Remeselné nápady

Navrhnite obrázky odtlačkov rúk – roztomilé nápady pre deti v materskej škole

obrázky odtlačkov rúk deti-rodina-slon-rám

Väčšina detí miluje túto maliarsku techniku: namaľujte si ruky alebo nohy a dajte pečiatku na papier! Aj keď výtlačky nie sú také dokonalé, pri troche fantázie sa dajú vykúzliť skvelé obrázky. Zvieracie motívy, ako sú vtáky, ryby, slony, žirafy a ježkovia, sú pre obrázky odtlačkov rúk veľmi obľúbené. Sezónne motívy ako los, snehuliak, mláďa, duch a motýľ sú tiež ideálne na navrhovanie pohľadníc na každú príležitosť.

Vytvárajte obrázky odtlačkov rúk

obrázky odtlačkov rúk deti-sova-vták-plátno

Aj s kojencami a batoľatami môžete vytvárať skvelé obrázky. Ale akou farbou môžete namaľovať detské ruky? Akrylové farby sú zvyčajne netoxické, rozpustné vo vode a dajú sa bezpečne použiť na pokožku. Najlepšie je zmyť ho, pokiaľ je čo najviac vlhký. Alternatívou sú špeciálne, veľmi dobre krycie farby na prsty. Pri kúpe farieb na prsty si prečítajte presne to, čo je uvedené na obale. DIY nadšenci si dokonca môžu sami vyrábať farby na prsty, napríklad z vody, múky a netoxických potravinárskych farbív. Tento variant je ideálny pre tých, ktorí zrazu našli inšpiráciu na maľovanie s deťmi, ale nemajú bezprostredne k dispozícii žiadne farby.

Vytvárajte obrázky odtlačkov rúk

obrázky odtlačkov rúk deti-sova-vták-rodina-otcovia-deň

Aj keď ručné práce nie sú nevyhnutne vašou vecou, ​​môžete tento skvelý nápad vyskúšať. Obrázky s odtlačkami rúk detí je možné urobiť rýchlo a sú perfektné ako darčeky pre rodičov alebo starých rodičov. Obľúbené sú tiež domáce pohľadnice na Vianoce alebo Veľkú noc. Okrem toho deti veľmi baví maľovanie farbami na prsty a vždy sa na to tešia. Týmto spôsobom sa podporuje ich tvorivosť a stimuluje sa ich predstavivosť.

Maľovanie s odtlačkom ruky na Vianoce – je to pre deti veľká zábava!

Vytvorte obrázky odtlačkov prstov – 30 nápadov pre dospelých a deti

Kreatívne techniky kreslenia pri maľovaní s deťmi – 28 originálnych myšlienok

Drotársky jednorožec

odtlačky rúk-obrázky-deti-jednorožec-farebné-vlákna

Odtlačok ruky dieťaťa tvorí základ obrázku. Ostatné robí predstavivosť. Potom sa použijú značky, googly oči na nalepenie, stavebný papier, farebné nite, vatové tampóny, trblietky a dokonca aj roztlieskavačky. Dá sa použiť všetko, čo môžete na list prilepiť. Čím bude dekorácia farebnejšia a neobvyklejšia, tým budú obrázky odtlačkov rúk kreatívnejšie. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi! Na každú príležitosť máme pripravený motív!

Ručné odtlačky sov v obrazových rámoch

obrázky odtlačkov rúk deti-sova-rámový obraz

Spravidla budete potrebovať: farby na prsty, papierové taniere, štetce alebo špongie, kuchynský papier (na utieranie rúk). Na papierový tanier najskôr dajte požadované farebné tóny. Maľujte dieťaťu ruku štetcom alebo špongiou alebo ho ponorte priamo do farby a potom ho natlačte na papier. Mali by byť pridané ďalšie podrobnosti, aby sa odtlačok ruky stal skutočným obrazom.

Týchto 11 nápadov ručných prác na jeseň v materskej škole zaručene pobaví všetky deti

Ručné práce s deťmi z materskej školy na jeseň – 4 návody a tipy na ručné práce

Drotárske veveričky: vyrobte si jesenné dekorácie sami s deťmi v materskej škole

Vytvorte obrázok sovy pomocou odtlačku ruky

obrázky odtlačkov rúk deti-sova-darček-rám-prarodičia

Tieto roztomilé sovy sú založené na dvoch bielych odtlačkoch rúk. Potom sú tvary vystrihnuté zo stavebného papiera a zlepené. Ak chcete urobiť presne tieto sovy, potom pre krídla potrebujete štyri elipsy – dve veľké a dve menšie, ako aj kruhy pre oči. Konečné úpravy dodávajú malé oranžové kúsky papiera pre zobáky a chodidlá. Sovy môžete tiež postaviť na vetvu tak, že jednu vystrihnete z tmavohnedého stavebného papiera. Teraz je obrázok s roztomilými sovičkami pripravený. Milé porekadlo pre starých rodičov by určite spojilo ich srdcia. Bolo by vhodné: „Starí rodičia majú skrinky plné sušienok, slová plné múdrosti a srdcia plné lásky“.

