Remeselné nápady

7 nápadov na modelovanie hliny na jeseň – DIY dekorácie pre deti i dospelých

Ak hľadáte univerzálny materiál pre ručné práce a dizajn, ktorý poteší deti i dospelých, pravdepodobne si vyberiete skutočne skvelú voľbu s modelovacím materiálom. Či už ide o sadru, modelovaciu hmotu, remeselnú hlinu alebo papierový mache, masy sa dajú úžasne premeniť na rôzne veci, ako sú figúrky, misky a obrázky. A obzvlášť teraz na jeseň, keď nám zlé počasie často nedovolí tráviť čas vonku, je niekoľko nápadov na ručné práce tohto druhu veľmi vítaných, nie? Pozrite sa na niekoľko kreatívnych nápadov na modelovaciu hmotu na jeseň, s ktorými sa môžete kedykoľvek pohrať.

Nápady na modelovanie hliny na jeseň - ručné práce s modelovacími hmotami a hlinou

Nápady na modelovanie hliny na jeseň – malé misky v tvare listu vyrobené z remeselnej hliny

Nápady na modelovanie hliny na jeseň pre dospelých - ozdobné listy z remeselnej hliny v medi

Listy sú jedným z najobľúbenejších motívov jesenných dekorácií a remesiel. Z tohto dôvodu začíname náš zoznam nápadov na modelovanie hliny na jeseň týmto motívom. Presnejšie vám ukážeme, ako sa dajú vyrobiť pekné misky z jednoduchej remeselnej hliny, ktorá bude perfektnou jesennou ozdobou. Misky sú skvelé aj na rozdávanie. Ak chcete, použite hlinu, ktorá schne na čerstvom vzduchu, alebo hlinu, ktorá v rúre stvrdne. Takto jednoducho sa dajú misky vyrobiť:

 • Remeselná hlina
 • akékoľvek lístie
 • Valček alebo drevená palica na vyvaľkanie remeselnej hliny
 • nôž
 • Misa (ohňovzdorný model na remeselnú hlinu na pečenie)
 • Farba v spreji (v príklade meď)
 • Potravinová fólia

Vytvorte malé misky z hliny vo forme listov a navrhnite striekanou farbou z medi

Vezmite asi hrsť hliny, vytvarujte z nej guľu, rukou ju natlačte a valčekom rozvaľkajte hlinku hrubú niekoľko milimetrov. Teraz vezmite listový list a zľahka ho vtlačte do hliny. List opäť opatrne vyberte. V hline by teraz mala byť odtlačok ideálne prenesená spolu s listovými žilami. Pomocou noža vystrihnite tvar listu pozdĺž obrysu.

Použite jesenné lístie ako predlohu pre pekné dekorácie z remeselnej hliny

Potom pripravenú misku vyložte potravinovou fóliou a vložte do nej list. Jemne ho zatlačte do vydutiny, aby nadobudlo tvar misky. Ak používate hlinu, ktorá sa musí piecť v rúre, mali by ste použiť misku, ktorá je vhodná do rúry, a hlinku upiecť tak, ako leží v miske, podľa pokynov na obale. Hlina sušiaca na vzduchu jednoducho zostane v miske sušiť asi 24 hodín (alebo tak, ako to uvádza výrobca). Potom môžete listy postriekať zvolenou farbou. To sa musí vykonať vonku na čerstvom vzduchu a na podložke. Ale ak máte radi minimalistický vzhľad, môžete nechať listy aj biele.

Nápad na modelovanie hliny s tekvicou a domácimi ozdobami z hliny

Romantické dekorácie na stôl s domácimi tekvicami a meďou

Rovnako ako listy, ani tekvice by nemali na jeseň chýbať vo výzdobe. A tentokrát nemáme na mysli strašidelné halloweenske grimasy. Radšej použite skutočné alebo umelé tekvice a ozdobte ich prvkami, ktoré ste si predtým vyrobili sami z remeselnej hliny. Vyrábate ich pomocou silikónových foriem na pralinky, ktoré sú teraz k dispozícii v širokej škále variantov. Takto sa tekvice vyrábajú ako nápady na modelovaciu hmotu na jeseň:

Vintage jesenná dekorácia s umelými alebo skutočnými tekvicami - nápad na individuálnu dekoráciu tekvice

 • tekvica
 • Remeselná hlina
 • Formy na čokoládové cukríky
 • Farby na maľovanie tekvice (napr. Akrylové alebo sprejové farby) a štetce
 • Lepidlo

Vytvárajte tvary pomocou remeselnej hliny pomocou silikónových foriem na čokoládu a ozdobte tekvice

Vezmite malý kúsok remeselnej hliny a rozotrite ho po prvej pralinkovej forme. Stále môžete tlačiť silou, aby sa nevytvorili žiadne dutiny. Jednoducho prebytočnú hlinu utrite palcom. Hlina by mala vytvárať plochý povrch s tvarom, aby ste ju potom mohli jednoduchšie pripevniť k tekvici. Vytvorte toľko tvarov, koľko chcete. Potom opatrne vyberte hlinu z formy a hladkú stranu úplne natrite lepidlom. Ozdobte ním tekvicu. Nakoniec navrhnite hotovú tekvicu ľubovoľnou farbou, ktorá sa vám páči, nechajte ju uschnúť a môžete ozdobiť dom!

