Recepty

Zábal na tortu TikTok Tortilla: Potravinový trend je taký chutný a všestranný

Pokiaľ ide o najnovšie potravinové trendy, sociálna platforma TikTok je presne to pravé miesto, kde nájdete to, čo hľadáte. Po tabuli Raňajky z uzenin a Palacinkových cereáliách, ktoré boli pred nejakým časom obľúbené, nám teraz užívatelia TikTok ukazujú nový spôsob plnenia a skladania tortillových zábalov. Wrap Hack TikTok Tortilla je najgeniálnejší spôsob, ako si sami pripraviť chutné zábaly, ktoré sa nerozpadnú. Viac o trende, ako aj veľa skvelých nápadov a variácií nájdete v článku!

Zábal na tortu TikTok Tortilla: Lahodné zábaly len v 3 krokoch

nový trend v jedle TikTok Tortilla Quesadillas

S viac ako 2 miliardami prístupov na TikTok je tortillový „hack“ v zásade veľmi jednoduchý a v skutočnosti najchytrejší spôsob, ako zabaliť. Tortillu iba prerežete od stredu k jednému okraju, naplníte rôzne kvadranty akýmikoľvek plnkami a potom všetko poskladáte do úhľadného trojuholníka, ktorý sa buď zje, alebo spení. A potom si môžete vychutnať všetky lahodné ingrediencie jediným sústom bez toho, aby obal praskal alebo sa rozpadal. Všetky náplne zostanú vo vnútri obalu a je veľmi ľahké ich jesť. V nasledujúcom texte sme sa bližšie pozreli na jednotlivé kroky.

1. Dôkaz

rýchly obed tortilla zábal s rozdielom

Na prípravu Tortilla Wrap TikTok potrebujete iba veľkú tortillu a plnky podľa vlastného výberu. V prvom kroku je pripravený chlieb a rozdelený do kvadrantov. Za týmto účelom sa tortilla jednoducho odreže od okraja do stredu. Potom ich môžete polievať, ako chcete, ale všimnite si, že čím je tortilla plnšia, tým ťažšie sa skladá.

2. Vrásky

ako tortilla fold quesadilla

Tortilla sa namiesto toho, aby sa všetko zrolovalo, preloží na štvrtiny a vytvorí kompaktný trojuholníkový obal. Aby to pri skladaní plnka nevypadla, vyžaduje to trochu zručnosti. Rýchlou rukou je to však veľmi jednoduché. Začnite časťou vľavo od otvoru, sklopte ju, potom zložte výsledný trojuholník doprava a potom znova nadol. úplné!

Tip: Ak je tortilla trochu suchšia, pri skladaní sa môže rozpadnúť. Aby ste tomu zabránili, zohrejte ich v mikrovlnnej rúre alebo v predhriatej panvici na 10 sekúnd. Vďaka tomu je flexibilnejší.

3. Spáliť

Crunch Wrap s pšeničnou tortillou Pečte Quesadilla

Na varenie sa každá strana niekoľko minút zahrieva na panvici. Vzniká tak druh mexickej quesadilly, ktorá je naplnená množstvom lahodných plniek. Prípadne môžete zábaly krátko zapiecť v rúre, aby sa syr mohol trochu roztopiť. Tento krok môžete tiež vynechať a vychutnať si zábaly studené.

Existuje nejaký rozdiel v quesadille?

Trend tortilly vyzerá podobne ako quesadilla, ale v porovnaní s tým je každá štvrtina tortilly poliata inak, čo vytvára veľmi zvláštnu chuťovú explóziu.

Variácie na trend tortilla wrap

Tortilla trendové quesadilly pre každý vkus

Hack TortTilla Wrap Hack, ktorý sa stal virálnym, stojí za humbuk. Môžete vytvoriť rôzne kombinácie chutí a pripraviť si rýchle jedlo na večeru alebo obed. Sú možné všetky druhy náplní. Či už pizza, vajíčka, zelenina alebo dokonca sladkosti – medze sa nekladú. Tieto zábaly sú tiež skvelým spôsobom, ako využiť zvyšky surovín z chladničky. Zozbierali sme veľa skvelých nápadov na náplň, ktoré môžete ľubovoľne variovať.

