Recepty

Pripravte si kokteil Bloody Mary – 3 chutné recepty, variácie a tipy

krvavý kokteil kokteil recept servírovanie podnos korenie obloha

Milujú chutné a neobvyklé koktaily a neboja sa vyskúšať rôzne koktailové kreácie a namiešať si ich sami. Alkoholické nápoje, ktoré sú absolútnymi gurmánmi, sú tucet centov. Ak hľadáte skvelú a výdatnú alternatívu všetkých sladkých koktailov, môžete skúsiť kokteil Bloody Mary. V dnešnom príspevku vám ukážeme, ako z vodky a paradajkovej šťavy urobiť dokonalú klasickú slanú kokteil. Tiež sme vám poskytli užitočné tipy, video a variáciu bez alkoholu.

krvavé mary prísady recept korenie na prípravu

Slávny krvavo červený kokteil vyzerá bezpochyby atraktívne a zvodne. Chuť Bloody Mary zostane dlho v ústach vďaka svojej pikantnosti. Výdatný alkoholický nápoj z paradajkovej šťavy a vodky je nepostrádateľnou súčasťou každého bruncha v USA. V niektorých reštauráciách majú hostia dokonca možnosť namiešať si vlastnú osobnú Bloody Mary.

koktail krvavý mary recept paradajková vodka olivová obloha

Nápoj je rozmanitý a pozýva vás na experimenty. O Bloody Mary sa hovorí, že je buď milovaná, alebo nenávidená. Pokiaľ ide o pikantný kokteil, názory sa jednoznačne líšia. Mnohí vnímajú výdatný a pikantný nápoj ako skvelú zmenu oproti sladkým koktailom, zatiaľ čo iní sa s typickou kyslo-korenistou chuťou nedokážu vôbec spriateliť.

Koktejl Bloody Mary – odkiaľ pochádza jeho názov?

paradajka medúza čierne korenie

Pravdepodobne sa pýtate, ako získal názov obľúbený long drink. Pôvod názvu, ako aj história nápoja sú kontroverzné. Jedna z rozšírených legiend naznačuje, že názov nápoja je spojený s legendárnou anglickou kráľovnou Máriou I. Tudorovou. Koktejl sa volal „krvavá Mária“, pretože sa kráľovná snažila všetkými prostriedkami obnoviť katolicizmus v Anglicku. Červená farba paradajkovej šťavy je symbolom krvi.

Recept na klasický kokteil Bloody Mary

zeler paradajky vodka krvavé mary prísady výdatný kokteil

Ako už bolo spomenuté, kokteil Bloody Mary je k dispozícii v mnohých lahodných variáciách. Vybrali sme pre vás klasický recept na Bloody Mary, ktorý sa ľahko pripravuje a chutí lahodne. Na prípravu dlhého nápoja potrebujete pohár na dlhé nápoje, pohár na miešanie, odmerku, barovú lyžicu a sitko.

kokteil krvavé mary ingrediencie olivy plátky uhorky vodka paradajková šťava

A tu sú ingrediencie Bloody Mary na kokteil:

 • 50 ml vodky
 • 150 ml paradajkovej šťavy
 • 10 ml čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy
 • 1 stonka zeleru
 • 1 bar lyžice worcesterskej omáčky
 • 2 kvapky Tabasca
 • Štipka zelerovej soli
 • Štipka čerstvo mletého korenia
 • Kocky ľadu

Zelerový soľný koktail krvavá mary ozdobte citrónovou šťavou špíz olivami

1. Stopku zeleru umyte, osušte a odrežte konce.

2. Do miešacieho pohára dajte 8 kociek ľadu. Nalejte všetky ingrediencie a barovou lyžicou všetko miešajte, kým sa pohár nesparí.

3. Teraz môžete obsah miešacieho pohára naliať cez sitko do pohára na dlhé nápoje. Nakoniec do pohára vložte stonku zeleru a podávajte nápoj.

Recept na kokteil Bloody Mary bez alkoholu – pripravte si Virgin Bloody Mary

krvavý kokteil kokteil ingrediencie tabasco zeler tyčinka korenie

Ak si chcete vychutnať nealkoholický nápoj, môžete vodku vynechať a pripraviť si variant Panny Márie. Ohnivá horúca dlhá cesta pomáha proti kocovine aj po dlhej noci na párty. Trochu čerstvého chrenu dodá dodatočnú pikantnosť.

výstrely prísady krvavá mary recept na podanie návrh nealkoholický

Zloženie:

 • 4 diely paradajkovej šťavy
 • 2/3 dielu citrónovej šťavy
 • 2/3 dielu worcesterskej omáčky
 • 3 kvapky Tabasca
 • Štipka zelerovej soli
 • Štipka čerstvo mletého korenia
 • 1 lyžička čerstvého chrenu
 • na ozdobu: 1 plátok citrónu a 1 tyčinka zeleru

Tipy na prípravu koktailu Bloody Mary

bloody mary recept jamie oliver údená slanina

– Lahodný kokteil Bloody Mary je najlepšie pripraviť v miešacom pohári alebo trepačke. Takýmto spôsobom sa všetky ingrediencie dobre premiešajú a nápoj potom môžete čisto naliať.

