Recepty

Vyrobte si zmrzlinu sami bez zariadenia na výrobu zmrzliny za 10 minút: zmrzlinu v plastovom vrecku

Vyrobte si zmrzlinu sami bez zariadenia na výrobu zmrzliny, jahodovo-čokoládových lupienkov

Zmrzlina je v lete osviežujúcim dezertom a nie je obľúbená len u detí. Ak si chcete vyrobiť zmrzlinu sami, nepotrebujete stroj na výrobu ľadu. Povieme vám, ako si môžete pripraviť zmrzlinu za pouhých 10 minút bez mixéra. Všetko, čo potrebujete, je pár plastových tašiek s posuvnými uzávermi. Znie to neuveriteľne, ale je to možné! Zmrzlina je vyrobená v plastovom vrecku. Ide o zábavný a chutný projekt, ktorý skúma bod mrazu v potravinách. Ako to funguje sa dozviete v dnešnom článku.

 Základný recept na zmrzlinu

Výroba-zmrzliny-základný-recept-bez-mixéra

Zloženie:

½ šálky mlieka (100-125 ml)

½ šálky ťažkej smotany (100 – 125 ml), napr. 40% tuku

2 polievkové lyžice (30 g) cukru

1 lyžička vanilkovej esencie

Veľa vodného ľadu

½ šálky (30 g) alebo 6 polievkových lyžíc kóšer alebo kamennej soli (funguje aj jemná soľ)

Akékoľvek príchute podľa vášho výberu

2,5 alebo 4 litrové mraziace vrecko s uzáverom

malé mraziace vrecko na zmrzlinovú zmes, približne 500 ml

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez zatvárania plastových vreciek na stroj na zmrzlinu

Metóda:

1. V 500 ml plastovom vrecku zmiešajte cukor, mlieko, šľahačku a vanilkovú esenciu. Miešajte, kým nemá jednotnú konzistenciu a cukor sa nerozpustí. Môžete to urobiť aj v miske, ale je to úplne zbytočné.

2. Vrecko pevne uzavrite. Predtým než to urobíte, vytlačte všetok vzduch, aby sa pri trepaní neotvoril.

Vyrobte si vodný ľad sami – 5 receptov na osviežujúci dezert

Na večierok pripravte vegetariánske prstové jedlo – nápady na recepty

Zaujímavý nápad na finger food: sladké občerstvenie ako dezert

Vyrobte si zmrzlinu sami bez zariadenia na výrobu zmrzliny-plastového vrecka-zmrzliny

3. Vložte soľ a vodný ľad do veľkého plastového vrecka. Malo by byť zhruba do polovice plné. Vložte uzavreté malé vrecko do veľkého. Z väčšieho vrecka vytlačte vzduch a pevne ho utesnite.

4. Nasaďte si rukavice a začnite s vakom triasť. Fungujú aj rukavice do rúry alebo utierka. Tieto by mali jednoducho chrániť vaše ruky pred extrémnym chladom. Vrecúškom pretrepávajte 10 minút, potom skontrolujte konzistenciu zmrzliny.

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez zariadenia na výrobu zmrzliny rýchlo bez mixéra

5. Po dobrom pretrepaní môžete zapečatené vrecko so zmrzlinou vybrať. Lacné, ľahké a chutné! Táto porcia stačí pre jednu osobu a zmrzlinu môžete jesť priamo z vrecka.

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez plastového vrecka na stroj na trepanie

Ak predsa len chcete zmrzlinu pekne podávať, môžete ju naplniť do pohárov a skombinovať s čerstvým ovocím, napríklad s bobuľovým a citrusovým ovocím. S naberačkou na zmrzlinu sa dajú vytvoriť dokonalé kopčeky zmrzliny. Alternatívne môžete odrezať roh vrecka a vytlačiť zmrzlinu do misy. Zmrzlinu môžete tiež vložiť do vrecka na potrubie a špirálovite vypnúť.

Skvelý nápad na letnú kuchársku párty pre deti

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez zariadenia na výrobu zmrzliny

Deti radi pomáhajú v kuchyni a usilovne miešajú dobroty. Potom by ste možno mohli zorganizovať vlastnú kuchársku párty na letné prázdniny doma pre tých najmenších! Každé dieťa bude nadšené, že si zmrzlinu vyrobí samo, a táto myšlienka je obzvlášť obľúbená u chlapcov aj dievčat. Detská narodeninová oslava vo forme kuchárskej párty je tiež skvelým spôsobom, ako zamestnať deti. Ak sú deti rozdelené do tímov, môžu si navzájom pomáhať a naučiť sa vážiť si tímovú prácu. Na konci večierka si všetci pochutnajú na spoločne pripravených lahôdkach. Mimochodom, večierok o varení je ideálny pre deti od 5 do 12 rokov. Tento recept použite ako učebný príklad a vysvetlite deťom fyziku ľadu a soli a ich exotermickú reakciu.