Crunch wrap

Recept na chrumkavú tortillu s mletým mäsom

Nie je nič klasickejšie ako chrumkavý zábal. Super výdatné, jemne ochutené mleté ​​hovädzie mäso, tavený syr, chrumkavý šalát s čerstvými paradajkami, kyslou smotanou a chrumkavými tortillovými lupienkami, všetko zabalené a ugrilované k dokonalosti. Nemohlo to byť lepšie! Pri príprave tohto zábalu odporúčame syr položiť na posledný kvadrant, aby sa mohol dobre a čo najrýchlejšie rozpustiť. Ak je zábal opekaný príliš dlho, šalát môže vädnúť a stratiť krehkosť.

Vegetarián

Tortilla zábal s paradajkovými avokádovými miešanými vajíčkami a syrom

Náplne do vašich zábalov sú úplne na vás. Tento vegetariánsky variant je obzvlášť chutný, výživný a zdravý zároveň. Na to potrebujete miešané vajíčko, polovicu avokáda, paradajkovú omáčku a syr.

Fold Tiktok Tortilla Wrap Hack Pokyny

V prvej štvrtine zložené pridajte bielkoviny (v tomto prípade miešané vajíčka). Potom vrchné dve štvrtiny nalejte do niečoho krémového a šťavnatého, ako je roztlačené avokádo a paradajková omáčka, a zakončite syrom. Keď je obal ugrilovaný, syr funguje ako lepidlo, ktoré drží všetko pokope.

Tortilla wrap hack na raňajky

Raňajkový nápad na tortilla wrap s vajíčkom, slaninovým syrom a avokádom

Môžete si tiež pripraviť klasické anglické raňajky zo slaniny a vajec vo verzii zábalu. Pridajte ešte niekoľko plátkov avokáda a nejaký syr čedar, aby bol zábal šťavnatejší.

Pre fanúšikov fitness

zdravá a chutná tortilla s pestom

Zábal je lahodný, bohatý na bielkoviny a zdravý s náplňou z kuracích pŕs, syra ementál, detského špenátu a pesta. Pridajte ešte niekoľko plátkov cibule, aby ešte viac ochutili obal.

Plnenie pizze

Tortilla Wrap Hack Pizza Pepperoni

Tí, ktorí majú radi klasickú pizzu, budú milovať túto variáciu tortilla hack. Tortillu doplňte paradajkovou omáčkou, salámou a strúhaným syrom a vychutnajte si svoju obľúbenú chuť v inej forme. Aby bol zábal extra syrový, vyložte dva kvadranty syrom – posledný preložený a opačný.

A prečo nie aj sushi zábal?

Sushi Wrap Hack inšpirovaný TikTokom

Nie je to síce tortilla, ale rovnakú metódu môžete použiť aj na to, aby ste si sushi zábal vyrobili sami. Na to potrebujete veľké listy nori, sushi ryžu, omáčku a plnky podľa vlastného výberu, ako sú uhorky, avokádo a losos.

TikTok Sushi Wrap Hack, takto to funguje

Postup je rovnaký ako pri tortillovom zábale. List nori prerežeme od stredu k okraju, každú štvrtinu pokryjeme plnkami tak, že ryžu položíme na poslednú štvrtinu a všetko preložíme na seba, kým nevznikne štvorec. Sushi obal potom môžete uhlopriečne znížiť na polovicu.

Vegánizujte obal na tortu TikTok Tortilla

vegánske quesadilly trend TikTok

Pokúšate sa obmedziť spotrebu mäsa a rozhodli ste sa pre vegánsku stravu? Potom môžete tieto tortillové zábaly samozrejme aj vegánovať. Namiesto použitia prísad na živočíšnom základe, ako je strúhaný syr, krevety a mleté ​​hovädzie mäso, môžete z trendu TikTok urobiť vegána použitím sójových kúskov, niektorých vegánskych syrov a ďalších chutných rastlinných surovín, ako sú kimchi, avokádo, paradajky a ďalšie. Možnosti sú nekonečné. Nezabudnite si tiež kúpiť vegánske tortilly (najmä ak nie ste sami vegánmi, ale pripravte si zábaly pre vegána). Teraz vám dávame dve skvelé kombinácie ako nápad, ktorý si určite zamilujete.