Výroba tekvice s deťmi a modelovacia hmota

Nápady na modelovanie hliny na jeseň pre deti - drotárske tekvice s modelovačkou alebo hlinkou

Keď už sme pri téme „tekvice“ – chceli by ste so svojimi deťmi vyrobiť také roztomilé tekvice? Potom na to môžete použiť staré dobré cesto, ale hodí sa aj remeselná hlina, ktorú si môžete kúpiť farebnú alebo potom namaľovať. Existujú špeciálne nástroje, pomocou ktorých môžete vyrábať najrôznejšie figúrky z plastelíny. V prípade potreby sú vhodné aj bežné domáce potreby. Malé tekvice ako modelovaciu hmotu Nápady na jeseň z modelovacej hmoty môžete vyrobiť nasledovne:

 • oranžová plastelína
 • zelené cesto
 • Formovacie nástroje

Návod na výrobu tekvíc na jeseň z modelovacej hmoty

Vezmite trochu oranžového cesta a vytvarujte z neho hladkú guľu. Potom musíte urobiť dutinu. Na tento účel môžete použiť napríklad zaoblené koncové pero alebo viečko alebo čokoľvek iné, čo vás napadne. Potom vezmite zelenú modelovaciu hmotu, vytvarujte stonku a vložte ju do priehlbiny. Tupou stranou noža, špachtle alebo niečoho podobného potom môžete na bokoch tekvice vytvoriť zárezy, ktoré budú napodobňovať jej typický tvar vlny. úplné!

Malé biele tekvice vyrobené z remeselnej hliny, ozdobené listami v jesenných farbách

Alebo čo poviete na variant z obrázku vyššie? Vytvorte biele gule, vytvarujte drážky podľa popisu vyššie a potom ozdobte tekvicu drobnými listami v jesenných farbách. Samozrejme, môžete si vyrobiť aj väčšie tekvice. Mali by ste však mať na pamäti, že čím je postava objemnejšia, tým dlhšie musí hlina schnúť.

Vyrobte si s deťmi z plastelíny príšery

Ručné práce na jeseň na Halloween - príšery vyrobené z plastelíny alebo remeselnej hliny

Obdobie jesene je tiež časom Halloweenu. Preto sú takéto príšery dobrým nápadom pre deti počas týždňa Halloween, nie? Potrebujete iba plastelínu v rôznych farbách, googly oči, čističe potrubí a niekoľko pomponov. Z hliny je možné vyrobiť ľubovoľný počet tiel a hláv. Čím neobvyklejšie, tým lepšie! Nakoniec prilepte jedno alebo viac očí, v závislosti od príšery, rozrežte čistič rúrok na malé kúsky, na jeden z dvoch koncov prilepte bambuľku a druhý koniec prilepte do hlavy netvora. Pre každú príšeru vyrobíte dva takéto snímače.

Nápady na modelovanie hliny na jeseň – prívesky na náhrdelník

Nápady na modelovanie hliny na jeseň - prívesky na náhrdelníky v tvare listu

Tento pekný prívesok sa skladá z niekoľkých samostatne vyrobených listov a môže podľa potreby ozdobiť náhrdelník alebo náramok. Sú vyrobené z remeselnej hliny a predstavujú skutočne veľmi jednoduchý remeselný nápad. Samozrejme, môžete vyskúšať aj iné tvary a trochu experimentovať. V každom prípade budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • Remeselná hlina v akejkoľvek farbe
 • Lak na modelovaciu hmotu
 • plochý štetec
 • tenký reťazec
 • malý kúsok drôtu (dostatočne tenký, aby sa zmestil cez články reťaze)
 • Očká pre prívesky
 • náhrdelník
 • Rezačka drôtu, okrúhle kliešte
 • špáradlo
 • voliteľné: medená farba

Vytvorte malé listy farebnej remeselnej hliny a vytvorte otvory

Z remeselnej hliny vytvarujte malé listy. Potom špáradlom prepichnite otvory cez jeden z koncov (vyskúšajte, či sú dostatočne veľké na reťaz) a špičkou vytvarujte žilky listu. Potom môžete listy upiecť alebo nechať uschnúť na vzduchu, ak ste si vybrali tento druh remeselnej hliny. Mimochodom, môžete použiť aj bielu remeselnú hlinku a po zaschnutí ju namaľovať akrylovými farbami, ak nemôžete nájsť žiadnu hlinku vo farbách, ktoré chcete.

