Recepty

Čokoládové muffiny s tekvicou – výborný nápad na pečenie

Muffiny na pečenie receptov

Čokoláda je jedným z najobľúbenejších dezertov. Sú k dispozícii aj v širokej škále kombinácií, vrátane niektorých podivných variantov, ako je čokoláda s chilli, s morskou soľou alebo mätou. Počuli ste však niekedy o kombinácii čokolády a tekvice? Určite nie. Ak vás ale baví experimentovanie a skúšanie nových vecí v kuchyni, nasledujúci recept je pre vás ako stvorený. A ak máte Čokoládové muffiny s tekvicou akonáhle to vyskúšate, zistíte, že táto neobvyklá kombinácia je skutočne vynikajúca.

Čokoládové muffiny s tekvicou – lahodné prekvapenie

Upečte si muffiny sami a naplňte formu

Muffiny budú veľmi šťavnaté a jemné a recept je rýchly a jednoduchý na prípravu. Na prekvapenie a potešenie svojich blízkych a hostí jedinečným dezertom potrebujete iba 40 minút. Pri jeho príprave môžete prísť na to, že cesto je dosť tuhé. Nenechajte sa tým však odradiť, pretože tekvica pri pečení vydá dostatok šťavy, takže vdolky budú naozaj pekné, šťavnaté a jemné. Skúste to Čokoládové muffiny s tekvicou rovnako vypnuté!

Suroviny, ktoré na to potrebujete Čokoládové muffiny s tekvicou potrebovať:

Tekvicové muffiny robia rýchle recepty

– 1 vajíčko

– 1 šálka múky

– 2/3 čajovej šálky strúhanej tekvice

– 1/3 čajovej šálky oleja

– 1/2 čajovej šálky cukru

– 2 lyžice kakaa

– 100 g čokolády podľa vášho výberu

– 1/2 balíčka prášku do pečiva

Čas prípravy: 15 minút

Čas pečenia: 30 minút

Takto sa pripravujú čokoládové muffiny s tekvicou:

Nápady na pečenie čokolády sami

1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je použiť niektoré výrobky na cesto Čokoládové muffiny s tekvicou pripraviť sa. Prášok do pečiva zmiešame s kakaom a múkou a preosejeme. Tekvicu musíte tiež nastrúhať najemno a čokoládu nakrájať na malé kúsky. Vzorové muffiny sú vyrobené z mliečnej čokolády s lieskovými orieškami. Vhodná je však aj horká čokoláda alebo obyčajná mliečna čokoláda.

2. Vezmite šľahačku alebo mixér. Rozbite ním vajíčko, potom pridajte cukor a olej a potom pridajte zmes múky. Teraz k tomu pridajte tekvicu Čokoládové muffiny s tekvicou a pridajte polovicu kúskov čokolády. Miešajte lyžičkou, aby bolo všetko dobre rozložené.

Upečte čokoládové muffiny

Muffiny chutné pripraviť nápady obrázky

3. Týmto cestom naplňte formu na muffiny. Ak používate silikónovú formu, stačí ju namazať. Pri bežnom pekáči na muffiny by ste mali pridať papierové vložky, ktoré potom do 3/4 naplňte cestom. Potom rovnomerne rozložte zvyšné kúsky čokolády na Čokoládové muffiny s tekvicou.

4. Rúru predhrejeme na 180 stupňov. Potom zadajte Čokoládové muffiny s tekvicou vložte a pečte 20 minút. Potom môžete špáradlom skontrolovať, či ste hotoví, zapichnutím do jedného z muffinov (ak vám špáradlo vyjde suché, máte hotovo). Po upečení necháme muffiny vychladnúť, potom ich vyberieme z formy a môžeme podávať.