Recepty

Príprava vaječných muffinov: rýchle a výdatné recepty na raňajky

Rýchle recepty raňajková párty omeleta zapekaná na muffinovú formu

Raňajky by mali byť najdôležitejším jedlom dňa. Ráno bohužiaľ nie je čas na prípravu výdatných raňajok. Pre mnohých je to práve dôvod, prečo sú žemle jedinou možnosťou. Ponúkame vám iný nápad na raňajky, ktorý je pripravený rýchlo a chutí vynikajúco. Vaječné muffiny sú prakticky malé omelety, ktoré nie sú vyprážané, ale pečené. Stačí silikónová forma na muffiny alebo forma na muffiny. A čo je najlepšie: mini omelety veľkosti sústa si môžete bez problémov vziať aj do práce na obed. Sú tiež ideálnym štartérom pre záhradné párty a rodinné stretnutia. Chutia lahodne teplé aj studené.

Príprava vaječných muffinov: základný recept

Omeleta Muffin Pan Bake Pripravte nápady Rýchle recepty

Na lahodné vaječné muffiny potrebujete formu na muffiny alebo formu na muffiny vyrobenú zo silikónu. Ak máte plech, musíte ho dobre namazať alebo vyložiť papierovými formami na muffiny. Silikónovú formu na muffiny však nemusíte mazať.

Tip: Aby ste to mali ráno rýchlejšie, môžete si večer pripraviť suroviny tak, že zeleninu umyjete a nakrájate..

Do stredne veľkého muffinového obalu môžete vložiť stredne veľké alebo dve malé vajíčka a zeleninu / šunku atď. Na plech na muffiny teda potrebujete 6 až 12 vajíčok.

Čas prípravy: 2 minúty, pracovný čas 10 minút, doba pečenia 20 minút.

Omeletu pripravte do formy na muffiny, mixujte recepty zo zeleniny

Prehľad prísad: 

  • Vajcia (na 6 vaječných muffinov potrebujete 12 malých alebo 6 stredne veľkých vajec)
  • 1 lyžička slnečnicového oleja (na vymastenie pekáča, ak je vyrobený z plechu)
  • 2 lyžice mlieka (na vyžiadanie)
  • Soľ a korenie podľa chuti
  • ďalšie prísady ako: pažítka, červená paprika, rôzne druhy syrov, šunka, bravčová slanina, saláma.
  • Ak chcete pridať brokolicu, musíte ju najskôr uvariť, uhasiť studenou vodou a až potom ju môžete vložiť do formy na muffiny.
  • Špenát je tiež potrebné najskôr uvariť. Odporúčame používať čerstvý špenát, pretože chutí lepšie ako mrazený špenát. Špenátové listy musíte vopred dobre opláchnuť a otriasť. Potom dajte do hrnca vodu a priveďte ju do varu. Špenátové listy vložíme do vody a prikryté varíme 10 minút. Potom ich môžete použiť na výrobu omelety.
  • Bylinky (voliteľné)

Omeletu v muffinovej forme so zeleninou a vajíčkami pripravte v rúre

Vaječné muffiny sú pripravené v štyroch jednoduchých krokoch.

1. Umyte (podľa potreby uvarte) a všetky prísady okrem vajíčok nakrájajte na malé kúsky. Byliny môžete tiež nakrájať na malé kúsky.

2. Vajíčka rozšľaháme s mliekom, ochutíme korením a dochutíme soľou. Ak chcete do vaječnej zmesi pridať olivy, syr alebo šunku, nemali by ste vajíčka soliť.

3. Vaječnú zmes podľa potreby upresnite pomocou vyššie uvedených zložiek. Ak chcete spestriť menu, ponúkame vám nižšie uvedené ďalšie varianty. Všetko spolu zmiešame a použijeme na naplnenie predtým vymastenej formy na muffiny.

4. Plech na muffiny vložíme do rúry predhriatej na 180 stupňov a omelety pečieme 20 minút. V prípade potreby môžete vaječné muffiny prikryť pergamenom.

Ako variť vaječné muffiny: Rôzne variácie

Omeleta na muffiny panvica štyri variácie recepty na rýchle raňajky petržlenová šunka

Ďalšími nápadmi môžete spestriť ponuku. Ponúkame vám niekoľko variantov základného receptu na vaječné muffiny:

1. Vaječné muffiny so sladkými zemiakmi. Zemiaky jednoducho umyte, ošúpte a nastrúhajte. Pridajte k rozšľahaným vajíčkam. Prípadne môžete zemiaky rozložiť na dno muffinových košíčkov a potom ich poliať vaječnou zmesou. Omeletu ochutíme pažítkou a čiernym korením.

Rýchle nápady na omeletu Vajcia Muffin Pan Pór

2. Vajíčka rozšľaháme s mliekom, ochutíme korením. Plech na muffiny vyložíme plátkami medovej šunky. Rozotrieme naň vaječnú zmes.

3. Na dno každej vaječnej misky rozotrieme suché paradajky, postrúhame mozzarellu a pridáme k rozšľahaným vajíčkam. Vaječnú zmes ochutíme nadrobno nakrájanými lístkami bazalky.

Rýchle recepty Omeleta na muffinovú bábovku Upečte nízkokalorickú výživu

4. Vedeli ste, že vyprážané vajíčka so špargľou a bravčovou slaninou môžete pripraviť aj v košíčkoch na muffiny? Na tento recept potrebujete jedno veľké vajíčko na formu, takže na plech na muffiny je celkom 6 veľkých vajec. Tiež potrebujete pažítku, zelenú špargľu a kokosový olej.

Rýchle recepty vajíčka rozmarínové vajíčka červená paprika

Zelenú špargľu môžete najskôr uvariť v pare alebo uvariť. Ak ju varíte v pare, zabaľte ju do naparovacieho vrecka, pridajte trochu vody a soli, korenia a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Zelenú špargľu vložíme do rúry na 8-10 minút na 160 stupňov. Voliteľne môžete do hrnca vložiť vodu a priviesť ju k varu. Špargľu osolíme a pridáme do vody. Zeleninu varte 10 minút.

Recepty na omeletu na muffin pečieme na raňajky

Potom formy na muffiny vymastíme kokosovým olejom, nakrájame plátky bravčovej šunky na štyri časti a rozložíme ich na dno foriem. Vajíčka rozšľaháme o okraj formy na muffiny a vlejeme. Ozdobte dvoma až tromi malými kúskami špargle a posypte soľou a korením. Pečte v rúre 20 minút pri 180 stupňoch.

5. Vaječné muffiny s cuketou. Cuketu umyjeme a nakrájame na tenké podlhovasté plátky. Na panvici rozohrejeme 1 lyžicu masla a cuketu krátko sparíme. Medzitým si môžete rozšľahať vajíčka a spresniť ich podľa potreby zeleninou a šunkou. Plátok cukety položte vzpriamene do každej misky tak, aby zakrývala okraj, naplňte vajíčkovou zmesou a upečte muffiny.

Omeleta Muffin Pan Cake Cuketa Zeleninové nápady

Omeletový recept rýchlo upečte Jalapeno Bacon

Omeleta v muffinovej panvici bravčová slanina zelenina vajíčka

Vajíčka upečte v muffinovej forme.Upečte nízkokalorické

Muffinová omeleta Recepty na rýchle raňajky Pečte vajíčka zdravo

Rýchle raňajky Recepty formou bufetu Omeleta Pečenie vajíčok