Maľujte listy a navlečte na ne retiazky pre pekný, jesenný prívesok

Keď hlina zaschne, môžete ju namaľovať. Variant, v ktorom je polovica listu medenej farby, vyzerá veľmi pekne, ale samozrejme môžete prísť aj s vlastnými návrhmi. Keď farby tiež zaschnú, zalepte ich čírym lakom (dávajte pozor, aby ste nezakryli otvory lakom) a nechajte lak zaschnúť. Potom odstrihnite krátke reťazce pre každý list (pre každý list inú dĺžku) a prevlečte ich cez otvory.

Teraz vezmite kus drôtu a prevlečte ho cez konce reťazca. Pred zaskrutkovaním drôtu kliešťami na jeho zatvorenie môžete skontrolovať usporiadanie listov. Ak sa vám nepáči, ako padajú, vymeňte ich, ako sa vám páči. Utesnite drôt a druhý koniec vytvarujte do očka. Potom k nemu pripevnite očko pre prívesy.

Nápady na modelovanie hliny na jeseň – kľúčenky s potlačou listov

Nápady na modelovanie hliny na jeseň - krúžky na kľúče s farebnými výtlačkami listov

Takéto kľúčenky sú naozaj skvelé nápady z modelovacej hmoty, nemyslíte? Zdobiť môžete nielen kľúčenku, ale aj svojich priateľov a príbuzných, keď ich darujete. Hľadáte nápady na modelovaciu hmotu na jeseň pre začiatočníkov, urobte si s týmto perfektnú voľbu, pretože ich výroba je skutočne veľmi jednoduchá a dajú sa navrhnúť aj jednotlivo. Potrebuješ:

 • Remeselná hlina
 • malé listy lístia
 • Akrylové farby a štetce
 • Kľúčenky a reťaze
 • voliteľné: číry lak na tesnenie a ďalšie dekorácie, ako sú malé strapce
 • Valček alebo iný predmet na rozvinutie
 • okrúhla vykrajovačka alebo pohár
 • špáradlo

Listové prívesky na zväzok kľúčov na rozdávanie v jasných farbách

Vyvaľkajte hlinu a vykrajujte kruhy pomocou vykrajovača alebo otvorenej strany pohára. Vezmite list papiera a jemne ho zatlačte na kruh, aby sa preniesol jeho odtlačok, a potom list vyberte. Vytvorte dieru kdekoľvek pod okrajom. Teraz vysušte prívesky (v rúre alebo na vzduchu, v závislosti od tónu remesiel). Potom môžete vymaľovať tvary listov. Mierne opotrebovaný vzhľad získate, ak akrylové farby zmiešate s trochou vody. Farby nechajte zaschnúť a potom ich zalepte priehľadným lakom, ak chcete. Potom už len pripevnite krúžok na kľúče, retiazku a prípadne dodatočnú ozdobu a máte hotovo.

Kreatívny nápad s modelovacími hmotami na Halloween - prívesok na kľúče s príšerou

Tip: Ak sa cítite kreatívne, namiesto doštičiek môžete doštičky jednoducho ručne namaľovať akrylovými farbami. Jednoducho si vyberte jesenné motívy, aby zodpovedali téme. Alebo čo ďalší nápad na Halloween? Vtipné zombie z obrázku vyššie sú naozaj skvelé nápady na modelovanie hliny na jeseň a Halloween, to sa vám nezdá?

Nápady na modelovanie hliny na jeseň – drotárski ježkovia

Pokyny s videom pre pichľavého ježka vyrobeného z hliny alebo plastelíny

Ježkovia sú pre deti skutočne zaujímaví, ale tešia sa z nich aj dospelí. Čo tak ich vyrobiť z modelovacej hmoty alebo remeselnej hliny, aby zodpovedali jeseni? Potom môžu byť použité ako dekorácia alebo len slúžiť vašim deťom na zábavné popoludnie. To, či si vyberiete variantu z obrázku vyššie, alebo si radšej vyrobíte vlastného ježka, je len na vás. Vo videonávode však nájdete niekoľko užitočných návrhov na výrobu každého z prvkov, ktoré môžete na tento účel použiť.

Jednoduchý nápad pre ježkov, aby na jeseň robili s deťmi ručné práce

Šaty s hrotmi pôsobia veľmi zaujímavo a efektne aj s takouto ozdobnou postavou. Ak sú pre vás hroty príliš zložité, môžete jednoducho vytvoriť hladký povrch a potom ho navrhnúť špáradlom alebo jednoducho natrieť hroty..

Ježko s hrotovými šatami

Vyrobte si roztomilých ježkov sami z plastelíny alebo hliny na krásne jesenné dekorácie