– Nezabudnite do miešacieho pohára vložiť niekoľko kociek ľadu. Jedine tak získate perfektne čerstvý kokteil, ktorý potom rovno naservírujete.

– Omáčka Tabasco je dokonalým doplnkom, ktorý dodá vášmu koktailu osobitý nádych. Neváhajte preto dať omáčku svojim hosťom. Tabasco a papriku je najlepšie podávať oddelene, aby si každý mohol sám určiť požadovaný stupeň pikantnosti.

krevetový špíz nakladaná uhorka čerešňové paradajkové koktaily krvavá mary

– Koktejl Bloody Mary sa v zásade podáva s kúskom zeleru. Je vhodný na miešanie, ako aj do chrumkavých a aromatických pokrmov. Zeler tiež podčiarkuje výraznú chuť kokteilu.

recept na krvavý Mary kokteil obloha špízy olivy limetka

– Citrónový klin na okraji pohára vyzerá skvele. Nápoj môžete tiež ozdobiť olivovým špízom. Krevety ako obloha tiež seknú jemnú postavu. Niektorí fanúšikovia Bloody Mary sa pokúšajú vytvoriť z nápoja multifunkciu s najrozmanitejšími ozdobami – ružičkový kel, tvarohové guľky obalené v slanine alebo dokonca párky urobia z alkoholického nápoja skutočnú koktailovú kyticu. Pri zdobení sa môžete samozrejme sami rozhodnúť, ako ďaleko chcete experimentovať a ktorá je pre vás najvyššou ozdobou.

– Správny pomer miešania paradajkovej šťavy a vodky je 2: 1, t.j. dve časti paradajkovej šťavy na jednu vodku.

kokteil bloody mary recept jamie oliver zeler plátok slaniny

– Koktejl Bloody Mary môžete upraviť podľa svojich osobných preferencií vyskúšaním rôznych kombinácií korenia. Bloody Mary chutí obzvlášť sofistikovane, keď je ochutená trochou škorice. Čo poviete na kajenské korenie, kmín a tymian? Upresnite svoju osobnú krvavú Mary korením, ktoré máte najradšej. Skúste to!

– Napriek tomu, že kokteil Bloody Mary je jednoduchý na výrobu, má povesť náročného kuchára. Tajomstvo tohto nápoja je poriadne ho dochutiť. Vyhnite sa preto hotovým zmesiam.

Variácie kokteilov Bloody Mary

rozmarín tabasco omáčka pikantný červený kanapka koktail paradajková šťava gin

Koktejl Bloody Mary sa ľahko upravuje a ponúka rôzne kombinácie chutí. Ak vám vodka chutí málo, môžete namiesto toho zájsť na gin. S Gin Spicy Red Snapper sa to stane chutným nápojom. Vodku v tomto kokteile môžete nahradiť aj bielym rumom. A ak dávate prednosť kokteilom na báze tequily, môžete si pripraviť Tequila Mary a namiesto vodky pridať tequilu do šejkra. Existuje mnoho ďalších variantov nápoja, ako napríklad saké, Guinness, absint a mnoho ďalších.

Recept na grilovaný kokteil Bloody Mary podľa Jamieho Olivera

BBQ slanina krvavý mary kokteil kocky ľadu plátok citrónu

Radi by sme vám predstavili ďalší recept na Bloody Mary podľa Jamieho Olivera. Na kokteil Barbecue Bloody Mary budete potrebovať tieto prísady:

 • 150 ml paradajkovej šťavy
 • 50 ml vodky
 • 20 ml BBQ omáčky
 • Štipka zmesi grilovacieho korenia
 • 2 kvapky Tabasca
 • štipka worcesterskej omáčky
 • Šťava z polovice citrónu
 • na ozdobu:

  Nakladaná uhorka, nakrájaná na plátky

  Plátok údenej slaniny

  Stonka zeleru

Podrobný návod na tento recept nájdete vo videu nižšie.