jarné kvety

odtlačok ruky-obrázky-deti-kvety-veľkonočné-jar

Zatiaľ čo sa tí najmenší jednoducho zabávajú tým, že môžu maškrtiť s farbou, staršie deti môžu napríklad kombinovať potlače znázorňovať celé krajiny a kvetinové lúky. Najprv pripravte povrch a potom nechajte deti prevziať dojmy. Poskytnite na to rôzne farby, aby deti mohli vytvárať farebné obrázky odtlačkov rúk. Farebné farebné kombinácie sú vhodné predovšetkým pre jarné kvety alebo krajinu.

Húsenica a motýľ

odtlačky rúk-obrázky-deti-húsenica-motýľ-jar

Vonku kvitnú prvé známky jari a slnko sa smeje. Ďalším symbolom jari je húsenica, ktorá sa mení na krásneho motýľa. Remeselné práce na tému húseníc a motýľov poskytujú deťom príležitosť učiť sa hrou. Táto húsenica je vyrobená z individuálnych odtlačkov rúk a je tiež úžasne vhodná pre skupinovú prácu. Dlaň je natretá zelenou farbou a prsty modré. Aby bolo možné nakresliť kompletný obraz s mnohými prvkami pomocou odtlačkov rúk dieťaťa, môžete okrem húsenice navrhnúť aj jeho potomka – motýľa. Žiarivé slnko je tiež skvelým doplnkom tohto jarného obrázku a dá sa nádherne vymaľovať odtlačkami rúk a žltou farbou. So všetkými týmito prvkami ste vy a vaše dieťa vytvorili úplný, farebný obraz.

Otlačok obrázka motýľa

otlačok-obrázky-deti-drotár-jar-motýľ-ružový

Motýle fascinujú svojimi nádhernými krídlami a dajú sa ľahko navrhnúť pomocou odtlačkov rúk. Dve ruky dieťaťa sú namaľované a natlačené na papier. Prsty ukazujú v dvoch opačných smeroch. Krídla motýľa sú pripravené. Potom požiadajte dieťa, aby namaľovalo telo v oblasti medzi dvoma odtlačkami rúk, podľa potreby namaľovalo tvár a nakreslilo tykadlá. Pre farebný obrázok môžu byť krídla okorenené inými farbami a motívmi.

Veľkonočné obrázky s odtlačkom ruky 

odtlačok ruky-obrázky-deti-veľkonočný zajačik-kuriatko-mrkva-stopa

Na jar sa veľkonočný zajačik pripravuje na svoj veľký vzhľad. Prirodzene si kladiete otázku: Čo môžete s týmito umeleckými dielami robiť? Jednou z možností by bolo zarámovať obrázky odtlačkov rúk a použiť ich ako dekoráciu miestnosti. Ak sú obrázky urobené na nosidlách, rám obrazu nepotrebujete. Čo sa týka motívov, hodia sa nielen veľkonočné zajačiky, ale aj mrkva, mláďatá, ovečky a spravidla všetko, čo sa dá navrhnúť rukou aj stopami..

Vyrobte si veľkonočné pohľadnice s odtlačkami rúk

otlačok-obrázky-deti-veľkonočné zajačiky-biele-krútiť-očami-blahoželanie

Zajačik vyrobený z odtlačku ruky je pekným ručným nápadom na tému Veľkej noci. Deti môžu týmto motívom ozdobiť aj veľkonočné pohľadnice. Na vyčarovanie králika je dlaň a iba dva alebo štyri vnútorné prsty (nie palec) namaľované farbou. Po zaschnutí sú naň prilepené dve googly oči a králičie ústa a fúzy sú nakreslené čiernou fixkou..

Ovčí odtlačok ruky s vatou

odtlačky rúk-obrázky-deti-ovečky-veľkonočné droby

Tieto ovečky sa vyrábajú veľmi jednoducho! Vytvorte odtlačok ruky čiernou farbou a nechajte uschnúť. Potom na telo ovečky nalepte vaty. Potom na palec prilepte krútiace sa oko. Mini slučka dáva obrázku ovečky posledný nádych.

drotárske roztomilé mláďatá na Veľkú noc

otlačok-obrázky-deti-veľkonočné-kura-noha-ruka

Nadýchané mláďatá sú často vyrobené z rôznych materiálov. Či už sú vyrobené z vlny, vaty alebo papiera, sú skutočným pútačom pozornosti a sú obzvlášť obľúbené u malých i veľkých. Krídla a chodidlá môžu byť vyrobené z odtlačkov rúk, ako je uvedené v príklade vyššie. Peknou alternatívou je ručné kura a niekoľko malých kurčiat vyrobených z odtlačkov prstov.

