľmi špeciálnym – stan. Vyzerá to trochu neobvykle, ale tiež to vyzerá jedinečne. Na to je potrebných niekoľko konárov, ktoré by mali byť dlhé cez 120 cm – podľa toho, ako je dieťa vysoké. Môžete ich použiť na vytvorenie rámca pre váš stan. Odporúčame použiť aspoň 10. Tiež potrebujete priadzu v rôznych farbách. Tu platí, že čím viac, tým lepšie, ale stále musíte ladiť s farbami. Deti majú radi farebné veci, ale nemusíte to preháňať.

drotár-konáre-vetvičky-stan-detská-priadza

Predtým, ako vetvičky pekne naaranžujete do charakteristického tvaru stanu, ozdobte ich priadzou. Odstrihnite dlhé kusy priadze alebo vlny akejkoľvek farby. Potom môžete vetvy zabaliť vlnou. Mali by tam byť farebné pruhy. Na zavinutí sa môže zúčastniť aj vaše dieťa. Keď sú všetky konáre ozdobené, postavte stan. V hornej časti pripevnite všetky diely jutovou šnúrou a pevne ich spojte. Remeselný drôt môžete použiť ako dodatočnú oporu a omotať ho okolo stredu lešenia. Vďaka tomu je stabilnejší a podľa potreby ho môžete prikryť látkou alebo tenkou dekou. Farebný stan je teraz hotový a pripravený na hry.

Tvorba s brezovými vetvami

Krásny veniec v tvare srdca vyrobený z brezových konárov na Valentína a na iné príležitosti

Dekorácie vyrobené z brezových konárov už dávno nie sú ničím novým a krásnym. Namiesto toho môžete tenšie vetvičky použiť aj na domáce dekorácie. Skvelým nápadom by bol napríklad dverový veniec v tvare srdca. Ukážeme vám, aké jednoduché je uviazať srdce z konárov. Potrebuješ:

  • Pobočky
  • umelé alebo skutočné kvety
  • Horúce lepidlo a pištoľ
  • priadza
  • Darčeková stužka, kamienky, perly alebo iné dekorácie

Návod na výrobu s konármi a vetvičkami - Veniec do dverí v tvare srdca ozdobený kvetmi

Vezmite vetvičky a vytvarujte ich do takmer úplne uzavretého kruhu. Skúste, či sa dajú vetvičky ohnúť aj v strede pre vrchol srdca. Ak nie, môžete pomocou špagátu pomôcť zviazať vetvičky k sebe. Potom ohnite dva konce do vnútra kruhu a tiež ich tam priviažte, aby sa vytvorila herforma.

Vyrobte si ozdobné srdce s brezovými ratolesťami ako alternatívu k vencu sami

Ak vyrábate srdiečko z brezových ratolestí, môžete ho samozrejme ozdobiť ľubovoľne. Pomocou horúceho lepidla napríklad lepte kvety alebo iné dekorácie, ktoré zodpovedajú príležitosti alebo interiéru. Srdce nemusí mať nevyhnutne pravidelný tvar. Čím menej konárov nazbierate, tým ľahšie sa dajú tvarovať a ohýbať. Nepravidelné srdce ako na obrázku vyššie je možné vyrobiť aj týmto spôsobom, ak pohrávate s konármi a vetvičkami.

Vyrobte si biele vetvičky sami

Vytvorte srdce z posypaných bielych vetvičiek, ktoré postavíte alebo zavesíte

Ak nemôžete nájsť žiadne brezové vetvičky alebo dávate prednosť úplne bielej farbe, môžete nastriekať aj bežné vetvičky na bielo. Predtým by ste ich mali dobre vyčistiť a nechať uschnúť. Skvelý nápad, na ktorý môžete použiť biele vetvičky, je aj toto srdce. Vybrať si môžete samozrejme aj iné tvary. Po nastriekaní vetvičiek a zaschnutí farby ich priložte k sebe. Potom vytvarujte rám (tvar srdca, obdĺžnik, štvorec, trojuholník atď.), Ktorý prilepíte na ostatné konáre.

Uistite sa, že všetky spodné vetvy sú pripevnené k rámu, inak odpadnú, keď dekoráciu dodatočne zdvihnete. Ak by sa to napriek tomu stalo, jednoducho prilepte uvoľnenú vetvu na miesto. Konce konárov vyčnievajúcich z rámu sa potom odrežú vhodnými kliešťami.

Vytvorte si vlastnú ozdobnú vetvu na zavesenie

Vetva na zavesenie so zelenými vetvičkami ako dekorácia na stenu

Ak si vyrobíte dekoratívnu vetvu sami, môžete na ňu zavesiť rôzne veci a vytvárať nové dekorácie znova a znova. Obzvlášť sa nám páči táto myšlienka, v ktorej bola vetva ozdobená zelenými vetvičkami. Za týmto účelom jednoducho vyvŕtajte do vetvy niekoľko rovnomerne rozmiestnených otvorov. Tieto otvory by mali byť o niečo menšie ako stonky zelene. Potom na oboch koncoch vetvy uviažte dlhší kus priadze, do otvorov vložte zelenú a ozdobu zaveste na požadované miesto.

Minimalistické a prírodné - zelené konáre s listami na konári

Ak túto myšlienku robíte s vetvami a vetvičkami, nemusíte vŕtať. Alternatívne môžete vetvičky jednoducho uviazať na veľkú vetvu. Mimochodom, vetvu môžete súčasne použiť aj na sušenie obľúbených kvetov. Ak teda často kupujete ruže alebo ich získavate zadarmo, môžete ich po niekoľkých dňoch jednoducho zavesiť hore nohami na konár. Takto získate praktickú dekoráciu na stenu.