Vegánsky chrumkavý zábal

Pripravte si TikTok Tortilla Wrap Hack vegánsky

Na tento zábal potrebujete náhradu sójového strúhaného mäsa, pár plátkov paradajky, vegánsky syr a roztlačené avokádo. Ak chcete, môžete pridať aj akúkoľvek omáčku.

Kimchi ryža

vegan tortilla wrap hack vegan inšpirovaný Tiktokom

Na vrch tejto tortilly bol použitý hummus, vegánske kimchi, varená ryža a polovica avokáda.

Medzi ďalšie skvelé nápady na plnenie vegánskych tortillových zábalov patrí:

  • Šalátové zmesi
  • Marinarská omáčka
  • Vegánsky smotanový syr
  • Nutričné ​​kvasnice
  • Tempeh

Recepty na sladké zábaly

Dezert s jahodami, banánmi, oreo krémom arašidovým maslom v tortille

Máte chuť na niečo sladké? Potom sa vám určite bude páčiť nasledujúcich pár nápadov. Teraz ukážeme, ako môžete Tikilla Tortilla Wrap Hack sladko pripraviť a premeniť na vynikajúce dezerty. Je dôležité, aby ste si kúpili tortilly, ktoré obsahujú čo najmenej soli. V opačnom prípade to môže viesť k sladkej a slanej situácii, ktorú nemá každý rád.

Dokonalý dezert – zábal s Nutellou, jahodami, banánmi, oreo cookies a marshmallow

Tortilla Dezertný zábal Hack Pokyny, ako si vyrobiť

Tento dezert rozbúši srdce všetkých milovníkov sladkostí. Obsahuje niektoré z najobľúbenejších sladkostí všetkých čias a podobne ako slané varianty sa krátko zahrieva, čím sa rozpustí orieškovo -nugátový krém, marshmallow a arašidové maslo. Aby ste si tento pôžitok dopriali sami, najskôr dve protiľahlé štvrtiny natrite arašidovým maslom a ďalšie dve natierajte krémom z marshmallow a Nutellou. V prípade, že nemôžete nájsť marshmallow krém, môžete nakrájať niektoré marshmallow alebo ich krátko zahriať, aby sa rozpustili. Potom položte na arašidové maslo rozdrobené oreo a plátky banánu a na Nutellu. Tortillu preložíme do trojuholníka a sladký zábal na panvici zohrievame na miernom ohni z oboch strán, kým nezíska zlatohnedú farbu. Nakoniec posypte trochou práškového cukru a vychutnajte si.

Nutella-jahoda-škorica

Pripravte si tortillový zábal Tiktok hack sladký s jahodami a Nutellou

Sladké tortillové zábaly si môžete pripraviť s obľúbenými plnkami na palacinky. Kombinácia Nutelly, jahôd a škorice je skutočnou klasikou a je úžasne vhodná na sladké raňajky cez víkend.

Takže dezert ide naozaj rýchlo

Recept na ľahký dezertný zábal z tortilly

Jednoduché pšeničné tortilly môžete použiť aj na prípravu sofistikovaných dezertov pre svojich hostí. Sú úžasní, keď sa veci musia robiť naozaj rýchlo. Teraz vám ukážeme, ako zo sladkého tortillového zábalu urobiť lahodný dezert. Na to potrebujete tortilly, nutellu, smotanový krém s dvojitým krémom, maliny, mandle a trochu masla.

Pripravte si rýchly dezert s Tortilla TikTok Trend

Najprv nakrájame na tortillu. Každú štvrtinu naplňte lyžicou Nutelly, lyžicou smotanového syra (napr. Mascarpone), niekoľkými strúhanými mandľami a hrsťou čerstvých malín. Tortillu zložíme, na panvicu dáme trochu masla a obal na malom ohni krátko opečieme z oboch strán. Dezert dajte na tanier, ešte teplý ho potrite trochou masla a ozdobte kopčekom vanilkovej zmrzliny a niekoľkými čerstvými malinami. Rýchly dezert je pripravený!

Ďalšie sladké kombinácie, ktoré sa hodia k dvojitému smotanovému syru, sú napríklad:

  • Citrónový tvaroh, čučoriedky a makadamové orechy
  • Jahody, nutella a vlašské orechy
  • Broskyne, syr brie, čerstvá bazalka a malinový džem
  • Banány, nutella, arašidové maslo a arašidy