Ručná potlač slnečnice

otlačok-obrázky-deti-slnečnica-plátno-leto

Slnečnice v lete jednoducho nemôžu chýbať. Aby ste si ich užili dlhšie, môžete maľovať slnečnicové obrázky z odtlačkov rúk. Každá slnečnica je vyrobená z mnohých individuálnych odtlačkov rúk so žltou farbou. Jadrá v strede kvetu sú natreté prstami a hnedou farbou na prsty.

Ryby odtlačok ruky

odtlačky rúk-obrázky-deti-ryby-leto-dúhové-farby

Krásne ryby sa dajú vyčarovať aj z odtlačkov rúk detí. Ruky tentokrát nie sú ponorené do farby, ale rôzne farby sú namaľované na ruke štetcom. Po zaschnutí farby sa fixkou nakreslia oči a ústa. Tento nápad na obrázky ručných odtlačkov je v lete ideálny na ručné práce v materskej škole. Deti tak môžu vyčarovať krásne vodné svety, ktoré potom môžu využiť ako krásne darčeky pre svojich rodičov alebo starých rodičov. Aby bol obraz úplný, najmenší môžu maľovať na vodu, niektoré riasy a iné morské tvory.

Medúza

odtlačky rúk-obrázky-deti-medúzy-farebné-riasy

Na rybách sú odtlačky rúk zarovnané vodorovne, takže prsty predstavujú plutvy. Pri výrobe medúzy z odtlačku ruky by však prsty mali smerovať nadol. Tak sa dajú navrhnúť tykadlá. Pri výbere farieb si deti môžu vybrať buď klasickú modrú alebo bielu, alebo môžu ručne maľovanými farbami namaľovať farebné medúzy. Nakoniec prilepte googly oči a podľa želania pridajte k obrázku ďalšie prvky.

plameniak

odtlačky rúk-obrázky-deti-plameniaky-zvieratká-vzory

Aj keď odtlačky rúk na prvý pohľad nevyzerajú perfektne, potom ich možno ľahko opraviť farbou a štetcom. Táto úloha je vhodnejšia pre staršie deti. Fantáziu možno podporiť aj hrou: deti sa môžu samy rozhodnúť, do akého zvieraťa sa má odtlačok ruky transformovať.

papagáj

odtlačok ruky-obrázky-deti-papagáj-drotár

Ich farebné zavesenie je typické pre papagáje. Nechajte teda deti vybrať si svoje obľúbené farby a mixovať ich, ako sa im páči. Telo tvoria dva kruhy rôznych veľkostí vyrobené z papiera. Tri farebné odtlačky rúk sú preto ideálne pre zavesenie.

slon

odtlačok ruky-obrázky-deti-slon-zvieratá-narodeniny-pohľadnice

Ako ste sa už presvedčili, mnoho zvierat môžete znázorniť farbami na prsty a odtlačkom ruky. Táto maliarska technika ide obzvlášť dobre na slona, ​​pretože odtlačok prsta tvorí perfektný chobot. Na slona je stále možné namaľovať biele kly. Uši a chvost je možné ľahko vystrihnúť z penovej gumy v rovnakých farbách a prilepiť na odtlačok ruky. Chýbať by nemalo ani googly oko. Slon je skvelý nápad na narodeninovú kartu.

Fotografie: odtlačok ruky – žirafa

odtlačok ruky-obrázky-deti-žirafa-škôlka

Ďalším skvelým nápadom je žirafa s odtlačkom ruky. Tu je prvý variant: po vysušení predĺžte samotný odtlačok ruky pridaním dlhého krku, zatiaľ čo odtlačok palca tvorí chvost žirafy. Deti môžu žirafu opečiatkovať žltou farbou a potom škvrny a vlasy natrieť hnedou farbou.

Žirafy s dlhým krkom

odtlačok ruky-obrázky-deti-zvieratá-žirafy-rodinný-papier

Dobrý nápad by bolo namaľovať aj hlavy žirafám. Maľované sú iba štyri vnútorné strany prstov a paže až po lakeť. Tak vzniká dlhý krk žirafy, uši a malé, parohu tvrdé rohy. Ak chcete opraviť obrázok odtlačku ruky, môžete nakresliť žirafy ako v príklade vyššie.

Ježkov obraz s odtlačkom ruky

odtlačok ruky-obrázky-deti-ježkovia-jeseň-drotár-škôlka

Ježek je obľúbeným motívom jesenných ručných prác a dá sa ľahko vyrobiť z odtlačkov rúk detí. Najprv sa nakreslia kontúry ježka alebo sa použije vytlačená šablóna. Tŕne sú potom stlačené rukami a hnedou farbou na prsty. Ostatné obrázky odtlačkov rúk, ako sú jesenné stromčeky, tekvice a kvety v rovnakých farbách, sú vhodné aj na ručné práce s deťmi na jeseň.