Vyrobte si zmrzlinu sami: veda, ktorá za tým stojí

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na výrobu plastových vreciek

Aby sa ľad mohol roztopiť, musí absorbovať energiu. Počas tohto procesu sa pevný ľad pomaly mení na kvapalnú vodu. Keď na chladenie prísad do zmrzliny použijete vodný ľad, energiu absorbujú prísady a okolie (napríklad vaše ruky). Pridaním soli do vrecka sa zníži bod tuhnutia vodného ľadu, takže na to, aby sa roztopil, musí byť z prostredia absorbované ešte viac energie. Vďaka tomu je zmrzlina chladnejšia ako predtým a zmrzlina zmrzne.

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na melón-banán-zmrzlinu

V ideálnom prípade by sa mala používať soľ z variča. Jedná sa o nahrubo mletú morskú alebo kamennú soľ bez prísad. Väčšie kryštály sa rozpúšťajú vo vode v ľade dlhšie, čo umožňuje zmrzline rovnomerné vychladnutie. Výsledok s jemnou soľou nemusí byť taký pekný.

Namiesto chloridu sodného môžete použiť iné druhy soli, soľ však nenahrádzajte cukrom. Je to spôsobené tým, že cukor sa nerozpúšťa v studenej vode a pretože sa cukor nerozkladá na častice ako iónový materiál. Chlorid sodný je napríklad tvorený Na + a Ch- a na tento účel dobre funguje. Čím viac častíc je, tým väčší je vplyv na koligatívne vlastnosti, ako je zníženie teploty tuhnutia, teplota varu a osmotický tlak..

 Vyrobte si zmrzlinu sami: vegánsky variant

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na melón a mätu

Ak si chcete pripraviť vegánsku zmrzlinu, môžete namiesto šľahačky použiť kokosový krém alebo mandľové mlieko. Možno aj sójový alebo ovsený krém, ak ho máte radi obzvlášť krémový. Ako alternatíva k normálnemu cukru sú obzvlášť vhodné práškové sladkosti, ako je cukor z kokosových kvetov, sukrin, dextróza, xylitol, erytritol atď. Tiež by mal fungovať ryžový sirup a agávový sirup. Ak dbáte na kalórie alebo držíte nízkosacharidovú diétu, môžete si dať tekutú stéviu.

Možné príchute pridaním mnohých prísad

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez zariadenia na výrobu zmrzliny

Pri príprave zmrzlinovej zmesi, t.j. keď je základ hotový, môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Môžete ísť veľmi minimalisticky tak, že pridáte iba arómu (citrónová aróma, vanilková aróma atď.), Alebo môžete rovno pridať 100 až 200 gramov tekutých alebo tuhých prísad. Tu je niekoľko príkladov toho, čo môžete urobiť, ak chcete zmeniť chuť základného receptu.

Variant zmrzliny Stracciatella s čokoládovými lupienkami

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na vanilku s vanilkovou čokoládou

Zmrzlina Stracciatella sa zvyčajne vyrába z čokolády nasekanej alebo nastrúhanej na kúsky. Prípadne si môžete kúpiť hotové čokoládové lupienky. Čokoládové lupienky zjemňujú vanilkovú zmrzlinu a robia z nej nezameniteľný pôžitok. Jemne mleté ​​sušienky alebo Oreos tiež otvárajú nádherné kombinácie chutí.

Vyrobte si čokoládovú zmrzlinu sami

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu-bez-zmrzlinového stroja-nutellovej-čokolády

Priaznivci čokoládovej zmrzliny môžu do základného receptu pridať 100 g Nutelly alebo rozpustenej mliečnej čokolády. Za týmto účelom dajte čokoládu spolu s trochou mlieka do nádoby a roztopte ju vo vodnom kúpeli.

Voliteľne môžete tiež vyskúšať tento recept na nízkosacharidový čokoládový sirup:

1 lyžička kakaového prášku

1/2 lyžice kokosového oleja alebo rozpusteného masla

Sladidlo podľa vášho výberu: Pri paleo diéte 1 čajová lyžička alebo viac medu. Na nízkosacharidové 6 kvapiek alebo viac tekutej stévie alebo iného nízkosacharidového sladidla.

V malom hrnci na strednom ohni rozpustíme maslo alebo olej. Pridajte ostatné prísady a miešajte, kým nie sú dobre premiešané. Odstráňte z tepla. Nechajte niekoľko minút vychladnúť.

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na jahody a zmrzliny

Ovocná zmrzlina je v lete úžasným osviežením. Jahodová zmrzlina je obzvlášť obľúbená u veľkých a malých mačiek. Jahody môžete nakrájať na kúsky alebo rozmixovať na pyré a pridať do mliečno-smotanového základu. Mango, mučenka, broskyne, melón, maliny, ríbezle chutia skvele aj v kombinácii s vanilkovou zmrzlinou.

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu bez strojčeka na jahody