Vytvorte si vlastnú ozdobnú vetvu na sušenie kvetov

Vianočná dekorácia s vetvičkami a vetvičkami

Iný druh vianočnej kytice - zaveste ju hore nohami nad stôl a ozdobte šperkom

Typickou vianočnou ozdobou na Vianoce je venček na dvere. Ale ak už nejaký máte alebo sa vám tento nápad zdá príliš nudný a hľadáte niečo zaujímavejšie, môžete si vybrať aj tento originálny nápad na dekoráciu. Je to druh vianočnej kytice, ktorá nie je umiestnená vo váze a zdobená ako obvykle, ale namiesto toho visí hore nohami zo stropu.

Nápad na vianočný jedálenský stôl - veľká vetva ozdobená rozprávkovými svetlami a guličkami na vianočný stromček

Aby to tiež fungovalo a ozdoby a prívesky neodpadli, mali by ste sa pohrať s vetvami a vetvičkami, ktoré majú veľa dôsledkov. Vezmite toľko, koľko chcete, a zaviažte ich do kytice. Ďalej uviažte dlhší kus šnúrky. Presne ako dlho závisí od toho, ako hlboko chcete kyticu zavesiť. Pripevnite vianočnú kyticu na strop alebo lampu a potom ju ozdobte akýmkoľvek ornamentom. Takáto vianočná kytica vyzerá obzvlášť elegantne nad jedálenským stolom alebo pred oknom.

Vetvičky vŕbovej vŕby alebo lieskového orieška do modernej vianočnej kytice

Ručné práce s orieškovými vetvami v ozdobenom vzhľade

Ako alternatívu k vianočnej kytici z jedľovej zelene môžete urobiť aj takú s lieskovými orieškami a presnejšie s konármi lieskovca z vývrtky. Vyzerajú krásne už len vďaka svojmu ozdobenému vzhľadu a dotvoria ich správne dekorácie. Ak máte radi puristické a obzvlášť jemné dekorácie, vetvy môžete jednoducho vložiť do vázy.

Vyrobte si bežce na stôl z konárov a vetvičiek

Jednoduchý remeselný nápad na bežecký stôl na rôzne oslavy vyrobený z konárov

Máte bežec na stôl, ktorý sa vám veľmi nepáčil alebo vás už začal nudiť? Potom to okoreňte malými vetvičkami! Vetvičky nastrihajte na kúsky zhruba rovnakej veľkosti (o niečo dlhšie, než je bežca na stôl široký), na obe strany stola naneste pozdĺž behúňa textil alebo horúce lepidlo a postupne prichytávajte vetvičky.

Kytica z vetvičiek a farebných pomponov

Vyrobte si kyticu s konármi a vetvičkami a navrhnite farebné pompony

Takúto kyticu je možné rýchlo a ľahko vyrobiť z vetvičiek a farebných pomponov. Môže pozostávať napríklad z mnohých rôznych farieb alebo len z jedného z troch podobných odtieňov. Vyberte si akúkoľvek farebnú schému a potom malé pompony jednoducho prilepte na konáre horúcim lepidlom. To bolo ono!

Veľké pompony na vytváranie holých palíc v pohári

Ďalší skvelý nápad s pomponmi je tiež tento z obrázku vyššie. Namiesto malých bobúľ jednoducho použite veľké, ktoré nie sú rozložené po vetve alebo vetvičke, ale sú jednoducho prichytené k hrotu. Ak chcete, odstráňte aj všetky vetvy.

Svetelná dekorácia na stenu

DIY dekorácia na stenu so zaujímavou vetvou a LED rozprávkovými svetlami

Hľadaj pekne tvarovanú vetvu, ktorá má viacero vetiev. Potom na jednu stranu (ktorá bude neskôr vzadu) prilepte svetelnú reťaz LED. Ak ozdobu zavesíte neskôr na stenu, vytvorí sa nepriame tlmené svetlo, ktoré vetvu úžasne zvýrazní a vytvorí skvelú atmosféru. Táto myšlienka je veľmi vhodná aj ako nočné svetlo.

Stavebný projekt pre nadšencov - polička z dreva a s brezovými konármi

Vyrobte si dekoráciu z konárov sami – veľký rozdeľovač miestností

Ako prírodne vyzerajúci rozdeľovač miestností používajte veľké brezové vetvy

Nápad na Vianoce s naplaveným drevom a vintage ozdobami na vianočný stromček

Vianočná dekorácia pre domácich majstrov vyrobená z konárov a šišiek na zavesenie

Vyrobte si ozdobu na zavesenie šperkov z konárov a vetvičiek

Ozdobná vetva na zavesenie ako ozdobný a užitočný stojan na šperky

Dekorácia pripomínajúca lapač snov s kožou a perím

Milý nápad s naplaveným drevom, koženými šnúrkami a perím na dekoráciu z prírodných materiálov

Jednoduchý, ale krásny rám obrazu vyrobený z vetvičiek a nití

Premeňte vetvičky na jedinečný rám obrazu v námornom štýle

Vyrobte si na Vianoce z paličiek malé domčeky

Remeselný nápad na Vianoce - vyrobte si domy z prírodných alebo bielych tyčiniek

Svetlomodré vetvičky v sklenenej váze s pieskom na námornú dekoráciu

Puristické a námorné - svetlo modré vetvičky v sklenenej váze s pieskom

Puristické v jedovej zeleni na Halloween

Puristická kytica konárov zelenej farby vo váze ako domáca dekorácia

Z konárov vytvorte alternatívu k čelu postele

Dekoratívna alternatíva k čelu postele s konármi a popínavými rastlinami

Pobočky v brezovej vetve ako váza, ozdobené príveskami srdca

Brezové vetvy namiesto vázy a kytice konárov so srdcom ako prívesok