Maľujte obrázky s deťmi na jeseň pomocou rôznych nástrojov a techník

Týchto 11 nápadov ručných prác na jeseň v materskej škole zaručene pobaví všetky deti

Jesenné remeslá s deťmi – nápady, návody a šablóny

Fotografie: handprint – Halloween ghosts

odtlačok ruky-obrázky-deti-duch-halloween-čierne-pozadie

Deti radi robia ručné práce pri akejkoľvek príležitosti, a tak sa dozvedia viac o príslušnom období alebo oslave. Oslavy ako Mardi Gras a Halloween ponúkajú veľa skvelých nápadov na ručné práce a sú veľmi zábavné. Títo duchovia vyrobení z odtlačkov rúk sú príjemnou inšpiráciou pre ručné práce na Halloween. Najlepšie je použiť čiernu kartónovú škatuľu a bielu farbu prstov. Po zaschnutí farby sa oči a otvorené ústa pritiahnu na odtlačky duchov čiernym plsteným perom.

Obrázky odtlačkov rúk ako vianočné dekorácie do miestnosti

odtlačok ruky-obrázky-deti-plátno-umelecké diela-vianočné motívy

Vianočný čas je časom výroby! Odtlačkom ruky môžete nielen maľovať skvelé obrázky, ale aj zdobiť vianočné gule alebo vyrábať nové prívesky na vianočný stromček. Existuje tiež veľa vianočných motívov, ktoré je možné vyrobiť z odtlačkov rúk. Obrázky odtlačkov ruky potom môžete použiť ako súčasť vianočných ozdôb a použiť ich na ozdobenie stien alebo krbu. Na výzdobe bytu sa podieľajú aj deti a spoločne vytvárate doma nádhernú, sviatočnú atmosféru.

Obraz vianočného stromčeka na plátne

odtlačky rúk-obrázky-deti-jedľa-strom-plátno-obrazy

Vianočný stromček s odtlačkom ruky je napríklad pekný nápad a môže byť tiež pekne ozdobený farebnými odtlačkami prstov. Maličkí môžu hore pečiatkou hviezdičky a je hotovo!

Vianočné pohľadnice s odtlačkom ruky jedle

odtlačky rúk-obrázky-deti-vianočné pozdravy-jedle-trblietky

Glitrový prášok sa často používa vo vianočných remeslách a dodáva každému obrázku osobitý nádych. Opatrne naneste lepidlo. Kamkoľvek sa prilepí, trblietky sa prilepia. Jednotlivé girlandy a gule môžete napríklad vyčarovať iba na vianočnom stromčeku s odtlačkom ruky.

Odtlačok anjela na papieri

odtlačok ruky-obrázky-deti-vianoce-anjel-prívesok-papier

Potom, čo je papier natretý lepidlom, povrch rýchlo posypeme trblietavým práškom – než lepidlo zaschne. Zostávajúci lesk by sa mal potom pretrepať z karty na list papiera a opatrne naliať späť do plechovky. Ďalším skvelým nápadom na ručne odtlačené obrázky s trblietkami na Vianoce sú anjeli. Aby ste to urobili, môžete dlaňou dieťaťa potrieť bielou farbou prstov a potom ich pritlačiť na modrý stavebný papier. S trblietavým práškom sa krídla bieleho anjela stanú niečím veľmi špeciálnym.

Ručná tlač Santa Clausa

odtlačky rúk-obrázky-deti-Mikuláš-Santa-Claus-blahoželanie

Ak je už požadovaný motív pre obrázky odtlačkov rúk vybratý, potom môžete zvážiť, či sa dá štetcom natrieť vhodnými farbami priamo na ruku. Rovnako ako tento odtlačok ruky napríklad Santa Claus. Červenú špicatú čiapku je možné vyrobiť aj z červeného kartónu a bielej vaty.

Maľujte losa z chodidla a ručnej potlače

odtlačok ruky-obrázky-deti-soby-vianočné-nohy-ruky

Sviatkovú náladu dodáva aj tento los z odtlačkov rúk, ktorý je vyrobený na vianočnom prianí. Losia hlava je vyrobená zo stopy, zatiaľ čo parohy sú natreté dvoma odtlačkami rúk.

Obrázky odtlačkov rúk snehuliaka

odtlačok ruky-obrázky-deti-snehuliak-zima-drotár

Ďalším zábavným remeselným nápadom na zimu je odtlačok ruky snehuliaka. Snehuliaci sú vytvorení z jednotlivých prstov odtlačku. Tu je potrebná trochu väčšia presnosť, pretože oči, ústa, mrkvové nosy, klobúky a šatky sú na odtlačku nakreslené perami.